1310
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • bigapó
    #1150
    azt hiszem nincs visszavonás térítésnél, de ha sok a provinciád és sok templomot építesz - azaz sok könyvet írnak neked - akkor hamar fel tudod fejleszteni a következőt.

    nem tudom, hogy mi befolyásolja a térítést, van-e ehhez épület, de érdemes minél több morál-javítót felhúzni, hogy addig se lázadjanak sokat.
  • bigapó
    #1149
    asszem az a kitagadás az egyházból, nem emlékszem milyen negatívumokkal jár.

    a Teuton-ok a legerősebbek, legalábis erről beszéltetek pár hsz-el korábban ;)
    Roman Infantry lesz az egyébként, azaz Római Gyalogság (gyalogos katona).

    mindegyiknél ott az érték, hogy mit tud, az alapján be tudod lőni, hogy neked jó lesz-e, illik-e a hadrendedbe.
  • Kacyking
    #1148
    Jah és mint jelent az,hogy a pápa velem excommunikációt csinált vagy mi a fenét.
  • Kacyking
    #1147
    Ezt a kémes dolgot nem értem.Elmagyarázná valaki.
    Jah és szerintem a város moráljától függ fejleszd ki(ha teheted) azt a kutatást(vagy mit) ,hogy több + pontot "termeljen" az az épület.(nemtom mi a neve de építési lista középső és balról 3 asszem)Illetve ha régóta háborúzol köss békét mindenkivel.Hát durván erre jutottam ezzel kapcsolatban.

    Illetve valaki kisegíteni melyik nehéz gyalogos egység a legjobb ezek közül:
    -Men-at-arms
    -Teuton Knights
    -Templars
    -Roman Infartili(vagy mi)

    A számszeríjászokkal kapcsolatban csak annyit,hogy én nem használom őket maximum városvédésre a lovagok ellen de az én taktikámba nem illik bele nekem olyan kell ami gyorsan és messze lő.(először hosszú íjászom volt aztán váltottam a nehéz íjászokra mert azok jobban bírják a strapát)Meg kb ugyan olyan erősek ha kifejlesztem a lovagnak azt a képességét amitől tüzes lőszerrel fognak lőne.1találat 1 ember brutális pusztítást tud okozni.
  • Fresh Duke
    #1146
    Van egy kis problémám nekem is. A papomat (lvl 5) elküldtem téríteni az egyik provinciámba. Akár hányszor is töltöttem vissza az állást, a papot mindig megölték térítés közben. Sajnos a legutóbbi állásomban már el kezdett téríteni, az előtte levő mentés meg már őskori.
    A boldogás 5-ös (mármint, rossz értelemben), s a térítés miatt 10-esre nő. (Tudnék gyorsan építeni egy épületet, amitől 2-re csökken.) A Kingdom Powerem már felvittem +5-re.

    A kérdésem az lenne, mi befolyásolja, hogy megölik-e a papot? Illetve van-e rá lehetőség, hogy visszavonjam a térítésből, mielőtt végezne. (Ilyen funkciót nem találtam, de hát ha csak én nem vettem észre.)
    Vagy akármilyen tippetek van, azt mondhatjátok. Nem szívesen veszteném el a papot, mert ő tuti nem kém, és nincs kedvem kiképezni egy újabb papot, főleg most, hogy már senkiben sem bízhatok.
  • Kacyking
    #1145
    Kéne egy kis segítség.Minden hadseregem csak úgy uk muk fuk 2-es morálra esett vissza.
  • Petiii94
    #1144
    Én általában 1. királyommal mindig a gazdaság megerősítésére törekszem szinte hábórú nélkül.Kingdom Powert 5-ösre,a tengerparton a kikőtőket maxra adod megduplázni és felhúzni a kocsmákat ,hogy a nép happy legyen:D

    Aztán megerősítem a peremterületeken a várakat és ezután már kb. a 2. király uralkodása alatt megállíthatatlanul háborúzhatok:) Úgy ,hogy már tök mind 1 ki támad...:D
  • Fresh Duke
    #1143
    Nálam más a helyzet. Első király még szelíden foglalgadott a környéken, kis tengerpartot, kis nem tengerpartot, hogy mindenből legyen. Mire fia trónra került, addigra már volt Feudal Knight, s elkezdődhetett a pofátlan foglalás, mikor is legyenelek és németek szinte eltűntek a térképről... :D
    Persze, most kis szünetet tartanék a háborúban, csak 1-2 országnak más az elképzelése...
  • TGWH
    #1142
    A sereg sebessége mindig a leglassabb egységen múlik... így vagy feudalok és lovas íjászok, vagy pedig íjászok és gyalogság.
    Igen, ez egy ilyen játék, néha szüneteltetni kell a háborút. Én úgy szoktam, hogy első király területeket szerez, fiai házasodnak, nép boldog, ha nagyon szomorú akkor nem hódít. Második király meg ellentéte. Így minden király építi az országát, és háborúzik is egyben. Persze amikor egy váratlan hadüzenet érkezik, el kell fogadni, egy kis potyaterület mindig jól jön :D
  • Petiii94
    #1141
    :D én is van h ugy járok:)de ha én csinálom a csatát szinte minden egység kap sebzést a gép meg ezeket egyre hárrítja:)
  • Kacyking
    #1140
    Ne tedd nekem volt olyan csatám (amit direkt megnéztem 2 féle képpen )
    én megnyertem szinte veszteség nélkül a gép meg vesztett meghalt mindenki.(várostrom volt)
  • Petiii94
    #1139
    én általában gépre bízom a csatákat:)
  • Kacyking
    #1138
    Előfordul olyan,hogy a maradék 2-3 egységét nem küldi neked ilyenkor menj be és rohand le őket.
  • Petiii94
    #1137
    Teuton sokkal jobb:P
    Templomosok csak20an vannak és sztem a Teutonok jobban harcolnak.
    De nem tom h akartok teutont betenni a seregbe ha pl. angliával vagytok,mert az angolok nem bírnak képezni csak könnyű hadsereg csoportokat.
  • Kacyking
    #1136
    Jah és a legjobb várostrom taktika:

    Pucold le a falat őrtornyoktól meg íjászoktól.Rombold le a kaput teljesen.Majd a romba állíts bele 1 századnyi(??) nehéz gyalogságot.Közvetlen mögé annyi ballisztát amennyit lehet (meg ha van akkor a katapultot is)a mögé meg olyan íjászt ami lehető legmesszebb lő.(én nehéz íjászt használok)Majd egy kicsit küld előrébb a nehéz gyalogosokat(csak ,hogy az első sor kilógjon a törmelékből).Ezután a gép elküldi 1-2-3-sával az egységeit az íjászok/balliszták/katapultok meg kinyírják őket gyakran még csak a közelébe se jutnak a nehéz gyalogságnak.A lovagokkal meg lovasokkal viszont csak óvatosan mert azok elérik a nehéz gyalokságot.
  • Kacyking
    #1135
    Én nehéz íjjászról beszéltem asszem a mai Olaszország nagy részén lehet őket megtalálni.Egyébként gondolkodok rajta,hogy betestek néhány alabárdos egységet is.Egyébként melyik jobb a templomos vagy a teuton lovag.Nekem a teutonok jobban bejöttek.
  • Fresh Duke
    #1134
    Az ellenséges országnak békét ajánlottam, ha a vazallusom lesz, s ő ezt elfogadta. De később hadat üzent, s ezért csökkent a Kingdom Power. (Majd ezt megismételtük többször is, mert jövedelmező volt a dolog, csak nem vettem észre, hogy a power csökken.)

    A sereg bevállt, az íjászok leszedik az alabárdosokat, ha arról van szó, de tény és való, hogy javítani kell a dolgon, mert nem a legjobb. (Feudal Knight meg akkor is a best. :D)

    Amúgy, van külön nehéz íjász is. (Olyan, mint a sima íjász, csak alapból van rajta páncél.)
  • Petiii94
    #1133
    Kérdés:Miért ment le -5re a powered???Ha téged támadnak sosem vesztessz powert....
  • Petiii94
    #1132
    De nem értem.Te most Íjpuskás emberről beszélsz ,mert naannnak tudom h van páncélja vagy rátudod tenni a sima íjászra a páncélt:D???
    Minek csinálsz 6 íjjászt egy seregbe? a 3 feudal lovag geci drága én nem is szeretek őket mert csak 10en vannak és pl.alabárdosokkal úgy szét lehet kapni őket mint a huzat...és már oda is van a nehézlovasságod...Utána pedig védtelenek az íjjászaid az ellenség könnyűlovasaival szemben ,de ha jó nehézgyalogsága van azzal is szétríbólja az íjjászaidat.

    Én így szoktam kb.:

    3Íjpuskás egység(Ha az országomban leehet gyártani)
    4 vagy 5 nehézgyalogsági egység( a 4ből 1 legalább alabárdos a lovasság ellen)
    1vagy 2 könnyű lovas egység(ezeket az íjászok vagy az ellenséges hadvezérek ellen használom)
    Így álltalában mindig nyerek :P
  • Fresh Duke
    #1131
    Valahol árulnak olyat is.

    Az én hadseregem úgy néz ki, hogy:
    6 íjász
    3 feudal lovag
    2 katapult
    2 balliszta

    Lázadásokat általában parasztokkal szoktam leverni a királlyal/herceggel, úgy a legegyszerűbb.

    Most sajnos némi gondban vagyok, mert a háborúk miatt gyűlöl a nép, a vazallus országok közül lázadtak, ezért a Kingdom Powerem most -5 (mivel próbáltam visszaszerezni őket, de megint lázadtak...), szóval most van elég problémám. Az ország méretéből adódóan a Kingdom Power növelése 15700 aranyba kerül, amit a háborúk miatt nem tudok finanszírozni...

    Amúgy, én is Magyarországgal vagyok, de majd Angliát akarom kipróbálni, vagy valamelyik országot ott.
  • Petiii94
    #1130
    Mert hogy tudsz a sima ijászra páncélt adni?:D
  • Kacyking
    #1129
    Nemtom én amikor játszok akkor úgy szoktam felépíteni a seregem,hogy 6teuton lovag 3 nehéz íjjász(??)(a sima íjász páncélban) 2-3balliszta 1-2 katapult.

    Város ostromnál már volt olyan ,hogy 2hadvezér védte a várost plusz teljes helyőrség meg tornyok satöbbi és így is nyertem asszem összesen 10teuton lovagom halt meg.(ha érdekel a taktika leírom).Csatákat is szinte 0veszteséggel nyerem meg.(nehéz szinten persze)

    Meg szoktam 1-2 lovas sereget felállítani sztyeppei lovasokból(aztán nem biztos Bulgáriában lehet kiképezni és tud íjászkodni is)

    A lovasokkal portyázni szoktam meg lázadást leverni.A seregekkel meg ugye várost gyalulni.

    Jah és én mindig Magyarországgal vagyok:D
  • Fresh Duke
    #1128
    Szerencsém volt. Kb 20x visszatöltöttem az állást, mire kerestek másik pápát. :D
    A szövetséget még nem bontottam fel, mert épp elég lázadást kell annélkül is levernem... De amint felbontottam, a szövetségest is beépítem a birodalmamba.
  • Fresh Duke
    #1127
    Attól tartok, hogy a lengyelek már az országom részét képezik. :D
    Amúgy, nálam is csak akkor lázadoznak, ha a szövetséges kéri, hogy támadjak.

    Amúgy, Rómát is csak azért akarom elfoglalni, hogy bosszút álljak a papomért. :D (Amúgy is el akarnám foglalni, hogy az egyik legjobb vár, de ez már nem csak üzleti, hanem személyes ügy is.)
  • TGWH
    #1126
    Nekem nem szoktak lázadozni, ha visszavonom a felkérést a támadásra. Szövetséget csak azzal kell kötni, aki nagy és erős, és jóban vagy vele. Pl. ha magyarokkal játszol, és jó viszonyban vagy a lengyelekkel, nagy országuk van, akkor egy 30-40 órás lengyel szövetség a világ legjobb dolga :D csak az a baj, hogy a lengyelek sokszor inkább háborúzni akarnak, de ez már a játék elindítása után pár perccel ki is derül.
    Rómát én is el szoktam foglalni. Amúgy ezért jobb az ortodox vallás, ott megmarad a papod. Az én katolikus papomat nagyon ritkán választják meg pápává, csak a hadvezéremet viszik el a rohadékok mindenféle halálos hadjáratba.
  • bigapó
    #1125
    jól látod a játék apró hiányosságait:)
  • Fresh Duke
    #1124
    Néhol kiakasztó a játék.

    Szereztem papot, mert mondtátok, hogy jó dolog. Hát, a térítés nem tartozott az erősségei közé, ezért úgy döntöttem, hogy fejlesztem. Mivel a könyv "termelés" elég alacsony volt, ezért hatalmas templomépítésbe kezdtem... Most már eljutottam arra a szintre, hogy 20 könyvet kapok.
    A pap még 4-es szinten se volt képes falut megtéríteni, szóval 5-ösre gyúrtam. Egy falut sikeresen megtérített, de aztán hírtelen meghalt a pápa, s őt választották meg új pápának. Hát, most nagyon azon gondolkodom, hogy visszatöltöm az állást, és a papot elküldöm a p*csába, mielőtt megválasztanák. (Ha nem lehet az enyém, nem lehet senkié sem.)

    Másik zavaró dolog az a szövetség kötés más országgal. A világ legnagyobb hülyesége. Ha szövetségben vagyok egy másik országgal, s az küld egy üzenetet, miszerint támadjam meg XY-t, akkor bármit választok, a nép fellázad. Hasznom nincs a szövetségből, hisz kereskedni eddig is tudtam velük, így csak hátrányom származik belőle. De most az lesz a következő lépés, hogy felbontom a szövetséget, és bosszút állok minden egyes lázadásért, amit a hülye levelük okozott. (S miután őket levertem, megyek és elfoglalom Rómát, lerombolom, s behintem sóval...)
  • Papiczky
    #1123
    Én is erre gondoltam :D Mondjuk az én mikrofonom sem profi, de nem is kétszáz forintos. Ha érted mire gondolok. Stúdió körülményeket biztosítani szerintem meg igencsak kevés helyen lehet, és nem hiszem, hogy így kivitelezhető lenne.
  • TGWH
    #1122
    Igény egy szöveges fordításra van. Utána lehet esetleg egy szinkron is. De ehhez nem ám webkamhoz való mikrofonok kellenek. Ha valakinek van színházban, hangstúdióban ismerőse, sima ügy. Vagy legalább otthon valami minőségi felszerelés. Ettől függetlenül kétszáz ft-os mikrofonnal is meg lehet próbálni, aki meg negatív kritikát ír, megcsinálhatja jobbra, mindenki nyer :D
  • Papiczky
    #1121
    Azon gondolkoztam, hogy ha már szöveges fordítást készítünk a játékhoz nem e lenne valakinek kedve a játékban előforduló kevés beszédhangot is lefordítani? Úgy értem nem e lenne kedve valakinek beszállni egy szinkron készítő vállalkozásba. Úgy hiszen 4-5 férfi hangra lenne szükség (lehetséges, hogy több, de neten szerintem találunk), plusz egy "fő narrátorra" aki a hadjárat alatt közvetlen elhangzó szövegeket mondaná. Szükség lenne továbbá valakire aki ért az audio dolgokhoz, a kiegyenlítéshez és társaihoz. Mindenki felvenné otthon magának a legjobb tudása szerint a rá kiszabott hangot, majd azt értékeljük közösen. Ha jó az audios srác megcsinálja mi pedig hozzárakjuk a szöveges fordításhoz.

    Kinek lenne ehhez kedve? Lenne e erre igény?
  • Petiii94
    #1120
    Hááát.Én sokkal jobban szeretem a biztos háttérországot.Addig utálok is támadni ameddig van másik vallás az országomban.
    A történeteket személy szerint szívvesen olvasnám szal nyomhatod :D
    Án most törökökkel játszom ,mert meguntam a keresztényeket.:DTúl erőssek :D
  • TGWH
    #1119
    Én meg azt utáltam, amikor nagy nehézségek árán diplomáciai úton békét kötöttem, öt perc múlva háború, megint béke, megint háború, majd meguntam és eltüntettem az adott országot :D ha nekik ez jó, hát rajtam ne múljon. Keleten alapból nehezebb dolgod van, mert nagyobbak a provinciák, többet kell már az elején gyalogolni. Ha van pénz, akkor lovas egységekre kell gyúrni, mert iszonyú lassúak a menetelések két város között. Nyugaton viszont szeretek kezdeni, mert apró tartományok vannak, nem kell sokat menetelni, és tengeren is jóval gyorsabb utazni, mint szárazföldön.
    Nyers erő, hát Róma ellen kellett, vagy 5 hadvezérem halt hősi halált, amikor eltöröltem a kereszténységet :X de végül csak bevettem a várost, utána már az értelmetlen keresztes hadjáratok is véget értek értelemszerűen.
    Ha gondoljátok, akkor írhattok történeteket, és kitehetnénk a weblapra, ami most már elvileg használható lesz :D

    Papiczky, sajnos a héten nem tudom küldeni a fájlokat, jövő hétre, vagy az utánra marad. De akkor viszont gőzerővel folytatom az átnézést, jó lenne már befejezni a magyarítást. Utána jöhetnek a külföldi modok fordításai.
  • bigapó
    #1118
    a nyers erő mindig kell, legalábbis szerintem diplomáciával nem fogsz ebben a játékban nyerni. de ha nyugodt háttérországot is akarsz és nem mindig visszacammogni a hadsereggel 200 km-re, hogy leverd a lázadókat, ezért kell papot tartani, hogy csökkentse ennek az esélyét.
  • Fresh Duke
    #1117
    Az én "technikám" a Nyers Erő volt. :D Ha valaki lázadt, az meghalt. :D
    Ha valamelyik szomszéd nem tetszett, hát az is meghalt. :D
    Az emberek kedvét leginkább azzal javítottam, hogy a Kingdom Power-t igyekeztem 5-ön tartani, meg szereztem feleséget a királynak/hercegnek.
  • bigapó
    #1116
    pedig az kötelező, mert azzal nyugtatod meg a népet amit elfoglaltál, illetve az eltérő vallást is tudod konvertálni. mindig van helyi lázongás ha elfoglalsz egy idegen területet. "hazaszeretet" :)
  • Fresh Duke
    #1115
    Én még egyszer nem csináltam papot. :D (Ne nézzetek barbárnak. XD)
    De most a héten újra el kezdek játszani, most mindenképp csinálok. :)
  • bigapó
    #1114
    igen, akik ott vannak a "kiválasztottak" között, azok örökké élnek :)
    kivétel ahadvezér, ha csatában ölik le és a pap ha Pápává választják. azt úgy utáltam mindig. állandóan azzal szivatott a gép, hogy 5-ös szintre felhoztam a papomat, erre elvitte pápának...grrrr
  • TGWH
    #1113
    Nekem meg pont az a bajom, hogy a király bátyja túléli a királyt, mint kereskedő.
  • Papiczky
    #1112
    Ha a királyi családodban több herceg is létezik akkor tudod váltogatni, hogy kit szeretnél a következő királynak kinevezni. Ezek után a másik herceg "megmenthető" ha valamilyen tisztséget ruházol rá. Ha nem az első szülött fiú lesz a király akkor többnyire nem ajánlatos hadvezérnek kinevezni, mert a poronty bizony igen könnyen fellázad, magával rántva ezzel a seregét egy lázadásba.

    A templomos kérdéshez: "Az bölcsek és a sámánok ősi nyelven pergameneket írnak és imádkoznak az isteneiknek áldásért". Tehát "könyveket" és "áldást", vagyis aranyat biztosítanak.
  • bigapó
    #1111
    jól látod a dolgot, a hadvezérek ilyen szempontból "örök életűek", amíg le nem győzik őket csatában nem halnak meg, de mivel van menekülés gomb, így megfelelő figyelemmel nem fogod a táposokat elveszteni.
    Könyvekkel tápold fel a Királyt és legyen kereskedő.