1310
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • Papiczky
    #1070
    Nem tudom. A török háborúknak hamarabb vége volt mint az Age of Empires kezdődik. De Németország érdekes... Oo Nem értem mit keres ott.
  • Petiii94
    #1069
    Őőőőőő...Nem értetted amit írtam:DAz Age of Empires 3ban VAN Németország ,ezért nem értem miért NINCS olaszország:)!De ha Németország van aki nem gyqaarmatosított akkor meg miért nincs Habsburg Birodalom ,csak ez a kérdésem.A gyengeségről meg annyit ha az osztrákok elbírták verni a törököket magyarországon akkor van annyi helyük a játékban mint a szintén nem gyarmatosító törököknek:)
  • Papiczky
    #1068
    Azért nincsenek benne az olaszok amiért a németek sem. Mind az olasz, mint pedig a német egység 1871-ben valósult meg. Tulajdonképpen ez idő alatt a későbbi Németország területén különböző német királyságok, hercegségek léteztek, olyanok mint a Porosz királyság vagy a Bajor hercegség. A német egységet 1871.ben január 18.-án versaillersben kiállították ki. Tulajdonképpen az olasz egység is hasonló, csak az a pápái állam megszűnésével jött lére végérvényesen 1871-ben, Olasz Királyság néven.
    Afrika gyarmatosításában egyébként nem túl tevékenyen vettek részt, sőt mondhatni nem is méltó említésre a brit és a francia gyarmatokkal szemben. Ugye míg Nagy-Britannia Egyiptomot, addig Franciaország Marokkót birtokolta - később szerződésben cseréltek, ekkor volt ugye a marokkói válság.
    A Habsburg Birodalom meg azért nem fér bele mert tulajdonképpen a gyarmatosításban semmiféle szerepet nem töltött be - az egyik érdek az első világháborúra - másrészt viszont azért mert ebben az időben a többi mellett legyengültnek számított, ezért volt szükség ugye a kiegyezésre 1867-ben.
    A Svédek a korábbi vesztes háborúik miatt már nem nagyhatalom, a többi skandináv ország szintén, nem említhető meg Dánia sem, kereskedelme bár jelentős, hadi tevékenysége mégsem meghatározó.
    Osztrák-Magyar Monarchia 1867-től van, így erről megint felesleges beszélni - ahogyan az egységes német és olasz államról is.
    Az alabárdosok tulajdonképpen ekkora már teljesen eltűntek, pikás gyalogság volt még jellemző a 17. századra, de a 18. században már ez is eltűnt, inkább szuronnyal felszerelt muskétásokról van szó, valamint gránátosokról. A pikásokat meg annak idején pontosan a muskétások támogatására találták ki, kezdetben erősebb páncélt kaptak. Ekkoriban a muskéta újratöltési ideje hosszadalmas folyamat volt, pontosan ezért használták a pikásokat.
    Magyar fordítás azt hiszem van, és a játék is jelent meg így - ebben egyébként nem vagyok biztos.
  • Petiii94
    #1067

    Régebben is Játszottam már Ageoffal ,de akkor nem anagyon foglalkoztam vele,de most nagyon izgat a téma.Pár napja amikor játszottam azon gondolkodtam ,hogy a németek és a törökök ,hogy a viharba kerültek amerikába...Németország amire megalakult addigra a gyarmatosítások végetértek,A török birodalom meg széteső félben volt szóval azon kívül ,hogy Afrika egy része az övék volt nem volt gyarmatuk főleg nem Amerikában.Azt aláírom ,hogy a Poroszok Európában az egyik legerősebb nép voltak és egyet is értek ,hogy helyük van a játékban.A törökök is elég sokat okoztak Európában és elég nagy birodalom is voltak szóval egyetértek ,hogy nekik is helyük van a játékban,de
    csak azt nem értem,ha ők belekerültek akkor
    pl.az olaszok miért nem???
    gyarmatosították Afrika egy részét igaz csak késöbb.A másik nagy hiányzó nép nekem a Habsburg birodalom(természetesen Magyarországgal),de mivel a játék mint németországnál sem foglalkozik részletekkel lehetne osztrák magyar monarchiának is hívni.Szerintem mi is és az olaszok is megérdemelnének a játékban egy egy helyet...DE ha nagyon erősködünk még akár Dánia is belekerülhetne gazdasági,kereskedelmi szerepe miatt(mondjuk Dánia esetleg lehetne Skandinávia is ,így Swéd és norvég állam is helyet kapna a játékban).Ezzel így minden állam belekerül a játékba.Esetleg még maximum Belgák hiányozhatnának
    ,de ők sokáig nem voltak függetlenek.Úgy mint most is a játékban lennének nemzeti egységek,alakulatok.
    pl. Az Osztrák-magyar monarchiánál úgy mint Pl.németeknél az Uhlánus lovasság nállunk lehetne egy erősebb Huszárság és esetleg osztrák vértes ezredek.Gyalogságnak is lennének külön egységei.pl. horvát vagy szláv határőr ezredek .Ezek gyengébb gyalogságot jelentenének de olcsón és gyorsan képezhetők lnnének.Az oszták gyalogság:ezeket úgy képzelem el mintahogy lehet a briteknél Redcoatot képezni úgy lehetne itt is osztrák gyalogság vagy valami hasonló és hogy mi magyarok is benne legyünk lenne egy magyar gyalogság amik a muskétásóktól jobbak ,de a hátultöltős puskával felszerelt katonáktól viszont gyengébbek lennének.Plusz lenne még alabárdos.A többi országét még nem gondoltam végig de még sok ötletem lenne.NEm tudom ,hogy véghezvihető-e vagy csak ábránd.

    De úgy gondolom ,hogy egy részletes magyarosítás sem lenne rosz habár úgyhallom már valaki foglalkozik ezzel.
  • Papiczky
    #1066
    Mit szeretnél csinálni a harmadik résszel? Egyébként szerintem is a kettőhöz érdemes visszatérni. Az nagyon jó.
  • TGWH
    #1065
    A harmadik rész egy nagyon rossz húzás volt, térj vissza a kettőhöz :D
  • Petiii94
    #1064
    Hááát!Nem lett túl jó ,de azért rossz sem:)Átérzem mit éreztek már....Én az Age of empires 3 nak szeretném ha valaki segítene vagy valmai lenne a kiegjével mert nekem így kevés a játék de nincsenek már emberek akik foglalkoznak vele...Pedig pár éva jó játék volt:(
    Annyira jó ötleteim lennének de lehet csak ábránd és nem is lehetne ilyent...:(
  • TGWH
    #1063
    Na most már kíváncsi vagyok a választások eredményére, most értem haza, látom van v.mi keveredés, mert még vannak akik szeretnének szavazni :D
    Ha van több ember, akkor hobbiból magadnak és még pár embernek csinálhatod. Nekem időm nincsen, de ha gondolod, akkor megpróbálok segíteni. Azért a külföldiekkel együtt lehet dolgozni, nekik még érdemes csinálni.
    Fel lehet kutatni a programokat, személyesen el kell kérni, ha gondolod, én megkérdezek egy ismert moddert, küldtem neki térképeket, csak utána néz ha megkérem.
  • Papiczky
    #1062
    Remélem kevesebb hülyéje van az országnak mint Jobbik szavazója.
    Megértem egyébként a depressziód, nekem sem rózsás mostanában a helyzet, plusz az érettségi is elég sok hülyeséget kavar. Emelt szintezek és elég cefetül állok.
    A mod fejlesztést is azért nem nyomom ilyen iparian mert tulajdonképpen ahogyan a kolléga írta: nincs kinek. Ami viszont nagy vágyam, és megcsinálnám közösség nélkül is az egy részletesebb Kárpát-medence térkép, a kistérségével együtt. Egy részletesebb Magyarországot jó lenne alkotni. Több egységgel, több tartománnyal, több várossal. Sajnos azonban elég nehéz, több fájt kell hozzá szerkeszteni és a segédprogramot egy része melyeket más rajongók készítettek külön ebből a célból már sehol sem lelhető fel. Pedig olyan jó lenne.
    Egyébként az FPS-es teóriával egyet kell, hogy értsek. Mondjuk személy szerint nem szeretem az fps-t. A stratégiákért vagyok oda, sajnos azonban igazán jó nem jelent már meg régóta. Esetleg az Empire és a Napoleon Total War, bár ezekből meg a komoly diplomáciát hiányolom. A Hearts of Iron 3 számomra sajnos túl bonyolult.
  • TGWH
    #1061
    Lehet két hónap után már te is megunod. Nem bántásból vagy rosszindulatból mondom. Ma ilyen depi vagyok. Szar a világ, nemsoká választások, megint feje tetejére kerül az ország a kormányváltással. Vasárnap kiderül, hogy a hány millió hülye országa vagyunk... A virtuális világ meg hiába mondják hogy szép meg jó, ahová elmenekül az ember, ugyan olyan szar, mint a valódi, mivel valódi emberekkel találkozol...
    Pont tegnap beszélgettünk haverral a játékokról. Manapság mindenki második vh-s fps-t játszik, stratégia szinte nuku, közösségek szintén alig vannak, kivétel az fps-ek, mert az egyszerű. 12 évesekkel meg hadd ne mondjam, hogy mi van, szerencsére ismerek jópár kivételt, de ők nem a többség...
    Egyszerűen nem éri meg fáradozni, ritka a jó közösség, akik jó játékkal játszanak. Max magának meg még 5 embernek csinálja az ember, mint a KaM vagy a KoH...
    Na depi mód off, a játék tényleg jó, csak hát van mellette az embernek kismillió dolga és kevesebb tucat piszok jó játéka, amivel szintén játszani kéne...
  • Petiii94
    #1060
    Jajj neeee!Ne legyetek már ilyenek!Én két hete kezdtem el kb. játszani !És nagyon jó ,hogy vagytok mert enélkül a közösség nélkül sokmindent nem tudtam volna meg a játékról!És nagyon becsüllek titeket és minden elismerésem ,hogy ennnyire megtesztek mindent a játékért voleg te Papiczky .Nagyon jók a kiegészítőid és ha még lesz azt is nagyon várjuk:P
  • Papiczky
    #1059
    Szerintem más nem a modok miatt. Egyébként sajnos tényleg nem érdemes :( Ez a játék hiába szórakoztató és élvezetes, mivel nem rendelkezik csillogó 3D-s grafikával sosem lesz akkora táborral büszkélkedő mint a Total War széria valamely tagja. Kíváncsi vagyok egyébként a Knights of Honor 2-ből lesz e valami. Régebben ígérgették, de mára erősen kétlem.
  • TGWH
    #1058
    Hát az oldalt leette a fene, de majd csinálok egy újat, már ha lenne értelme... azaz most az a kérdés, hogy van-e értelme... mert a modokat fel lehet tenni, le is lehet fordítani magyarra, de ezen kívül... max aki szeretné, írhatna valamit, vagy valami egyszerűbb fórum, de hát kiknek, három embernek?
  • Papiczky
    #1057
    Hát ha szeretnéd tedd ki akkor a te oldaladra, mármint a saját KoH rajongói oldaladra a modot egy külön menüpont alá. Az lenne a legjobb, nekem abszolút nincs kedvem a weblappal is foglalkozni.
  • TGWH
    #1056
    Ha kell valamiben segíteni, segítek. Kissé elkapkodtad :D lehetett volna egy gyűjtőoldal a magyar modokhoz - magyarra fordítani is lehetne -. Esetleg ha meggondolod magad, akkor ajánlom az aláírásomban is látható kiszolgálót, pár gb tárhely elég, és az elején igaz lassú, de most már semmi gond sincs az oldallal, igaz csak 15 mb-ot lehet egyszerre feltölteni.
    Én az alapjátékot azért utálom nehezebb szinten, mert akkor állandóan támad a gép, és kb. úgy néz ki, hogy két percenként valakik hadat üzennek nekem, holott akár szövetségesek is lehettünk... egyszerűen csak védekezni jut idő, nagyon lassan tudsz előre menni.
  • Petiii94
    #1055
    Sziasztok:)Boldog vagyok h végre kicsit élénkebb a forum és sűrűbben válaszoltok:PEnnyi tudás tulajdonában már sziwesen jáccanék pénteken valakivel esetleg több emberrel online.MSNem [email protected]
    Ami esetleg probléma lehet ,hogy én letöltöttem Papiczky mindkét kiegészítőjét + az 1.05ös kieget.De nem tom ez akadály e online játéknál ha valaki alapverzióval nyomná.

    Egyébként van 1 problémám.Letöltöttem az erdélymód előző változatát nem ezt de én nem tok templomosokat képezni Jeruzsálemben.Köszi
  • Papiczky
    #1054
    Íme a 2.3-as verzió. Ebben vadonatúj ikonja van a székelynek (bár ez a 2.2-ben is benne volt) továbbá néhány apró hiba lett javítva.

    www.erdelymod.uw.hu

    Egy normálisabb weblap készül. Jelenleg csak ez a fehér oldal van. Kezdőknek ajánlom easyben. A normál mód egyértelműen izgalmasabb, a hard sokkal nehezebb mint eredetileg. A hardot csak gyakorlott játékosoknak ajánlom, oda kell idegrendszer :)

    Ha nem frissült volna az oldal egy-két nap múltán sem, és még a régi külseje van kint akkor kérlek szóljatok - az uw órák után frissít
  • TGWH
    #1053
    Igen, mert ha felbontod a szerződéseket, akkor azt nem veszi senki sem jó néven. Vagy keress más érdekszférát, vagy pedig hagy őket a csudába, ne foglalkozz velük. Esetleg ha az ellenségeivel szövetkezel, házasodol, nem fogja jó szemmel nézni. Esetleg kémmel próbálkozz, de ha lebukik, akkor ismét csak nagyon csökken a királyság ereje. A lényeg, hogy egy idő után semleges lesz a kapcsolat, akkor már lehet bontogatni. Ha segítséget kér, akkor mindenképpen utasítsd el, és az ellenségeit is hagyd békén. Vagy vannak még ilyen ,,nagy'' trükkök, mint hogy a papod pápává választják, és akkor a te döntéseidet helyezi előtérbe - na a hűtlen dög engem pont nem követett egyszer amikor sikerült.. - , de ehhez erősnek kell lenned, és nagyon kell tömni az egyházat arannyal...
    Könyveket adó épületeket építs ahol lehet, így gyorsabban jönnek a könyvek. Esetleg ha a fő könyvtermelő városod fejének kinevezed a papod, akkor meg fogja nyomni a könyvek termelését, az is egy kicsi plusz.
  • Petiii94
    #1052
    De naon lassan jön össze 1000 könyv:(

    Új kérdés:DMagyarországgal megint.Az a bajom h én vok a világhatalom ,de armenia a 2.ameddig még kis ázsiáig tartott a birodalma armenyának addiog nekem jó volt gazdasági kapcsolatot és megnemtámadási egyezményt kötöttem vele.De hirtelen átjött a balkánra éds rendesen sérti az érdekszférámat,de megtámadni nem tudom mert ha bontom a kapcsolatokjat akk a kingdom powerem a béka feneke alá esik(most maxon van)és azt nem akarom mert non drága felvinni meg időigényes és nem akarok azzal szórakozni.Valami segítségetek v taNácsotok nincs?:)
  • bigapó
    #1051
    Ja, de amúgy van olyan amit azt hiszem nem fogsz tudni képezni. Tehát Neked kell váltani vallást ahhoz, hhogy használd. Most nálad lehet az van:)
    Tehát ha keresztény vagy, akkor Dzsihád szent-harcost nem fogsz tudni csinálni. Most ezt értsd úgy, hogy hiába térited meg őket, nem fogja megadni, mert ellenkezik a vallásával, magának a katonának. érted...

    De egyébként érdemes mindhárom vallással megcsinálni a játékot, sőt, úgy, hogy nem vagy egyiksem, azt hiszem ezt is lehet. Amúgy a játék mindig irja, hogy miért nemt tudod csinálni az adott dolgot, azt érdemes elolvasni, és a súgóját is, ott is minden le van irva.
  • bigapó
    #1050
    Most ez amit irtál eléggé bonyolult, de ha jól értem, akkor az eltérő vallás miatt nem tudod képezni azokat a katonákat. Erre megoldás a pap (Cleric) akit szintén ki kell képezni 5-ös szintűre, hogy minél biztosabban végezze a hitéritést, de még igy is meghal néha.
    Szóval az ötleted jó, oda kell rakni az emberkét, de ki kell neki adni egy parancsot. Ez kétféle lehet, egyik amikor lenyugtatja a népet - nem tudom már mi a neve angolul, de ettől eltűnik az ellenséges viselkedésük Veled szemben - a másik pedig mikor átalakitja az adott provincia vallását a tiedére.
    Szóval ha odaülteted a Papot, akkor az alap két ikon helyett vagy 3 vagy 4 lesz alatta.

    Amikor nézegeted a provinciáidat, akkor látsz egy olyan értéket ami a hűséget mutatja, másnéven a lázadásra való hajlandóságot. Ez alapján is érdemes sorba rakni őket, Én régen igy csináltam és ahol a legnagyobb a gubanc, ott kell legelőször rendet rakni. Ha nagyon minuszba van, akkor olyan mintha lángolna a szám, mert ott már forró a helyzet. Fel kell épiteni különböző épületeket, amitől jobb kedvük lesz, vallást váltani és lenyugtatni a bandát, mindjárt jobb lesz a dolog :)
    Legfőbb lázadásra a sok háborúzás ad okot. Időnként tarts szünetet benne.
  • Petiii94
    #1049
    még 1 kérédés.Jeruzsálemi Királysággal játszom.Katolikus vagyok ,de a provinciám muszlim(palesztina)[Jeruszálem].De hiába államvallásom a katolikus nem tudok templomosokat képezni:(Csak csata bárdosokat meg ijászokat,de azok olyanok mint a slavolic axmen és bowmen szal kakik:(és nem tom ilyen emberekkel felvennni a harcot a múzulmánokkal szemben:(///Térítésre beraktam egy embert de még nem látok semmi bváltozást pedig 20 percig vártam h áttérítse a provinciát:(
  • Petiii94
    #1048
    uhhh köszi:)napok óta végre először valaki:)Non köszönöm:)
  • bigapó
    #1047
    De, az volt. Egy kém épült be a seregedbe:) Az egyik hadvezéred volt, mivel a katonaság lázadt fel. Ilyet Te is tudsz csinálni, egy kémet jól fel kell tápolni (könyvekkel) és ha már 5-ös szintű akkor lehet küldeni komoly küldetésekre is, például ilyenre, hogy lázitsa fel a sereget. Én magam nem sokat alkalmaztam, mert a nyers erőt gyorsabban tudtam alkalmazni, de szines foltja a játéknak ez is :)

    Ez ellen sajnos csak kicsi csalással tudsz védekezni, azaz sűrűn kell menteni és ha ilyen van akkor visszatölteni az állást. Ha jól emlékszem irja, hogy ki volt a ludas és ilyenkor Őt érdemes kinyiratni vagy rögtön ki is végezni, elküldeni, hogy ne legyen lázadás.
  • Petiii94
    #1046
    Hello.Nekem egy kérdésem lenne.Magyarorrszággal játszom és egész jó seregeim voltak.Feudal knightok,met et armsok és ijászlovasok alkoták lényegében.Minden állammal békében voltam és szépen fejlődött az ország.Enyém volt horvátország,bosznia és ausztria déli része.Minden szépen mert egészen addig ameddig valahonnan jött kb. 4 egység szabadságharcos.Elkezdték zaklatni a horvát és bosnyák provinciáimat.A seregemet rájuk küldtem.Nem is lett volna baj ,de egyszer csak minden seregem eltünt csak a király maradt és az eltünt embereim késöbb lázadóként megjelentek.amikor kinyitrtam őket és újból felált a seregem az eset megismétlődött és teljesen elvette a kedvem.Szerintem nem kémek voltak vagy ha azok akkor is minden emberem elhagy????:(Lécci segítsetek.
  • TGWH
    #1045
    Üdv, majd mostanság ha ráérek, meglesem a saját modom, hol tartok. Aztán majd gyűjtöm őket :D
  • Papiczky
    #1044
    A mod már készen van egy ideje :) Elvégzek még pár javítást és akkor lesz a 2.3-as verziója. Ha érdekel akkor majd elküldöm privátban.
  • TGWH
    #1043
    Hogy haladsz a mododdal?
  • Papiczky
    #1042
    Üdv!

    Persze ugye csak bele kell rázódni a dologba azt meg kezdetben tényleg jobb ha csak a sima nehézséggel próbálod :) .
    Ma feltöltök neked egy verziót amiben nincs benne a nehezítés így ugyanazokkal a dolgokkal játszhatsz embertelen nehézségek nélkül :)
  • bigapó
    #1041
    Hali!

    Megnéztem a mod-ot és őszintén szólva normal szinten egy agyrém volt:) Nekem már az is túl nehéz, állandóan hadüzenet és már támad is. így nem lehet előrébb jutni, fejlődni. Ha tudsz/tudtok tippet a kezdésre akkor szeretettel fogadom, jól jönne egy öreg fan-nak a segítség:)

    Egyébként amik így elsőre feltűntek, hogy mások a városok nevei pl, azok bejönnek. Meg hogy korhű neveket írtál bele. Szóval megint csak gratulálni tudok hozzá, jó munkának tűnik. Nálam nem volt gond, sem kilépéssel, sem mással, amikor egyszer kiléptem asztalra, akkor meghagyta a kicsi felbontást, de kilépésnél normálisan visszaváltott. Win 7 64 bit van fent, nvidia kártyával játszom, ha ez is számít, márpedig szerintem igen:)
  • Papiczky
    #1040
    Persze ha értesz hozzá! Segítség jól jön mindig! Küldök neked egy privát üzenetet.
  • Namees
    #1039
    Segíthetek?:D
  • Papiczky
    #1038
    Bár utólag belegondolva lehet, hogy belefogok. Majd szólok ha lesz valami :)
  • Papiczky
    #1037
    Volt erre korábban próbálkozás de aztán abbamaradt sajnos. Megkaptam a mod fájlait és igencsak félkész állapotnak örvend nem tudom be fogom e fejezni, e az ötlet nem lenne rossz amúgy :)
  • Namees
    #1036
    Már a játék se-se az Erdély mod.Nem tud valaki olyan modot csinálni honfoglalás modot?
  • Namees
    #1035
    Játszottam ha az Erdély modrol beszélsz akkor nem hinném mert a játékot újra raktam és most nincs fent.
  • Papiczky
    #1034
    Akkor valószínűleg a javítás hiánya okozhatja a problémát. Amennyiben már telepítve van az 1.05-ös javítás sajnos nem tudok további tippeket mondani :( A modommal játszol? Próbáld meg letörölni lehet az okozza a problémát nálad - bár nekem nem volt semmi baj és másoknak sem.
  • Namees
    #1033
    Nincsen vistám
  • Papiczky
    #1032
    Lehetséges, hogy Vistád van? Előfordulhatnak kompatibilitási problémák. Az 1.05-ös javítás fent van hozzá? Ha nem akkor tedd fel, az fontos.
  • Namees
    #1031
    Én még újra is raktam de csak annyit javult hogy nem fél óra hanem 1 óra :S