14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • 3P
    #12098
    Elértem a kiegészitő 3. kampányának utolsó pályájára. első héten elfoglaltam 3 ördög várat, de a hét végére mégis mission failed lett. Asszem el kell újra olvassam, hogy mi is a cél. Elsőre azt hittem, hogy az ördög várakat kell legyőzni. Ezek szerint tévedtem, pedig brutál kemény várakat és kapukat győztem le minimális veszteséggel. :)
  • Gustafson
    #12097
    Remeljuk, hamarosan a magyaritas is elerheto lesz...
  • TreDoR
    #12096
    Örülök, hogy segíthettem!
  • j0nNyKa
    #12095
    tenyleg fos a tobbihez kepest az editor.. :\
  • Myrkul
    #12094
    Köszi! Sikerült! :)
  • TreDoR
    #12093
    Épp ez a baj, hogy nem is a 3D-s környezet miatt nehezebb, hanem mert full rosszul csinálták meg, a h4-nek teljesen átlátható volt és könnyen kezelhető, mindennek megvolt a maga helye és ha pl. elhelyeztél egy semleges lényt akkor rá tudtál kattintani és beállítani a rá vonatkozó lehetőségeket, pl. számuk, milyen esemény történjen ha a játékos megtámadja v. legyőzi stb. De itt a heroes5 ben egybe van ömlesztve minden és találd meg mi hova tartozik, sztem így nemsok embernek van kedve foglalkozni map készítéssel.
  • 3P
    #12092
    Az igazat megvallva én a korábbi részekkel sem csináltam soha sem mappokat, sőt még csak meg sem néztem a map editorukat, így a mostanit sem tudnám viszonyítani, hogy mennyivel nehezebb ezzel készíteni mint azokkal volt, de a vaéós 3D miatt könnyen el tudom képzelni, hogy jelentősen bonyolódott a helyzet.
  • TreDoR
    #12091
    Hátja, de megnézted már ennek a map editorát? Kicsit átláthatatlan...
  • 3P
    #12090
    Opsz! Jut eszembe. Nem tudtok valahol jó H5 pályákat esetleg kampányokat? Eddig én nem találtam túl jókat, pedig egy jó párat megnéztem. A magyar Heroes oldalon sincs már sajnos értékelés a pályákról, se kis kép így ömlesztve meg rálelni 1-1 gyöngyszmre elég nehéz... :(

    A H4 vagy a H3 idején ennyi idővel a megjelenés után már számos jó pálya volt, talán az egyik nagy kedvencem H4-ből a magyar készítésű Draconic, esetleg a Beautiful Land.
  • 3P
    #12089
    Igen ez vélhetően szmpont volt. Azonban ha logikusabban csinálnák, pl lovagnak lenne Leadership az Ultimate-hez, vagy épp a warlocknak lenne mágia (elsősorban destruction) még akkor sem feltétlen menne rá az ember ultimate-re. Egyébként nem bántás akart lenni, csak picit bosszant a logikátlanság. :) Persze ez legyen a legnagyobb hibája a játéknak!
  • 3P
    #12088
    Némi késlekedés után végre kijött a magyar változat HOF-ból is, vagy magyar címén a Végzet Pörölye. Bár 6990 Ft-to picit sokallok érte, de hát mit tudok tenni... Ime!
  • j0nNyKa
    #12087
    talan jobb is igy, ha konnyebben elerhetoek lennenek az ulti skillek, fejlesztes szempontjabol mindenki ugyanugy jatszana...
    igy meg legalabb ahany ember, annyifelekeppen fejleszti a host, es az ultira valo gyuras csak 1 a sok taktika kozul, nem pedig a legjobb, vagy legalabbis egy kicsit kiemelkedobb taktika
    sztem ez igy teljesen jo
  • 3P
    #12086
    Egyetértünk. Ezért is írtam azt, hogy szvsz. nem sokat ér ha ultimate-re gyúrsz. Egyrészt nem feltétlenül a legoptimálisabb tulajdonságok jönnek ki, másrészt csak sokára lesz meg.
    Én maradok a sok esetben "saját kombóknál", s eddig messze igazolt is az élet ;).

    A szerkesztésért meg nem akarok VIP tag lenni, de azért ez picit vicces hozzáállás, de viselhető.
  • TreDoR
    #12085
    Van szerkesztés VIP-knek asszem 5 percig.
  • TreDoR
    #12084
    Hátja, megkapta a védekezést Ezek után már gondolom direkt csinálták meg úgy, hogy kampányokban ne legyen ultimate, csak azt nem tudom akkor egyáltalán minek... Single mappokon ki lehet fejleszteni és kemény 1 db pályán keresztül lehet használni! Ez már teljesítmény!

    Meg pl. ilyen skill minek van a gameban: sötét látomás: a hősöd egy újabb szintet léphet...

    Ezzel mit kezdjek? Nem ad bónuszt, csak 1 szinttel feljebb tol és akkor meg már még nehezebb lesz a következőt elérni, mert ott már több xp kell. Szal többet árt mint használ
  • 3P
    #12083
    szerk:
    Már megbocsáss, de ne nézz ennyire amatörnek!

    ps. Kellene ide az SG-re is szerkesztés funkció már...
  • 3P
    #12082
    Már megbocss, de nézz ennyire amatörnek! Ez így picit sértő...

    Azért nem lehet mágia+ultimte (még 35. szinten sem), mert alapból bead egy olyan skill-t, ami nem kell sem az ultimate-hez, és nem is mágia (asszem Attack volt), így a 4 szabad skill helyre menne az ultimate-hez szükséges 4 skill (nincs közte mágia), vagy beválasztok egy mágiát és ugrott az ultimate, hiszen nem marad neki elég hely szbadon...

    Remélem így már érthető voltam.
  • TreDoR
    #12081
    Én úgy értettem, hogy a páratlan skilleket amik egyedi képességek és a gyakorlott szint felett vannak, pl. gyakorlott bosszúállónál 3 ellenfél választható, páratlan bosszúállónál 4; gyakorlott kapunyitásnál az ördögök kivételével mindegyik infi lény tud kaput nyitni, páratlan kapunyitásnál az ördögök is tudnak.

    De fogalmam sincs, hogy kell elérni a páratlan szintet, nekem eddig sose adta be pedig Agrael-el már a 29. szintnél nem adott semmilyen újabb skillt csak +1 deffet v. mit.

    Azért az azonnali kapunyitásra kiváncsi lettem volna, na majd talán egy single mappon nekiállok.
  • Kandurex
    #12080
    Voltaképp ja,...bár a franc se tudja :/ nem fordítottam rá figyelmet. A vándornál ugye alapból megkapjuk. A haven -el, asszem nem is lehet. Relag, a kétlábon járó félistenek nem volt rá szüksége. Aztán a demon kampányba lehetett volna a gatingot feldurratanni...talán, az acadmia 5. mystic arcane meg nem túl jelentős, ott a phoneix az übertáp . Esetleg a nekro féle howl terror ami még ért volna valamit (félübertáp -6 morál elég kellemetlen, ...mondjuk úgy, hogy láttam működés közben,..az ellenfel "elfelejt" lépni
  • TreDoR
    #12079
    Még mindíg nem jöttem rá, hogy kell kifejleszteni a páratlan skilleket...
    Ki lehet őket egyáltalán fejleszteni?
  • TreDoR
    #12078
    És a maradék 3 pálya? Egyébként meg nem bánnám ha 2 "terminátorom" lenne !
  • Kandurex
    #12077
    Ehh, a vándor hadjárat utolsó két pályáján, azaz majd a hadjárat közepétől Talnar rendelkezik az ultimate skillel,...szal az nem túl nagy baj, hogy nincs két járkáló terminátorod...
  • TreDoR
    #12076
    Attólmég lehet mágiád, hogy rámész az ultimatere, csak nem a 29es szintnél lesz meg, hanem, max. a 35.-nél. Viszont itt a vándor hadjáratban, megkapod a taktika skillt, így a támadáson belül már max. csak 2 skillt választhatsz, de az ultimathez ezek kellenének: harci őrjöngés, a természet haragja, lángoló nyílvesszők, ezekből márcsak 2t lehet választani, szal minden f*xa. Itt akartam először kifejleszteni az ultimatet, mert olvastam a 4. pályán a 30-as a limit és akkor az utolsó pályán lehetett volna ultimate, + a varázsló hadjárat 3 pályáján is tudtam volna használni, azért a 2X-es sebzés sztem nem elhanyagolható tényező és ráadásul jó skillekből lehet kifejleszteni: szerencse, támadás, védekezés, logisztika. Ezek közül mindegyiket szoktam használni. Gyönyörű húzás volt a készítőktől, hogy pont ezt az 1 ultimatet nem hagyták kifejleszteni, mert ez az egyetlen amit akár 5 pályán keresztül lehetne használni, sokat ér, és ráadásul a skillek sem vesznének kárba! Őszinte elismerésem!!!!!!! Tényleg! Ennél nagyobb f***ságot én még nem láttam, komolyan!!!!
  • 3P
    #12075
    És nem ez az egyetlen hülyeség...
    A kiegészítőben Warlock hősnél meg lehet választani, hogy ultimate ability és nincs mágia, vagy mégis lesz mágia, de akkor ugrik az ultimate, de asszem az alapban is ez volt.

    Egyébként szvsz nem éri meg az ultimate-re gyúrni, mert max a kampány utolsó pályájának a végére lesz meg, s az egész játék alatt meg lehet szenvedni a kiherélt ability-kel...

    Egyébként számomra érthetlen, hogy milyen (szvsz. logikátlan) szisztéma alapján lett összeállítva, hogy milyen skill csoport kell egy-egy hősnél az ultimate-hez. Csak egy példa, pl. a knight-nak nem kell leadership (vezetés), ami a morált javítja, s kiferjezetten lovagi abilityjei vannak, vagy épp a warlocknak nem kell egy mágia sem, pont a warlocknak... :) Szóval van 1-2 logikátlan dolog.
  • TreDoR
    #12074
    Látom a készítők jól kib***tak a játékossal a vándor hadjáratnál. Beadták a taktika ismeretet, így esély sincsen kifejleszteni az ultimate skillt... Milyen kedvesek voltak!!!!
  • feketesarkany
    #12073
    nem akar bejönni a konzol amikor be akarom írni a kódokat.
    Bi lehet a baj?
  • TreDoR
    #12072
    Itt át tudod írni:

    C:/Documents and Settings /"Gép neve" /Dokumentumok /My Games / Heroes of Might and Magic V /Profiles / "Játékos neve"/ user.cfg

    Total Commanderrel F4-el megnyitod, és a csúszkát teljesen leviszed, ha ez megvan akkor majdnem a képernyő tetején van egy olyan pont, hogy

    setvar gfx_resolution =

    Mellette szerepelni fog 2 szám, ezeket kell átirnod valamire ezek közül, attól függően milyen felbontást akarsz:

    640x480 vagy 800x600 vagy 848x480 vagy 1024x768 vagy 1152x864 vagy 1280x720 stb...

    Ezek után már csak be kell lépni a játékba és gamelni

    Itt egy kép melyik sort keresd a user.cfg fileban:

  • Myrkul
    #12071
    Hali!

    Tudna abban segíteni valaki, hogy véletlenül rossz kép beállítást adtam meg és most minden el van nyújtva, de nem tudom visszaállítani mert a képernyőre nem fér rá a menű csak a bal felső rész látom. Próbáltam leszedni, majd visszarakni, de nem sok sikerrel, mert a beállításokat valahogy megjegyezte, hiába töröltem le a könyvtárát.

    A segítséget előre is köszönöm!

    Üdv: Gábor
  • baracsi
    #12070
    ahogy nézem a konfigodat, az alaplapod AGP-s, tehát lehet, hogy pont ez lesz a probléma, egy ATI-s kártyát kellene benne kipróbálni. Az előzőben nem írtam, de pont ilyen háromszög-es kinézete volt a 3dmark 2003-nak is
  • baracsi
    #12069
    nekem akkor volt ilyen problémám, amikor vettem egy Inno 6600 AGP-s kártyát egy ASUS TUSL2-C alaplapba, 3dmarkok hibáztak (3dmark 2003-mal próbálkoztam), visszavittem, ott beletették egy alaplapba, tökéletesen működött, tehát nem a kártya volt hibás, vettem egy másik karit (x700 Pro), azzal tökéletesen ment minden, tehát a ludas az AGP slot volt
  • ivan924
    #12068
    Sajnos nem. Max az előzőleg beírtakat hozza be.
  • TreDoR
    #12067
    És nem tudsz valamivel lefele léptetni?
  • ivan924
    #12066
    Még ha látnám is a választékot.
  • TreDoR
    #12065
    Akkor van miből válogatni
  • Kandurex
    #12064
    Mintha nálam is ilyen lett volna a titán cumó,...hm..szal..:/
  • ivan924
    #12063
    Csak simán be kell írni, hogy help. Viszont valami hosszú listát ír ki, és a 400valahányból alig 5-10-et látok.
  • ivan924
    #12062
    Kösz, megnézem.
  • TreDoR
    #12061
    Igen, de ha beírod az instantwin kódot, akkor ki fogja írni, hogy kell beírni a helpet.
  • ivan924
    #12060
    Mármint a konzolba beírni a 'help'-et?
  • scorpeeon
    #12059
    Format, win reinstall megvolt az új kártya óta. Talán új driver kell.