14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • 3P
    #13325
    Igen az alapból itthon volt szerencsére angol, de csak a CE változatból. Abból még szerencsére jutott. az előző kiegészítőbl csak magyart láttem.
  • Zóanagyvarázsló
    #13324
    Jó kérdés. Eddig egyáltalán volt angol verzió is? Bár én inkább külföldről rendelem be a Goldot (igen, még csak felületesen ismerem az új részt), gyanítom idehaza az új kieg egymaga kerül annyiba.
  • Zóanagyvarázsló
    #13323
    De az Ice Boltot és a Create Illusiont igen, inkább a Black Dragon a kellemetlen ellenfél számára - persze ilyenkor a csapatban lévő Golden Golemeket vagy Dragon Golemeket kell klónozni.

    Itt a topikja, szerintem szerencsés ide offolni tovább HoMM IV témában.
  • 3P
    #13322
    Itthon az új H5 kiegészítőt angolul is lehet majd kapni?
    Általában nincs gondom a magyarra lokalizált játékokkal (sőt...), de a Heros esetén már annyira megszoktam az angolt, hogy zavar ha nem az.
  • Rundstedt17
    #13321
    az order nem kis része része hatástalan az élőhalottakra.a dzsin elég gyenge hiszen nme használhatja a békedalt.
  • Zóanagyvarázsló
    #13320
    Valóban nem, de éppen elég az, hogy a dzsinn egyértelműen kiemelkedik (szinte már level 4-es lény), a többiek pedig stabilan hozzák az elvárhatót, mindkét level 4-es lény elég jól használható. Mondjuk az aranygólemek is többek, mint stabilak, bár én csakazértis a mágusokat szoktam választani. Pluszba pedig ott van az Order mágia, mely igenis tartalmaz finomságokat már alacsony szinten is, sőt akkor még a direkt sebző varázslataik is jól használhatóak (Magic Fist, Ice Bolt).

    De tényleg nem itt kéne ezt kitárgyalni, van HoMM IV topik is.
  • Rundstedt17
    #13319
    Igen de az se igaz hogy csak az order lények jók
  • Rundstedt17
    #13318
    Ha már ít tartunk a heroes 3 egyáltalán nem kiegyensúlyozott a csontvázas taktika vagy a baziliszkes azzá teszi
  • Zóanagyvarázsló
    #13317
    Tudom, hogy újdonság nincs benne, csak illene már összegyűjtögetnem az egész sorozatot (szép papírdobozokra lecserélni a csúnya DVD-tokokat:), sajnos csak USA-ból van lehetőség megrendelni, külön-külön, jó pénzért.
  • Kandurex
    #13316
    jaja, necromancy nekem is a gyengém :)

    pedig úgy általában írtózok a döglött hústól,...de a Heroes sorozatban abszolult kedvenc :p
  • 3P
    #13315
    Ez teljesen így van a H2 hangulata a mai napig etalon. Egyszerűen lehengerlő.
  • 3P
    #13314
    Áhh. Ez most szíven szúrt tényleg ice bolt volt :D.

    A Chronicles nekem megvan eredetiben (nagy áldozat volt ám, mert igazi pénz lopó akció volt a 3DO-tól annó :( ), de alternatív forrásból itt-ott még hozzá lehet jutni. De most mondom sokat ne várj tőle! 1 rész az kb 1 kampány, bár vannak nagyon is jó kampányok köztük. Ha az összes Chronichles rész 1 lemezen jött volna ki, akkor akár az Armageddons Blade-hez is hasonlíthatnánk.
  • b-type
    #13313
    összetettségben a H3 term. sokkkal jobb mint a H2, a H2 egyedül a hangulatával tarol nálam,..én még mindig elérzékenyülök rajta
  • Cobra.
    #13312
    Én is H2 óta játszo ka Heroes sorozattal, 3 és 4 alapjátéka meg is van eredetiben, illetve a 4 első kiegészítője is (a másodikra már nem dobtam ki a pénzt). A H4 nagyon elüt a H2-3-tól, de nekem nagyon tetszett az is. Való igaz, hogy a balansz nem a legjobb, főleg hogy egy 20+ -os hős egyedül lazán bedarált kisebb hadseregeket. Bevallom multiban sosem játszottam egyik résszel sem, de a gép ellen nekem még mindíg a 4 harc és fejlődésrendszere tetszik. Az 5 megint próbált visszatérni a 3 koncepciójához, de nagyon érezni rajta, hogy más társaság csinálta. Az extra skillek tetszenek, bár eléggé megkötik a fejlődési irányt, mivel általában ha el akarod érni a legerősebb skilleket, akkor nagyon megkötött mit választhatsz és sajnos sokszor kiüt 1-1 jobb skillt egy másik, ami feltétele az egyedi skill elérésének. Ennek ellenére tetszik a H5 is, szóval ha reális áron jön ki a mostani (nevezhetjük H5.5-nek) verzió, akkor lehet meg fogom venni.
  • b-type
    #13311
    nem me' a H2 :DDD
    Nagyon jó volt a 4. rész mondom,..nekem sok minden hiányzik, pláne hogy én a H3-t is WoG-l játszottam, tehát már ott is volt egy umond 2. hős, aki harcolt.
    Nekem nagyon hiányoznak a vándorló szörnyek, a hős nélküli sereggel való nyersanyagszedegetés, és az a más tipusú taktika és világ,..de nem minden hiányzik,..pl. a FoW nagyon nem :DD
    Meghülyültem hogy minden csomópontra lényeket kellett küldenem
  • 3P
    #13310
    Te én ebbe a vitábanem mennék bele. Egyrészt nem is akarom a H5 topikot ezzel offolni, másrészt abszolút nem értek egyet veled. Én elfogadom, hogy te másként gondolod, mint ahogy én. Ez van. Én meg maradok a magam stratégiájánal azzal is mindig jól elvoltam akár single-be, vagy akár multiba.
  • Zóanagyvarázsló
    #13309
    "de ha kellett még villámot is szórt."

    Ice Boltot ;)
    Szerintem még a dzisnn szintjéből a vámpír emllett a küklopsz sem volt utolsó, a Breeding Pensnek(?) köszönhetően még egész tűrhető létszámot is össze elhetett szedni belőlük, csak lassúak voltak.

    Egyébként szinte mindenben egyetértek, a mágiarendszer nagyon jó lett volna, ha némileg kiegyensúlyozottabb. A HoMM V rengeteg új képességet hozott, talán túl nagy is a kavalkád, sokat is kellett módosítani a skill tree-n, egyébként maga az elgondolás a képességek és varázsaltok rendszeréről nekem kifejezetten tetszik. Mindegyik részt nagyon szeretem, de másért és máshogyan. Ha választani kellene talán a harmadik részt választanám, de az első is nagyon ott van, hiszen mégiscsak az volt az első nekem is. (Jut eszembe, egyszer már be kellene szerezni a Chronlicles sorozatot is.)

    "hát én az élőhalottakal mindig legyőztem multiban a rendet gyengék."
    Ez erősen függ ellenfltől is. Nem hiszem, hogy bárkinek a személyes tapasztalatai az egész community-énél többet érnek. De vannak ám nagyon jó lények az Order várban.
  • 3P
    #13308
    Igen nálam is örök vivódás volt a 2. után a 3. rész, hogy jobb-e rosszabb-e? A mai napig nincs rá szerintem objektív válasz nálam csak apró dolgok döntöttek a 3. rész mellett (talán a kiegyensúlyozottabbság), de ez sem mindig egyértelmű. De ahogy írod is a 4. teljesen más, de ennek ellenére is sokan szeretjük, főleg ha picit más szemmel nézünk rá. Remélem azért lesz majd még néhány Heroes rész had vitázzunk azon is ;), hiszen mindnek meg lesz a maga népes tábora (legalább is remélem).
  • Rundstedt17
    #13307
    megnézném azért hogy egy order varázslóbol hogy csinálsz a multiban jó mágust is meg jó harcost is.amúgy meg az order szerintem gyenge főleg a káosz ellen sokat nem ér a dzsin,ahogy az élőhalottak ellen sem
  • Rundstedt17
    #13306
    heroes 4 a legjobb
  • Rundstedt17
    #13305
    igaz sosem profikkal játszottam
  • b-type
    #13304
    Sztem ott lehet a gubanca hogy a 3. résszel kezdtél el játszani, ha az elejéről nézed a sorozatot akkor láthatod hogy mekkora váltás lett a 4. rész. Egyszerűen óriási, A HoM&M, a HoM&M2, a HoMM3-ban végig tudtad követni a hősöket, aztán jött a !. rész és jött egy új világ, jöttek az új hősök, jött a FoW, nem ment a lényátadás és szemre meghülyült a világ.
    Nekem is játékmenetben nagyon tetszett a 4. rész, sokat kardoskodtam mellette még régebben itt a topikban is.
    De sztem nagyon jó az 5. rész is, visszajött egy csomó dolog a 3-ból, és megint überkiszámítható a gép, megint nem tud elosonni mellettünk..stb.

    De aki az elejétől végignyomta a sorozatot, annak a 4. rész lóg ki a sórból az ziher.
    Nekem a legnagyobb kedvencem máig a 2. rész.
  • 3P
    #13303
    Hát akkor ügyes voltál. Most mit mondjak erre? Én ugyan mást láttam pedig csak néhány éve nyomom fojamatosan a H4-et, de hát ez van.
  • Rundstedt17
    #13302
    én meg a vámpír +grandmaster necromancy
  • Rundstedt17
    #13301
    hát én az élőhalottakal mindig legyőztem multiban a rendet gyengék.szóval szerintem nem igaz hogy a rend olyan túl erősített lenne
  • 3P
    #13300
    Igen ez volt az Order általános stratégia és értéktelenné és tette az összes többi lényt.
  • TreDoR
    #13299
    Nemtom, én ezt a kombinációt használtam--> Titán, Dzsin + 1 vagy 2 hős, és gyakorlatilag megállíthatatlanok voltak (a szó szoros értelmében) .
  • 3P
    #13298
    A H2-ben én is pont az upgradet imádtam. Volt amit 2x is lehetet és volt amit 1 alkalommal sem. A H3-ban soha sem jött be a fix 1 upgrade, hú de bosszantott, de aztán megszoktam.
  • 3P
    #13297
    Ha neked egy Naga jobban bejön ám legyen. Nem erőszek a disznótor!
    És hogy mennyire gyengék az order lények? Hát erre nincs más szavami, mint amit írtam is, hát pont ott van a Dzsin, persze ha te a Nagát jobban szereted...
  • TreDoR
    #13296
    Hát, én h2-vel kezdtem és nagyon megszerettem (főleg a nekropoliszt , meg a zöld sárkány-->vörös sárkány-->fekete sárkány fejlesztéseket), aztán jött a h3, ami nagyon nem teccet, így inkább maradtam a 2-nél és vártam. Majd jött a 4 és naon rákattantam. A játék neve "HEROES of Might and Magic" leginkább erre a részre illik, a lények ereje eltörpül a hősöké mellett (kivéve a dzsint ), viszont ez a rész tért el leginkább az összes többitől és sajnos a készítők ebbe (is) belebuktak. Az 5 szerintem sokkal visszafogottabb, mint a 4: a hősök megint háttérbe szorultak (gyakorlatilag személytelenek lettek, mint a 3-ban); a varázslatok lényegesen gyengébbek, mint a 4-ben (aki még emléxik az "isteni beavatkozás", "szétbomlasztás", "ördög idézés" varázslatokra az tudja miről beszélek); visszaváltottak hagyományos mezőkre (a 4 csatarácsát elhagyva).

    Az 5. résznek viszont sokkal szebb a grafikája, és élvezetesebbek a csatái (a 4-ben csak hentelés volt az egész), valamint a várak körübelül egyforma erősek (bár én a nekro várral a sajátoménál jóval nagyobb seregeket is levágtam), és a szövegek helyett videók állnak, amik szintén teccenek.
  • Carmang
    #13295
    De fellendült a topik :)
    Annyit azért hozzáfűznék, hogy a 3. rész gyönyörű, kézzel rajzolt 2D grafikáját, ami minden gépen egyforma (!), igencsak butaság összehasonlítani az 5. rész teljesen 3D grafikájával, ami igencsak gépfüggő...
  • Rundstedt17
    #13294
    szép egy kritika és alapjában véve egyetértek vele.Néhány dolgot kivéve:igaz hogy az order mágia erős viszont maga a rend lények igazán gyengék,ugyanez áll az életre is hiába erős mágia az egységek viszonylag gyengék.meg szerintem a naga jobb választás a vámpírok ellen mint dzsin.A mozgás kritikával nem értek egyet ,semmi röhejes nincs benne.Nekem meg nagyon bejön hogy a hős egy félisten,de többjátékosba módra nem igaz.Multiban nem hinném hogy egy kisebb pályán félistent lehet a hősből csinálni.
  • 3P
    #13293
    A Chronicles összes része is? :)
  • Kandurex
    #13292
    H3...igen,,..itthon figyel az alap rész + az összes kieg :)
  • 3P
    #13291
    Azt hiszem, hogy mint hosszú-hosszú évtizede (lassan kettő, ha Kings Bountít is nézem) megszállott Heroes rajongónak van némi összehasonlítási alapom a különböző részek között, hisz a mai napig az abszolút kedvenc játékom a Heros of Might & Magic.
    Én tulajdonképpen szeretem az összes részt és Hammers og Fate-n kivül az összes kiegészítőt is szeretem (igen még a Chronichles sorozatot is).

    Szóval a H4 valóban sok reformot hozzott és a legtöbbje tetszett is. Azonban tényleg a 3. részhez képest romlott a kiegyensúlyozottsága. Sajnos, mint ahogy előttem is írták a hős már-már bosszantóan erős lett, sőt ez már nem is hős, hanem egy félisten volt. Nem egyszer volt olyan hogy 1 szál hőssel 40 feletti Black Dragont győztem le. Pedig a fekete sárkány populációja 1 sárkány/hét, azaz 1 vár 1 évi termését simán gyakta le a hős. Ilyen mutatók mellett nem sokat értek az egységek néhány kivételével, de erről később).
    Őszintén megmondom, hogy a mágia rendszer talán a 4. részben volt a legletisztultabb, de az egyensúlyt nem tudtak megtalálni. Az Order mágia és még a Life is erősen dominált, egyszerűen brutálisan erősek voltak. A Death egy jó közepes, de itt van aki vitázik. A Chaos vagy a Natur gyakorlatilag nem sokat érnek, max kezdő, vagy esetleg normál nehézségi szinten (persze aki abban játszik az esküszik az Implosion-re :) ). A káosznál kis túlzással csak a Cats-Reflex volt amit szerettem. Szóval némi Order butítás és Life butizás kellett volna.
    A skill rendszer is szerintem a 4. részben jobb volt a 3.-tól, és véleményem szerint az 5. túl kiherélt (vagy erőltett) rendszeréhez képest is határozottan jobb, főleg a kombó skilleket nézve.
    Az egységek szinte végig másodlagosak voltak a H4-ben, hiszen mint írtam volt ilyen hős mellett az egység csak kolonc volt többnyire. Töbnyire, hiszen voltak olyan egységek amik abszolút domináltak. Ott van pl. a Dzsin hát az volt a H4 kiugróan legjobb lénye a Song of Peace-vel, vagy a Clone képeséggével, vagy hab a tortán a Slow, de ha kellett még villámot is szórt. Szóval döbbenet kiegyensúlyozatlanság, hisz még csak hasonló szintű lény sem volt másik várban. Stratégia alapnak gondolták a párhuzamos (de egyben kizáró) fejlesztést, de egy ilyen dzsin mellett a Naga egy vicc volt, pedig a 3. részben sokan imádtuk, sőt az osztályának az egyik legjobb lénye volt. A Dzsinn mellett még a vámpir is érdekes, de őt már korábbról is szerettük.
    Szóval jó volt a 4. rész sokat fejlődött a 3. részhez képest, de az orbitális bosszantó dolgai (főleg a túl domináns hős és a totális egyensúly hiány) miatt mégis a 3. rész az amelyik szerintem kellemesebb játékélményt képvisel. A 3. részben is vannak aránytalanságok, pl. egy Fortress vagy Stronghold, hol van egy Castle-hoz, vagy Dungeon-höz képest, de aki ismerte ezen gyengébb várak érdekes lehetőségeit kellemetlen perceket tudott okozni óvatlan ellenfele számára.

    Tehát őszintén megnmondom, hogy a mai napig szerintem a 3. rész a legjobb Heroes rész számomra, hisz a tökéletesenek vélt H2-t picit tovább javította (főleg kiegynesúlyozottabb irányba) és a H4 jelentős és sok esetben jó újjításai ellenére a hibái egy picit hátra szorították. Az 5. rész számra (más okok miatt is) valahol a sor vége felé jön, de ez is csak izlés kérdése, mintahogy a grafika is, de H4 sokak szemébe tűnik picit esetlennek (hogy mást ne mondjak a Black Dragon ha megmozdul még ma is jót derülök rajta).
    Ha H4-re nem mint Heroes folytatásra, hanem mint egy RPG-sített stratégiára tekintek akkor egy roppant jó játék, de akkor meg minek kellett a hős mellé lényeket erőltetni? :) Na jó ez egy picit erőltett vicc volt, vagy mégsem?
  • TreDoR
    #13290
    Demot nem próbáltam (nem is fogom), remélem ez a kieg. sokkal dinamikusabb lesz, mint a HOF, mert azon bealudtam . Meg belerakhatnának végre egy varázsló hadjáratot (ha már az alap h5-ből kimaradt). Viszont az alternatívákra kiváncsi vagyok (az új fajra nem ).
  • TreDoR
    #13289
    Elmegyek pár órára és 17 új hz van .
  • AC2
    #13288
    Ajj de naon beindult a topik :)
  • Rundstedt17
    #13287
    igaz a heroes 3ban tetszett hogy több város van.nem mondom hogy rossz játék de multiban veri a 4.a heroes 5 szánalmas viszont...
  • Zóanagyvarázsló
    #13286
    Szerintem is összetett taktikát igényel a HoMM IV, ennek az ellenkezőjét én sem állítottam.

    "multiban játszva is a heroes 3 elég hamar unalmassá vált.akinek több a lénye nyert."

    Azért ez egy lénygyűjtögetős stratégiai játékban nem annyira ördögtől való. Ugyanakkor korántsem igaz minden helyzetre, nem vagyok benne biztos, hogy valóban kitapasztaltad a játékot.