14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • Shiwo
    #13365
    ty
  • Zóanagyvarázsló
    #13364
    Október 12.
  • JackSparrow88
    #13363
    Hát ez a Homm V Tribes of the East demó most már kikészít teljesen. Először nemhogy csak harmadjára sikerült csak leszednem(mivel az első 2 alkalommal megállt nemtom már hány %-nál és nem ment tovább az istenért sem) most meg mire már teljesen megtetszett és végignyomtam a 2 pálya közül az egyiket úgy gondoltam megcsinálom a másikat is. Erre most egyszerűen az "ubisoft" videónál egyszerűen megáll a kép és kész. Már próbáltam újraindítani a gépet, sőt újra is raktam a game-t, de semmi. Majdnem biztos vok benne h ez a demó még hibás is, kár érte naon...
  • r4pt0r
    #13362
    Valami okt 20 körül.
  • Carmang
    #13361
    Érdekes, de az Ubi oldalán nincs dátum róla. A szeptemberi Gémsztárban sincs.
  • Shiwo
    #13360
    amúgy mikor is kéne megjelennie a kiegnek hivatalosan ?
  • IceTom
    #13359
    srácok.felteszek egy kérdést..Vki emlékszik vagy esetleg megis tudná szerezni anno a Heroes V beta veriójábol a hydrának a hang file-ját:D mert nagyon tetszett a betában de kicserélték mikor kijött ateljes...na feladtam a legnehezebb házit:D aki megtalálja az kap egy 5-öst:D bár sztem reménytelen:)
  • Shiwo
    #13358
    hát te se sórakoztattál fel túl sok érvet, viszont annál többször mondtad, hogy a 4 az istenkirály és milyen szar a 3 meg az 5.. ha nem tetszik, ne játsz vele, és menj a homm 4 topicba verni a nyálad..
  • Rundstedt17
    #13357
    Mondja az érvek nélküli ember.De legyen,részemről vége értem a rókabőr lett volna jó.
  • Me Ga
    #13356
    Ott a pont.
  • r4pt0r
    #13355
    Most már igazán átmehetsz a Heroees 4 topicba, mert most már inkább "fikázod" a Heroes 3, és nem elfogadod a véleményeket. Nah meg a Heroes 3 se ide tartozik de mégis van köze a 5höz, 4 nek meg semmi. És mivel ezen a sárgolyón ti vagytok kevesebben akik szeretik ezért kéretik ott folytatni az offot. Köszi. :D
  • Rundstedt17
    #13354
    Különben a heroes 3-ban pofátlanul csal a gép.A multiban sem nagy élmény a heroes 4-et meg sem közelíti.
  • Rundstedt17
    #13353
    Hát a mai szemnek már igencsak csúnyácska rajzok.
  • Cobra.
    #13352
    2.03-as Skillwheel Ez azt hiszem az 1.41/2.00 verziókhoz készült.
  • Acidlich
    #13351
    Csak egy a baj vele, aki nem a demoval jatszik, annak már nem túl jó. Igaz, az arc aki csinalta linkelt régit a kommentek közt, de az meg valamiért nem jön be nálam. Amúny tényleg baró
  • Carmang
    #13350
    Rossz a H3 grafikája? Szerintem gyönyörű, igényes rajzokból van.
    De kíváncsi vagyok neked mi rossz benne.
  • r4pt0r
    #13349
    Ez az új skillwheel nagyon jó.
  • Acidlich
    #13348
    Szted ha a 4 által felállitott "koncepció" jobban illene a sorozat világába, akkor miért nem ezen a vonalon folytatták az 5el? Mert tudták hogy a HOMM lényege a 3. résznél elveszett, ők ezt a fonalat vették fel, s folytatták így a sorozatot. Pár jo 5let azért szorult a 4be is, néhányat át is ültettek az új részbe...
    Ha csodás grafikai élményekről, meg egyszemélyes iddqd-s népirtásokról beszélünk, erről valami teljesen más játékkategória jutna eszembe, nem egy heroes stratégia..bocs, de teljesen el vagy tévedve...de még a topicok közt is..
  • AtiRadish
    #13347
    Most jottem fel del ota sg-re, latom 73 uj HSZ, bakker azt hittem kinnt van a kieg:D, de latom csak az allandoan visszatero 3 vs 4 csata zajlik.
  • Cobra.
    #13346
    Megint hülyeségeket írsz. A grafika persze, hogy gyengébb, mivel régebbi játék a H3, DE a maga idejében nagyon jónak számított. A másik gondod, hogy a 3-ban (és az 1-ben és 2-ben is) a hős nem aktív harcos. Gondolom feltűnt, hogy csak 1 részben volt akítv hős, és az első 3 (illetve az 5-ben is félig meddíg) részben pedíg csak varázsolt, tehát mondhatjuk úgy, hogy a Heroes sorozatban az a normális.
    Természetesen nekem semmi bajom a 4. résszel, sőt, miután már untam a 4-et és felraktam a 3-at, nem sokat játszottam vele, mert a 4 után már nem tűnt olyan jónak. És ahogy most eljátszogatok az 5.5 demojával úgy tűnik, hogy ezután a 4 lenne már unalmas (már csak azért is, mert az XL pályák kivételével mindegyiket első ránézésre ismerem, hogy mit merre kell keresni kb).
    És hogy valami ontopic is legyen: Celestialheavens-en kint van a 3.0-s Skillwheel az új skill-listával és természetesen a barbárokkal.
  • Rundstedt17
    #13345
    Értem mi a baj a 4től azt vártátok hogy a 3 pecselt rókabőr verziója legyen.
  • Rundstedt17
    #13344
    hiába mondok bármit is a lényeg az hogy mivel a 4 nem illett bele a 1-2-3 furcsa gagyi világába azért rossz számotokra.néhány idézet más helyekről:"hú a bandíták úgy néznek ki benne mint a nidzsák,de szar játék,vagy a sárkány nem úgy repült mint a 3ban ezért rox hangulat..blah blah.Akárhogy is mivel nem illik bele a számotokra megszokott koncepcióba rossz...mert a hős aktív részese a csatának..húha..szerintem meg a 3 egy vacak mert rox grafika a hős szerepe elhanyagolható csak dísz kb gagyi varázslatok és ugyanúgy unfair rushok.ott aztán tényleg megvan a kiegyensúlyozatlanság!
  • TreDoR
    #13343
    Igen, benne van.
  • Carmang
    #13342
    Mennyit írtok, mialatt én összeszedek egy kommentre valót :)
    A karaván az első kiegben már megvan?
  • Carmang
    #13341
    Pár napja olvastam az új kiegről infókat, hogy belerakták a "caravan" képességet. Vagyis várak között lehet sereget küldözgetni. Majd meglátjuk, hogyan sül el a dolog. Nekem nem nagyon jött be a 4-ben (bár ott még plusszba volt a hősök nélküli csapatmozmás), mert hazavágta a "klasszikus" kiszámíthatóságot. Meg egy jó adag izgalmi faktort vett ki a játékból, hogy "a tartalék hősömmel tudok-e találkozni, akinél a frissen kivett hadsereg van, mielőtt az ellenség utoléri a fő hősöm".
  • 3P
    #13340
    Így van. Imádom is a Blitz Krieg-et. ;)
  • TreDoR
    #13339
    Azt pl. nem értem a karavánt miért szedték ki az 5-ből? Persze a kiegben benne van, de ez engem nem nagyon vígasztal...
  • Shiwo
    #13338
    sztem nem volt darkos hangulata a 3nak...
  • TreDoR
    #13337
    Erre azt szoktam mondani vala, mindíg jobb egy tele offolt téma, mint egy döglött téma .

    Tényleg j0nNyKa-t nem látta valaki? Ha kijön kieg. gondolom meg kell majd szűrni a hozzászólásokat.
  • Saccard
    #13336
    Nekem az az egy gondom van az 5-el, hogy egyszerüen hiába van a szép grafo nem sikerült azt a frankó kis darkos hangulatot eltalálni ami a 3ban volt. Azt azért hozzátenném, h télleg a 4 volt a leggyengébb rész de volt benne néhány ujitás ami maradhatott volna az 5ben is. Pl: a lények mapon tudnak hös nélkül rohangálni, a hőst lehet sebezni(ez az egy dolog tetszett jobban a 4ben mint a 3ban) stb... Na sebaj azért jó kis móka ez:).
  • Carmang
    #13335
    Az mondjuk igaz, hogy H3-tól (de lehet, hogy már a 2-től) szétválaszották a hősöket harcos típusra, meg varázsló típusra. Így egy varázsló kezében sokkal többet ért egy spell, míg H1-ben alapból ütősek voltak a varázslatok.


    Nade, be kéne fejeznünk, az offolást. Márcsak ezért is, mert ha holnap hazajövök munkából, és este fél 7 körül a gép elé ülök, akkor nem szeretném azt látni, hogy 812 új komment van a topikban :)
  • Acidlich
    #13334
    Akkor ugy látszik te meg a 3mal nem jatszottál eleget, mert a conflux várral is hasonlóan szép eredményeket lehetett elérni...
  • Shiwo
    #13333
    még mond el 20szor légyszi...
  • Acidlich
    #13332
    Hát ez az, csinálhatnak bármennyi meg bármilyen csilli-villi új részt, akár 100at is, a HOMM sorozat rajongóinak, akik ugye nem ritkán evtizedek óta tolják, úgyis a 3. rész(néhány elvetemültnek a 2.) lesz a favorit. Ezzel persze nem fikazni akarom az 5-et, mert egy igen jo fejlesztő gárda kezébe került(már az etherlords se volt piti tőlük), és ez meg is látszik a játékon, meg az is, hogy jórészt figyelembe vették a rajongótábor óhaj-sóhajait, kíváló játékot készítve ezzel, de legenda nem lesz belőle, ugy, mint a 2ből vagy a 3ból(a 4re meg kár szavakat vesztegetni)
  • Carmang
    #13331
    Én nem tapasztaltam azt, hogy a varázslatok gyengébbek lennének az 5-ben a 4. részhez képest. Bár számomra a H2 óta konstans gyenge minden varázslat. Úgy veszem ki az írásodból, hogy a H1-gyel nem játszottál, na ott voltak az igazán erős varázslatok. Pl. Armageddon.
    Használati utasítás hozzá:
    A sereged csak sárkányokból álljon.
    Támadd meg az ellent, nem érdekes milyen sokan vannak (horde, throng, zounds).
    Mivel a sárkány a leggyorsabb lény, ezért te varázsolhatsz először.
    Lődd el az Armageddont.
    Figyeld, ahogy az ellenség hatalmas seregéből csak a legerősebb lény marad meg (de abból sem sok).
    Küldd rá a sárkányt... és nyertél.

    Na ezért mondom, hogy H2 óta a varázslatok egyformán gyengék.


    b type free írta:

    "Sztem ott lehet a gubanca hogy a 3. résszel kezdtél el játszani..."

    "De aki az elejétől végignyomta a sorozatot, annak a 4. rész lóg ki a sórból az ziher."

    Tökéletesen egyetértek...
  • Shiwo
    #13330
    "pl. egy Fortress vagy Stronghold, hol van egy Castle-hoz, vagy Dungeon-höz képest, de aki ismerte ezen gyengébb várak érdekes lehetőségeit "

    pl ebben a két várban összelehetett hozni, hogy 7. szintü lényed legyen az első hét végére...
  • Kandurex
    #13329
    azért vannak jó pofa varázslatok és skillek, amik a nagyszámok törvényét is megbontját...
  • Shiwo
    #13328
    kár hogy a valóságban inkább a sereg száma és fejlettsége a döntő, és nem voltak hősök, akik egymagukba megölték a fél ellenséges haderőt..tudom, tudom, ez fantasy game... de a legtöbben a hős a mindenkit leverő.. a homm-sorozatban inkább valami hadvezér (a játékos meg a stratéga), aki támogatja a sereget.. és a háromban is befolyásolta a hősöd képességei a harcot, max te ezt nem vetted észre..
  • Acidlich
    #13327
    Hehe akkor hol is az a qrvanagy kiegyensulyozottsag a h4ben, amit emlegettél? Ha igy volna nem mindig az erősen overpowered vámpir+nekromancy meg dzsin+titán kombokat nyomatnák a playerek.
    MOndjuk ez elözö sztem messze durvább mint a dzsinnek(bár azokra is rafert volna egy durva nerf), mert ha nem egy s*gglyuknyi nagyságú pályán jatszott az ember, és volt egy kis ideje sereget gyüjteni abból a minden csata utani 3-4 vampirbol, isten nem fogta meg utana...
  • Shiwo
    #13326
    újítás ? én annó a homm1-gyel kezdtem, homm2-vel folytattam, majd rengetedet homm3-maztam..a 4 valahogy nem kötött le..a sok újítás megcsúfolása volt a sorozatnak, a grafika se volt szép..a várakban a látvány totálisan sz@rabb mint a 3ban, és a lények is túl kicsik harc közben.. egyedüli dolog ami tetszett benne, az a zene.. az 5. rész szerencsére inkább a 3. részt követi, ebben is sok újítás van, de mégis megmaradt az eredeti homm-érzés, ami már az első résztől jelen van (kivéve a 4-et)