1295
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • Fresh Duke
    Nekem jelenleg 50 váram van, de úgy érzem, lesz ez több is.
  • TGWH
    És kinek mekkora volt a legnagyobb birodalma? A játékot könnyű megnyerni, csak össze kell szedni a megfelelő tartományokat, és minden nyersanyagot fel kell használni, de gondolom ez nem olyan izgalmas nektek sem :D Nekem eddig még nem volt lehetőségem olyan igazán nagy birodalmat összehozni, inkább csak élvezem a játékot.
  • Petiii94
    és hullanak mint a légy :D ezt akartam a végén XD
  • Petiii94
    :P Ügyes vagy ,de tudod a várvédőkkel ha te lejátszod a csatát és csak 1 ember marad mind a 6 egységből ,akkor a játék feltólja őket maxra(nem to mmiért)Szal a védőknél nincs veszteség ostromnál,ha életben maradnak.

Én csak 3 vagy 4 íjjászt szoktam venni mert ha van létra akkor az szopás.
    Szal én tartok 2-3 nwhéz gyalogost is .
    A csatákat meg érdemes magadtól lejátszani ,mmert szerintm nincs annál élvezetesebb ,mint lőni a várfalról az ellenséget íjjászokkal és jjjhullanak mint ahullanak mint a lég
  • Kacyking
    Legjobb várvédő taktika:

Építsd meg 2-es szintre a falat.(ha akarsz(ajánlott) építs meg a ballistik towers és a corner towerst is)vegyél 6 íjászt.És ha csata van ne nyisd meg hagyd csak Dissmissed-ben(vagy mi) és az életben nem veszik el tőled.(kivéve ha kifogy a kaja) Nálam bejött volt olyan,hogy már 3-4 szer próbálkozott be 3nemzet is 2-2 seregekkel de nem tudták bevenni:D:D:D
  • Kacyking
    Rájöttem,hogy a pap eltünteti.Egyébként 1 teuton egység ha sorban egymás után jönnek a parasztok 4-5-öt is le tud gyakni ha egyszerre jönnek nemtom.De a parasztok hamar demoralizálódnak és elfutnak vagy feladják a harcot ezért nem szeretek velük lenni.A vonalat én is az íjászok védelmére használom.Vagy bekerítésre mert így kevesebb csapattal is be lehet őket keríteni.

Egyébként a 10 országból akik ellenem mentek :
    1-et megsemmisítettem,1vazallusom lett,1-et most akarok kivégezni,2 1 városra szorult,1-et a szövetségesem nyírt ki,4-el békét kötöttem,1 pedig városállamokra esett szét.Amúgy ez mikor történik.Volt még 5városa.Abból 3franciországgá vált 2 pedig városállammá de ő meghalt.
  • bigapó
    a nosztalgiát a pap nem tudja eltüntetni?
  • TGWH
    A négyszöget én akkor szoktam használni, ha parasztokkal megyek lovasok ellen. Jó sűrűre összetömörülnek, és 2-4 paraszt csapatot egy lovas ellenségre, körbeveszik őket, ha a lovasok nem tudnak menekülni, akkor végük. Persze akár teutonok ellen is jó, hiszen ha az egyik csapat parasztomat ölik, akkor a hátsó sorokig mire elérnek, rendszerint már az ő hátsó soruk is meg van tépázva, így sok lúd disznót győz elven pár tucat parasztot feláldozva meg lehet gyilkolni az egész ellenséges hadtestet :D Mivel parasztból sok van, így mindig jut 2-3 csapat paraszt 1 db ellenséges csoportra.
    Meg gondolom a végjáték is ismerős, amikor a király bekerítve 5 csapat paraszt által, hátul meg várja a többi paraszt, hogy tudnak-e rájuk ütni egyet vagy sem, és könnyebb is irányítani, hogy elzárjam a lehetséges menekülési útvonalakat :D
  • Petiii94
    A csillag azt jelenti ,hogy az egység mennyire tapasztalt.A 3 csillagos egységek rendszerint a legjobb katonák.Sokkal fegyelmezettebbek.Főként pedig abban lehet észrevenni a tapasztalatot ,ha 2 ugyanolyan egység ütközik meg pl. 2csillagos Alabárdos egy most felállított friss alabárdos egységet ha más tényező nem szól közbe(értem ezt hadvezér képességére vagy sereg morálra) könnyen szétver.

Nosztalgián csak az idő segít:S
  • Fresh Duke
    Én a vonalat az íjászok védésére szoktam használni. (Úgy állítom fel a gyalogos egységeket, mint egy falat.)
    A négyszög nem tudom mire való, de engem a Teknős Alakzatra emlékeztet. :D

A Feudal vs Teutonic küzdelemnél több minden is számít: a hadvezér bónuszai, morál.
    Amúgy, tényleg fölösleges összehasonlítani őket, mert mindkettő másra való, de azért még is érdekes a dolog, szerintem. :D
  • Kacyking
    És még egy kérdés.Hogyan lehet eltüntetni a nosztalgiát?
  • Kacyking
    Csak mert én a vonal alakzatot védelemre használom.Támadásra a háromszöget rohammal megspékelve.(egyszer meglepődtem mert olyan jól sikerült a roham,hogy átvágták magukat a men-at-arms-okon)Négyszöget nem szoktam használni.És egyébként számít valamit,hogy hány csillaga van az egységnek?
  • Petiii94
    Én csak a 3szöget szoktam használni.Az az ék alakzat.Papiczky mondta ,hogy az arra jó ,hogy a nehézgyalogság benyomuljon az ellenség soraiba nem kis károkat okozva:P
    A többit nem szoktam használni.Lándzsásokat viszont én mindig hagyom vonalban.Négyszög foggalmam sincs mire jó.A vonal esetleg arra jó ,hogy szélesen állnak fel az emberek és talán kisebb a bekerítés esélye.
  • Kacyking
    No én kipróbáltam.A feudal knights lovasrohamot vezényelt a teutonok ellen.A teutonokból 5 azonnal kifeküdt.Utána váltakozó sikerű harc de a végén maradt 2 vagy 3feudal knights meg 5 teuton csak a teutonokat felváltottam egy másik egységgel.

Egyébként számít valamit a formáció(háromszög,négyszög,vonal).Illetve ad valami bónuszt a roham?
  • Petiii94
    Hát igen:d de a Feudal Knights és a TeutonicKnights teljesenmásegység:D
    A feudal Knights nehéz lovasság.Én inkább vsak íjjászok ellen szoktam bevetni.Sajnálom kardal felszerelt egységek ellen küldeni ,mert hiába erős egy Men-at-arms egység simán leveri...A túlerő mérvadó.
    A Teuonic Knights pedig gyalogos lovag egység szóval közelharcban akármilyen más gyalogos egységet elver ,de elég drágák:D ha 1 meghal veheted meg az egész csapatot:D
  • TGWH
    A papot nem elég térítésre utasítani, le kell előtte nyugtatni a népet. Ezt a pap meg tudja oldani betelepítéssel vagy hogy van, hirtelen nem tudom.
    Én legtöbbször feudal knigths-okat képezek, iszonyat pusztítást képesek véghezvinni a nem dárdás egységek között.
  • Kacyking
    Nemtom én mindig minőségre megyek.A taktikámnak hála már volt olyan,hogy egyszerre megvertem 4sereget.(Ahogy az egyik kifeküdt jött helyette másik)
    Egyébként én is túlerő ellen szeretek harcolni de ez egy csöppet túlzás bár hiába a nehéz fokozat még egy sima fa palánkon sem jutnak át ha van a városban 6íjász meg a városi őrség.
  • Fresh Duke
    Ha már itt járok, egy apróság:
    Melyik az "erősebb" egység: a Feudal Knights vagy a Teutonic Knights? :D
  • Fresh Duke
    Kis módosítás, a Teutonok is csak 20-an vannak. :D
    Sajnos hiába megyek rá a székre térítés közben, mire elhagyná a provinciát addigra végez a térítéssel. Amúgy nem a lázadás a gond, hanem az, hogy a térítés végén meghal. :D
  • Petiii94
    jaaa! Hit:D
    A kiátkozás annyit tesz ,hogy nem nagyon fogank csípni a katolikusok Európában nah meg a felére esnek vissza a bevételek(nem biztos)
    ,de mást nem jelent:D
    A papot meg térítés közben felbírod állítani a székből:P
    katt rá és a székből felálló jel próbáld ki asszem megy:)
    A lázadás nekem meg sosem szól közbe a térítésemnek max fellázadnak közben...:D
  • Petiii94
    1 napig nem vok fenn minden tele kérdéssel:D XD
    Az tök jó ha túlerő ellen kell harcolni:P nekem kedvencem :P

Az egységekről:
    Men-at-arms:
    Szerintem mind a 4 naggyon jó nehéz gyalogos egység.Magyarországnál én mindig maradok a men-at-arms-nal.Nagyon jó nehéz gyalogsági egység!Személy szerint megvagyok vele elégedve!Főleg árban a legjobbak a felsoroltak közül,mindössze 500 aranyba kerülnek.Ha az árat is figyelni kell ezt ajánlom!

Roman infantry:
    Ha van lehetőség az országodban képezni Római gyalogságot akkor az már egy picit jobb.Talán némileg jobb felszereltsége van mint a men-at-arms-nak ,de drágább is!Ha jól tudom nem Bizánci ország 1200 aranyért állíthat ki egy egységed.Viszon kiválló tömeghadsereg.Legtöbben vannak a játékban tudomásom szerint és 40 ember alkot egy egységet.

Templars:Magyarul templomosok.Jeruzsálem területén képezhető és pár európsi nagyvárosban a katolikusok számára.Ez a nehéz gyalogság 20 emberből álló egységeket alkot.Jó morál jó védelem és jó drága ár jellemzi őket.2000aranyat is elkérhetnek egy egységét vagy kereskedők akár többet.a közelkeleten megkérdőjelezhetetlen ütöképességük az arab könnyű gyalogság ellen, de Európában szerintem korán sem a legjobbak.
    Nem mernék kitenni 20 templomost 2szeres túlerőben lévő római gyalogsági rohamnak.

Teuton Knights:
    Európában véleményem szerint minőségben a nehéz gyalogság királyainak tekinthetők.Hasonlóan ,mint a Templomosoknál kiváló morál ,és védelem jellemzi őket,de ők már valamivel többen 25-en vannak egy egységben.Főként Csehország[Bohemia]és a Baltitenger vidékén képezhető egység[Teutonic order ,poroszország,stb...(Skandináv országokban nem)].
    Áruk is hasonló mint a Templomosoké kb. 2000 arany ,de annyira nem szoktam velük játszani.

Én személy szerint inkább a tömeghadseregeket szeretem.Mert ha lehet választani ,hogy legyen 360 Romai gyalogosom ,vagy 180 templomosom akkor inkább a római gyalogságot választom:)

-Men-at-arms:
    -Teuton Knights
    -Templars
    -Roman Infartili(vagy mi)
  • Kacyking
    A fene 10ország rám szállt egyszerre.A népet ezután már meg se rázta,hogy meghalt a király 1 felkelés sem tört ki miatta:D 6 várost kellett átalakítanom mindennel felszerelt várrá,hogy tartani tudjam magam a sokszoros túlerő ellen.
  • Kacyking
    Akkor ezek szerint jól döntöttem,hogy a teutont választottam.Magyarországgal játszva kicsit nehézkes volt hozzájutni de megérte.(elég durva amikor a teuton lovagok szétcsapnak a parasztok között)

• Fresh Duke
    Egy tapasztalt kém elég kemény károkat okozhat a másik országnak:
    Fellázíthatod a hadseregét, kényszerítheted, hogy álljon veled békébe, stb.

A leírt egységek közül a Teuton a legerősebb tapasztalataim alapján.
  • Fresh Duke
    Na, sikerült megoldanom, persze meg volt az ára. A provinciát átadtam egy baleknak, majd visszavettem tőle. :D
    Persze, előtte csináltam sereget, odaküldtem a vár mellé 2 méterre, harc nem is volt, a védők egyből feladták a küzdelmet.
    A morál növelés sajnos nem segített a dolgon.
  • bigapó
    azt hiszem nincs visszavonás térítésnél, de ha sok a provinciád és sok templomot építesz - azaz sok könyvet írnak neked - akkor hamar fel tudod fejleszteni a következőt.

nem tudom, hogy mi befolyásolja a térítést, van-e ehhez épület, de érdemes minél több morál-javítót felhúzni, hogy addig se lázadjanak sokat.
  • bigapó
    asszem az a kitagadás az egyházból, nem emlékszem milyen negatívumokkal jár.

a Teuton-ok a legerősebbek, legalábis erről beszéltetek pár hsz-el korábban ;)
    Roman Infantry lesz az egyébként, azaz Római Gyalogság (gyalogos katona).

mindegyiknél ott az érték, hogy mit tud, az alapján be tudod lőni, hogy neked jó lesz-e, illik-e a hadrendedbe.
  • Kacyking
    Jah és mint jelent az,hogy a pápa velem excommunikációt csinált vagy mi a fenét.
  • Kacyking
    Ezt a kémes dolgot nem értem.Elmagyarázná valaki.
    Jah és szerintem a város moráljától függ fejleszd ki(ha teheted) azt a kutatást(vagy mit) ,hogy több + pontot "termeljen" az az épület.(nemtom mi a neve de építési lista középső és balról 3 asszem)Illetve ha régóta háborúzol köss békét mindenkivel.Hát durván erre jutottam ezzel kapcsolatban.

Illetve valaki kisegíteni melyik nehéz gyalogos egység a legjobb ezek közül:
    -Men-at-arms
    -Teuton Knights
    -Templars
    -Roman Infartili(vagy mi)

A számszeríjászokkal kapcsolatban csak annyit,hogy én nem használom őket maximum városvédésre a lovagok ellen de az én taktikámba nem illik bele nekem olyan kell ami gyorsan és messze lő.(először hosszú íjászom volt aztán váltottam a nehéz íjászokra mert azok jobban bírják a strapát)Meg kb ugyan olyan erősek ha kifejlesztem a lovagnak azt a képességét amitől tüzes lőszerrel fognak lőne.1találat 1 ember brutális pusztítást tud okozni.
  • Fresh Duke
    Van egy kis problémám nekem is. A papomat (lvl 5) elküldtem téríteni az egyik provinciámba. Akár hányszor is töltöttem vissza az állást, a papot mindig megölték térítés közben. Sajnos a legutóbbi állásomban már el kezdett téríteni, az előtte levő mentés meg már őskori.
    A boldogás 5-ös (mármint, rossz értelemben), s a térítés miatt 10-esre nő. (Tudnék gyorsan építeni egy épületet, amitől 2-re csökken.) A Kingdom Powerem már felvittem +5-re.

A kérdésem az lenne, mi befolyásolja, hogy megölik-e a papot? Illetve van-e rá lehetőség, hogy visszavonjam a térítésből, mielőtt végezne. (Ilyen funkciót nem találtam, de hát ha csak én nem vettem észre.)
    Vagy akármilyen tippetek van, azt mondhatjátok. Nem szívesen veszteném el a papot, mert ő tuti nem kém, és nincs kedvem kiképezni egy újabb papot, főleg most, hogy már senkiben sem bízhatok.
  • Kacyking
    Kéne egy kis segítség.Minden hadseregem csak úgy uk muk fuk 2-es morálra esett vissza.
  • Petiii94
    Én általában 1. királyommal mindig a gazdaság megerősítésére törekszem szinte hábórú nélkül.Kingdom Powert 5-ösre,a tengerparton a kikőtőket maxra adod megduplázni és felhúzni a kocsmákat ,hogy a nép happy legyen:D

Aztán megerősítem a peremterületeken a várakat és ezután már kb. a 2. király uralkodása alatt megállíthatatlanul háborúzhatok:) Úgy ,hogy már tök mind 1 ki támad...:D
  • Fresh Duke
    Nálam más a helyzet. Első király még szelíden foglalgadott a környéken, kis tengerpartot, kis nem tengerpartot, hogy mindenből legyen. Mire fia trónra került, addigra már volt Feudal Knight, s elkezdődhetett a pofátlan foglalás, mikor is legyenelek és németek szinte eltűntek a térképről... :D
    Persze, most kis szünetet tartanék a háborúban, csak 1-2 országnak más az elképzelése...
  • TGWH
    A sereg sebessége mindig a leglassabb egységen múlik... így vagy feudalok és lovas íjászok, vagy pedig íjászok és gyalogság.
    Igen, ez egy ilyen játék, néha szüneteltetni kell a háborút. Én úgy szoktam, hogy első király területeket szerez, fiai házasodnak, nép boldog, ha nagyon szomorú akkor nem hódít. Második király meg ellentéte. Így minden király építi az országát, és háborúzik is egyben. Persze amikor egy váratlan hadüzenet érkezik, el kell fogadni, egy kis potyaterület mindig jól jön :D
  • Petiii94
    :D én is van h ugy járok:)de ha én csinálom a csatát szinte minden egység kap sebzést a gép meg ezeket egyre hárrítja:)
  • Kacyking
    Ne tedd nekem volt olyan csatám (amit direkt megnéztem 2 féle képpen )
    én megnyertem szinte veszteség nélkül a gép meg vesztett meghalt mindenki.(várostrom volt)
  • Petiii94
    én általában gépre bízom a csatákat:)
  • Kacyking
    Előfordul olyan,hogy a maradék 2-3 egységét nem küldi neked ilyenkor menj be és rohand le őket.
  • Petiii94
    Teuton sokkal jobb:P
    Templomosok csak20an vannak és sztem a Teutonok jobban harcolnak.
    De nem tom h akartok teutont betenni a seregbe ha pl. angliával vagytok,mert az angolok nem bírnak képezni csak könnyű hadsereg csoportokat.
  • Kacyking
    Jah és a legjobb várostrom taktika:

Pucold le a falat őrtornyoktól meg íjászoktól.Rombold le a kaput teljesen.Majd a romba állíts bele 1 századnyi(??) nehéz gyalogságot.Közvetlen mögé annyi ballisztát amennyit lehet (meg ha van akkor a katapultot is)a mögé meg olyan íjászt ami lehető legmesszebb lő.(én nehéz íjászt használok)Majd egy kicsit küld előrébb a nehéz gyalogosokat(csak ,hogy az első sor kilógjon a törmelékből).Ezután a gép elküldi 1-2-3-sával az egységeit az íjászok/balliszták/katapultok meg kinyírják őket gyakran még csak a közelébe se jutnak a nehéz gyalogságnak.A lovagokkal meg lovasokkal viszont csak óvatosan mert azok elérik a nehéz gyalokságot.