14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • b-type
    #2971
    Nekem eddig egy hiányzó gomb, és egyszer kiakadt a kezelőszerv, amikor feljöttem az alvilágból, nincs több, pedig most is le van alt-tab-zva, simán megy fél napokat, így hogy néha le van húzva tálcára..
  • bazsi123
    #2970
    azér bugok csak vannak, a ubi fórumán elég szépen dagadó lista van ;-)
  • b-type
    #2969
    Má' megint egyetértek. :) (...nem lesz ez így jó )
    Ha van idejük akkor rakhatnak bele olyan dolgokat amivel kedveznek a hűbazzeg-re ájuló vásárlórétegnek, de akkor kikapcsolható legyen, és béke lesz, ha viszont elcseszik véglegesen, akkor a patináját veszik el a sorozatnak...nem kell lelegyinteni a szóhasználatot, létezik még ilyesmi. :)
    Pl. animációk kikapcsolása elég fontos dolog, mert soxor jó nézni, de ezzel a játékkal megint rengeteget fogok játszani, és a H4-nél még oké volt, de itt a H5 bétában kicsit elnyúlnak a csaták a csicsák miatt.
    Kiváncsi vagyok merre indúl és milyen lesz a végleges..
  • 3P
    #2968
    Bocs a duplázásért, csak megviccelt a szerkesztés funkció...
  • 3P
    #2967
    Ha már beidézted a HW hírt, akkor beidézem ide, amit ott erre írtam...

    Ime:
    Hát én már csak mosolygok a "hiszti áradaton", mert ez gyerekes hiszti, nem más!

    Egyszerűen túl sok a fiatal közönség, akik kapva a nagy néven és a csili-vili 3D grafikán úgy érezték, hogy játszani kell nekik vele, s szembe találták valami szokatlannal magukat.
    Olyan szintű hozzá nem értés árad a legtöbb örjöngő, vagy hisztiző írásaiból, hogy csak mosolygok. Azonban keserédes ez a mosoly, mert a vége az lesz, hogy egyszerűsítenek rajta.
    Már bocsánat, de ez nem a klikkelő bajnok gyerekenek iródott (minden írónia nélkül), itt sokkal többet számít a gondolékodás, mintsem a gyors újmozgatás. A Heroes mindig is körökre oszott volt, s remélem az is marad, de egy ilyen felfordulás után magam sem tudom. Továbbá a Heroes sorozat inkább single, mintsem multi játék, s aki ezzel nem volt tisztában most csalódott. Az UBI is nagyot hibázott, hogy ezt nem kalkulálta bele. A multi itt inkább egy amolyan baráti elnyúló sakk-partihoz hasonló, s nem egy Warcraf3, vagy Dio2 féle tolom ezerrel stílushoz. (Nem bántom azokat a játékokat, mert szeretem azokat is, de sok ilyen jellegű beírás volt.)
    Többen írjátok, hogy mennyire bugos. Nektek ez miben nyílvánul meg? Én is játszogattam vele egy "keveset", de nálam nem volt fagyás, nem volt kibírhatatlan tőltési idő sem. A hang mint sokan másoknál nálam is recsegős volt, de ezt a readme is írta, s azért ez messze nem bug halmaz...
    A gépigényén meg hát ne csodálkozzunk, mert ehhez a grafikához vas is kell. Ha meg visszavennének a minőségen, hogy gyorsabb legyen, akkor meg azon menne a sírás. Erről csak az a régi vicc jut eszembe a sapkáról.
    Amúgy nekem sincs egyerős gépem, mégis élvezhető sebességgel ment rajta, egy stratégiához elég is volt nekem ez. Egyébként ez a Hereos sorozatra mindig is igaz volt, miszerint a start idejében bizony kellett alá az erős vas.
    Végére egy kis OFF is. Ment a sírás a SF3 védelem miatt. Sokan írogatták, hogy a védelem miatt meg sem veszik, s ha nem lenne akkor vajon megvennék? Dohogy! Legalább is a többség nem venné meg úgy sem. Nekem számos SF3-as játékom van (ez van a kedvenceim min ezzel jönnek) egyik sem okozott nálam semmi problémát, ellenben a SF Nightmare és társaival, de az meg már a warez eszköze. Félre értés ne essék, nem véddem a SF3-at, de hogy kizáró ok legyen, az már erős túlzás...
    Eddig az írás.

    Picit félek tőle, hogy az ott fannak mondott emberek, akik írásaiból égbekiált a tájékozatlanság és a Heroes ismeretének szinte teljes hiánya a hisztiükkel egy valami torz mutációt érnek el. Nem kellett volna az open béta, mert úgy sem lehet mindenkinek a véleményét figyelembe venni és nem is szabad. S nem mindig annak van igaza, aki a leghangosabban kiabál.
    Ami ott a fórumon megy, arról egy film jut eszembe, mégpedig a Brian élete. Abba volt kb. szabadon idézve a következő:

    "-Ti mind különbözőek vagytok!
    - Igen, mi mind különbözünk.
    - Ti mind egyéniségek vagytok!
    - Igen, mi mind egyéniségek vagyuk."

    Röviden néhány nagyokos durrog, s bollogatnak a baromságaikra vagy százan, pedig csak a balhé tetszik nekik. A játék meg, ha olyan is lesz, mint ahogy ők akarják, akkor is max egy lesz nekik a sok közül. Nesze neked tős gyökeres TBS, mi kell a tömegnek? RTS... :(

    Na mindegy bocs a kirohanásomért, de tényleg felhúztam magam. Nem akarom véddeni a játékot mert pici bugok vannak benne (pl. a hang recsegés), s van 1-2 egyensúlyozandó dolog, s van 1-2 nekem nem tetsző lény ábrázolás (egyéni szoc probléma, mert nem vagyunk egyformák). Na és? Ettől a játék egésszében még jó, de könyörgöm ne akarjunk már RTS-t kreálni az egyik (ha nem a) legklasszikusabb TBS-ből!
  • 3P
    #2966
    Ha már beidézted a HW hírt, akkor beidézem ide, amit ott erre írtam...

    Ime:
    Hát én már csak mosolygok a "hiszti áradaton", mert ez gyerekes hiszti, nem más!

    Egyszerűen túl sok a fiatal közönség, akik kapva a nagy néven és a csili-vili 3D grafikán úgy érezték, hogy játszani kell nekik vele, s szembe találták valami szokatlannal magukat.
    Olyan szintű hozzá nem értés árad a legtöbb örjöngő, vagy hisztiző írásaiból, hogy csak mosolygok. Azonban keserédes ez a mosoly, mert a vége az lesz, hogy egyszerűsítenek rajta.
    Már bocsánat, de ez nem a klikkelő bajnok gyerekenek iródott (minden írónia nélkül), itt sokkal többet számít a gondolékodás, mintsem a gyors újmozgatás. A Heroes mindig is körökre oszott volt, s remélem az is marad, de egy ilyen felfordulás után magam sem tudom. Továbbá a Heroes sorozat inkább single, mintsem multi játék, s aki ezzel nem volt tisztában most csalódott. Az UBI is nagyot hibázott, hogy ezt nem kalkulálta bele. A multi itt inkább egy amolyan baráti elnyúló sakk-partihoz hasonló, s nem egy Warcraf3, vagy Dio2 féle tolom ezerrel stílushoz. (Nem bántom azokat a játékokat, mert szeretem azokat is, de sok ilyen jellegű beírás volt.)
    Többen írjátok, hogy mennyire bugos. Nektek ez miben nyílvánul meg? Én is játszogattam vele egy "keveset", de nálam nem volt fagyás, nem volt kibírhatatlan tőltési idő sem. A hang mint sokan másoknál nálam is recsegős volt, de ezt a readme is írta, s azért ez messze nem bug halmaz...
    A gépigényén meg hát ne csodálkozzunk, mert ehhez a grafikához vas is kell. Ha meg visszavennének a minőségen, hogy gyorsabb legyen, akkor meg azon menne a sírás. Erről csak az a régi vicc jut eszembe a sapkáról.
    Amúgy nekem sincs egyerős gépem, mégis élvezhető sebességgel ment rajta, egy stratégiához elég is volt nekem ez. Egyébként ez a Hereos sorozatra mindig is igaz volt, miszerint a start idejében bizony kellett alá az erős vas.
    Végére egy kis OFF is. Ment a sírás a SF3 védelem miatt. Sokan írogatták, hogy a védelem miatt meg sem veszik, s ha nem lenne akkor vajon megvennék? Dohogy! Legalább is a többség nem venné meg úgy sem. Nekem számos SF3-as játékom van (ez van a kedvenceim min ezzel jönnek) egyik sem okozott nálam semmi problémát, ellenben a SF Nightmare és társaival, de az meg már a warez eszköze. Félre értés ne essék, nem véddem a SF3-at, de hogy kizáró ok legyen, az már erős túlzás...
    Eddig az írás.

    Picit félek tőle, hogy az ott fannak mondott emberek, akik írásaiból égbekiált a jájékozatlanság és a Hweroes ismeretének szinte teljes hiűnya a hiszrtüjekkel egy valami torz mutációt érnek el. Nem kellett volna az open béta, mert úgy sem lehet mindenkinek a véleményét figyelembe venni és nem is szabad. S nem mindig annak van igaza, aki a leghangosabban kiabál.
    Ami ott a forumon megy, arról egy film jut eszembe, mégpedig a Brian élete. Abba volt kb szabadon idézve a következő:

    "-Ti mind különbözőek vagytok!
    - Igen, mi mind különbözünk.
    - Ti mind egyéniségek vagytok!
    - Igen, mi mind egyéniségek vagyuk."

    Röviden néhány nagyokos durrok s bollogatnakl a baromságaikra vagy százan, pedig csak a balhé tetszik nekik. A játék meg ha olyan is lesz, mint ahogy ők akarják, akkor is max egy lesz nekik a sok közül. Nesze neked tős gyökeres TBS, mi kell a tömegnek? RTS... :(

    Na mindegy bocs a kirohanásomért, de tényleg felhúztam magam. Nem akarom véddeni a játékot mert pici bugok vannak benne (pl. a hang recsegés), s van 1-2 egyensúlyozandó dolog, s van 1-2 nekem nem tetsző lény ábrázolás (egyéni szoc probléma, mert nem vagyunk egyformák). Na és? Ettől a játék egésszében még jó, de könyörgöm ne akarjunk már RTS-t kreálni az egyik (ha nem a) legklasszikusabb TBS-ből!
  • IceTom
    #2965
    nekem végülis így is bejön a játék ahogy a beta..csak a kamera ,egy kicsit nem jön be...nem látni hogy mi hol van..meg a váraknál nem látod be az egész teret..v.melyik épületet oda rak ahova nem látod ,heroes 3 beli építkezés az nagyon tetszett..ennek is olyannak kéne lenni..meg a csata.na ott eléggé kicsi a tér...de persze ha ilyen maradna a játék én annak is örülnék..de akor ne huzzák már ennyi a megjelenést!!!!már 2 éve több ,mint 10 új megjelenési dátum volt
  • Newfronter
    #2964
    Viszont így nem egy bugos játékot kapunk.... (várható volt a csúsztatás, főleg hogy "kérték is")
  • Sephi
    #2963
    Most, a Gamespot információi szerint (melyben egy belsős, Ubisoftos forrásra hivatkoznak) a játékot elhalasztották, hogy tovább csiszolják a körökre osztott stratégiát. Állítólag már az open beta előtt megfogalmazódott bennük ez a döntés. Új megjelenési dátum jövő héten kerül kitűzésre.

    Hir : HW

    Baszaki
  • 3P
    #2962
    Hát én nem érzem annyira túl erősnek a nekróükat. Ok, hogy sok csonti lesz, de azelején amikor jól jönne a skill még nem kiforrott, azaz nem hoz annyit. Később mikor hozza, akkor meg már jellemzőbben erős seregekkel ütközik meg az ember. Mivel a csonti relative lassú, így az 5. részre visszatért first strike tulajdonsággal, s neémi taktikával vastagon lehet hullatni a csontikat. Pesze nem akarom ezzel ezt a képességet degradálni, de nem látom olyan hatásosnak, s multi alatt sem dominált ;). Én jobban hisszek a villám taktikában, azaz legyen egy jó gyors hősöm, gyors egységekkel, néhány taktikai mágiával, s már nyomulok is. Azaz kevés időt kell hagyni az ellenek, jobb mindent az elején lerendezni.
  • Zsooo
    #2961
    Alap dolog, de nem sikerült rájönnöm: Ha lehet, hogyan lehet lövész lénnyel távoli célpontot közelharccal támadni, pl scout-tal? Tehát nem 1. lépés: odamegyek, 2. lépés: támadok a kiskéssel, hanem egyből? Persze olyat, aki lépésszámon belül van.

    A necro kicsit erős lett, expert necromancy-val + 1 amplifierrel majdnem az összes ellenfélből csonti lesz. A kezdeti kis seregeknél is elég hathatós előnyt ad, mert az utánpótlás nem akkora létszükséglet, mint más hőssel, ahol jobban hullanak a saját egységek, több százas seregeknél viszont már nagyon durva lehet...
  • b-type
    #2960
    Valóban elég ééérdekes :DDD
    De megszokható. :)
    viszont tényleg nagyon a H3 felé hajlik...lehet megint rohangálni hetente a malmokhoz, és újra van csatárlánc..ilyesmi.
    Vannak még problémák a kezeléssel is, néha alig bírom bevinni a várba a hősömet..
    DE nagyon jó..még mindig. :)
  • G_ArchAngel #2959
    én egy dolgot mem értek: a gargoyle grafikáját - BORZASZTÓ!
  • bigapó
    #2958
    elvileg nem csak neten keresztül lehet regisztrálni, mert amikor kérdi, hogy automatice vagy manually reg legyen, akkor ott írja, hogy a manually az telefon illetve e-mail-es regkód kérést takar. valaki korábban beírt egy kódot, de azzal nem sikerült elindítani. megszánna valaki egy ilyen francos serial-lal? nem mennék netre, mert nincsen, szal nem kavarnék be multiba (ha van benne). csak szeretném megkukkantani, mert a videjók elég meggyőzőek voltak. előre is kösz a segítséget:)
  • Dns5000
    #2957
    aham
  • NeoMaN
    #2956
    jáccunk?
  • Dns5000
    #2955
    az baj hogy ez a 4 hero mar nagyon ki van ismerve damon,warlock,knight,wizard :/
    ez a sorrend
  • Dns5000
    #2954
    megint elverjelek ?:P
  • NeoMaN
    #2953
    Ha jönne valaki duel-ozni az szóljon itt legyenszíves.. :)
  • bazsi123
    #2952
    nem baj, legalább sokan lássák :-P
  • bazsi123
    #2951
    hát ha a streaming technológia itt is azt jelenti, mint az online videozásnál, hogy úgy nézel meg egy filmet, hogy azt a rendszer nem menti le a vinyóra, akkor ok :-)
  • NeoMaN
    #2950
    BIZTOS, HOGY KELL, MIVEL CSAK ONLINE LEHET VELE NYOMNI AZ UBI SSZERVERÉRE KAPCSOLÓDVA (HACK NÉLKÜL PERSZE....)

    Bocs , capslock volt. :(
  • bigapó
    #2949
    ez kérdés akart lenni:)
  • bigapó
    #2948
    nekem nincs otthon netem, az kell a regisztrációhoz.
  • precision
    #2947
    sztem a normál vásárlás MELLETT lehetne egy netes fizetési lehetőség, ahonnan csak letölteni lehet, és persze jóval olcsóbban mint a dobozos változatot...és nem csak ennél a játéknál, hanem ugy általában
    kb mint az online zeneáruházak, nem veszed meg a zenecd -t, hanem megveszed mp3ban
  • Szaruman
    #2946
    Streaming a technológia neve, én is úgy tudom:)
  • NeoMaN
    #2945
    Az stream...

    Ami HL-nél van annak a saját neve a steam. Tudtommal.
    De lehet, hogy nem.
    :D
  • bazsi123
    #2944
    ja és igen, legyen steam rendszer (is)

    és sajnos multikulti világunkban egyre kevesebb embert érdekel odafent, hogy nincs nete vkinek otthol :-( tőlünk feljettebb világokban elég szép az otthoni netelérések száma.
  • bazsi123
    #2943
    "elvileg" a steam (és nem stream)-rendszer velejárója az ócsítás. merugye nincs gyártási költség, csomagolási költség, raktározási költség, satöbbi. ez lenne a szép és jó. csakhogy a gyakorlatban a vadkapitalizmusban nem biztos, hogy képes is így megvalósulni :-(
  • Rettenthető
    #2942
    "Bár mondjuk az tök kirájos lenne, ha pl ilyen steam-es renszeren hozzáleheten jutni az össze játékhoz..van sávszélemletöltöm,nem kell csomagolóanyag."

    Nem érzem ki az iróniát a mondandódból, szal úgy veszem komolyan gondolod.
    Sztm az nagyon szar lenne, ha steam (? - nem stream?) rendszerűen le kellene húzni a netről az origi játékot, amiért fizettem 12 ruppót.
    Arról nem is beszélve, hogy akinek nincs otthon nete akkor annak ívás?...
  • bazsi123
    #2941
    http://hardwired.hu/forum/forum.phtml?area=comment&id=17001
  • Davidus
    #2940
    age of wonders
  • Since
    #2939
    Mindenféleképpen aktiválni kell utána meg nem kell neki internetkapcsolat gondolom.
  • bigapó
    #2938
    neked internet-es játékhoz kellene? mert nekem csak az otthonihoz. ahhoz jó?
  • kandzsal
    #2937
    Hali nem tudtok mondani más körökre osztott stratégiát vagy ami hasonlít a Heroes vagy a Disciples sorozathoz????
  • ReVisor
    #2936
    Ja elég szar a gépem:) (a64 3800+, 7800GTX, 1GB)
    Szerintem máshol van itt a gond... Lehet, hogy az alaplapra integrált rakás rötyi a ludas? Realtec ac 97....
  • Szaruman
    #2935
    Minél szarabb a géped, annál jobban recseg. Legalábbis sztem, mer ha lejjebb veszem a beállításokat (értsd minimumra), akkor szinte nem is recseg:) Remélem, még optimalizálnak rajta valamit.
  • precision
    #2934
    nem lehet
  • ReVisor
    #2933
    A zene rángatózik, lehet valamit kezdeni vele?
  • gTWELVE
    #2932
    ez mondjuk tökre igaz.. ha kijön lehet lesz ebbőlis egy original példány.. Bár mondjuk az tök kirájos lenne, ha pl ilyen steam-es renszeren hozzáleheten jutni az össze játékhoz..van sávszélemletöltöm,nem kell csomagolóanyag.. stb.. amik megvannak eredeti gamék,azoknak se nézema a dobozát.. :D ugyanúgy cracket használok, hogy ne kéje a lemezt..Nem fogom itt cserélgetni neki..