14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • kHares
    #6669
    Mert csak rangerrel lehet?
  • kHares
    #6668
    Igen, a régin még light magic volt bejelölve nem is bírtam megszerezni.
    Amennyiben mindened megvan ami kell megtudod, ha már nincs több helyed dark magicben és nincs weakening strike és dark renewal akkor nem lesz
  • Lobsterman
    #6667
    hát akkor nem tudom miért nem tudtam választani ha már kinyírtam egy raklapnyi mindenfélét
  • kHares
    #6666
    Jesszusom 300 + 30xpower? Necrómnak cuccokkal van vagy 30-as spellpowere. hp 1000 fölött? Mókás, gondolom summon level 5 ami nekem nincs. Ugye a 4 skill-t vettem fel a -6 moral sikolyhoz, alapból meg van leadership. Pedig a raise deadhez még menne is. Na majd custom game :)
  • haxoror
    #6665
    Ez az új kerék?

    Szóval elvileg még megcsinálhatnám de gyakorlatilag már nem lesz elég szint hátra hogy összeszedjem?
  • dr Kotász
    #6664
    Conjure phoenix varázslat:

    Summons a Phoenix fighting on the hero's side. Only one Phoenix can be on the battlefield in one moment

    The conjured Phoenix stats depends on the caster's Spell Power:

    Attack 10 + 2*Power
    Defense 10 + 2*Power
    Damage 10*Power - 15*Power
    HP 300 + 30*Power
    Initiative 15
    Speed 7

    Úgyhogy 10-es spell powerrel már össze jön.
  • NeoMaN
    #6663
    Hol vannak ezek a táblicskuk? Van több is?
  • NeoMaN
    #6662
    Ja, mais: ISTENI A GAME!
    :D
  • dr Kotász
    #6661
    Hmm... igazad van. Mindenester akkor is lekésett róla.
  • NeoMaN
    #6660
    Azis, de én most a táblázat alapján szúrtam ki, a kommentedet késöbb olvastam.

    Amúgy tényleg, 1db volt 600HP-val? Hogyan?
  • kHares
    #6659
    Az ultimate skillek mikor jönnek? Gondolom vagy szintfüggő vagy ha már semmi mást nem lehet fejleszteni?
  • kHares
    #6658
    Mármint az idézett főnix a 600 hpjával? Az heh :)
  • kHares
    #6657
    Ne a régit használd, el van írva. Nem light magic twilight kell hanem dark magic renewal
  • dr Kotász
    #6656
    Bizony...
  • NeoMaN
    #6655
    Úristen, ez a Phoenix valami vicc? :))
  • haxoror
    #6654
    Magyarán ezt buktam mert Dark Magic-nál már mindhárom abilityhelyem foglalt így az egyetlen lehetőség hogy a Mark of the Damned-ből kiindulva elping-pongozzak az Urgash's Call-ig lehetetlen mert kéne hozzá szabad hely a darkon a Weakening Strike-nak?
  • kHares
    #6653
    Necroról bevallom én is azt gondolom hogy kicsit gyengus. 4. mission, viszonylag élvezetes velük játszani, nem is volt igazi gondom de nincs értelmes képességük.
    Való igaz van "szaporulat és nem igazán drágák de míg más váraknál minden egységnek van valami használható ability-je, itt ez elmarad. Ráadásul nem valami gyorsak és nincs egységük ami 1 kör alatt elérné az enemy-t a másik oldalon(főleg sárkányra gondolok itt).

    Az íjász alap, kampány is úgy van fölépítve hogy ezernyi legyen belőle, rájuk lehet építeni az egész sereget ami valahol szomorú(bár élvezetes a más stratégia miatt).
    A zombik az "élőpajzs" hadművelet(kicsit szóvicc :]) tagjai, annyira lassúak hogy le tudják ütni az ijászok mellé berepült egységet a csata végén.
    A szellemek gyengusok, viszont itt már lenne egy használható ability, az incorporeal, csak sajnos ima alapon működik. Vagy rögtön lecsapják vagy kihúz 3 kört is, megbízhatatlan. Későbbi fejlesztését a manalopást véletlenül alkalmaztam valamin, ráadásul nem is jók offensivára.
    A vámpírok, régi kedvencek már egész használhatók, nem ütnek neki vissza meg fel is tudja magát támasztani, végre értelmes tulajdonságok, későbbi teleport, első hasznos közelhercos.
    Lich, fejlett lövős, nem lenne rossz de az első nagy egység ami nem olyan jó. Területre hat ami viszont oké, később varázsolni is megtanul. Végeredményébe nincs nagy bajom vele talán ha kicsit több termelődne belőlük, általában odaállnak eléjük és lecsapják, közelre nem jó.
    Wight/wraith 6. szintű lény, na ennek se jó ability se kiemelkedő adatai nincsenek. A többihez képest(paladin, pitlord, treant amiket láttam) csirkére sikerült ráadásul pont annyi termelődik mint máshol és szinte a legdrágább. Harm touch semmire nem jó(később írok egy kivételt) talán a játék legelején valami magányos és erős monszta ellen. Pit lord tudja ue. alapból, csak neki hozzáadódik a támadáshoz a biztos kill, sokkal jobb bár tegyük hozzá a wraithnek nem ütnek vissza ha az érintést használja. Persze ő is nagy lény, ez sem segíti de legalább nem lóg ki egyéb 6-os rokonai közül.
    Bone/Spectral dragon eddig csak csatlakozott(necro 4.) de mint fentebb írtam nem repülik át a csatateret és nagyon gyöngék minden hasznos tulajdonság nélkül(acid breath, ressurect, stb)

    Tehát közép-alacson lények korán hemzsegő seregével lehet nyomulni, ha az enemynek időt adunk túl erős lesz, nem lehet versenyezni más várakkal mert túlnőnek rajtunk. Mint mondottam volt élvezem velük a kampányt, a wizardok jó varázslatokkal kínálnak meg mindig.
    Szitu: harc a szép kövér seregük ellen, azok a rakshasák visszataszítóak, pláne dash-al. Szóval gyilkolás, ropik körbeállva hogy tudjanak nyilazni, mindkét oldal elkezd fogyni pláne miután ledobott pár nuke-ot(apocalypse), aztán folyamatos phantom force-ot nyom a dzsinn vagy rakshasa egységre amire curse of the netherworlds a válasz majd amikor már csak 1k ijász van elkezdi nyomni a ressurecteket. Ekkor jut végre időm a raise deadekre, wraith fölkel majd üt, marad 1 db. Erre beidéz egy 600 hp-s főnixet ami maradjunk annyiban hogy a legtápabb lény amivel találkoztam. Beáll a lövősem mellé és bizony ekkor és csak ekkor végre meg tudtam valakit kínálni egy harm touch-al, gyönyörű pillanat volt. Mondjuk nem tartott sokáig mert megint idézett egyet és lealázott de minden percet élveztem. Most megint akkora serege van amit nem tudok lenyomni, de majd megoldom. Jó ez, mindig van kevés kihívás.
    Nem árt a magasabb szintű hős képzettség sem, pl. cold steel meg társai. Végeredményében azt kell mondanom gyöngének tűnnek az ability-k miatt, majd a multi eldönti.
  • dr Kotász
    #6652
    Itt egy szupertömény táblázat a játék összes lényével, kinyomtatva igen praktikus lehet. Elnézést a képméretért.

  • haxoror
    #6651
    Ahhoz hogy jól döntsek és jól fejlesszem a hősöm nem ártana megértenem a szkillrendszert ami pillanatnyilag egy elég jelentős fehér folt
  • dr Kotász
    #6650
    Urgash's Callhoz alábbiak kellenek:

    Logistics/Teleport Assault
    Logistics/Swift Gating
    Logistics/Pathfinding
    Luck/Dead Man's Curse
    Luck/Swarming Gate
    Luck/Soldier's Luck
    Light Magic/Twilight
    Gating/Consume Corpse
    Gating/Mark of the Damned
    Dark Magic/Master of Mind
    Dark Magic/Weakening Strike
    Attack/Excruciating Strike
    Attack/Battle Frenzy
    Attack/Power of Speed

    Sok sikert...
  • PiszkosFred
    #6649
    Emiatt ne fájjon a fejed, lesz még hősöd bőven, akivel már jól döntesz. ;] Szegény lovagom nekem is bénázik jobbra-balra, de egyelőre haladok vele. Igaz az előbb úgy elvertek mint a kétfenekű dobot, de én voltam a hülye ;]
  • dr Kotász
    #6648
    Populáció = 1 heti termés
  • Voltan
    #6647
    Na most, hogy végre sikerült kicseréltetnem a hibás RAM-omat, és végre nem fagy le minden két percenként, elkezdtem normálisan játszani ezzel. Az első kampány végén járok még csak, de nagyon bejön. Végre sikerült visszahozni azt a hangulatot, ami a hármat olyan naggyá tette. Király!
  • haxoror
    #6646
    enlightementnél melyik ability amiről beszélsz?
  • dr Kotász
    #6645
    Jól látod. Nem szabad tehát elhasználni mindhárom skill helyét.
  • haxoror
    #6644
    Ez a szkillrendszer nekem új dolog, nem tudtam hogy ilyen komplex az egész :(
  • haxoror
    #6643
    A szkillkeréken a nyilak azt mutatják hogy minek kell meglennie ahhoz hogy a nyílra mutató abilityt választhassam?
    Az Urgash's Call-ra három nyíl mutat itt mind a három előzményt meg kell szereznem vagy elég csak az egyiket?
  • Lynx_TWL
    #6642
    enlightmenthez simán be kellett volna már húznod az abilityt ami 4/3/2 szintenként +1 attribute, aztán egy master of ice mint szvsz legjobb destructive magic ability sem ártott volna:) (master of ice fagyasztás effektje felbecsülhetetlen szerintem, simán hátraküldöm a sorban a legerősebb lényeit, hogy meg se tud mozdulni vele)
  • NeoMaN
    #6641
    i
  • NeoMaN
    #6640
    Jól tetted, logostic nagyon kell!
  • haxoror
    #6639
    A logisticet csak azért választottam mert bónuszt adott a megtehető távolságra és éppen Agriel üldözött egy bazi nagy sereggel én meg gyorsabban akartam futni
  • haxoror
    #6638
    A Power of Speed-ből mutat a keréken egy nyíl az Urgash's Call-ra ami instant gate, ez jól hangzik!
    De a többi ability hely miért üres? Mintha 3 szintlépésnél nem választottam volna. Vagy pont ezek voltak azok amikor a korábbi abilityt írtam felül újakkal?
    Tök új nekem a játék eddig nem is figyeltem hogy miket választok szintlépésnél, illetve mindig azt választottam ami éppen jól hangzott.
  • NeoMaN
    #6637
    Az fáj legjobban, hogy 3-ban simán megcsináltam mindig a 4 expert mágiát expert logistic-el. Ez itt kizárt. :(
  • NeoMaN
    #6636
    Hát, inkább pathfinding kell. De nyugi, nem basztad el, jó lesz ez.
  • haxoror
    #6635
    "pl. a scoutingot minek tanulnád meg valaha?"
    Lehet hogy egy picit elbasztam a hősöm fejlesztését?
  • kutjus
    #6634
    1600 Skeleton archer is ütős, főleg, ha van expert summoning magic-je és Phantom forces Akkor lő, olyan gyorsan a varázslat után, hogy nincs sokszor lehetőséged megütni. Ahhem 5 vagy 6 Titánom bánta, többször és nem egy gyenge hősnél voltak.
  • jazzy
    #6633
    Ezert verhetetlenek joforman az elfek... Minden 2. utesre luck plusz elven luck.
  • NeoMaN
    #6632
    Ja, itt a LUCK nagyon fontos és rettenetesen sokat számít.
  • Acidlich
    #6631
    sztem ez mar itt az 5. reszben nagyon nem igy van, sokkal nagyobbakat utnek az alacsony szintu lenyek, eleinte ez nagyon meglepett, mert teljesen a 3. resz eroviszonyai eltek bennem, pedig igy van. raadasul van 1-2 skill es artifact ami ezt nagyban elo is segiti, mar nem lehet felvallrol venni egy nagyobb peasant bandat se(mar ha sikerul elerniuk valamelyik egyseget:))
    na es mondjuk mennyit sebezne az az 500 csonti, ha nekronak van luck skillje, es/vagy egy olyan artija, ami +1 sebzest ad a lenyeknek? marpedig ez konnyen elofordulhat
  • Lobsterman
    #6630
    haha végre sikerült ez a nyamvadt inf3. Csak van egy kis bug is benne(ha az egyáltalán) egyből az inf5re ugrott. Ez most direkt így van? Mert arra gondoltam hogy akkor van 4es pálya ha le tudom gyakni az inf2-n a démont is. Vagy rosszul gondolom?
    Még egy kérdés is: Van ugye az elfeknél az a favored enemy cucc. Azt írja hogy akkor választhatok ha adott lényből már leirtottam 2 populációnyit. Mennyi ez a populáció?