1295
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • Petiii94
    Sziasztok:)Boldog vagyok h végre kicsit élénkebb a forum és sűrűbben válaszoltok:PEnnyi tudás tulajdonában már sziwesen jáccanék pénteken valakivel esetleg több emberrel online.MSNem [email protected]
    Ami esetleg probléma lehet ,hogy én letöltöttem Papiczky mindkét kiegészítőjét + az 1.05ös kieget.De nem tom ez akadály e online játéknál ha valaki alapverzióval nyomná.

Egyébként van 1 problémám.Letöltöttem az erdélymód előző változatát nem ezt de én nem tok templomosokat képezni Jeruzsálemben.Köszi
  • Papiczky
    Íme a 2.3-as verzió. Ebben vadonatúj ikonja van a székelynek (bár ez a 2.2-ben is benne volt) továbbá néhány apró hiba lett javítva.

www.erdelymod.uw.hu

Egy normálisabb weblap készül. Jelenleg csak ez a fehér oldal van. Kezdőknek ajánlom easyben. A normál mód egyértelműen izgalmasabb, a hard sokkal nehezebb mint eredetileg. A hardot csak gyakorlott játékosoknak ajánlom, oda kell idegrendszer :)

Ha nem frissült volna az oldal egy-két nap múltán sem, és még a régi külseje van kint akkor kérlek szóljatok - az uw órák után frissít
  • TGWH
    Igen, mert ha felbontod a szerződéseket, akkor azt nem veszi senki sem jó néven. Vagy keress más érdekszférát, vagy pedig hagy őket a csudába, ne foglalkozz velük. Esetleg ha az ellenségeivel szövetkezel, házasodol, nem fogja jó szemmel nézni. Esetleg kémmel próbálkozz, de ha lebukik, akkor ismét csak nagyon csökken a királyság ereje. A lényeg, hogy egy idő után semleges lesz a kapcsolat, akkor már lehet bontogatni. Ha segítséget kér, akkor mindenképpen utasítsd el, és az ellenségeit is hagyd békén. Vagy vannak még ilyen ,,nagy'' trükkök, mint hogy a papod pápává választják, és akkor a te döntéseidet helyezi előtérbe - na a hűtlen dög engem pont nem követett egyszer amikor sikerült.. - , de ehhez erősnek kell lenned, és nagyon kell tömni az egyházat arannyal...
    Könyveket adó épületeket építs ahol lehet, így gyorsabban jönnek a könyvek. Esetleg ha a fő könyvtermelő városod fejének kinevezed a papod, akkor meg fogja nyomni a könyvek termelését, az is egy kicsi plusz.
  • Petiii94
    De naon lassan jön össze 1000 könyv:(

Új kérdés:DMagyarországgal megint.Az a bajom h én vok a világhatalom ,de armenia a 2.ameddig még kis ázsiáig tartott a birodalma armenyának addiog nekem jó volt gazdasági kapcsolatot és megnemtámadási egyezményt kötöttem vele.De hirtelen átjött a balkánra éds rendesen sérti az érdekszférámat,de megtámadni nem tudom mert ha bontom a kapcsolatokjat akk a kingdom powerem a béka feneke alá esik(most maxon van)és azt nem akarom mert non drága felvinni meg időigényes és nem akarok azzal szórakozni.Valami segítségetek v taNácsotok nincs?:)
  • bigapó
    Ja, de amúgy van olyan amit azt hiszem nem fogsz tudni képezni. Tehát Neked kell váltani vallást ahhoz, hhogy használd. Most nálad lehet az van:)
    Tehát ha keresztény vagy, akkor Dzsihád szent-harcost nem fogsz tudni csinálni. Most ezt értsd úgy, hogy hiába térited meg őket, nem fogja megadni, mert ellenkezik a vallásával, magának a katonának. érted...

De egyébként érdemes mindhárom vallással megcsinálni a játékot, sőt, úgy, hogy nem vagy egyiksem, azt hiszem ezt is lehet. Amúgy a játék mindig irja, hogy miért nemt tudod csinálni az adott dolgot, azt érdemes elolvasni, és a súgóját is, ott is minden le van irva.
  • bigapó
    Most ez amit irtál eléggé bonyolult, de ha jól értem, akkor az eltérő vallás miatt nem tudod képezni azokat a katonákat. Erre megoldás a pap (Cleric) akit szintén ki kell képezni 5-ös szintűre, hogy minél biztosabban végezze a hitéritést, de még igy is meghal néha.
    Szóval az ötleted jó, oda kell rakni az emberkét, de ki kell neki adni egy parancsot. Ez kétféle lehet, egyik amikor lenyugtatja a népet - nem tudom már mi a neve angolul, de ettől eltűnik az ellenséges viselkedésük Veled szemben - a másik pedig mikor átalakitja az adott provincia vallását a tiedére.
    Szóval ha odaülteted a Papot, akkor az alap két ikon helyett vagy 3 vagy 4 lesz alatta.

Amikor nézegeted a provinciáidat, akkor látsz egy olyan értéket ami a hűséget mutatja, másnéven a lázadásra való hajlandóságot. Ez alapján is érdemes sorba rakni őket, Én régen igy csináltam és ahol a legnagyobb a gubanc, ott kell legelőször rendet rakni. Ha nagyon minuszba van, akkor olyan mintha lángolna a szám, mert ott már forró a helyzet. Fel kell épiteni különböző épületeket, amitől jobb kedvük lesz, vallást váltani és lenyugtatni a bandát, mindjárt jobb lesz a dolog :)
    Legfőbb lázadásra a sok háborúzás ad okot. Időnként tarts szünetet benne.
  • Petiii94
    még 1 kérédés.Jeruzsálemi Királysággal játszom.Katolikus vagyok ,de a provinciám muszlim(palesztina)[Jeruszálem].De hiába államvallásom a katolikus nem tudok templomosokat képezni:(Csak csata bárdosokat meg ijászokat,de azok olyanok mint a slavolic axmen és bowmen szal kakik:(és nem tom ilyen emberekkel felvennni a harcot a múzulmánokkal szemben:(///Térítésre beraktam egy embert de még nem látok semmi bváltozást pedig 20 percig vártam h áttérítse a provinciát:(
  • Petiii94
    uhhh köszi:)napok óta végre először valaki:)Non köszönöm:)
  • bigapó
    De, az volt. Egy kém épült be a seregedbe:) Az egyik hadvezéred volt, mivel a katonaság lázadt fel. Ilyet Te is tudsz csinálni, egy kémet jól fel kell tápolni (könyvekkel) és ha már 5-ös szintű akkor lehet küldeni komoly küldetésekre is, például ilyenre, hogy lázitsa fel a sereget. Én magam nem sokat alkalmaztam, mert a nyers erőt gyorsabban tudtam alkalmazni, de szines foltja a játéknak ez is :)

Ez ellen sajnos csak kicsi csalással tudsz védekezni, azaz sűrűn kell menteni és ha ilyen van akkor visszatölteni az állást. Ha jól emlékszem irja, hogy ki volt a ludas és ilyenkor Őt érdemes kinyiratni vagy rögtön ki is végezni, elküldeni, hogy ne legyen lázadás.
  • Petiii94
    Hello.Nekem egy kérdésem lenne.Magyarorrszággal játszom és egész jó seregeim voltak.Feudal knightok,met et armsok és ijászlovasok alkoták lényegében.Minden állammal békében voltam és szépen fejlődött az ország.Enyém volt horvátország,bosznia és ausztria déli része.Minden szépen mert egészen addig ameddig valahonnan jött kb. 4 egység szabadságharcos.Elkezdték zaklatni a horvát és bosnyák provinciáimat.A seregemet rájuk küldtem.Nem is lett volna baj ,de egyszer csak minden seregem eltünt csak a király maradt és az eltünt embereim késöbb lázadóként megjelentek.amikor kinyitrtam őket és újból felált a seregem az eset megismétlődött és teljesen elvette a kedvem.Szerintem nem kémek voltak vagy ha azok akkor is minden emberem elhagy????:(Lécci segítsetek.
  • TGWH
    Üdv, majd mostanság ha ráérek, meglesem a saját modom, hol tartok. Aztán majd gyűjtöm őket :D
  • Papiczky
    A mod már készen van egy ideje :) Elvégzek még pár javítást és akkor lesz a 2.3-as verziója. Ha érdekel akkor majd elküldöm privátban.
  • TGWH
    Hogy haladsz a mododdal?
  • Papiczky
    Üdv!

Persze ugye csak bele kell rázódni a dologba azt meg kezdetben tényleg jobb ha csak a sima nehézséggel próbálod :) .
    Ma feltöltök neked egy verziót amiben nincs benne a nehezítés így ugyanazokkal a dolgokkal játszhatsz embertelen nehézségek nélkül :)
  • bigapó
    Hali!

Megnéztem a mod-ot és őszintén szólva normal szinten egy agyrém volt:) Nekem már az is túl nehéz, állandóan hadüzenet és már támad is. így nem lehet előrébb jutni, fejlődni. Ha tudsz/tudtok tippet a kezdésre akkor szeretettel fogadom, jól jönne egy öreg fan-nak a segítség:)

Egyébként amik így elsőre feltűntek, hogy mások a városok nevei pl, azok bejönnek. Meg hogy korhű neveket írtál bele. Szóval megint csak gratulálni tudok hozzá, jó munkának tűnik. Nálam nem volt gond, sem kilépéssel, sem mással, amikor egyszer kiléptem asztalra, akkor meghagyta a kicsi felbontást, de kilépésnél normálisan visszaváltott. Win 7 64 bit van fent, nvidia kártyával játszom, ha ez is számít, márpedig szerintem igen:)
  • Papiczky
    Persze ha értesz hozzá! Segítség jól jön mindig! Küldök neked egy privát üzenetet.
  • Namees
    Segíthetek?:D
  • Papiczky
    Bár utólag belegondolva lehet, hogy belefogok. Majd szólok ha lesz valami :)
  • Papiczky
    Volt erre korábban próbálkozás de aztán abbamaradt sajnos. Megkaptam a mod fájlait és igencsak félkész állapotnak örvend nem tudom be fogom e fejezni, e az ötlet nem lenne rossz amúgy :)
  • Namees
    Már a játék se-se az Erdély mod.Nem tud valaki olyan modot csinálni honfoglalás modot?
  • Namees
    Játszottam ha az Erdély modrol beszélsz akkor nem hinném mert a játékot újra raktam és most nincs fent.
  • Papiczky
    Akkor valószínűleg a javítás hiánya okozhatja a problémát. Amennyiben már telepítve van az 1.05-ös javítás sajnos nem tudok további tippeket mondani :( A modommal játszol? Próbáld meg letörölni lehet az okozza a problémát nálad - bár nekem nem volt semmi baj és másoknak sem.
  • Namees
    Nincsen vistám
  • Papiczky
    Lehetséges, hogy Vistád van? Előfordulhatnak kompatibilitási problémák. Az 1.05-ös javítás fent van hozzá? Ha nem akkor tedd fel, az fontos.
  • Namees
    Én még újra is raktam de csak annyit javult hogy nem fél óra hanem 1 óra :S
  • Papiczky
    Sziasztok!

Wasse1: A város népességének növelésére a legjobb módszer további épületek építése, mert a népesség növekedés függvénye kapcsolatban áll a város szintjével, tehát az épületek számával. A granary és bakery jó választás lehet erre a célra tökéletesen megfelel.

Namees: Ez a program hibája - sajnos - 1.05-s folt sem orvosolja tökéletesen, nálam is előfordult. Az egyetlen megoldás ha új játékot kezdesz. Legalábbis nálam ez nyújtott segítséget. Egyébként ilyen ritkán van, 20 játékból csak egyszer fordul elő jelenlegi tapasztalataim szerint.
  • Wasse 1
    Hello! Hogy tudom a várak népességét növelni? Mert a játék kezdetén soha nem tudok támadni, mert nincs elegendő ember egy ütőképes támadásra...
    És a zsoldos táborokat térképen h lehet jelölni?
  • Namees
    A játéknak amikor kedve van kilép : vagyis mindig amikor elindítom a játékot játszok vele fél vagy 1 órát és kilép még akkor is ha a csata mezőn vagyok :S pedig nekem még a játék is eredeti
  • Papiczky
    Sajnos még nem készült el.
  • Namees
    Van magyarítása a játéknak?
  • Papiczky
    Nekem is SP3 van és nem csinálja ezt. Nem tudom mi lehet a baj :(
  • ghost rider
    Az a baj, hogy nem ALT+F4-el lépek ki, hanem normál kilépésnél állítja át, nem tudom, de ha a program hibája akkor elég fura, hogy ezt régen nem csinálta.

De lehet hogy azért van mert xp sp3 van fent a gépemen.
  • Papiczky
    Szia!

A monitor felbontást csak akkor változtatja meg ha ALT+F4-el lépsz ki a játékból, egyébként a normál kilépésnél nincs baj. Nekem is szokta csinálni. 16:9-es monitorom van és igen gyakran előfordul, bosszantó dolog de ez alapjába véve a program hibája sajnos nem lehet vele mit kezdeni :(

Próbálkozz könnyű fokozaton, az kicsivel nehezebb csak mint a játék alap normál nehézsége. Örülök ha tetszik, bár pár korrekció még biztos ráférne. Talán majd egyszer arra is sor kerül :)

További tapasztalataid ha vannak szívesen fogadom, kíváncsi vagyok kinél hogyan működik :) Esetleg képeket is.

Jó játékot!
  • ghost rider
    Szia!

Letöltöttem a módosítást, és hibátlanul működik!

Közepes fokozatban próbáltam ki, de elég erősek voltak az ellenfelet, tehát tényleg sokkal agresszívabbak lettek, lehet hogy túl erősek is, de mondjuk ez nem baj, nagyobb a kihívás, lehet, hogy én vagyok béna a játékhoz.

Mondjuk már régen is játszottam vele utoljára.

De van 1 olyan hibája a játéknak, hogy amikor kilépek belőle, olyan mintha megváltoztatná a monitor felbontását.
    Ez régen nem fordult elő, és nem tudom mitől van, újra is telepítettem pedig.

Ha tudtok segíteni azt megköszönném! :)

• Papiczky
    Bocsi a linket elrontottam :s

http://www.spzlap.extra.hu/fajlok/erdelymod_20.rar

Ez a helyes.
  • Papiczky
    Elkészült a módosítás!
    Várom a véleményeket. A mellékelt fájlban le van írva a telepítés menete.

www.spzlap.extra.hu/fajlok/eredelymod_20.rar

A változások listája:

Globális változások:
    - A gépi játékos agresszívabb lett.
    - A legnagyobb szintű városok 50 egységnyi élelmiszertárolási helyet kaptak.
    - Több tartomány át lett nevezve a pontosság érdekében. – nagyobb részük elvain „Holy Rome” módosításából lett másolva!
    - A katolikus vallású államok pénz bonusza 30%-ról 20%-ra csökkent.
    - A kiátkozott katolikus országok bevétele 10%-al csökkent.
    - A pogányok pénzét csökkentő vallási hátrány -30%-ról -20%-ra változott.
    - Az iszlámvallású államok 5%-os pénz bonuszt kaptak.
    - Az iszlámvallású államok bonusz harci morálja 3-ról 3-re csökkent.

Magyar változások:
    - Magyarország számára „Horse Archer” helyett „Steppe Cavalry”-t vált kiképezhetővé.
    - Magyarországon már nem lehet „Slavonic Axeman”-t és „Slavonic Bowman”-t kiképezni, helyettük „Axeman” és „Bowman” a váltak kiképezhetővé.
    - Magyarország zászlajának színe javítva lett.
    - A magyar királyi családok javítva lettek.
    - Erdélyben kiképezhetővé vált egy új katonai egység a „Székely”.
    - Erdély a korai korszakban játszható tartománnyá vált.
    - Ajtony (Bánát) a korai korszakban játszható tartománnyá vált.
    - Néhány magyar név lett hozzáadva a játékhoz, illetve a meg lévők ki lettek javítva.
    - A többjátékos módban lehetségessé vált magyar katonai egységeket kiválasztani a „Magyar units” opció alatt.
    - Magyarország minden magyar nemzetiségű régiójában lehetséges „Steppe Cavalry”-t kiképezni.

Királyságváltozások:
    - Több új játszható királyság lett a játékba beletéve – a legtöbb elvain „Holy Rome” módosításából lett másolva!
    - Több királyi család meg lett változtatva. – javuk elvain „Holy Rome” módosításából másolva!
    - Rengeteg új királyságegyesítő küldetés került bele a játékba – elvain ’”Holy Rome” módosításából másolva!
    - A cseh nevek ki lettek javítva, illetve bővítve – elvain „Holy Rome” modjából
    - Az egyes nemzetek nevei nem ABC sorrendűek többé.

Helyi változások:
    - A következő tartományokban lehetségessé vált a „Halberdier” katonai egység kiképzése: Buda, Mercia, Krakow, Muscovy.
    - Jeruzsálemben lehetségessé vált „Templar” kiképzése a katolikusok számára.
    - Jeruzsálemben lehetségessé vált „Saracen” kiképzése a muzulmánok számára.

Újdonságok:
    - A játékba belekerült egy új épület a keresztények számára a „Hospital”. Az ikonja Laudantól származik, az ötlet elvainé!
    - A játékba belekerült egy új épület a muzulmánok számára a „Zawiya”. Az ikonja Laudantól származik, az ötlet elvainé!
    - A játékba belekerült egy új épület a pogányok számára a „Holy Place”. Az ikonja Bulgarkotonostól származik!
    - A játékba több új nemzet került bele: kun, besenyő, mongol, horvát, szlovén, holland, dán, norvég, svéd, finn, porosz, litván, skót, walesi, ír, portugál, katalán.
  • Papiczky
    A beígért képek:

Királyságok listája a korai korszakban (1000)

Királyságok listája a középidőben (1200)

Királyságok listája a kései időszakban (1350)

Az Anjou királyi család (1350)

Gyulafehérvár teljesen kiépítve

Harc közben a székelyek
  • loki1990
    hello mind keto johet csak mond hogy mit csináljak........
  • Papiczky
    Egyébként volna itt egy kérdés:
    Adjak hozzá a játékhoz új katonai egységeket úgy, hogy egy másikat másolok le? - a kinézetét persze, az értékei mások lennének.
    A kevésbé gyakoriakra gondoltam, mint a Jinet.
  • Papiczky
    Sajna nincs. a Gamespy szerverek már nem igen üzemelnek - senkit nem láttam rajtuk. Viszont ha van kedved hozzá ketten kipróbálhatjuk, a modomat úgy is tesztelnem kell multiban.