1310
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • TGWH
    #1190
    Üdv, a hivatalos fórumon nézz körül.

    http://forums.blackseastudios.com

    Én még nem próbáltam, de biztos megnézem vagy az összeset :D a Shogun mod pl. jónak hangzik.
  • Justinianus
    #1189
    Sziasztok!
    Ti milyen modokat ismertek?
    Próbáltátok-é valamelyiket?
    Pl. az invasion barbarorumot?
  • TGWH
    #1188
    Valahol a fórum mélyen le vannak pedig írva, hogy ezeket hogyan kell :D
  • Papiczky
    #1187
    Volt aki ezzel foglalkozott, az ő modját beépítettem az enyém egyik tesztverziójába, ám hamar ki is vettem mert sajnos csak a politikai térképen módosította a határokat, a valóságban azonban minden ugyan olyan volt mint eredetileg, így például a provinciális felosztást mutató térképek - mint amilyen a lázadókat jelző - ugyanazokkal a határvonalakkal rendelkeztek, ahogyan a játékban a nagy térképen is. Ezek után nem láttam értelmét annak, hogy bennhagyjam a modomban. Sajnos én nem értek a határok megváltoztatásához, pedig nagy szükség lenne rá.
  • Pluskast
    #1186
    Nem lehet valahogy megcsinálni, hogy az a szerencsétlen Magyar Királyság úgy nézzen ki ahogy valójában kinézett?? Annyira nevetséges ez az alap helyzet.. Letöltöttem az Erdély modott de ahogy látom ott is ugyan ilyen a térkép:(
  • TGWH
    #1185
    Úgy tudtam megvannak a szövegfájljaid. A diplomáciai részt kellene lefordítani, elküldtem ami megvan. Texts\diplomacy
  • Papiczky
    #1184
    Hogyne kellene xd. Fordítani valót meg nem küldtél úgy emlékszem Oo.
  • TGWH
    #1183
    Vazz, azt hittem nem kell :D egy-kettőt küldtem, ami készen van, azt hittem annyi elég.
  • Papiczky
    #1182
    Apropó fájlokat mikor küldöd?:D
  • Papiczky
    #1181
    Ez egy nagyon jó ötlet. Meg kellene csinálni, Lauden nekikezdhetne :P. Abba még mi magyarok is beleférnénk.
  • TGWH
    #1180
    Össze kéne szedni a modokat. Támadt egy olyan ötletem is, hogy Bíborbanszületett Konstantin műve ugye nagyon jól leírja a Bizánc (Rómának is hívják a műben e várost, érdekes) körül lévő nemzeteket, országokat, és vezéreiket, lehetne csinálni egy ilyen Bizánc modot is :D Csináltak már, vagy Laudan nem tervezi?
  • Papiczky
    #1179
    Elkészült az Erdély mod 2.4 . Egyelőre ez marad a végleges, nem sok mindent változtattam rajta a "Highlander" és a "Viking" némileg erősebb. Kérek mindenkit ha hibát talál jelezze itt vagy privát üzenet formájában. Elsősorban a név hibákra vagyok kíváncsi. Ha látsz egy ilyen csúnya nevet mint "Valaki.m" akkor kérlek rögtön írd meg ide a fórumra, a nevet és, hogy melyik betűt látod mellette (női nevek esetében ez Valaki.f).

    http://spz.uw.hu/index_elemei/erdelymod2.4.rar
  • TGWH
    #1178
    Helyesebben az Észak-Itáliai Királysággal :D

    ,,A frank király, Jámbor Lajos halála után a Frank Birodalmat felosztották a Verduni szerződés (843) szerint: egy nyugati részre, ami később a Francia Királyság központja lett, egy keleti részre, ami a jövendőbeli Pápai Állam területe lett, egy középső részre, az Észak-Itáliai részre, Németalföldre és Burgundiára. Később sok észak-itáliai város kezdett meggazdagodni a kereskedelem miatt, megalapították a Lombard Ligát és 1176-ban legyőzték I. Barbarossa Frigyes császárt, ezzel ténylegesen kinyilvánítva függetlenségüket.''

    Hogy én mennyit piszmogtam az államokkal... ilyen bevezető szövegek, Spanyol Királyság (1479-től létezett csak)helyett Barcelonai Grófság ésatöbbi.
  • Petiii94
    #1177
    Nekem Olaszokkal lett meg az egész világ

    (Roman Empire:D)
  • bigapó
    #1176
    az akkor pofátlanság, hogy Nekem mindig az volt a célom, hogy az egész térkép az enyém legyen? :D

    Én addig nem hagytam abba amíg meg nem szereztem mindent, közben ugye jöttek a különböző nyerési opciók, pl kigyűjtöttem mind a 8 csodát (vagymit), de azután folytattam tovább:)
  • Fresh Duke
    #1175
    Nekem jelenleg 50 váram van, de úgy érzem, lesz ez több is.
  • TGWH
    #1174
    És kinek mekkora volt a legnagyobb birodalma? A játékot könnyű megnyerni, csak össze kell szedni a megfelelő tartományokat, és minden nyersanyagot fel kell használni, de gondolom ez nem olyan izgalmas nektek sem :D Nekem eddig még nem volt lehetőségem olyan igazán nagy birodalmat összehozni, inkább csak élvezem a játékot.
  • Petiii94
    #1173
    és hullanak mint a légy :D ezt akartam a végén XD
  • Petiii94
    #1172
    :P Ügyes vagy ,de tudod a várvédőkkel ha te lejátszod a csatát és csak 1 ember marad mind a 6 egységből ,akkor a játék feltólja őket maxra(nem to mmiért)Szal a védőknél nincs veszteség ostromnál,ha életben maradnak.

    Én csak 3 vagy 4 íjjászt szoktam venni mert ha van létra akkor az szopás.
    Szal én tartok 2-3 nwhéz gyalogost is .
    A csatákat meg érdemes magadtól lejátszani ,mmert szerintm nincs annál élvezetesebb ,mint lőni a várfalról az ellenséget íjjászokkal és jjjhullanak mint ahullanak mint a lég
  • Kacyking
    #1171
    Legjobb várvédő taktika:

    Építsd meg 2-es szintre a falat.(ha akarsz(ajánlott) építs meg a ballistik towers és a corner towerst is)vegyél 6 íjászt.És ha csata van ne nyisd meg hagyd csak Dissmissed-ben(vagy mi) és az életben nem veszik el tőled.(kivéve ha kifogy a kaja) Nálam bejött volt olyan,hogy már 3-4 szer próbálkozott be 3nemzet is 2-2 seregekkel de nem tudták bevenni:D:D:D
  • Kacyking
    #1170
    Rájöttem,hogy a pap eltünteti.Egyébként 1 teuton egység ha sorban egymás után jönnek a parasztok 4-5-öt is le tud gyakni ha egyszerre jönnek nemtom.De a parasztok hamar demoralizálódnak és elfutnak vagy feladják a harcot ezért nem szeretek velük lenni.A vonalat én is az íjászok védelmére használom.Vagy bekerítésre mert így kevesebb csapattal is be lehet őket keríteni.

    Egyébként a 10 országból akik ellenem mentek :
    1-et megsemmisítettem,1vazallusom lett,1-et most akarok kivégezni,2 1 városra szorult,1-et a szövetségesem nyírt ki,4-el békét kötöttem,1 pedig városállamokra esett szét.Amúgy ez mikor történik.Volt még 5városa.Abból 3franciországgá vált 2 pedig városállammá de ő meghalt.
  • bigapó
    #1169
    a nosztalgiát a pap nem tudja eltüntetni?
  • TGWH
    #1168
    A négyszöget én akkor szoktam használni, ha parasztokkal megyek lovasok ellen. Jó sűrűre összetömörülnek, és 2-4 paraszt csapatot egy lovas ellenségre, körbeveszik őket, ha a lovasok nem tudnak menekülni, akkor végük. Persze akár teutonok ellen is jó, hiszen ha az egyik csapat parasztomat ölik, akkor a hátsó sorokig mire elérnek, rendszerint már az ő hátsó soruk is meg van tépázva, így sok lúd disznót győz elven pár tucat parasztot feláldozva meg lehet gyilkolni az egész ellenséges hadtestet :D Mivel parasztból sok van, így mindig jut 2-3 csapat paraszt 1 db ellenséges csoportra.
    Meg gondolom a végjáték is ismerős, amikor a király bekerítve 5 csapat paraszt által, hátul meg várja a többi paraszt, hogy tudnak-e rájuk ütni egyet vagy sem, és könnyebb is irányítani, hogy elzárjam a lehetséges menekülési útvonalakat :D
  • Petiii94
    #1167
    A csillag azt jelenti ,hogy az egység mennyire tapasztalt.A 3 csillagos egységek rendszerint a legjobb katonák.Sokkal fegyelmezettebbek.Főként pedig abban lehet észrevenni a tapasztalatot ,ha 2 ugyanolyan egység ütközik meg pl. 2csillagos Alabárdos egy most felállított friss alabárdos egységet ha más tényező nem szól közbe(értem ezt hadvezér képességére vagy sereg morálra) könnyen szétver.

    Nosztalgián csak az idő segít:S
  • Fresh Duke
    #1166
    Én a vonalat az íjászok védésére szoktam használni. (Úgy állítom fel a gyalogos egységeket, mint egy falat.)
    A négyszög nem tudom mire való, de engem a Teknős Alakzatra emlékeztet. :D

    A Feudal vs Teutonic küzdelemnél több minden is számít: a hadvezér bónuszai, morál.
    Amúgy, tényleg fölösleges összehasonlítani őket, mert mindkettő másra való, de azért még is érdekes a dolog, szerintem. :D
  • Kacyking
    #1165
    És még egy kérdés.Hogyan lehet eltüntetni a nosztalgiát?
  • Kacyking
    #1164
    Csak mert én a vonal alakzatot védelemre használom.Támadásra a háromszöget rohammal megspékelve.(egyszer meglepődtem mert olyan jól sikerült a roham,hogy átvágták magukat a men-at-arms-okon)Négyszöget nem szoktam használni.És egyébként számít valamit,hogy hány csillaga van az egységnek?
  • Petiii94
    #1163
    Én csak a 3szöget szoktam használni.Az az ék alakzat.Papiczky mondta ,hogy az arra jó ,hogy a nehézgyalogság benyomuljon az ellenség soraiba nem kis károkat okozva:P
    A többit nem szoktam használni.Lándzsásokat viszont én mindig hagyom vonalban.Négyszög foggalmam sincs mire jó.A vonal esetleg arra jó ,hogy szélesen állnak fel az emberek és talán kisebb a bekerítés esélye.
  • Kacyking
    #1162
    No én kipróbáltam.A feudal knights lovasrohamot vezényelt a teutonok ellen.A teutonokból 5 azonnal kifeküdt.Utána váltakozó sikerű harc de a végén maradt 2 vagy 3feudal knights meg 5 teuton csak a teutonokat felváltottam egy másik egységgel.

    Egyébként számít valamit a formáció(háromszög,négyszög,vonal).Illetve ad valami bónuszt a roham?
  • Petiii94
    #1161
    Hát igen:d de a Feudal Knights és a TeutonicKnights teljesenmásegység:D
    A feudal Knights nehéz lovasság.Én inkább vsak íjjászok ellen szoktam bevetni.Sajnálom kardal felszerelt egységek ellen küldeni ,mert hiába erős egy Men-at-arms egység simán leveri...A túlerő mérvadó.
    A Teuonic Knights pedig gyalogos lovag egység szóval közelharcban akármilyen más gyalogos egységet elver ,de elég drágák:D ha 1 meghal veheted meg az egész csapatot:D
  • TGWH
    #1160
    A papot nem elég térítésre utasítani, le kell előtte nyugtatni a népet. Ezt a pap meg tudja oldani betelepítéssel vagy hogy van, hirtelen nem tudom.
    Én legtöbbször feudal knigths-okat képezek, iszonyat pusztítást képesek véghezvinni a nem dárdás egységek között.
  • Kacyking
    #1159
    Nemtom én mindig minőségre megyek.A taktikámnak hála már volt olyan,hogy egyszerre megvertem 4sereget.(Ahogy az egyik kifeküdt jött helyette másik)
    Egyébként én is túlerő ellen szeretek harcolni de ez egy csöppet túlzás bár hiába a nehéz fokozat még egy sima fa palánkon sem jutnak át ha van a városban 6íjász meg a városi őrség.
  • Fresh Duke
    #1158
    Ha már itt járok, egy apróság:
    Melyik az "erősebb" egység: a Feudal Knights vagy a Teutonic Knights? :D
  • Fresh Duke
    #1157
    Kis módosítás, a Teutonok is csak 20-an vannak. :D
    Sajnos hiába megyek rá a székre térítés közben, mire elhagyná a provinciát addigra végez a térítéssel. Amúgy nem a lázadás a gond, hanem az, hogy a térítés végén meghal. :D
  • Petiii94
    #1156
    jaaa! Hit:D
    A kiátkozás annyit tesz ,hogy nem nagyon fogank csípni a katolikusok Európában nah meg a felére esnek vissza a bevételek(nem biztos)
    ,de mást nem jelent:D
    A papot meg térítés közben felbírod állítani a székből:P
    katt rá és a székből felálló jel próbáld ki asszem megy:)
    A lázadás nekem meg sosem szól közbe a térítésemnek max fellázadnak közben...:D
  • Petiii94
    #1155
    1 napig nem vok fenn minden tele kérdéssel:D XD
    Az tök jó ha túlerő ellen kell harcolni:P nekem kedvencem :P

    Az egységekről:
    Men-at-arms:
    Szerintem mind a 4 naggyon jó nehéz gyalogos egység.Magyarországnál én mindig maradok a men-at-arms-nal.Nagyon jó nehéz gyalogsági egység!Személy szerint megvagyok vele elégedve!Főleg árban a legjobbak a felsoroltak közül,mindössze 500 aranyba kerülnek.Ha az árat is figyelni kell ezt ajánlom!

    Roman infantry:
    Ha van lehetőség az országodban képezni Római gyalogságot akkor az már egy picit jobb.Talán némileg jobb felszereltsége van mint a men-at-arms-nak ,de drágább is!Ha jól tudom nem Bizánci ország 1200 aranyért állíthat ki egy egységed.Viszon kiválló tömeghadsereg.Legtöbben vannak a játékban tudomásom szerint és 40 ember alkot egy egységet.

    Templars:Magyarul templomosok.Jeruzsálem területén képezhető és pár európsi nagyvárosban a katolikusok számára.Ez a nehéz gyalogság 20 emberből álló egységeket alkot.Jó morál jó védelem és jó drága ár jellemzi őket.2000aranyat is elkérhetnek egy egységét vagy kereskedők akár többet.a közelkeleten megkérdőjelezhetetlen ütöképességük az arab könnyű gyalogság ellen, de Európában szerintem korán sem a legjobbak.
    Nem mernék kitenni 20 templomost 2szeres túlerőben lévő római gyalogsági rohamnak.

    Teuton Knights:
    Európában véleményem szerint minőségben a nehéz gyalogság királyainak tekinthetők.Hasonlóan ,mint a Templomosoknál kiváló morál ,és védelem jellemzi őket,de ők már valamivel többen 25-en vannak egy egységben.Főként Csehország[Bohemia]és a Baltitenger vidékén képezhető egység[Teutonic order ,poroszország,stb...(Skandináv országokban nem)].
    Áruk is hasonló mint a Templomosoké kb. 2000 arany ,de annyira nem szoktam velük játszani.

    Én személy szerint inkább a tömeghadseregeket szeretem.Mert ha lehet választani ,hogy legyen 360 Romai gyalogosom ,vagy 180 templomosom akkor inkább a római gyalogságot választom:)




    -Men-at-arms:
    -Teuton Knights
    -Templars
    -Roman Infartili(vagy mi)
  • Kacyking
    #1154
    A fene 10ország rám szállt egyszerre.A népet ezután már meg se rázta,hogy meghalt a király 1 felkelés sem tört ki miatta:D 6 várost kellett átalakítanom mindennel felszerelt várrá,hogy tartani tudjam magam a sokszoros túlerő ellen.
  • Kacyking
    #1153
    Akkor ezek szerint jól döntöttem,hogy a teutont választottam.Magyarországgal játszva kicsit nehézkes volt hozzájutni de megérte.(elég durva amikor a teuton lovagok szétcsapnak a parasztok között)

  • Fresh Duke
    #1152
    Egy tapasztalt kém elég kemény károkat okozhat a másik országnak:
    Fellázíthatod a hadseregét, kényszerítheted, hogy álljon veled békébe, stb.

    A leírt egységek közül a Teuton a legerősebb tapasztalataim alapján.
  • Fresh Duke
    #1151
    Na, sikerült megoldanom, persze meg volt az ára. A provinciát átadtam egy baleknak, majd visszavettem tőle. :D
    Persze, előtte csináltam sereget, odaküldtem a vár mellé 2 méterre, harc nem is volt, a védők egyből feladták a küzdelmet.
    A morál növelés sajnos nem segített a dolgon.