14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • odex
    #12685
    csákány megvan az új procink!!!! Intel core 2 duo E6400-as! semmi köze a topikhoz csak örülök a fejemnek mint atom és nembírtam kihagyni XD
  • AtiRadish
    #12684
    Mondd mar el azt a bizonyos alapgepigenyedet...
    Mar kivancsi vok.
    Amugy meg a szokasos dolog amit tudok javasolni:paccseld fel a legujabb verzioig.
  • geri777
    #12683
    Sziasztok emgszerztem a tejes játékot és most emg kilép a játék közbe magátol miért lehet ?
  • atomanti80
    #12682
    A Hammers Of Fate-ben a 2. kampány 2. pályáján egy földalatti várat és lénytermelő épületeket kell elfoglalni két hónapon belül. Ezután közli a játék, hogy egy hatalmas birodalmi sereg fog támadni. Már 8 hónap eltelt és semmi sem történt /az összes bánya el fog foglalva, a térképen nincs felfedezetlen pont, vagy legalábbis én nem vettem észre/. Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel, vagy ez egy bug, és egy patch esetleg megoldja? Köszi
  • geri777
    #12681
    :D hát pontosan nem tudodm hogy hol lép ki hát kb a közepénz -1 +1 cm :D
  • Cobra.
    #12680
    Elég sokminden lehet a gond, a nem elegendő géptől elkezdve a nem jól működő drivereken át egészen a hardverhibáig. Mikor lép ki pontosan, amikor tötlené már be a pályát?
    És próbálj meg kicsit jobban odafigyelni az írásod minőségére.
  • geri777
    #12679
    sZIASZTOK LETÖLTÖTEM A DEMOT és kilép amikor tölti be a dolgokat miért az alap gépigényem meg van szerintem !
  • TreDoR
    #12678
    Ahhoz képest, hogy mennyit szarakodott ezzel a kérdéssel, látom marhára érdekelte a válasz...
  • Me Ga
    #12677
    ...kezdődött...
  • Me Ga
    #12676
    Erre kb. az a válasz, hogy az egész úgy kezdőfött, hogy kihűlt a Föld...
    De most komolyan, amit vársz? Azt, hogy valaki bekopizza a teljes manualt, vagy mit?
  • TreDoR
    #12675
    Megtámadod a várat, és miután bevetted kilépsz a kaland térképre. Ekkor ha már nálad van a bot, a játék automatikusan felajánlja, hogy 10000 aranyért cserébe megátkozhatod a várat, ha OK-t nyomsz a vár átváltozik nekropolisszá. Ha nincs meg a bot akkor elvileg az első alkalommal, hogy a bottal visszamész a várba, megkérdezi. 1000 csontváznak v. 1000 csontváz íjjásznak kell lennie Markal csapatában, hogy a küldetést sikeresnek vegye, 3-4 nekro várból gyorsan összekapkodható + Markal nekromanta képessége + összes semleges halál sereg csatlakozik Markallhoz,(nem tudom, hogy egy sloton kell-e lennie az összesnek, de szerintem nem).
    Egyébként egyik sem szükséges feltétele a pálya teljesítéséhez, mert csak másodlagos feladatok, szal ha nem csinálod meg, akkor is tovább mehetsz a 4. pályára.
  • Aspyrin
    #12674
    Úgy emlékszem, hogy a nekro hős csata után felemészti a holttesteket és csontvázakat gyárt belőle.
  • bmw528
    #12673
    Különben óriási hibát követtem el véletlenül nyitottam egy ilyen topikot, nem is tudom hogyan tovább
  • bmw528
    #12672
    Mivel soha nem játszottam ilyen jellegű játékkal ezért kérdezem hogy hogyan??????
  • bmw528
    #12671
    ez megvan, DE HOGYANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
  • Tinman #12670
    Kb. 15 mp alatt dobta ki a google... érted már, hogy miért ingerültek, hogy ilyenért topicot nyitsz?


    Nekromanta kampány: 3. Az Invázió

    Célok:
    - Szerezd meg a Túlvilág botját (Staff of the Netherworld)
    - Szerezd meg a Halál árnyékának köpönyegét (Cloak of Death's Shadow)
    - Szerezd meg a Dac gyűrűjét (Ring of the Unrepentant)
    - Kövesd Cyrust és pusztítsd el
    - Markalnak és Izabellának életben kell maradnia
    Másodlagos célok:
    - Átkozd meg a mágusok városait
    - Támassz fel 1000 csontvázat
    - Támassz fel 20 csontsárkányt
    - Juttasd el a Túlvilág botját Markalhoz
    - Győzd le az elf sereget
    Továbbvihető:
    - Markal (max szint: 26)
    - Izabella (max szint: 26)
    Kezdő bónuszok:
    - 5 Vámpírúr (Vampire Lord)
    - 5000 arany
    - A Túlvilág átka (Curse of the Netherworld); 9 mana - Minden nem-démoni élőlény a csatatéren szentségtelen sebzést szenved el.
    Térkép: necro3

    Végigjátszás:
    Ez az első olyan pálya a Nekromanta kampányban, ahol igazán meg kell fontolni, mit választasz a pálya elején attól függően, milyen stratégiát követsz. Ha az előző pályákon nem szerezted meg a varázslatot, akkor az a jó választás, mert nagy seregek ellen kell majd harcolni, és ellenük jól jön. Ha már megvan a varázslat, akkor válassz a másik kettő közül: a vámpírokkal gyorsan haladhatsz a pálya elején; az arannyal pedig gyorsabban építheted a várad.

    Egy kis szigeten kezdesz: itt található Lorekeep (Necropolis vár, 11. szintű) és Csontváz íjászokat és Zombikat szerezhetsz rögtön kezdéskor. Izabella ugyanezen a szigeten kezd Newpost vára előtt. Newpost az egyetlen lovagvár a térképen és sajnos első szintű, így nem különösebben hasznos azon kívül, hogy aranyat ad. A Citadella viszont itt is kellhet arra az esetre, ha megtámadnának.
    A semleges élőholt seregek beállnak Markalhoz, így hamar, jó csapatot gyűjthetsz és elhajózhatsz egy másik szigetre (némelyiken szinten szerezhetsz csapatokat). Ziyad a jobboldali mágusvár, ez esik Markalhoz a legközelebb. Ha sietni akarsz, erre indulj. A vár környékén sok csapatot toborozhatsz semleges élőholtakból. A vár elfoglalásával megkapod a Túlvilág botját. Ezzel kell az elfoglalt várakat nekropolisszá változtatnod. Ha átváltoztatod a várat, 1. szintű lesz, úgyhogy, ha kevés a nyersanyagod/aranyad, meghagyhatod őket mágusvárnak, mivel elég magas szintűek. Ha megvan a bot, kapsz egy másodlagos feladatot: a három mágusvárat változtasd át nekropolisszá. Ez nagyon fontos ahhoz, hogy szembeszállhass a narancssárgával. A második varázstárgy, a köpeny, az északon lévő várban van, míg a baloldali várban nincs semmi újdonság, ennek elfoglalásával és átváltoztatásával csak megakadályozod, hogy az ellenfélnek több serege legyen (míg te innen is toborozhatsz majd).

    Az utolsó varázstárgy a jobb fölső sarokban van, amihez át kell menned három helyőrségen. Igaz ugyan, hogy a harmadik a pálya végét jelenti, szóval, ha azt túléled, biztonságban vagy. De ahhoz, hogy vége legyen a pályának, 20 Csontsárkányod (Bone Dragon) kell, hogy legyen. Csak akkor menj át a helyőrségeken, ha biztos, hogy a veszteségek után is marad 20 sárkányod. Szintén másodlagos feladat, hogy 1000 csontvázat gyűjts össze. Amennyire én tudom, ez teljesen opcionális (bár nekem sikerült ezt teljesíteni anélkül is, hogy igyekeztem volna), de megéri, mert a következő pályán lesz jelentőssége. És ekkor kapod meg a játék legjobb bejátszását is.
    A pálya azért nem ilyen egyszerű, mert a narancssárga hősei folyamatosan jönnek egy térkapun át éppen a két vár között félúton (azok között, amelyikekben a megszerzendő tárgyak vannak). Nem vagyok benne biztos, hogy mi a céljuk, nekem úgy tűnt, Markal megölése, mert nem Lorekeep felé indulnak, sőt, azzal nem is törődtek, amikor Markal a jobban védett lovagvárban ült, és soha nem támadták meg a kezdő szigetet, amikor Markal nem volt ott. Magasabb nehézségi fokon igen erős seregeik vannak, olyannyira, hogy sokáig szaladgáltam, sereget gyűjtögettem, mielőtt megöltem volna őket, mert kb. hetente jött egy újabb. Persze az is egy megoldás, hogy hamar körbeszaladsz, elfoglalod és átváltoztatod a várakat, majd elkezded gyűjtögetni a csapatot.

    Egy elf sereg is feltűnik ezen a pályán: Izabella másodlagos feladata lesz, hogy megsemmisítse őket. A bejátszás szerint Izabellának kell megölnie őket, de Markal is ugyanúgy megteheti, sőt, jóval egyszerűbb lehet. Az elfek célja Newpost és Lorekeep és ha valamelyiket elfoglalják, a csatában időlimit lesz. Ha a hajót támadod meg, akkor normál módban megy a csata.

    Hősi (Heroic) szinten:
    Amikor először próbáltam, nem jó vár felé indultam és emiatt jóval hosszabb lett a játék a vártnál, mert nem volt elég erős csapatom, hogy legyőzzem Jhorát. A sebzést okozó varázslatokkal óvatosan bánj, mert a legtöbb hős visszatükrözi, vagy mágiaellenállása van. Szóval jobban jársz a normál támadással. Emellett támasztgasd a csapataid, próbáld meg veszteség nélkül megvívni a csatákat, mert míg te egy Nekromanta várral indulsz, az ellenfél 4 mágusvárból veszi a csapatot. Ha inkább sietve végigszaladsz a pályán, akkor se hagyd ki a semleges élőholt csapatokat, még ha kis kitérőt jelentenek, akkor se. Szükséged lesz rájuk a csatákban.
  • bmw528
    #12669
    Senki???
  • bmw528
    #12668
    Nekromanta kampány: 3. Az Invázió
    Van ügyebár a Ziyad mágusvár, a vár elfoglalásával megkapom a Túlvilág botját. Ezzel kell az elfoglalt várakat nekropolisszá változtatnom.

    A kérdésem hogyan??? Meg fell kell támasztani 1000 csontvázat, ennek a megoldását sem igazán találom. Van valahol egy irányítás gomb amit nem találok vagy van valami trükkje?

    Hálás lennék aki ezeket tudja megírná nekem
    Előre is köszi
  • Ádesz
    #12667
    De az eredeti játékhoz sajnos egy vastag pénztárca is kell...
  • TreDoR
    #12666
    Hi! Ide kell bemásolni:
    C:/Documents and Settings/"Név"/Dokumentumok/My Games/Heroes of Might and Magic V/Profiles/"Profil neve" és oda bemásolni a profilod tartalmát.
    Ha csak a mentések vannak meg, akkor a "Profilod neve" mappában hozz létre egy Saves mappát és oda rakd be őket.
  • gabo91
    #12665
    Magyarítást már találtam a FAQ-ban.
  • gabo91
    #12664
    Sziasztok, rövid szünet után ujra viszatérek a játékhoz. Két kérdésem lenne.
    Az egyik az, hogy a (régi) mentéseimet, és profilomat be tudom e tenni a játékba, és tudom e folytatni? Hogyan lehet ezt megvalósítani?
    A másik pedig az, hogy most angol nyelvű játékot kaptam, ezt lelehet e valahogy magyarosítani, van e magyarítás hozzá? Ha igen akkor hol találok?
  • AtiRadish
    #12663
    Sztem se. Max egy original jatek belso boritojan.
  • Ádesz
    #12662
    Jah nekem is online code kéne, de nem találok sehol. Sztem nem is fogok...
  • TreDoR
    #12661
    Hát nemtudom, ha neked megéri 18 Black Dragont bedarálni pár minotauruszért és néhány vérfúriáért, akkor tedd (bár sztem a 2 egység közül egyik sem ér semmit sem, más vár lényeihez képest).
  • Syry
    #12660
    nemrossz dolog, ha már 20-25 tehénfószert kap az ember körönként, csak rá szeretnék jönni, hogy mi alapján számol a random, hogy a lehető legjobben tudjam kihasználni:)
  • Cobra.
    #12659
    Nem tudom hogy működik, de nem nagyon látom értelmét az épületnek. Max ha beáll hozzád egy nagyobb mennyiségű olyan lény, amire nincs szükséged, akkor azokat feláldozhatod, de gondolom pár alap szintű egység áldozata nem ad semmi bónuszt.
  • Syry
    #12658
    Sziasztok!

    Kicsit húzós lehet a kérdés, de nem tudja vki, hogy a Dungeon-nál a Ritual Pit épület milyen eséjjel ad Growth-tot, és a beáldozott lényeknek a mennyisége, illetve szintje számit-e?
    Vagy bármien és bármennyi lényt is áldozok be, mindegyik után van egy bizonyos százalék esély, hogy termelésbónuszt kapok?

    Próbáltam tesztelni, illetve valami összefüggést keresni, de 5 Gremlinért is kaptam már egyet, illetve 18 Black Dragon után is nagybüdössemmit...:)

    Aki tud segiteni, megköszönném!

    Ahoy!
  • bobcsapat
    #12657
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet online játszani?
    Az "ubi.com" elindítása után valamilyen kód kellene....
    Köszi
  • odex
    #12656
    nemtoom XD
  • Aspyrin
    #12655
    A várban szétválasztod őket (shitftet lenyomva tartod és áthúzod) vagy egy hősnek adod a felesleget.
  • tibiszabo
    #12654
    Hello!
    Egy kis segitség kellene!
    A 4.küldetésnél járok az "Egyeszkedés" pályán
    A törpék csak bizonyos mennyiségő sereggel éngednek át de nekem mindből több van pl:100 regruta de nekem 158 van egyben és igy a többinél is több van mint a követelmény
    Mit tegyek? Eléngedni nem tudom a felesleget de szét sem tudom osztani őket vagy lehet?
    Kérlek segitsetek mit tegyek?
    Előre is köszi!
  • hunter971
    #12653
    koszi az infot a magyar patch-rol mar toltom is
  • TreDoR
    #12652
    Sry tévedtem, extra.hu törölte (megint), erre mit mondjak... Valamikor feltöltöm (már 3. szor)
  • TreDoR
    #12651
    FAQ-ban benne van a magyar verzióhoz is a 2.1-es patch.
  • AtiRadish
    #12650
    Magyar jatekra magyar peccset tegyel mar fel -.-
  • hunter971
    #12649
    kerdes?! en letolttottem a 2.1us patchet de nekem magyar[nem magyaritott]verziom van es nem javit nem is csinalja vegig ez az alap h5-re is vonatkozik ott is meg kellet varni a magyar patch-et azzal gond nelkul vegigment a javitas
  • hunter971
    #12648
    hali mindenki!boneyard-nak tipp a torp varakban gaz a bonusz torpe minnel magasabb szintu a var annal tobb a torp en ugy emlekszem lehet akar 1600db is plussz a hosnel levo sereg.Vagy gyors lerohanas szerintem ajanlott vagy kazamata hos fejesztve pusztito magia +eroteljessebb varazslatok ha van meteorod nagy tyerulet kellemes sebzes.Esetleg ajanlott tamadas+vedekezes skill es ne becsuljuk le a harci szerkezetek skillt is ballisztara kihegyezve 3x loves tuz sebzes!
  • boneyard
    #12647
    na yo most lett nagyon elegem... már mindenféle stratégiát kipróbáltam normál szinten, de semmi nem vezet sikerre. hogy lehet így elb*szni az utolsó küldetést? lehet csak én vagyok ennyire láma, de eddig egyik küldivel sem volt semmi problémám, ezt meg egyszerűen nem tudom megcsinálni, úgyhogy most fogom és átteszem easyre, végigviszem és uninstallálom a ***be
  • Bubba999
    #12646
    Sziasztok!

    Van egy kis gondom a Hammers of Fate 1. kampányának 3. (Duncan nevezetű) küldetésével. Amikor Freyda-val megérkezek a föld alatti járatokból abba az észak-nyugati részbe, ahol van egy vár, és megteszek pár lépést vele, a képernyő ráközelít a várra , amelyikben van egy ellenséges hős, a váron kívül is egy hős, aki előtt ott áll egy karaván. Lehet, hogy tovább akar menni a kinti hős, és a karavántól nem tud (vagy talán valami videó jönne?), de a játék megáll, a kis homokóra ott figyel a képernyőn és semmit nem lehet kezdeni (csak a küldetések áttekintése ablakot tudom megnyitni, ami meg nem nagy segítség). Már kétszer előfordult, mindkétszer csak a feladatkezelővel tudtam kilépni a játékból…

    Találkozott már valaki hasonló problémával? Ha igen, mi a teendő? Tudna valaki segíteni?

    Előre is köszi!

    Bubba