14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • NeoMaN
    #3011
    téker (take) -> elvitted a 3000-ik kommentet.
    :)))
  • dr Kotász
    #3010
    Ték: kerek sorszámú hozzászólás zsákolása (a.m. take the post)
  • Rettenthető
    #3009
    OFF
    Valaki árulja már el mi a ték lapátja az a ték, téker - ennek a fogalomnak a jelentésével sajnos (még) nem vagyok teljesen tisztában, illetve, hogy mikor használják.
    A Google-be beírva ezt találtam: ték: tapló, értelmi fogyatékos, kretén...
    Ennyire csak nem lehetett retardált az előző hozzászólásom.
    Vagy vannak olyan fogyatékosok körünkben... akarom mondani tékerek, akik direkt módon kerekszámú hozzászólásvadászok és fáj, ha valaki indirekt módon egy pl. 3000. hozzászólást teszi meg egy topicban? :)

    Remélem NeoMaN nem ilyen vadász, mert akkor Ő a 6. legnagyobb téker a világon:)
    ON
  • a_n_d_r_e_w
    #3008
    "Az óriás rugása tényleg elég béna"
    Mi ezt megfejtettük. Nem rúg! Lábszaggal öl. Amekkora lába van még hihető is :D
  • Zsooo
    #3007
    Hotseat-et szerintem is próbáljátok ki, netes game a bétával elég mazo vállalkozás!

    Már harmadik napja tolom a Peninsula pályát, necro vs warlock. A necro kb 20000 arany és 3-4 szint előnyben van, igaz szinte rögtön megkapta a logisztikát, míg a warlock kb 12. szinten (ez igen erősen pech kategória, de bárkivel megeshet). A warlock többször is utánpótlásra szorult, a necro viszont a kezdeti sereg uppolt változatával nyomult egészen a legutolsó körökig, így is 1000 csontival ijesztgeti a kóbor lényeket :) Sajnos az óriásokra nem voltak elég impresszív hatással, nem akartak beállni a seregbe :( Az óriás rugása tényleg elég béna, de az tetszett, hogy mikor meghal, magzatpózban fekszik el, mint egy óriási csecsemő.

    Mivel a bétában 30000 pénzzel kezdünk, mindkét várban sikerült az összes lénytermelő helyet kiépíteni második hét végére, de a warlocknál csak kompromisszumok árán. Mondjuk ha a blood witch-eket megspórolom, akkor könnyebb lett volna, de miután egy csatában nagyon megszívattak, gondoltam, nekem is kell ilyen. Kár, hogy hamar hullik az erősebb egységek ellen, mert a saját szintjén nagyon erős. Nagyot üt, nem ütnek neki vissza, nagyon gyors, sokat lép és minden ütés után visszatér a kiindulási helyére. Haste+bless és az ellennek annyi.

    A végső csata még hátra van, de előtte bevásárolok minden lényből mindkét oldalon.

    Nem tudom mennyi az esélye, hogy a bétához patch-et adjanak ki, de minimum egy necro patch jó lenne, mert a jelenlegi csontiélesztős rátával szerintem nehéz reális képet alkotni róla. Úgy meg nehéz kiegyensúlyozni.
  • Szaruman
    #3006
    Nekem tegnap egy 4 órás játék belefért (vagy tegnapelőtt, nem emléxem már:))
  • a_n_d_r_e_w
    #3005
    javaslom a hot-seat módot
  • XeeN
    #3004
    Ha már a bosszantó dolgoknál tartunk: Ma 3x futottunk neki a feleségemmel a játéknak, de Őt 1.5-2 órányi játék után disconnectel kivágta az UBI... Azt hiszem többet nem próbálkozunk.
  • b-type
    #3003
    Ja, mondjuk tényleg elég idegesítő tudott lenni a vezér nélkül kólbászoló lények, de hát ez van. :) Az Imp is elég idegesítő :D
    Ezt meglehetett volna oldani azzal hogy egy bizonyos időt tölthetnek csak vezér nélkül a seregek, mert elfogy az ellátmány, mert zuhan a morál vagy egyszerüen szétszélednek...akármi.
    A FoW az nem volt, (és utálom is, nekem se nagyon hiányzik) viszont volt tehát alkalmazkodni kellett hozzá...és végül is lehetett is.

  • j0nNyKa
    #3002
    azer ezek annyira alap dolgok, hogy 99,9%, hogy beta-hianyossagok
  • NeoMaN
    #3001
    Egyetértek TE TÉKER!!!
    :)
  • Rettenthető
    #3000
    A hős nélküli kóricáló lények, ha velem voltak, akkor kafa, de amikor a 4 gépi ellenfél mind a 4-5 ilyen lényével lépett... az azért időben nagyon sok volt és rohadtul vontatott lett tőle a játék, nekem ezért nem tetszett.


    Ami nekem így első nekifutásra még hiányzik az V betaból, az nemcsak a kis szám, ami kiírja, hogy mennyi lépés van hátra hanem pl. az is, hogy nem tom megnézni melyik egységemen mien áldás vagy átok van, de persze lehet ez csak a béta hiányossága..
    Jó lenne tudni, hogy mi béta-hiányosság és mi valódi.
  • Mester
    #2999
    Miért is nem illene bele?;o 2-3-ban nagyon használható volt és azért a harcrendszer hasonlít a 3-ra sztem.
  • Acidlich
    #2998
    Na akkor innentol mar az a kerdes, iden megkapjuk-e a gamet vagy sem...de nem erdekel meddig tart csak azokat a fertelmes gargoyle-okat vegyek ki konyorgom
  • Acidlich
    #2997
    hmm jo h szoba hoztad a fow-ot...na ez sztem abszolut nem valo a heroes sorozatba, elvegre a 4 kivetelevel az osszes heroesban kihagytak, es nagyon jol megvoltunk nelkule:), rts fanok hasznalhatjak egeszseggel, de a heroes sorozatba valahogy nem illik bele. Amit meg leirtal a lenyekkel kapcsolatban az mind szep es jo, de adott esetben volt egy nagy hatulutoje, amit nagyon utaltam: nem egyszer azert huzodott el egy-egy jatek mert az ellenfelnek imitt-amott meg koricalt nehany ilyen hosnelkuli, par lenyes csapata, es neha eleg idegorlo volt ezeket megtalalni, foleg a nagyobb palyakon. Mondjuk nem akarom nagyon agyonfikazni a 4et se, mert eleg sokat jaccottam vele:)
    Persze a velemenyed(meg barkiet) tiszteletben tartom, nem kifejezetten a
    kotozkodes volt a szandekom...
  • b-type
    #2996
    Sztem elutasítóan közelíted meg a dolgot, nem mondom hogy érts velem egyet, de megvan a magam indoka.
    Asszem 8 'hős' szerepelhetett a H4-ben, ezért eleinte 1-2 hős-t vettem fel, a többinek pedig helyet pedig 1darabszámú lények foglalták el, ezek mentek felderíteni a tájat, blokkoltak idegen lénytermelő helyeket, ellenőriztek portálokat...azért mert volt FoW. Aztán ezeknek a szerepe szépen lecsökkent, és eltüntek.
    Ez sztem egyáltalán nem játékidegen, ha egy griff harcol velem a csatában szövetségesként, akkor miért nem mozoghat szövetségesként?

    Egyébként meg találkoztam már...és sztem nem csak én, olyan map-pal, ahol ha rossz irányban indultál az elején, akkor nem is volt értelme továbbmenni, be töltötted a térképet újra, de már tudtad hogy mi hol van.
    Nekem igazából mindegy hogy ki mit szeret a HoMM sorozatban, de én szerettem a H3-at, és szerettem a H4-et is, egyáltalán nem gondolom hogy bukás lett volna,..egészen más erről a véleményem.
    Azzal hogy visszavették a FoW-ot, és újra nincs lépésszám, vmint hogy megint rohangálni kell a malmokhoz..stb, ezzel nekem az jött le hogy kevesebb innováció, több biztos bevétel.
    Ezzel együtt még a béta mindig béta, és a amit off-ban produkál az is egy meghekkentett csökevény single rész, és még bármi lehet.
  • Kandurex
    #2995
    (lehet, hogy volt)

    Delay announcement

    Ubisoft is making sure that the game meets the high standards that Might and Magic fans expect while thoroughly analysing the results of the beta testing. In order to guarantee a consistent level of quality for Heroes of Might and Magic V and lay the groundwork for future titles under the Might and Magic brand, Ubisoft has decided to release the game during Q2 of 2006 calendar year (Q1 2006/2007 fiscal year).
  • NeoMaN
    #2994
    Én is gyűlöltem, sőt, nevetségesnek tartottam.
  • Acidlich
    #2993
    Hat nemtom mennyi ertelme volt annak a 4ben, h 1. nap vettel vagy 6 lvl1es lenyt es elhajtottad oket szerteszet a terkepen, extrem gyorsan felderitve mindent, foleg a kaosz tolvajaival...sztem ez rontott a jatekelmenyen. En orommel laton h visszatertek a jol bevalt hagyomanyokhoz
  • b-type
    #2992
    ..még mindig nagyon jó a béta játék...kicsit ugyan lassú a folyása, legalábbis valós időben mérve, ennyi idő alatt már fél térképet szoktam bejárni...főleg hogy sajna újra nincs magányosan kóborló lény, így nem tudnak besegíteni a felderítésbe.
    sok jó dolog volt azért a H4-ben....
  • mucsácsó
    #2991
    hátjah, erre akartam énis utalni kb :)
  • Thanatos
    #2990
    késöb b irátk hogy halazstva lett ergo gyerek forrásai ultra régiek voltak szerintem :)
  • mucsácsó
    #2989
    nézzoda azért mikori a post, és rájössz mért:)
    habár..télleg február...az fura azért...
    01-27-2006 a post
  • G_ArchAngel #2988
    Ez érdekes... A HOMMV megjelenése februári listán???
  • Szaruman
    #2987
    A wait-ra gondol, állítólag sima, rt várakozással ugyanezt lehet elérni, dem még nem próbáltam:)
  • j0nNyKa
    #2986
    jahm azt ense talaltam

    mester: igen az a wait, es azer nem talalod, mer k*rvara nem illene bele az uj harc/lepes rendszerbe
  • robotnyk
    #2985
    ami nekem hiányzik, vagy csak nem látok a szememtől, az az, hogy kiírja, hogy hány kör amíg elérek a kijelölt helyre
  • mucsácsó
    #2984
    hát igen, valahogy énis ígyvagyok, hogy megveszem...húsvétra úgyis lesz pénzem, de előtte a full-fázisról adjanak egy kis demo féleséget, hogy mennyire van optimizálva, meg hogy nem szaggat, és ha nem lesz clone...vagy nem megy warezosan, akkor lehet erre költöm a húsvéti pénz...de csak ha ezek a feltételek érvényesülnek :)
  • b-type
    #2983
    ?
    Erre csak egy morál varázslat képes :))))
    Nem a wait-re gondolsz?
  • Mester
    #2982
    Lehet, hülye kérdés de régen volt egy funkció, amit az adott lény lépés körénél lehetett használni és akkor az összes lény után jött még1-szer, és ezt nem igazán találtam (lehet csak béna vagyok) van ilyen az 5-ben is?
  • j0nNyKa
    #2981
    najo meg2 csakmost csakneked

  • j0nNyKa
    #2980
    nesze :D
  • Rettenthető
    #2979
    Mondjuk ha tudnám - magyarul - hogy milyen hibák ismertek, akkor meg tudnám mondani, hogy láttam-e benne (nem ismert) hibát avagy sem.
    Egyébként a vízköpőt leszámítva, az Academy-nek sztm jó lett és jól néz ki ez a keleties stílus.

    Ugyanakkor ami kicsit aggaszt, hogy eddig sehol nem láttam - vagy csak nem emléxem(?) - se képmentésen, se itt a betaban, se videókban: havas tájat... Ugye lesz benne?
  • Fejes021
    #2978
    tessék fölrakni sok képeket!!!!
  • Szaruman
    #2977
    Én is játszottam vele 6-8 órát, nekem ezek alapján bejött. A csatában a lépési rendszer elég érdekes, nem sikerült rájönni, h pontosan mi alapján megy. Van a lényeknek vmi intuitiv, vagy mi a fene tulajdonság, és az minél magasabb, annál jobb. Maga a csata qrva jó, duelben a storm lord elég ütős, csak a köcsög imp tudja megszivatni. A lények szépen néznek ki, végre a sárkány nem az a nyomoronc kis valami, mint a 4-ben
    A kamerát a "kaland" nézetben elég szabadon lehet kezelni (zoom, forgatás), habár sztem még nincs annyira optimalizálva a játék, mer a 2 hónapos gépemen minimum grafikán (1024*768, low detail) bizonyos szögnél/közelítésnél darabos A csatában viszont csak félkörben lehet mozgatni, és fixen rögzített a kamera, ez nem tetszik. Nem tudok megvizsgálni 1-1 lényt, pedig a dungenon dark elfjei nagyon jók Ami télleg vicces, a kék kristály-drágakő
    A várépítés eleinte furcsa (scrollozás), de van egy olyan, h city plan, ott át lehet tekinteni. Bizonyos épületeknek még nincs képe, de gondolom ez változni fog. A heaven várat egy kicsit szürkének (barnának ) tartom, de ez egyéni ízlés kérdése. A skillrendszer jó, de asszem csak 6 alap skillt lehet tanulni, viszont egy halom kiegészítő jön mindegyikhez. Egyelőre a luck qrva jónak tűnik. Magas luckkal átlag 50-70% a dd aránya. Finom
    AI egyelőre nincs a játékban, azt gondolom még fejlesztik. Az is jó, h végre nem mind1ik hős lovon van, hanem különböző hátasokon, vagy gyalog
    Amik nem tetszettek(néhány szubjektív): 1: az angyal miért nő? lol 2: a lépési rendszer kicsit fura. A lassú egységek elég ritkán lépnek. Meg ha jó láttam, a haste/slow is morálszerűen hat. 3: a csatatér szerintem pici. A getöbb egység az 1. körben eléri az ellenfelet 4: csatában a kamera nem mozgatható szabadon annyira, mint a kaland opcióban
    Egyenlőre ennyi, a pozitívumokból nekem több van, mint a negatív tapasztalatokból:)

    Azóta végigjátszottam egy havverral az egyik pályát multiban, kb 3-4 óra volt, és porrá aláztam Sztem a multi is jó, csak kell majd az a ghost-hero lépés, különben idegtépő. Igazából bugot én sem fedeztem fel benne, a zenén kivűl. Ja, illetve mégis: ha kilépek a várból, néha visszadob. Ill ha várból kilépés után end turn-t nyomok, akkor is visszadob a várba. Összességében ha nem 13-15k lesz, hanem max 10-11 (esetleg 12:D), akkor sztem megveszem.
  • b-type
    #2976
    felraktad a linkelt moddot?
    Kipróbálni mindenképpen jó...én már 3napja folyamatosan kipróbálom vele :))))
  • GothiK Aesh
    #2975
    zárjuk le ezt a béta sirást aki tudja mi a béta az örül aki nem az meg magára vessen, sztem jó dolog ha most még kiderülnek mik hiányoznak és pl szolnak hogy xarok a hős képei mert igy biztos nem maradnak xarok :)
    Nekem az a nagy bajom, hogy nemtok rendesen kiprobálni mert mindig kilépkednek az elsö kör után ha valaki szeretne egy nagyobb probát az egy privit dobjon rám
    Au revoir
  • mucsácsó
    #2974
    jah, ezek a lámák, ezek mindig is ilyenek voltak, és maradnak is
  • Rettenthető
    #2973
    Sztm sem kellett volna open beta.
    A játékosok 80, sőt inkább 90 %-a sztm keveri a béta fogalmát a demo fogalmával...
    Amikor azon sírt valaki az egyik fórumon, hogy de szar, nincs a hősöknek arca és ezért a H4 már helyből jobb; akad a hang, ilyen se a 3-ban sem a 4-ben nem volt, az ilyen és ehhez hasonló kinyilatkozások kicsit megijesztenek. Komolyan, félelmetes az emberek hozzállása és felfogó képessége.
    Lehet IQ teszthez kellene kötni az ilyen teszteket...
  • Mayday
    #2972
    100%-osan igazad van, en is egyetertek :)