14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • horpeti
    #11032
    Én Lászlóval próbáltam ki a nekrót, az is faja.

    Bár úgymond nem annyira volt eddig szükség a speckójára, de attól még faja.
    Elméletben mindenképp. :P

    Mondjuk én is így szívtam , hogy rossz varázslat volt a mage guildban, pl. Slow nuku.

    Lászlóval nem volt gáz. Arcaine institution (vagy mi), 1. hőssel mikor taliztam, varizott slowt, és már meg is volt. :)


    Amúgy legjobb ha nagy attack def, és mágia támogatás.

    Knight pl. nem lenne rossz, ha fel tud venni 3-4 knowledget, és 3-4 spellpowert... Gép ellen pl.

    Pl. egy nekró ellen, aki rákontráz folyamatosan darkkal, ott azért számít, hogy ki hogy bírja mannával, meg stb...

    Bár nekró sem mannabuzi, de intelligenceszel már jobb. Knightnál is mondjuk fel lehet venni... és akkor máris hasonlóan jó lehet... Csak ugye knightnak spellpowere sincs sok... pályán felszedve 3-4 már pl. védővarikhoz tökéletes...
  • Vucli
    #11031
    Na látom kicsit behalt a fórum...

    Egyébként most hogy kiprobáltam más fajt az infernon kivül és abból amit horpeti mondott, azt lehet mondani hogy a might n magicbe tényleg egyensúlytalanság van a magic javára. Az academyval (számomra) sokkal könnyebb volt a hard gép ellen jászani a, a bányák és egyebek elfoglalásával is jobban lehet haladni, kis vesztességgel hisz a lények többségét ugyis a hős öli meg.
    Szóval a magic vhol fontosabb a mightnál, és ez nem kedvez a havennek és az infernonak. ezt a 2 fajt kicsit hátrányba érzem a rossz mágia tudásuk miatt, a sylvan azért más azok gyors távolságiakkal nagyon tudnak pusztitani(hamar is kerülnek sorra)

    Acadamyba gondnak egyedül azt láttam hogy minden féle mágiát besorsolhat a gép a mage guildbe, és igy nagyon függ az ember attól hogy jó varázslatokat kapjon, itt elég sok mulik a szerencsén

    Bár ki tudja lehet később változik a véleményem
  • horpeti
    #11030
    az artifactolást nézve azért annyira nem is vészes a primary stat helyzete, mert ha csak az attack és a defet nézzük, akkor minden 4. szinten 1gyel nő az attack/def artifactolható képesség, így kvázi a fele knowledge átszámítható attack/defbe...

    20 knowledge: 5-5 attack /def...

    Persze ez nem érhet fel egy knight fejlődésével, de össze sem hasonlítható.

    Ha mégis össze akarná az ember: kapunk egy fele olyan erős knightot, aki viszont irdatlan sokat és akár nagyon is tud varázsolni (mark of the wizard).
    Ha eleve azt nézi az ember, hogy pl. levarázsolja a knightot a pályáról resurrectionnel, meg mindig felülírja a másik varázslatát (cleansing, dark magic stb.), akkor máris kezd egálba kerülni az ember...

    Bár ugyanúgy megvan a többi népnek is az erőssége, ez eléggé lesarkított. :)

    Pl. az óriási, hogy mass confusiont varázsolva szevaszt mondhat a knight a képességének. :P
    Aztán lehet próbálkozik szegény knight cleansinggel, meg stb... De ugyanazzal a lendülettel vissza is lehet neki adni. Aztán a varázslás gyakorisága, és kitartása nem felé húzza a mérleg nyelvét...


    A többi meg a pályán dől el... Vannak erősebb, gyengébb, hasznos, haszontalan egységek... azokról nem beszéltem. :)

    Wizardnál nekem a gólem az nagyon tetszik, főleg, hogy a master gremlinnel lehet javítani. :D Meg, hogy mindig visszaüt...
    Legutcsó csatában hiába küldtem előre, nem merték megütni se. :P

    Csak lassú szegény nagyon, de pofoztatógépnek tökéletes. :DD


    Nah, be is fejezem, remélem segítettem akinek kellett, akinek nem, azt meg nem untattam.
  • MuldR
    #11029
    Sziasztok,

    Van egy olyan gondom, hogy az Academy campaign 3 ik kuldetesenel a Markal csata megnyerese utan kivag. 1.2 es patch meg minden franko, megis 3x jatszotta ezt el. Masnak is volt hiba itt a Markal csata utan, vagy keressem a gepemben a hibat?

    Koszi szepen a valaszokat.
  • horpeti
    #11028
    Ha annyira nagy a túlerő, hogy varázslásonként 3-4 resurrection is kevés, akkor tényleg megeszi a fene... De ha átfordul a csata a te javadra, akkor azt 0veszteséggel hozhatod ki... Minden esetben.
    Egyetlen gát, hogy ha az ellen visszavonul. :P
  • horpeti
    #11027
    Wizardnál ebből a szempontból nekem nagyon ütött a NUR nevű hős.
    Csata közben regenerálja a manát :)

    És elég magas szintre jutva nem is keveset! :)

    Mondjuk lehet fölösleges, mert amúgy is lesz millió knowledged... De szerintem van egy bizonyos szint, ami után akár ha semmit se nyomsz, csak resurrectiont minden körben (sorceryvel ugye 30%kal gyorsabban), mondjuk 2-3-4 lényre egyszerre, akkor az megeheti a mannát...
    Persze normáis helyzetben bőven elég, de kimondottan maratoni, és ráadásul nem is fölényes csatáknál bejöhet...

    Pl. nekró ellen, aki szintén idéz, mint az állat...

    Vagy egyszerűen csak nagy túlerőben, ahol megpusztulnál folyamatos élesztés nélkül...

    Bár a tapasztalatom az Nurral, hogy volt 240 mannám,és maratoni csata végére 220 volt.. :P Szal lehet pazarlás, de megnyugtató bázist nyújt... Titán és mondjuk a 6. szintű + mágus folyamatos kifogyhatatlan élesztése eléggé kecsegtető dolog... Míg a másik csak fogy, vagy esetleg ő is varázsolgat, de lehet 2 óra múlva, de neki el fog fogyni a manája. :P

    Bár ennyire okos géppel nem találkoztam, a wizardok is mark of the wizard nélkül tevékenykedtek, és nagyon gagyik voltak.
  • horpeti
    #11026
    hát sztem igen. Volt, ami nekem is fura volt az elején, de aztán duplán sebzett.

    De ne ebből a szemszögből nézd, és akkor érteni fogod jobban:

    ha megjelölsz egy lényt ezzel, akkor arra mindig hatni fog az a vari amit nyomsz.

    ha pl. nyomsz egy sufferinget, nem lesz rajta duplán, nem halmozódik.

    De gondolom ha Vulnerablet nyomsz rá, akkor dupla lesz (bár nem próbáltam), mert 2* varázsolta rá.

    De hogy jobban megértsd: Másik lényre castolsz, akkor a másik lényre is hat, meg mindegyikre, amelyiket megjelölted...

    Pl. tipikus példa: megjelölsz 1-2 egységet, és utána resurrectálsz. Akkor lesz először is az alap varid, amit a körben nyomsz, és plusszban az összes többire is kasztol. Na most hogy ez ugyanez-e (és akkor kvázi dupla), vagy más lény, az lényegtelen...

    Pl. nekem az is jól bejött, hogy 1et megjelölök, és másikat élesztem... nem muszáj mindig duplát.. :)

    Igaz, sok idő telik el a megjelöléssel, de talán belefér, hosszabb csatánál MINDENKÉPPEN.

    Már csak az kell, hogy legyen elég manna. :)
  • Vucli
    #11025
    Valaki eltudná modnani hogy működik pontosan a mark of the wizard ? Mert hiába castolom rá akármilyen ellenséges lényre, utána nem sebeznek duplán rajta a sebző varázslataim
  • NeoMaN
    #11024
    nekemis ilyen :)
    1.2 miatt
  • boneyard
    #11023
    1.0án és 1.1en nem volt ez a hiba
  • boneyard
    #11022
    1.2van fenn
  • IceTom
    #11021
    ez egy bug töltsd le az 1.2 -es patch-t
  • boneyard
    #11020
    Még mindig nincs senki, aki tudná melyik fájlban mit kéne átírnom, h normális helyen legyen a gomb???
  • frekkon
    #11019
    ja, mint ppéldául a Knightnál az Unstoppable Charge...
  • Cobra.
    #11018
    Nézd meg a Skillwheelt, ott a középső skill, amit a legnehezebb összehozni.
  • frekkon
    #11017
    lenne egy nagyon láma kérdésem: mi az az ultimate skill?
  • Vanek
    #11016
    hi! nemtom mivan a gépemmel,de bizonyos save-ket később nem tok visszatölteni. Valaki pls küldjön egy olyan save-t,ahol a 2. hadjárat 4. pályán vagyunk. Hátha azt betölti.PLs segítsetek! [email protected]
  • Szaruman
    #11015
    Nah, 1 újabb szinkronhiba 1.2-vel.
  • Bull
    #11014
    Küldtem egy privit a morálrol

  • Cobra.
    #11013
    A Necro ultimate-je a Banshee Howlhoz adódik hozzá, ezért a legdurvább ultimate skill (bár a Wizardé is elég erős, meg az Infernoé se lebecsülendő).
  • horpeti
    #11012
    Amúgy nekem az a Zoltán gyerek tetszett meg nekróknál, nagyon üthet az a képesség, hogy csak egyszer varázsolhat az ellenfél...
    De akkor azzal a lendülettel le is mondhatok erről az ultimate skillről, ami azért valljuk meg elég sokára lesz meg... De mondjuk akkor jó lehet. :)

    Szal nemtom, elég kemény lehet, majd egyszer megvalósítom.

    jah bocs, rosszul irtam azt a banshe howlt, hülyeségeket írtam. :)
  • horpeti
    #11011
    Meg ugye gondolom a banshee howl és az ultimate skill is fenn lehet egyszerre, vagy nem?

    és akkor az még tutibb lenne. :)

    A banshee az mindig -1 -1 -10%, vagy ha a hős növekszik növekedhet-e a hatása?

    (mondjuk lehet inkább manuált kéne olvasnom:D)
  • horpeti
    #11010
    aha, értem. :)

    Majd kipróbálom egyszer ezt a fajta nekrót is. :)

    Nekró ellen nem alkalmazható ugye, mert arra nem hat a morál bonusz, ha jol tudom.

    Ezzel a morálossal nem vagyok tisztában teljesen, de gondolom ha bad moralt kap, akkor 0.5tel hátrébb sorolódik. :)
  • dr Kotász
    #11009
    Negatív luck: fele sebzés.
  • Bull
    #11008
    Nem nagy szám???Hát szerintem az egyik legdurvább ultimate képesség!-6 morált adni az ellenfélnek az valami kqrva kemény.Azt jelenti hogy alap 60%!!! esélye van hogy NE lépjen.10%-al valoszinübb hogy kimarad mint hogy léphet.Na ilyen esetben neked aztán lehet akármilyen luck-od,initiative-od,attack-od például,ha a büdös életben nem kerülsz sorra.Egyedül a defense-nek veszed hasznát...attol fog függeni,hogy milyen sokáig birod ahogy ütnek a nekro csapatok amig a tieid állnak!
    A leadership persze segit de a -3 még mindig sok,és a +morált ado artifact-ok mellett ugye van épp elég olyan is ami minuszt ad...szoval artifact-ja lehet a necronak is,de akkor tuti a 0% esélye az ellenfélnek.
    Végül pedig a demon lordnak elég sok a manája mivel a két elsödleges stat attack és knowledge.Nála a spellpower hiányzik.
  • horpeti
    #11007
    jah, bocsi rosszul írtam, a nekró ultimate csak a morált csökkenti.

    mondjuk az perpill nem is nagy szám... :)

    Főleg ha ellennek van expert leadershipje és még 3 morálja vhonnan..
  • horpeti
    #11006
    jaaa, köszi :)

    és már megjelent spanyolul és oroszul is! :)

    Igen igen, az ultimate dolgok erős lemondásokkal járnak.
    Mérlegelni kell, megéri-e.

    Nekem általában ütköznek a hagyományaimmal...


    A démon lord, a nekró az, aminél legalább az alap skillekkel egyet értek, igaz jónéhány lemondást jelent, ami jelentős kihatással van rá, de az ultimate skill ezeknél igencsak önmagáért beszélnek.
    (ugye nekrónál az intelligenceről való lemondás, ill. mindkettőnél a MASS varázslatokról való jelentős lemondás - főleg ez ami fáj)

    Egy másik fajta varázslat felvétele menthetné meg a dolgot, de mivel ennél a 2 fajnál a mana is eléggé kevéske, és nekróná az intelligencere szevaszt lehet mondani, így ez is eléggé kérdéses... Jelentősen bekorlátozza a dolgokat...

    Mondjuk a démon lordnak egy light magices támogatás lehet okés, nekrónak meg pl. a summon, mert a raise dead úgyis faja, és így a fantom forces is okésabb... De mondjuk ez nem létszükség, elég spellpower lesz a raise deadhez, csak valahonnan mannát kell szerválni... nekrónak is jó lenne támogatásként egy jó kis lightmagic, ha már a dark magic nem igazán működik, báááár elég luxus... De támogató varázslatok nélkül olyan csupasznak érzem a csapatot... Nekrónál egy mass weakness és mass suffering azért nem a világ... De nem mondanám elhanyagolhatónak... utána meg jöhet a puppet master és a rasie dead. :) Tipikus védekező taktika így a nekró ezzel a kutatási ággal... defe is nagy, raise dead spell power is nagy, és ráadásul a támadás gyengítő varázslatokat tudja massolni.


    a knightnál nagyon gáznak tartom a light magic ilyen szintű lemondását, és amit produkál.



    Röviden ennyi a véleményem.


    Ja kérdésem, bár már letöltöttem a manualt :D

    Van negatív Luck??? És az mit is jelent? ugyanaz, mint ellentéte?

    ergo pl. nekró ultimate skilljével lesz -6 , meg van pl. expert luckja, meg van artifact, ami csökkenti, akkor akár az is előfordulhat, hogy támadáskor felet sebez, ill. dupla ütést kap??

    (mondjuk a legdurvább az lenne, hogy én luckkal ütök, ellenfél ilyetén netagív luck, 4*es sebzés? :P

    De lehet ezt már csak én kombinálom bele, nekem még olyanom se volt, hogy mind2 fél luckos legyen 1 ütéskor. :)
  • hgerg
    #11005
    akkor sorry
  • 3P
    #11004
    Meg ne sértődj, de nem kellene belinkelni olyan dolgokat, amit itt mindenki ismer. Vélhetőleg neked új ez a játék, ezért sok új dolgot fogsz még találni (akár itt a F.A.Q.-ban is, mint pl. akár ezt is), de ajánlom nézz körül inkább ITT, vagy akár ITT.
  • hgerg
    #11003
    All skills ITT!!
  • hgerg
    #11002
    szerintetek mi a legjobb varázslat? (infernonal) a circle of ice nekem nagyon bejön
  • hgerg
    #11001
    egyépbként infernoval nyomom én is...
  • hgerg
    #11000
    hát a gép enyhélszolva sok katonát idézett, haverom sanneryooba 1,5k damon lordal nézett szembe
  • hgerg
    #10999
    thx
  • Vucli
    #10998
    Ja bocs annyi hogy 1 mana / lény az SC, szóval óriási serget nem igazán lehet megidézni a várból
  • Vucli
    #10997
    Summon creatures spell és asszem 10 es szintű hős tudja megtanulni nem kell hozzá semmilyen fajta varázslati tudás, kérdés hogy a gép ezt használta e , de miért ne

    Én az inferno fajt probálgatom , kezdésként nem ajánlom
  • j0nNyKa
    #10996
    1 hszbe mindent, koszi
    van teleport a varbol, igen, az 1 spell
  • hgerg
    #10995
    Légyszi segítsetek! Ha tényleg (nem csak gép cheatel) van ilyen akkor segitsetek hogy kell csinálni pls! Mer akkor igy jol lehetne szivatni lanon...
  • hgerg
    #10994
    nemrég (5min) játszottam és hogy a rákba csinálja a gép hogy csinál egy rohadtnagy (pl:2k nyilas)amit jó nehezen leabálok és a végén marad a seregének 1/8a, erre megtámadom egy másik heroeval és tele van rohadtpowa rohadtsok egységgel és meg sem mozdult... teleportálja a katonákat vagy mijaszar?????
  • hgerg
    #10993
    Szijasztok.
    Szerintetek melyik a legjobb faj? (varázslat, nyilasok, közelharc)
    LAN patyzunk mindjart és belekéne jönnöm...