14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • TreDoR
    #11978
    Patchek előnyei (többek között): Haven hadjárat 5. pálya, az egyik menedéki kaszárnyát kicseréli templomra, így Godriccal nem kell körbe-körbe rohangálni egy hegy körül, hanem magadra húzod a templom ajtaját és akkor az ellen nem zargat.

    Az ellenfelek kifagyását (megállását) valamennyire kijavítják, bár én még 1.4-es patchnél is találkoztam kifagyott ellenféllel...

    Lekezel néhány script hibát.

    1.3-tól kezdve van map editor.

    Néhány hasznos infot kiirnak, amit az 1.0-ás verzió nem tett meg.
    Pl. várakon kívül eső lénylakóhelyeken, hogy hány maradt még bent,
    pályák végén egy rövid statisztikát, stb.

    Néhány látvány elemet tartalmaznak, kicserélik pl. a cursort lóról --> unikornisra; az 1.4-es patch kicseréli az Inventory Screen-t egy sokkal látványosabbra.

    Hozzáadnak a menüben +2 kamera módot.

    A hős körül lehet forgatni a kamerát, miközben mozog és ettől a forgatástól nem áll meg a hiro (nem úgy mint az 1.0-ban).

    Ez csak néhány példa azok közül amit én észrevettem, de szerintem ezek között csak 3 olyan van ami tényleg fontos lehet, a scriptek kijavítása az ellenfelek kifagyásának orvoslása és a map editor.
  • ivan924
    #11977
    Húúú, de jó, hogy soha egyetlen patchet nem raktam fel.
  • TreDoR
    #11976
    Úgy a legkönnyebb ha nincs fent patch, viszont akkor meg tele van buggal... PL.: haven hadjárat 5. pálya: patch nélkül megkapod rögtön utazás, shalassa bárkáját, patchel nem. Inferno hadjárat, 2. pálya, fantom erők, patch nélkül a megidézett lény is képes kaput nyitni, patchel nem. Inferno hadjárat, 3. pálya, a patch az egyik főnixet áthelyezi ezért az ellen már a 3. héten áttör rajta és megtámadhat, patch nélkül vagy 1,5 - 2 hónap min. Patch nélkül summon creature varázslat akármikor használható, és csak mana levonással jár, patchel csak akkor használható mikor még megvan a mozgáspontjaid 75%-a és ezt le is vonja idézéskor.

    Ez csak néhány nyalánkság a patch "jótékony" hatásaiból...
  • odex
    #11975
    az tényleg nehezíti a játékot ha felvan rakva az 1.4-es patch is? szóval úgy a legkönnyeb ha csak 1.1-es van?
  • TreDoR
    #11974
    Nem tud valaki egy olyan progit ami a heroes 5 1.4-es mentéséből csinál 1.0-ásat?
  • TreDoR
    #11973
    Hát, pedig sztem akkor tuti a játék telepítése miatt csinálja ezt.
  • Samsu
    #11972
    Igazából az összes patch-et leszedtem, mire rátaláltam az EU-sra. Addig kínlódtam a szokásos "nincs telepitve" felirattal. Azt nem tudom hogy honnan húztam le a sima EU-st, biztos külföldi oldal volt. Nem tudom van-e köze hozzá, de mikor felrakom az alapjátékot, telepités végeztével nem lép ki az installshield. Csak a feledatkezelőböl tudom bezárni. Akkor dob egy "távoli eljáráshívás nem sikerült" hibaüzit. Ja, a kieg ugyanezt csinálja. Más játékkal semmi baja nincs a gépemnek, rohadtul nem értem....
  • Kandurex
    #11971
    Ühm, tehát az tök normális, hogy:

    2 hétben már enyém volt az alsó nekró vár, 2 hónapra az egész alvilág, barlang szint, és a 3. hónap első hetében Nyikolájnak 4k csontija van? :(

    Hősökkel szerintem az a gond, hogy igazán Talnar aki nagyon erős, még pedig az ultimate natural lucky -val, nehezen képzelek el nála, jobb ability -val szerelt hős. Persze ez függ a csapat összetételtől is. Pl. egy alapvetően kis sereg, akinek a magját egy brutális létszámú lény alkotja, sokkal jobban kedvez dark magic kedvelőknek, ugye mert pupet master, frenzy stb. kényelmes adagolásával könnyedén eldönthető a harc. De ugyan ezen hős erős seregében minden lény, hasonló vagy csak valamennyivel (mint általában) eltér, már nem annyira használható ellenük az előző stratégia.

    Mindjárt szúrok egy képet a csatáról, meg a lehetséges stratégiákról.
  • ivan924
    #11970
    :) alapstratégia, na. Elírtam :D
  • ivan924
    #11969
    Szerintem függ attól is, ki mire gyúrja a hőst. Nekem elepstratégiám, hogy minél hamarabb próbálom kiiktatni az ellen lövős egységeit, persze, így is sokadjára sikerült Nyikolájt lenyomnom végleg. Ja igen: relatíve hamar elkaptam, de feléledt a térkép egy másik pontján (elmenekült vagy mi van, nem tudom). A lényeg, hogy másodjára már könnyebb dolgom volt, harmadjára, negyedjére már nem volt olyan sok csontija, de akkor már minden várát elfoglaltam, így végleg le tudtam nyomni.
  • Vercetti 1
    #11968
    Sikerült feltenni az 1.4-es EU-s patchet de a játék mégos azt írja ha belépek h 1.0-ás verzió.Sztem a crack miatt van.Van külön 1.4-eshez is crack.Ha igen hol tom letölteni?
  • TreDoR
    #11967
    Le tudod írni pontosan milyen patcheket szedtél le és honnan?
  • Samsu
    #11966
    A tekercs is.
  • TreDoR
    #11965
    A menü felirata tűnik el vagy a tekercs is?
  • TreDoR
    #11964
    Talált, süllyedt; nem véletlenül tettem fel 3 féle patchet (megjegyzem EU-s verziót kishazánkban nem is lehet kapni, vajon miért van mégis fent?)
  • Kandurex
    #11963
    Vámpír elvtárs (ranger 5-ös) pályát ki hogyan fixálta? Mert erőteljesen szívok, mint a torokos borz, pedig a pusztító hősöm (Talnar) a természet mákolásával felszerelve, üt, vág, csíp és harap is (50 árny sárkány még át se tud jönni a térfelemre már kampeca)...

    ...de ez a rohadás Nyikoláj a maga kis full táp 3-4k csontipajtival +a salángyék (70-80 nightmare +200 vampire lord + pár kiló szellem stb.) tulajdonképpen nem okozna gondot, de hát ugyi az ménkű sok csontváz íjász :( Nézegettem ugan a Hardwired -es végigjátszás, de ugye az csak annyit mondogat, hogy hajrá elvtársak siessünk! stb. nem vagyok vele kisegítve :(

    szal, ki hogy csinálta meg?
  • Vercetti 1
    #11962
    Egy gond az 1.4-es patchel.Azt ítja h nincs feltelepítve a játék pedig fel van.Nem eredeti, crackes de újratelepítettem, nem crackeltem meg.Lehet h az a baja hogy én magyar nyelven szedtem le a patchet és a játékom angol verziós?
  • Samsu
    #11961
    Sziasztok, segítséget kérnék.
    A rld-os Heroes 5 van meg, és nem tudom normálisan patch-elni. Az 1.1-es még rendben van, de ha 1.2-1.3-1.4-es rakok fel (alapjáték+1.4 esetén is) a hadjárat menüben rákattintva a küldetésre eltünik a menü, én meg nézegethetem az ördög és az inkvizítor bohóckodását és kész. Ha meg "sima" pályát töltök be, a hősre kattintva kifagy.
    Elég szívás volt megtalálni a normális patch-eket (köszönet érte nektek, végigolvastam a topikot), most meg nem tudok gámázni
  • TreDoR
    #11960
    Az normális, hogy a necro második pályáján az ellen a 3. napon támad normál fokozaton? Mert akkor heroeshardwireden nagyon félre olvastam
  • j0nNyKa
    #11959
    nyald!!4
  • TreDoR
    #11958
    Na, 1 hetet csúszik a hammers of fate
  • TreDoR
    #11957
    A FAQ : tippeknél is le van írva mit kell csinálni és, csalás nélkül, hogy lehet bevenni az inferno várat...
  • Gustafson
    #11956
    Nézd már meg az oldalt, amit írtam !
  • odex
    #11955
    ja már megtaláltam! de még van valami ezen a mappon! 1 küldetés még nincs kész! az a cél hogy véggyem meg a várat! de mindig jön 1 kis sereg ellenség de most várjak 2 évet hogy még 1 jöjjön? az ellenséghez meg nemtudok átjutni mert a kapujukba vagy 500 ördög van meg ilyenek... szal az a bajom hogy nemtudok tovább jutni! most várakozzak hogy jöjjenek még ellenségek vagy valami mást esetleg?
  • Me Ga
    #11954
    Hát igen, j0nNyKa soxor elég 'érdekesen' fejezi ki magát...
  • TreDoR
    #11953
    Remélem így már megfelel, azt viszont nem vágom mértnem akkor szóltál mikor, belinkeltem neked az oldal címét...
  • Gustafson
    #11952
    http://heroes.hardwired.hu/heroes5/leirasok/leiras.php
  • j0nNyKa
    #11951
    puzzle map ...
  • odex
    #11950
    a király bukása mappon asha könnye holvan?
  • j0nNyKa
    #11949
    1 hszbe mindent legyszives, kosz.
  • AtiRadish
    #11948
    Asszem a farkasokat kell kinyírni az erdőbe kicsit visszább. Azon a pályán miután menekülnöd kell, általában úgy van h. egy óriási törpsereg állja el az utad és mivel nem tudnád legyőzni őket ezért egy feladatot kell teljesíteni a számára, először volt a hut of magi ja, és asszem ennél pár farkast kell kinyírni ha jól emlékszem. De ha nem jelenik meg a vörös kard ikon h. csatázz vele, ettől függetlenül lehet bug. Mindenesetre nézd meg az objectiveket még egyszer.
  • fixpont
    #11947
    Ja nem, azt meg elobb adja, es telleg elfoglaltam, ez a hut of magi a csizmaert cserebe mutat erdekes helyeket. Mind1, a teny az, hogy ott nem tudok tovabbmenni. :-(
  • fixpont
    #11946
    Egyre inkabb azt hiszem, hogy bug, a Hut og Magi ad 1 feladatot, hogy a rebelliseket irtsam ki es foglaljam el a falujukat, az ahogy a questet adja azonnal kipipalja, pedig nem foglaltam meg el semmit. Masnak is elojott ez?
  • fixpont
    #11945
    Elakadtam a HoF elso kuldetes 4. palyajan, azt mondja menekuljek a torpek birodalmabol. Egyenes ut vezet 1 teleporton at a hoban, amit egy ponton elall 3 ellenseges egyseg (rune patriarch, neutal). Csak rajtuk keresztul vezet ut, de nem tudok rajuk menni, nem engedi megtamadni oket a gep, valamiert. Ez valami bug, vagy en rontottam el valamit? Csinaltam egy kepet rola: http://195.38.96.86/heroes5.jpg
    Azokat az egysegeket elottem _nem lehet_ megtamadni. Segitseget elore is koszi.
  • j0nNyKa
    #11944
    pöpec így. :D
  • TreDoR
    #11943
    A flash menüjében benne van. És kb. a 80%- át te írtad . Bannerba jó lesz, és keressek valami pöpec betűtípust hozzá?
  • ZÓÓÓcsi
    #11942
    Hát én az elf hadjárat ucssó pályáján szenvedtem kb. egy játékbeli évet! Az a pálya, ahol az a Nicolai fazon ujraéled. Egyszerűen nem tudom hogy gondolták a fejlesztők, hogy a NORMAL fokozatot ilyen nehézre állítják be... .De a Dungeon hadjárat 3. pályáján is izzadtam.
  • j0nNyKa
    #11941
    ez tokjo de a nevem azert belemehetne am a faqba valahova, leven a tartalom 50+%-at en irtam
    puszi
  • Gustafson
    #11940
    En csak most csinaltam meg a masodik palyat az elf kampanyban, a tobbihez nem tudok hozzaszolni. Az is eleg szivatos volt, ha kihajoztam, a fold alol jott, es elfoglalta a varamat, ha a fold alatt mentem, akkor hajon erkezett. Kb. haromszor kellett visszatoltenem egy joval korabbi mentest, mire kijatszottam. Viszont a szintkorlatot nagyon hamar el lehet erni.
  • TreDoR
    #11939
    Sry a késésért, felraktam a tippeket faqba és lecseréltem a gombokat nagyobbra, remélem így már jó lesz.