14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • NeoMaN
    #6830
    Hááát, azért Doomot és Quaket is nightmaren kell nyomni. Csakúgy mint COD-ot és társait....
  • WartHogSon
    #6829
    Hello!

    Tudom, hogy olyat írok, amit nem szeret a fórum, de megteszem, mert vmi nem jó:
    Szóval, a Haven 5. pályájáról van szó.
    Olvastam a FAQban, hogy mit kell csinálni.
    Most annál a részénél járok, hogy kiástam azt a trágyat, bevittem a várba és jött egy támadás is, amit kivédtem.
    És itt jön az, ami nálam nem olyan egyszerű, mint ahogy le van írva.
    A támadás után a küldetés nálam nem fejeződött be, hogy már ne védjem a várat.
    Többféle megoldást is próbáltam már, de nem megy innentől.
    Ha az egész seregemmel rástartolok a kapura, akkor elfoglalja a váram.
    Ha csak a seregem felével, akkor meg megöli a hősöm.
    Egy olyan erős sereggel mászkál a pályán fel, s alá, hogy azt sehogy se tudom kijátszani, megölni meg lehetetlenség, legnagyobb az, hogy ennek a kapunak a környékén mászkál.
    Ilyenkor mi a teendő?
  • Kandurex
    #6828
    De nem is értem!? Nem a kihívást, a veresenyt, a küzdelmet keresi az ember? Ez nem Quake - Unreal stb. hogy átlőjjük magunkat az unalmas estéken. Itt értékek vannak amiért küzdeni kell! Harcolni, vért izzadni, győzni, veszíteni! Nevetséges ez a sírás - rívás!
  • Kandurex
    #6827
    Akkor itt is fognak sírni very easy mellett is nem?
  • haxoror
    #6826
    Semmibe nem kerül berakni egy easy módot így az az 5k is megveszi a játékot, Oblivionnál is kihagyhatták volna az ultra low detailt hogy vegyél jobb gépet vagy ne játsz vele de úgy gondolta a kiadó hogy a több pénz jobb és igazat is adok neki.

    Ha vki régi heroesos akkor annak ott vannak a nehezebb fokozatok de ezért szopatni az újjakat szerintem hülyeség, én se fogok pattogni amikor kijön a Medieval2 hogy miért van benne az Emperornál gyengébb fokozat is meg nekem még nehezebb kell, RTW-ben is egy csomóan a very easy mellett is csítért sírtak a fórumon, ez van :)
  • SaGa Jr
    #6825
    Nálam az elfek az első város elfoglalása után jöttek. A csontigyűjtés akkor jön be, ha egy bizonyos pontra elérsz a térképen. Vagy ha már túlléptél bizonyos időt. Nem emlékszem pontosan de mintha ez utóbbi lett volna, igaz mindkét esetben mikor azon a pályán játszottam, nagyjából azonos időpontban voltam közel azonos helyen.

    A városokat nem át lehetne, hanem át kell konvertálni, csak akkor lesz elfogadva a küldetés. Írja is a mission logban, hogy át kell alakítani minden várost. Ha azt írja vesztettél, akkor kezd előlről a pályát.
  • Kandurex
    #6824
    A 3. 4. rész ennél nagyságrendekkel nehezebb. Még is világsikerről beszélhetünk. Az, hogy 5k -ból 100 panaszkodik még normális :)
  • SaGa Jr
    #6823
    Nem tudom mi alapján számolta, de mindkét ellenfél 30-as szintű volt, a pontos értékeikre nem emlékszem sajna. A hullám 750-et sebzett minden nem inferno lényen, a chain meg 450-et 4 csapat lényen
  • #6822
    ha jól emlékszem, akkor a H3-ban és H4-ben is máshogy számolták a sebzést, talán itt is. Gondolom majd a manualban szépen le lesz írva.
  • haxoror
    #6821
    Életem első heroes játéka, heaven semmi kihivás de inf 3-nál viszont újra kellet kezdenem a mappot mert simán szoptam elsőre (normál fokozat)
    Ha a játékosok X%-a itt azt mondja hogy "bazdmeg ez nem kell nekem" akkor a kiadó X embert veszít amikor a kiegészítőt el akarná adni, érthető hogy nem a maguk ellenségei
  • haxoror
    #6820
    Őszintén szólva mivel egy napom elment az inf3 kisérletezgetésre már unom az inf kampányt a necrokkal akarok végre játszani!

    Szal plz szánjon meg valaki és spoilerben írja meg hogy az inf4 és 5-öt hogy tudom a leggyorsabban befejezni
  • Kandurex
    #6819
    Mondjuk én meg Hard -on nyomom, viszont az előző részeket meg csak normálon mertem :/ No comment. Aki nem bírja normálon az jobban jár a Doom -mal, sajnos ez egy ilyen játék, nem elég ész nélkül kattingatni
  • Kandurex
    #6818
    Hm,..hm...help!

    Most, hogy működik a sebzés? Úgy, mint régebbi részekben?

    Tehát:

    Mondjuk egy Archer, aki rendelkezik A4 D3 HP7 és DA 2-4, ebből a A az attack, D a védekezés, HP az a HP:), és a DA pedig a damage. Támadok az íjásszal az attack 4, ha ennél magasabb az ellenfél védelme, akkor ahány ponttal kisebb az attackom, annyiszor 2% -al kevesebbet sebzek pontonként (max. 30%), ha viszont nagyobb, akkor 5% -al többet (max. 400%) a differencia leküzdéséig.

    Így van ebben a részben is?
  • haxoror
    #6817
    Gondolom megvan az a perverz szokásuk hogy szeretnek pénzt keresni a kiadott játékaikkal szal ha a fél világ uninstallná a Heroest nem nagyon keresnének pénzt a kiegészítőkkel
  • Szaruman
    #6816
    Van rá külön makró^^
  • Dant0r
    #6815
    Kicsit spoileres rész következik, de inkább a játék BUGOS SZAR voltára akarom felhívni a figyelmet..

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    nekró 3. küldinél járok, van pár dolog ami bosszant

    1: ha az első mage-t megölöm, vagy várost befoglalom, jönnek az elfek, eddig ok
    2: nem tudom mikor adja be azt, h gyűjtsek össze 1000 csontit
    3: ha megvan a staff, elvileg át lehetne konvertálni a wizard városokat necropolissá. ezt ha megteszem, az 10k arany, és YOU LOSE! felirat. akkor meg mi értelme?!
    4: már egyszer megszereztem mind3 artifactot, kinyírtam mindenkit, a nekrónál volt mind3 cucc, de nem írta, h győztem volna, sőt, mintha nem lett volna meg EGYIK varázscuccom sem. az igaz, h Isabel-lel 2 hőst öltem meg. de odaadtam a cuccokat, elvileg így is kéne működnie...



    No mindegy, ennyi a nyavajgásból, megyek leölöm a buzi varázslókat. Csak már előre utálom h velük fogom végigvinni a játékot :P
  • Szaruman
    #6814
    Hm, inkább javasolják az uninstallt.
  • haxoror
    #6813
    "Nival representative Alexander Tikhonov has said on the Heroic Corner forums that the first patch for Heroes V will be released next week. It will include the "easy" difficulty mode. He hopes that everyone will have the Haven campaign completed by then."
  • kHares
    #6812
    Értem, köszönöm. Most javítom ki a varázslatok leírását hogy normal info legyen és csodálkoztam mit keresnek ott. Gondolom azért van itt mert lehet őket irányítani. Nem tudod véletlenül mi a sebzés? Mármint spellpower*akármennyi+akármennyi, vagy esetleg másképp működik?
  • SaGa Jr
    #6811
    Ez Briana speciális képessége. Hero spec képesség, csak ez a neves hős ismeri.
  • SaGa Jr
    #6810
    Ha a fél pályán belül van a lövészedhez (azaz maximum 5 négyzetnyire ácsorog tőle), akkor nem lesz felezett a sebzés és a képen sem kettétört nyílvesszű lesz, hanem egész.
  • SaGa Jr
    #6809
    Nem lett kihagyva. Ez a Demon nagyúr spec képessége, aki párszor feltűnik az átvezető videokban. Nyugodj meg, találkozhatsz majd vele. nem lesz egy kellemes élmény. De említhetnénk még Briana (a démon hősünk mellett csámpázó succubus herot, aki szintén csak videokban tűnedezik fel kezdetben) speciális képességét is, ami a succubus fejlett változatának chain lövésére hasonlít, de brutális erős és nem csökken a sebzése célpontonként, hanem mindig ugyanannyit üt.
  • Mhosah Myth
    #6808
    Valaki a #6743-ra PLS!
  • SaGa Jr
    #6807
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Fenét kell kinyírni. Nem fog meghalni. Ha legyőzésre kerül, akkor bebörtönzik. De jobban teszi mindenki ha jól felgyúrja Godric papát, mert valami rettenet nagy szükség lesz őkelmére a wizard kampány utolsó két hadjáratában. Ezekben meg ha megfeszül sem tud eleget fejlődni ha túl alacsony szintű lesz.
  • #6806
    Senki nem tudja a választ a #6798-ra és #6801 -re ?
  • j0nNyKa
    #6805
    en nem talalkoztam vele, de jol hangzik
    bar el tudom kepzelni, hogy majd patch/kieg rakja bele gyakorlatban is
  • kHares
    #6804
    Na, most meg találtam "The infernal chain" az Text\Game\Spells\Combat\Uber_Chain_Lightning könyvtárban. Esetleg valami speckó skill adja?
  • j0nNyKa
    #6803
    erre azt tudom mondani, hogy dungeonnel 2 egyseget szoktam vinni, minotauruszt, meg hydrat, es csak a hiroval olok mindent, aztan ha elfogynak ezek, johet a tomenytelen mennyisegu tobbi egyseg, amikbol ugyebar nem vesztettem 1 darabot se (hydrat meg minot ugyse hasznalnam)
  • #6802
    Köszi ! Ez tanulságos ! Vigyázni kell az olyan lények ellen, akik vmilyen területre ható varázslatokat tudnak.
  • #6801
    Még egy kérdés : Mennyit sebez egy druida lighting bolttal ? Hogy tudom kiszámolni ?
    Mert, ha pl. 60 volt belőle akkor 425-t sebzett, ha szétosztottam őket két 30-asra akkor 325-325-t sebeztek.( több, mint a 1,5 szeresét).Nyilván függ gondolom a hős spell powerjétől.De hogyan?
    Köszi!
  • Kandurex
    #6800
    Vazz. A 4. pályán volt egy érdekes csatám. Vagy 3x visszatöltöttem az állást miatta. A felállás a következő:

    Az ellenfél:

    5 pit lord
    6 pitlord

    Nálam:
    1 arkangyal
    4 paladin
    10 nyilas
    160 paraszt

    Kezdődik a party a két pit egyből nyit a meteor shower -el, aminek következtében: angyal megpurcan, 4 paladinból marad 1. A következő meteor zápor utánra már csak a 160 paraszt marad. Egyszerűen nem tudtam megcsinálni türhető veszteség mellett. A 3. -jára rájöttem a technikára. Az angyal + paladin kimarad a csatából, a salángyékot kihelyeztem és a hősömmel, míg a pitek szórakoztak simán egyessével levágtam őket. A veszteség: 30 paraszt és 10 nyilas. Néha nem éri meg bevinni sok egységet, mert az ilyen meteor shower, meg chain cuccok sokkal nagyobb kárt okoznak, mint alapban,.
  • kHares
    #6799
    Van egy olyan nevű a texts.pak-ban hogy "The Infernal Wave" a BigBossFirewall könyvtárban. Ez ki lett hagyva vagy csak én nem találom? Gondolom destructive magic lenne. Valaki? Esetleg valami nagy végső monsztánál van a legvégén? De akkor miért van a normal spellbooknál?

    Egyébként town portal-t csak 20. szint fölött lehet tanulni és egyéb dolgokat sem ír. Pedig lenne mit.
  • #6798
    egy kérdés : A nyilasoknál ill. a távolsági támadásnál mindig "törött" nyíllal tudok lőni, ha közelebb jön az ellen akkor is. Az előző verziókban ez csak fél sebzést jelentett, és, ha közelebb jött az ellen, vagy gyorsítottam, akkor nem volt távolsági büntetés.Itt hogy van ez pontosan ?
    Köszi!
  • Lynx_TWL
    #6797
    hm jó tudni ilyet. soha nem használtam wasp swarmot, mert rohadt gyenge
  • Sheltem
    #6796
    Nem bánnám ha spoilerbe írnád a tapasztalaidat a campaignban,kösz.
  • kHares
    #6795
    Na, megint idegbajt kapok. Átnézem a varázslatokat az egyik netes oldalon erre ilyenek vannak:

    "Wasp Swarm (5 Mana)

    Summons a swarm of insects to inflict damage on the selected enemy creature.

    At Basic, Advanced and Expert mastery, target initiative is reduced by 20%, 40% and 60% respectively."

    A jáétk meg mit ír? Az első sort. Több varázslatnál is láttam hogy szépen eltitkolja mit csinál, hogyan csinálja. Most kénytelen vagyok átírni a texts.pak-ot. Azért köcsögség, lassan végzek nekróval szeretnék kipróbálni varázsolgatós hero-t is.
  • haxoror
    #6794
    francba akkor felejtős :(
  • j0nNyKa
    #6793
    sokkal tobb ugyse lehetsz a palyakon levo xp limit miatt
  • j0nNyKa
    #6792
    lvl 29-30 leszel kb
  • haxoror
    #6791
    Az Urgash's Call, Natures's Luck és a Howl of Terror szimpatikusnak hangzik a többitől én se vagyok elájulva de azért jó lenne kipróbálni őket csak azt nem tudom hogy elérhetők-e kampányban pl most a necro kampány jön és a kerék szerint 31 pont kell a Howl of Terror-hoz és nem vagyok benne biztos hogy ilen nagyra nőhetek öt küldetés alatt