14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • #10992
    Hello!

    Lenne egy kis problemam es pedig ez a magyaritas amit le toltottem innen a FAQ bol teljes ?mert hogy fel tettem es a kuldetesek celjai meg mindig angolul van valaki tudna ebben segiteni ???
  • Bull
    #10991
    Annak az oldalnak a linkjét szerintem mindenki ismeri amit adtam,de nem is az volt a lényeg,hanem az oldel felsö részén keretben vannak az ujdonságok,és ott van aug.2-i dátummal az angol nyelvü manual letöltésének a lehetösége.~47Mb.Abban vannak a részletek.
    Az enlightment hatását pedig egyszerüen a skillwheel-röl leolvashatod.
    egyébként ha jol láttam minden kaszt spec képessége elég komoly lemondásokkal jár,de ez érthetö,mert ha a lehetö legjobb ut vezetne az ultimate képességhez akkor mi értelme lenne a többinek?
    Nyilván egy olyan utat kellett választani ami járhato,de sok nagyon hatékony képesség elhagyását igényli a végsö teljes bonusz képesség reményében.
  • horpeti
    #10990
    azon az oldalon csak nem találtam meg ilyen jó számokban amit írtál (h. pl. ez az elsődleges, meg kapás %ok, stb stb... )
    No meg hogy Enlightment ezt csinálja pontosan.. :)
    Tudnál arról linket adni?

    Nah köcce. :)

    Amúgy az elfek nekem is tetszettek, de a speckójukkal annyira nem voltam kibékülve, illetve az ultimate skill is eléggé lemondásos dolog volt...
    No meg a Rangernek a tevékenykedése nem nagyon győzött meg. Inkább szeretek varázsolni alapdolgokat (light/dark magic).

    Most a Wizardok nagyon megtetszettek, h. nem tudott lealázni a gép, ill. nekem kvázi korlátlan a varázslási lehetőségem, csak kell idő elnyomkodni... Mondjuk igen nagy ár van érte, rengeteg knowledge, és szinte alig más...
    Akkor éri meg, ha pl. expert light és dark magic esetén egyszerűen kivonja az ember a forgalomból az ellenfelet (mindig semlegesíti az ő, és erősíti saját varázslatait)...

    expert suffering + expert endurance máris 24gyel partiba hozza ellen attack és saját egység defense skilljét... És mondhatni kb. ennyi különbség lehet egy 25-26os knight és egy Wizard között...

    Csak ugye a másik is varázsolgat, stb. stb... Nem egyszerű. :)

    Főleg ember ellen nem, aki okosan használja a varázslatait...
  • horpeti
    #10989
    kösz, ezt az oldalt ismertem én is. :))

    Nah itt meg nem találtam meg ennyire részletesen , hogy pl. luck 10%kal növeli a dolgokat, meg a hősök primary skill kapás esélyét... :-o


    Jah, hogy az Enlightment az elsődlegesekből kap? :)
    Nah, ezt se tudtam, sehol nem láttam leírva... Ezen az oldalon se, de most ránézek tüzetesebben... Esetleg egy linkkel segíthetnél, hogy igen a nekrónál itt írja le ezeket. :)

    Egyébként ez hogy csak spellpower és def ez sem tűnik igaznak, mert amikor Lukreciaval voltam, határozottan emlékszem knowledgera is... De lehet rosszul, majd ezt lecsekkolom. :)
  • 3P
    #10988
    Elven Luck: The Luck bonus to damage is increased by 25%.
  • 3P
    #10987
    Egyébként a manuál szerint, illetve a skill leírása szerint ha bejön a Luck ütés, akkor annak sebzését növelné 25%-kal. Én is ezt várnám tőle, de nálam most tényleg úgy működik (ha csak nem én nézek folyamatosan valamit nagyon be), mintha a találati esélyt javítaná, így akkor bugocska.
  • 3P
    #10986
    A játék alapján az 1.1 patch-ig nekem is így tűnt, de az 1.2-t felrakva már a luck ütés esélyét javította, de a sebzés nagyságát nem (luck nélkül), legalább is én határozottan ezt látom.
  • Szaruman
    #10985
    Elven luck +25% dmg, és NEM a luckos ütés esélyét növeli.
  • Bull
    #10984
    Az Elven luck ha jol értem nem +25% esély a sebzésre hanem +25%damage a luck sebzéshez,bár nem vagyok biztos benne,ezt inkább in-game lehetne kideriteni.

    Horpeti:1 morál pont szintén minden szinten 10% esély jo vagy rossz morálra.A morál pedig annyit tesz,hogy minden egységnek van 1 lépéspontja,lépés után ez a pont természetesen lenullázodik,és mondjuk ugy hogy az initiative "felel" azért hogy milyen hamar "töltödik" ujra.Jo morál esetén lépés UTÁN ez a szám nem 0-ra esik vissza hanem 0.5-re,rossz morál esetén szintén 0.5 re esik vissza csak éppen lépés ELÖTT.
  • Bull
    #10983
    Tudok:http://www.heroesofmightandmagic.com/heroes5/heroesofmightandmagic5v.shtml
    Mindenkinek ajánlom szives figyelmébe az oldalon levö manualt(angol).Onnan származnak az adatok és tele van sok egyéb nagyon hasznos informácioval.

    Egyébként az enlightment nem valamit ad,hanem a két elsödleges stat-ját minden vártipus höseinek.Tehát a nekro a büdös életbe nem kap belöle knowledge-t,viszont kap defense-t és spellpower-t.
    Na röviden ennyi,pedig tudnék irni pár oldalt mindenkinek jo tanulást a manual-bol.
  • 3P
    #10982
    Hogy melyiket? Az nehéz kérdés, inkább az hogy milyen hőst szeretek...
    Legyen mondjuk a Ranger-re vetíve, amit írok.
    Az első probléma rögtön, hogy kell-e az ultimate ability? Ha igen, akkor sajnos le kell mondani a Pathfinding-ról, mert helyette a Scouting-ot kell választani (érdekes elgondolás egy Ranger/Vándor-ról, hogy nincs neki nyomkeresés képessége, de ha kell az ultimate... Itt még jól jön a Familiar Ground, persze ehhez irányítani kell a csata helyszínét, ami nem mindig lehetséges.

    Ehhez kellenek még a további Skill-ek is:

    Luck, amihez keveset kell fűzni, talán csak annyit, hogy itt jöhet a sokat emlegetett Soldier's Luck, vagy épp az ellen szerencséjét rontó Dead Man's Curse, de nem rossz a +25%-os szerencse sebzés modosító Elven Luck ;), ami 5-ös Luck mellett már 75%-os szerencsét jelent, s emiatt írtam, hogy el lehet gondolkodni, hogy lemondunk itt az ultimate ability-ről, ami ugye 100%-ot garantál ha meglesz, de mikor..., inkább helyette legyen az elejétől Pathfinding. Bár egy élő holt ultimate ability-je ellen csak az itteni ultimate segít, de ott nagyon.

    Attack, ehhez sem kell túl sokat fűzni, talán csak annyit, hogy az ultimate eléréshez itt is kell(ene) nagy áldozatot hozni, mégpedig az Archery-ről le kell(ene) mondani (+20% sebzés távolsági sebzésnél. ejnye-ejnye).

    Ezek a kötöttek nálam, ha mégis ultimatere megyek, akkor kihagyhatatlan a Deffense is, egybként nem feltétlen hiszek benne, elsősorban a blitz krieg jellegű stratégiám miatt. (Sokszor e helyett inkább Leadership/Hadvezetés-t favorizálom) a +3 morál, vagy pályától függően (inkább az elején) a Diplomacy, vagy vár nélküli/forrásszegény pályák esetén akár az Estates is jól jöhet, persze ezek nem létfontosságúak, csak ha van Leadership, akkor töltelék gyanánt.

    Az utolsó helyre meg valamilyen mégia kell ez is a inkább a várak jellegétől függ, de azért a Destructive Magic itt sem jöhet számításba. Na igen, s ha itt tartunk, akkor tényleg egy hangyányival a Dark Magic az esélyes, de a Summoning Magic, vagy akár a Light Magic is nagyon jó tud lenni, de ez már tényleg sok apróságtól függ, hogy melyik.

    Összegezve ezt tudnám írni, hogy számomra melyik a kedvenc. :)
  • Ace McCloud
    #10981
    Szevasztok !
    Hát meg kell hogy mondjam, irtó jól sikerült ez a játék.
    A képességek kialakításai annyira jól sikerültek a készítőknek, hogy még az általában csatákban szinte jelentéktelennek gondolt képességek is igen nagy jelentőséggel bírhatnak, mivel hatással vannak a többi elérhető képességre.
    A 2 kampányt tolom éppen az utolsó pályán, totál kifejlesztve a végső képességig (v.mi Urgas hívása), és a megidézett lények azonnal megjelennek.Ezeket betéve az ellen egységei elé szinte teljessen blokkolni lehet azokat. Mivel a Démonlord egységei igen gyorsak, mire észbekap az ellenség már erőteljes pusztítást lehet végezni köztük.
    Ha ez párosul egy legalább 9 es szintű védelemmel, és egy kb 15 ös szintű támadással, az újraélesztés varázslattal, és a csoportos lassítással, akkor veszteség nélkül megoldható a győzelem akár 5x ös túlerő ellen. Csak a varázshasználó lények tudnak az eredeti egységekben kárt okozni.
    Hihhetetlen erős lett a Démonlord - sereg, nagyon jól ellensúlyozza a Haven típusú lényeket.
    Egyszóval gratula a készítőknek.
    Jól eltalált játék lett ez.
  • horpeti
    #10980
    1* volt nekem is ilyen, Subterranon.

    Azóta semmi.

    Mondjuk van 2 félig megnyert Heritagem, nekróval és most Academyvel.

    Nemtom fogom-e folytatni, gyakorlatilag esélytelenek... Max. lehet gyakorolgatni a varázslást. A Wizardkám most érte el a 20. szintet,

    Sorcery, light, dark, Luck a tudása. És még várok egy logisztikára befelyezésül...

    De lehet inkább defense v. attack kellett volna, nemtom. Szinte összes egységemnek 3 luckos artifact az alap. :P Arra jön még ha hősnek is van... És azért nem minden második ütés és kapott ütés luckos ám.... Szal valszeg a def jobb lett volna, franc tudja. :)

    Viszont a csaták nagyon faják, szinte kifogyhatatlan varázslás. :)
    Csak a baj, hogy olyan hamar vége van, hogy a védővarikat se tudom felrakni (a slow után), mert fogy a serege, és kell a resurrection, mielőtt vége lesz a csatának. :P

    Meg sok idő elmegy a mark of the wizarddal is. :-/

    Meg muszáj volt előbb elkezdeni a resurrectiont, mert félő volt, h. behal az egység, és akkor mindent lehet újra felrakni rá.. :)


    A fantom Forces varázslathoz el se jutottam. :) Mindig volt mit csinálni expert sorceryvel is.

    Aztán amikor csináltam dupla summont, akkor egyből rámdobott egy circle of wintert, és szevasz volt (ugye az ellen nem müxik az 50%os védelem...

    No de lényeg a győzelem. :)) Csak most már túl gánynak tűnik a gép, hogy én is felképeztem magam, remélem még lesz 1-2 nagy kaliberű csata, jó lenne pl. túlerő ellen harcolni, de az max. akkor lesz, ha lebontom a sereget. :)


    Izé, Mark of the Wizardot lehet dispellelni? Vagy az erősebb mindennél? Mert láttam, hogy pl. slow is csak akkor írja felül a hastet, ha erősebb (meg gondolom ha expert az expertet is felülírja).
  • Cobra.
    #10979
    Engem inkább az zavar, hogy marha bugos az AI, most egy Custom pályát kellett abbahagynom, mert elakadt a gép. És a Ranger utolsó pályát se sikerült befejeznem emiatt
  • horpeti
    #10977
    nevetséges a gép Hardon...

    4.5 hónapja játszom, átmentem egy várához. És mellette a kristálybánya abszolúte nincs kipucolva, és felvéve, ott van a kezdő védő neutral sereg... loller...

    Rengeteg dolgot otthagynak, de persze a pack of angyalt 1 hét után leverik... sőt van amikor joinol is
  • horpeti
    #10975
    soldier's luck mennyivel javíthatja a fantom 50%os cuccát? :)

    Jah, el kezdtem academyvel nyomni 1 Heritaget, eddig jó. :)

    Light és Dark magicet tervezek. Summoning passz... Fantom miatt lenne jó a summon (egyébként magic insighttal már felvettem), hogy nagyobb szintűeket is lehessen idézni. De mondjuk az Archmagek is elég jól nyomják, érdemes azokat is klónozni. :)

    Amit észrevettem: A mark of the wizard képesség felrakásánál nem müxik a sorcery :( kár...
    De lehet csak rosszul láttam...
  • horpeti
    #10974
    Jah, és végezetül (mert már én is álmos vok) egy gyors kérdés:

    A morál is úgy van, hogy 5 a max, és 10%oként nő az esély?
    És pontosan a jó sikeres morál mit is jelent? Mert nem úgy van, mint H3ban, hogy rögtön üthet még egyet, hanem azért eltelik pár tiezdkör, vagy legalábbis így tapasztaltam... (de lényegesen meggyorsítja a kezdeményezést)
  • horpeti
    #10973
    De mondjuk lehet nem kéne túlzásba vinnem a varázslást nekróval se, de nekem amint el kezdtem játszani velük, az lett a benyomásom, hogy varázsló karaktert kell csinálni (raise dead miatt főleg)... Megvan hozzá a szükséges spellpower, akkor ki kell használni. És már csak mannát kell neki biztosítani, no meg hogy minél gyorsabban varázsolhassa...

    De lehet téves ez, és többet érne az ember csak simán dark magiccel és enlightment és sorcery helyett is attack/deffel...

    De szerintem akkor nem tudná kivarázsolni a spellpowerét rendesen... És kárbavész (no meg erősek a spellek nagyon, képesnek kell lenni levarázsolni őket)... Eleinte még summon magicet is húztam fel, h. még hatékonyabb legyen a raise dead (végülis nagyon nem is kellett mást nyomnom :DD), de azt már elhagytam, spóroltam a slottal...

    Light magic ennyivel jobb, hogy ott az élesztés is egy helyen van...De Knighttal elég nehéz kivarázsolni... Wizard meg nekem túl gyengének tűnt... Támogatással együtt is.


    Szal azért nem könnyű megtalálni a might és a magic között sem az összhangot.


    3Pnek inkább Might...
    Ami már a H3ban is szuper taktika volt. :)

    Csak kérdés melyik az a hős, amelyik képes úgy mightolni, hogy közben nem lesz teljesen kuka a magichez. (ugye arról a dologról nem beszélünk, hogy egy másik, jobb mágus semlegesíthetné a kis tudományából felállított támogató varikat... Mert én max. ezért szeretnék nagyobb mágus lenni a másiknál)

    3P te melyik hősökre gondoltál, amit kedvelsz? :)
  • horpeti
    #10971
    Amit nemtok, az az,hogy nekróval sorceryt is nyomjon-e az ember.

    Nyilván jó dolog, mert olcsóbbak a varázslatok, dupla mannareg (néha még jó is:D), no meg a magic insight (fantom forces), na és ugye gyorsabban lehet varázsolni (akár raise dead)...
    De kérdés, h. ez megér-e pl. annyit, hogy ne legyen attack, vagy defense...

    Ugyanez az enlightmentre... A hősfejlődés, és a 2 szintenkénti fejlődés nagyon jó dolog, no meg a legfőbb, az intelligence is... De kérdés, megéri-e ez pl. defense v. attack helyett...

    Erre még én is keresem a választ... :))

    Legutcsó nekró hősömnél már nincs sorcery, meg summon magic se, csak dark magic és enlighment... (bár még van 1 slot:D)

    De úgyérzem intelligence nélkül nem nagyon tud működni a kari, mert alig van knlowledgea... (no meg az enlightment az, ami mivel 2 szintenként ad valamit, így nagy esélyyel lesz knowledge)

    Főleg amilyen karival most vagyok.. Mind Lukréciával és Vladimirrel jött azért a knowledge is, de LÁSZLÓnak akivel vagyok, 16. szintű, és 1etlen 1 knowledge jött!!!
    Hősökön belül is más az elsődleges skill kapási arány???

    Erről megnéznék 1 oldalt... Mert azt hittem fajfüggő... De már tépem a hajam, hogy összvissz 3 knowledgeom van 16. szinten expert enlightmenttel, mikor haver, aki ellen nyomom, már 7es knowledgegal mászkál... És azért nem mind1.. :) Főleg élesztéskor...
  • horpeti
    #10970
    Nekem funny volt az Academy, még az artifacter is, de vhogy nagyon levert az első hős akivel találkoztam, pedig akkor már 1x. szintű voltam (bányák nem volt gond, gremlin + golem párosítással).

    Azért hiányzik a v. defense, v. attack skill...


    Nekrók azért tetszenek, mert nagy spellpower (feltámasztás rulZ), és nagy def párosul melléjük (szeretek védekezni), igaz a mannát Intelligenceből (és/vagy sorcery -20% spell cost) kell nyerni.
    És igencsak hamar elfogy a slot, és sok hasznos dolog van...
  • horpeti
    #10969
    köcce! :)

    Akkor azt hiszem az attack v. def helyett is luckot fogok alkalmazni. :)

    Mert ugye az nem csak ütésnél jó, hanem ha ütnek akkor is (gondolom fele sebzés)... Persze csak amit tapasztaltam, H5 ös oldalon a luckra csak a támadást írták le.. (gondolom berögzült H3ból:D)


    Wizarddal nem volt meggyőző semmiféle magic... :(

    Egyet értek azzal is, hogy a harcos hős kemény tud lenni (pl. knight megtámogatva expert light magiccel, szükséges manna + spellpower), de viszont ami a varázslós népeket feljebb viheti, az az, hogy a light magic semlegesíthető a dark magiccel és fordítva...
    Így akár arról is szólhat a játék, kinek a varázslata érvényesül...

    És azért nem mind1, hogy +40% initiative, v. -40% :)
    És természetesen a többire is igaz.

    Ami a light magicet fölé emeli ebben a harcban, az a cleansing... Experten nagyon hatékony...

    Bár a Frenzy és a Puppet master nagyon odatesz, blind pláne, de lightmagicnél ott a lehetőség a mágikus immunitásra...

    Csak legyen idő, s. mana felrakni, no meg le se kéne essenek a varik 2-3 körön belül...

    Szal nehéz így 2 mágus csatája...
    Ez mondjuk főleg multiban jöhet elő, mert ott kicsit nagyobb az effajta színvonal. :)

    Egy knightnak szerintem nem lehet passzolni elég mágikus erőt, így nehéz megtámogatni az egységeket, ha pl. egy jó sok manás, spellpoweres, s. esetleg még Sorcerys nekróval áll szemben pl.
    Lehet felvarázsolja a maga kis spelleit, de azt a jobb mágus seperc visszájára fordíthatja (haste - slow, devine str - weakness, righteous might - suffering, endurance - Vulnerability (bár itt "csak" -6, de asszem a semlegesítés az müxik ennél is).

    Aztán Ez még egy knightnak is érvágás lehet... Bár az is igaz, hogy amíg varázsolgat az ember, addig is folyik a csata.. :) Bár ha annyira kiegyenlített minden, akkor túlságosan nem billen semerre se a mérleg eddig.


    Aztán még lehetne ragozni...



    Bull tudnál adni linket, ahol ezeket a számadatokat nézted? (akár priviben is)

    Mert van 2 oldalam is, de vhol alig vannak számok, vhol meg speciel a luck is rosszul van definiálva. :)

    köszi!
  • Bull
    #10968
    Csak annyit,hogy a wizard "mark of the wizard" képességet ha kombinálni tudsz egy komoly destructive mágiával (alacsony szinten eldrich arrow,lightning bolt,magas szinten emplosion)akkor az azért durvább mint az empowered warlock varázslatok,mivel ha a választott célpontra varázsolsz akkor a sebzés dupla,ha meg másikra akkor azt is és a célpontot is sebzi.Emplosion egyszerre két célponton? A gond csak az hogy a wizard várban nincs destuctive mágia,csak ha nagy mákod van.
  • dr Kotász
    #10967
    Nos, ha én is hozzászólhatok, szerintem a mágiák erősorrendje:

    1. dark
    Puppet master, frenzy esetén mindegy milyen erős az ellen, alacsonyabb szinten mass slow/mass confusionnnel szinte megbénítod. Ezenfelül blind = nincs ellenség.

    2. summoning
    Phantom forces az isten. Külön megjegyzendő, hogy a demon lord gatingelt erőit ha „megphantomforcesolod” akkor a másolatok ismét gatingelhetnek és a frissen érkezők már nem phantom force-ok lesznek hanem hús-vér csapatok. Valamint a phantom force-olt lényeket is lehet phantom force-olni.

    3. light
    Mass haste, mass righteous might, mass divine strength, mass endurance, mass deflect missile segítségével iszonyat durvák a lények (+40% initiative +12 attack +12 defense max sebzés és alig sebződnek íjásztól, mi kellhet még?) + magas szinten resurrection rulez.

    4. destructive
    Ez a warlocknál verhetetlen, mindenki másnál felesleges szerintem.
  • Vucli
    #10966
    Az infernónak a racialja is érdekes kérdés hogy tulajdonképen hasznos e a gating, azt lehet mondani sima szörnycsoportok ellen igen, de egy ellenséges hős csapata ellen...az a gond maxos skillen 40 % át lehet kiidézni a seregednek + ba ami nagyon jól hangzik, de ez egy körbe telik és még egy kör mig a kiédezett lények támadhatnak, és amelyik csapat gatingel az nem is tud ebben a körében mást csinálni ez óriási hátrány, pont a nagyon jó initiativejüket vesziteik el ezzel, egy sylvan faj ellen pl egy kör alatt el is veszitheti az ember a csapata 40%át ha nem csinál semmit. Mivel az inferno hős szinte mindig attackot kap szint lépésnél (+ néha knowledget) ezért ebből következik hogy vele egyetlen lehetséges stratégia támadni támadni támadni (de ekkor nem tudnak gatingelni az egységek) :)
    Szóval kissé ellentmondásosnak találom az inferno képességeit és tulajdonságait, arról nem is szólva hogy mennyire kell ennek a fajnak hogy fejlesztett egységei legyenek ami nem olcsó muri...szóval nem tudom lehet e ebből igazán ütőképes vmit kreálni
  • Szaruman
    #10965
    Ez tény, pont ma toltam egy pályát, 22-es academy hőssel 25-ös ranger ellen (jhora vs ossir), maxos light, summon és dark magic, 1etlen gond az volt, h mire a hősöm varázsolni tudott, addigra feküdt a fél sereg:) Szal egy offersive rusher hős (csatában) egy mágust meg tud fingatni, ha van egy kevés initiative bónusza.
  • 3P
    #10964
    Nem, nehéz fokozatokon erős hátrányból indulsz nyersanyag és pénz szempontjából is. Az egyetlen ellenszer, ha jól stratégizálsz, aminek pl. része az is amit írsz, hogy a ládákból pénz kell és nem XP.
    A Heroes története egyébként már régóta ilyen, hogy a gép "előnnyel" indul, s ez függ a nehézségtől is. Talán ez pótolja a gépi AI hiányosságait az emberi kombinációs képességgel szemben.
  • 3P
    #10963
    Ismét előkerült, hogy melyik mágia szféra a legjobb. Szerintem erre nehéz választ adni, mert erősen helyzet függő. Függ a csapat létszámától a hős jellegétől az ellentől, szóval sok-sok dologtól.
    Azonban az 5. részben szerintem sokkal kiegyensúlyozottabbak a mágia szférák, mint pl a 4. részben. Itt már a Summoning szféra is komoly stratégizálási lehetőséggel bír (pl. az imént említett Phantom Forces, vagy akár az elementál, vagy a Phoenix idézés is jó akkor amikor relatíve nem túl nagy csapat van, habár magas spell power mellett komoly elemntál csapat dobható a pályára, talán csak az a gond, hogy nem úgy működik, mint a 3. részben, hogy újjabb elmondás után összeadódna a pályán levő elementálok és a varázslással létrejövő elemntálok száma).

    Mindent összevetve én sokkal jobban kedvelem a harcos hősöket, akik, ha kell némi tápoló mágiával segítik a csapatot (ergo Light magic, vagy épp rontják az ellen lehetőségeit, Dark Magic). A harcos hős mellett szól, hogy a hős attack és deffense értékei hozzáasdódnak az egységek ezen értékeihez, míg a Spellpower, illetve a Knowledge nem, tehát hiába a tápos mágus, ha kiheréltek mellette az egységek (attack, deffense hiánya)
    Tudom sokak kedvence a Destructive szféra, de az inkább csak kis közepes csapatok esetén hasznos (akkor viszont rettentően), nagyobb harcokban már nem jelent túl sokat a hatása. Tehát részemről inkább a Might, mint a Magic ;). De mégegyszer a harcosnak is jól jön némi támogató mágia, de ahhoz meg nem kell nagy mana mennyiség és nem kell hozzá bődületes varázs erő. Talán pont emiatt ennyire additív a Heroes, mert rengeteg használható stratégia létezik, s szinte mind ellen van "ellenszer" is. ;)
  • Vucli
    #10962
    Egyébként érdekelne hogy hardon ti erőforrásokban is felveszitek a versenyt a géppel vagy csak ezek a varázslatok biztositják nektek a győzelmet, mert én nem tudom a gép hogy csinálja, de neki mindig hamarabb vannak fejletebb egységei és mindig magasabbb szintű a hőse is, annyi idő alatt nem is tudok annyi pénzt és sulfurt megtermelni mégha az összes kincsesládából is a pénzt szedem ki, nagyon drága az épületek fejlesztése, nem tudom a gép hogy csinálja...
  • 3P
    #10961
    Ez így van, s csak egy apró trükk, vagy ráadás erre. Ha egy Ghost-ra mondasz Phantom Forces-t, akkor ugye a másolat eleve 50%-os elkerüléssel rendelkezik, erre jön a Ghost további 50%-a (eredő már csak 25% a találatra), s ezt javíthatja a Soldier~s Luck... :)
  • Bull
    #10960
    Minden egyes luck pont 10% esély a luck-ra.tehát maxos (5)luck 50%-os esély,elvileg minden másod csapás,lövés...stb
  • Bull
    #10959
    Jol gondolod,a soldiers luck növeli az incorporeal ability esélyét.És a legjobb light magic-es akármilyen nevetséges a számodra a wizard.Szintlépésnél a statjainak a növekedési esélye:45%Knowledge; 30%Spellpower; 15%Defense; 10%Attack.Tehát magas szinten tud sok manábol varázsolni,a Wizard várakban pedig a mage guild minden szintjén kapsz 1db life és 1db summon varázslatot.Szintlépésnél szintén ezeket a mágiatipusokat ajánlja fel legnagyobb eséllyel.
    Az egységei egyébként nagyon jol támogathatoak a life magic-el,és csináltam már vele 8 fös pályán irdatlan fönixet is
  • j0nNyKa
    #10958
    Warden: koszi, megkaptam, es kitettem faqba
  • fawcet
    #10957
    e-mail: [email protected]
  • Warden
    #10956
    Bocs most nézem hogy a Kandzsal féle link sajna már nem műxik.Adj egy emil címet és átküldöm.

    Sőt az lenne a legjobb ha j0Nyka felrakná a faq-ba, ha megoldható neki is átküldeném.
  • Warden
    #10955
    Van rá mód Kandzsal jóvoltából mert ő rendes.

    Lapozz visza a #10801-es hozzászóláshoz és már meg is találtad a megoldást.
  • fawcet
    #10954
    Nekem most csak eu-s patch 1.2-es van fent. Van valami lehetőség magyarításra?
  • horpeti
    #10953
    Jah, egy kérdés: Power of speedem még sose volt, ezért kérdem. :D

    A power of speed hastje milyen magas haste varázslatnak minősül? (olyan mintha expert light magicem lenne??), és 1 unitra lehet rátenni, vagy mass-os? ill. csak a mana igénye ami ingyen van, vagy a kezdeményezésből sem vesz le?

    Thx! :)
  • horpeti
    #10952
    Jah a nekróknál mondjuk igazán amivel érzem a feelinget, az a Vámpír... az az életlopás az nagyon baba. :)

    Meg a Ghostok... 50%os találati aránnyal nagyon durvák... Főleg ha lenne Soldier's luck, valszeg az növeli ezt a dolgát, bár ebben nem vagyok biztos, ezt tudja valaki??? (mondjuk ez is ability, azért gondolom)

    Még az 5-6 ezerre felhízott skeleton Archerek is tudnak ölni, amúgy a többi egység mind egy nagy rakás kaki... Talán a Vraightek... De a sárkány... loller.. :D

    Tipikus sok lúd disznót győz esete a nekró.. :) De pl. az hogy a Vámpír tölti magát, és repül is, a ghost is, az nagyon kemény. :)
    És látszik, hogy a nerkónak varzslónak kell lennie, mert az egységei önmagában elég gázok. :)

    A Haven ezért van jó helyzetben, nagyon jók az egységei, nem muszáj annyit varázsolnia...

    És azért nagyon szép Light varázslatok vannak, amennyiben sikerül a knightnak kivarázsolnia, akkor szuper... :D Csak én fenntartásokkal kezelem a knight varázslási képességeit, bár a védővarázslatok nem gond neki. Szal a Lightmagic szuper neki... Annyi Manája meg van is, hogy felvarázsolja, csak ha ügyesebb varázslóval áll szemben, akkor Lehet cumi, naaaagy cumi. :)

    A legdurvább ha expert light és dark magic is kéznél van. :) Csak spell kell...

    Egy expert haste és expert slow az elég masszív. De csak dark magices ellen az expert slow is brutál, mert ugye nincs cleansing... Light magicnél meg van, és az elég brutál cucc.
    Szal én erősebbnek érzem a lightot, jobban lehet überelni vele a darkot, mint fordítva. Csak nem találtam olyan fajt, amely normálisan ki tudná varázsolni a lightmagicet... Egy 0-0-0-600 statú wizard ne röhögtessen már. :(
    Elfek sem brutkók.. :) Egy rangerrel se lehet nagyon varázslásra mászni. :-/


    Na de elég volt ennyi.

    :))

    Biztos lesznek reakciók :)
  • horpeti
    #10951
    nem mindig lehet az ember olyan túlerőben, amit minimális veszteséggel nyer meg.

    Főleg ha ráddob az ellen pár fireballt, meg stb stb... :D

    A resurrection/raise dead ezért is nagyon jó, mert van, amikor tutira vesztesz, ha 100*os a túlerőd, akkor is... :)

    Arról nem is beszélek, ha nagyobb a túlerő, és pótolni kell az egységeket. :) Bár ha akkora a túlerő az ellenfélnek, akkor az expert magices élesztés se elég :)))

    De asszem van egy valamilyen hős, aminek épp ez a speckója, hogy ellene nem lehet csak 1* használni 1 varázslatot, na ott cumi van. :D


    Én nemvok vmi jó játékos :DD De mint mindenki, a minimális veszteséget szeretem. Inkább védekezőbb beállítottságú vagyok. H3ban nem hiába voltam az elfekkel. :D De ott kicsit jobbak voltak, mint itt.

    Itt a nekróknál van az, amivel meg lehet testesíteni a megfelelő védekezést, igaz az egységek jóval gyengébbek, főleg támadásra... De itt jön be a Dark magic, mely azért meg tudja támogatni a harcot rendesen. Megfelelő varázslatokkal...

    Bár nem tudom milyen lenne egy másik mágus ellen harcolni, nyilván kemény lenne. :DD Pl. egy kifejlett warlock valszeg porig zúzna, de lehet más, dark magicet használó is simán... :) Pl. ha amúgy jó varázslatok lennének, a Havennel is lehetne mászni a dark magic felé a light magic mellett, expert mass haste és expert mass slow az úgy együtt elég durva lenne. :D
    Csak mondjuk egy knight nehezen vehetné fel a harcot egy nekró mágussal... Bár kérdés mire fejlődtek.

    Én nekróval most épp 1v1ezek haverral (Ő Haven), és Vladimirrel indultam (nem a Lukréciával, nehogy azon múljon a játékom, hogy nem sikerül megvenni Vladimirt, bár valszeg ment volna, de úgy döntöttem, hogy most nem cicózom, maximális élesztést produkálok nekik feláldozva 1 skill ágat...

    Lehet szívás lesz. :)

    Mert Enlightment + Dark + summon + Sorcery a cél. És akkor csak egy marad...

    Kéne a logisztika, mint mindig, de be kell áldozni, mert semmilyen harci skillem nincs így. :) Vagy attack, vagy def, vagy luck lesz. Haven ellen mondjuk nem kell óriási varázslásokra számítani, annál inkább fizikai támadásra, szal lehet a def lenne a legjobb megoldás, és akkor megfelelő varázslatokkal azért jól lehetne tartani magunkat.
    Vagy Attack, hogy ki legyen egyenlítve a gyenguska nekró attack... És a Battle Frenzy kicsit megtolná a felhízott bone archer sebzését. :))

    De lehet ha lehetőség szerint a meglévő relatíve nagy DEF mellé még rakom a defensive skilleket is, akkor jól le lehet redukálni a veszteségeket, tovább maradok fenn, és sok lúd disznót győz talán. :))

    A luck meg önmagáért beszél. támadásra, védekezésre is jó skill... Nem is akármennyire jó. Duplasebzés, felesebződés... Persze nem mindig adja be Experten sem... Védekezésnél a 30%os közelharci és 20%os távolsági az az arany középút, de az attack részét is nagyban növeli!

    De az is igaz, hogy durvább csatához készülődve fel lehet szedni útról is luckot, meg artifactból is jöhet...



    Nem tudja valaki hány darab Luck és Moral milyen %ban teszi lehetővé a sikeres morált, és szerencsét?? Mert akkor lehetne kalkulálni :) Mondjuk nekem expert luckkal elég sokszor bejött a luck, szal... 3 luck már elég jó lehet. :)

    Remélem ennyi elég volt perpill. :))
  • Vucli
    #10950
    Adhatnál több infót is milyen taktikkal játszol, akár áltálonasabb dolgokat is, mennyi hőst használsz stb. azt tudom hogy a ressut szereted:) de szivesen olvasnák vmi bővebbet is tőled, bár tudom irtál már dolgokat(nagy defet szereted pl.)