14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • I love Techno
    #7070
    én amikor megjött az ellen kimenekitettem még a nőket és a gyermekeket is azt valahogy elfoglaltam a 2 fönti wárát azt kész , de eközben vagy 100 kibementés töltögetéssel
  • haxoror
    #7069
    A Howl of Terrort egyáltalán el lehet érni a kampány alatt?
  • haxoror
    #7068
    ahaa!
  • haxoror
    #7067
    2. Inf4-en nem működik az Arch Devil Pit Lord idéző képessége. Inaktív a special ability gomb. Bug?

    Ez nálam is volt :(
  • Kandurex
    #7066
    Az annyit jelent, hogy ha az ellen egységei az egész csata alatt kb. 1x szóhoz jutnak, azt csókolom...naon ultimate skill!
  • Lobsterman
    #7065
    "Csak" -6 morál. A luck nem változik az új skillwheel szerint. Az marad -1. Vagy még1 hiba a wheelben :)
  • SaGa Jr
    #7064
    A nekro überskillje? Az nagyon zúzós. Azért az a -6 morál és luck az nagyon odaver minden seregnek. Ha véletlenül sorra kerül is egy lén, akkor azért a negatív szerencse miatti baromi kis sebzése elég kellemes lehet nekünk.
  • SaGa Jr
    #7063
    Na ja, de itt a kezdő hőssel és a seregével lazán be lehet gyűjteni az első héten 2 várat is. :-)
  • Lobsterman
    #7062
    howl of terror. bocs
  • Lobsterman
    #7061
    annyira jó ez a banshee howl, hogy csak arra érdemes gyúrni?
  • sleepwalker77
    #7060
    Bar nem olyan nehez mint az inf 3, de a warlock egyik palya is gyongyszem, mikor a gep 7 a jatekos pedig 0 varral kezd. :D
  • izsook
    #7059
    Szerintem mindenképpen megéri neki disztráksönt is fejleszteni vagy summonningot, mert sok Spell Powert kap!!!
  • izsook
    #7058
    Én hardon kezdtem el jáccani, mert úgy voltam vele jácottam már ilyen játékkal és az inf 3-at elsőre bizony Én sem tudtam megcsinálni 2.jára inferno seregek nagy gételések meg phantom forces varázslattal se sokra mentem a 180 Master Hunter ellen, ami körönként eltüntett valamit. Most harmadjára is neki mentem és bátran legyűrők mindent inf seregekkel közben megfejlesztem az elf várat még nem jött az enemy hero..., de várom szeretettel.
  • Tutilevi
    #7057
    dark magic,attack,logistic,enlightment szerintem
  • Lobsterman
    #7056
    Az építésképernyőn van egy ilyen papiruszikon. Arra rányomsz és tisztán lehet látni mi kell egy adott épülethez
  • Ranger23
    #7055
    Sziasztok!

    Necromata népének hősére szerintetek mlyen skillek a legfontosabbak?
    probáltam megszerezni azt amit csak akkor kapok meg ha elötte a megadottakat megszerzem. De egyszer olyat ajánlott, hogy mást kellett választanom és vége.
    Szerintetek melyikek a legfontosabbak?
  • Acidlich
    #7054
    ha normalon mesz, eleg eloszor ha az inferno varat fejleszted, kesobb ha attortel az ény-i varhoz, raersz akkor a sylvan varaidat tapolni, foleg h az eloszor megszerezheto deli varban tiltva a citadel igy az gyakorlatilag szart se termel. a map elejen sztem celszeru nightmareket valasztani, az esetben ha van tacticsod, nagyon jol le tudja foglalni a neutral, ijasz beallitottsagu egysegeket, amibol van egy par a palyan.
  • Kandurex
    #7053
    Pedig úgy kell normálon, csak ésszel! Kb. a Sylvan várnak úgy kell kinézni mire megérkezik az első roham, hogy minden (beleértve) a sárkányokat is, egységet gyártani tudd, és valamennyi upgradelve legyen (kivétel a 7. szintű lény). Valamint nem elhanyagolható tényként, 2 adag kristálytiszta szapurolatot tudj venni. Megoldható! De ez normál...séta galopp.... hard...vér pisa
  • Kandurex
    #7052
    inferno 3 (hard)


    [vért pisál]

  • Mentol
    #7051
    Hi!

    Tudtok valamo jó kis walkthrough-ról? Bevallom férfiasan, hogy eddig csak szemléltem a topicot, de az inf3 pályán nem tudok túljutni 3 újrakezdés után...
    Olvastam egy olyan tippet, hogy itt sietni kell, illetve nem szabad az infernós várral, illetve az alsó sylvan várral szórakozni, hanem minél előbb el kell foglalni középső(é-ny) sylvan erődöt, és ott elkezdeni a termelést. NADE, mire az út feléig eljutnék, addigra az útmentén elszórt lények(pl.bányák őrzői) legyakják az amúgy sem túl erős seregemet.
    Elsőre pedig azzal próbálkoztam, hogy a lenti sylvan várban felépítettem sok mindent, és toboroztam embereket. Erre meg jött az ellenfél egy olyan sereggel, amivel nem bírtam.

    Most akkor hogyan is lehet ezt megoldani?
  • ZsZso
    #7050
    Hali!

    Én se nagyon szóltam eddig a játékról, hát most megteszem. De előbb egy tipp az előttem szólónak.

    Várban úgy tudhatod meg, hogy melyik épület melyiknek előfeltétele, hogy jobb oldalt alul keresel egy tekercset (vagy nyitva van vagy csukva, nem tudom). Ha rákattintassz, akkor megjelenik az összes abban a városban elvileg építhető cucc (azért "elvileg", mert a gyakorlatban néha lekorlátozzák). Így már az egyes szintű városkádnál is meglepheted, hogy mire lesz szükséged ahhoz, hogy egy sárkányólt építs.

    A játék előtt le kell vennem a képzeletbeli kalapom. Manapság szinte elképzelhetetlen, hogy egy játéknak 5 része megjelenjen, úgy, hogy az alapkoncepció, a feeling, a játékmenet - szinte - semmit ne változzék. És ezt sikerült elérniük ezeknek a derék embereknek. Ha így tudnák felújítani a régmúlt nagy játékait (pl. Transport Tycoon, Pizza Tycoon - ezeket képtelenek volt úgy remakélni, hogy megmaradjon a hangulat) akkor ismét nagy nevek születethetnének. Vegyük pl. a Settlers sorozatot. Számomra régen az volt A stratégia. Telis tele mókás emberekkel ... most viszont kijött az 5. része, aminek már az ég világon semmi köze nincs a Settlershez (max annyi, hogy így hívják) ... :( (bár most örül a szívem, hisz jön ki neki a felújított változata ... vissza a settlers 2-höz, csak 3Den! ÚJJÉÉ!) De a Settlers sorozat helyett említhetném a Black & White -ot is, amiből a sok sok változtatás során épp azt ölték ki, amiért oly vonzó volt régen.

    Azt be kell vallanom, hogy én a HOMM első részétől kezdve tagja vagyok a Heroes rajongó táborának ... remélem még egy 5 részt meg is élek :)

    Inf 3as pályát én 3szor kezdtem újra. Nem érzem magam pancsernek, inkább óvatos játékos vagyok ... ez pedig úgy néz ki ezen a pályán nem jövedelmező taktika. Erre rá is jöttem az első menet során. Aztán 2 csak arról szólt, hogy mennyire szalad el a ló az ellenséggel. Először olyan hadsereggel jött, mintha beírt volna vmi kódot, és szabadon adagolhatta volna az emberkéit. Mission Impossible volt számomra az a misszió, de aztán visszavágtam kegyetlenül az új menetben :)

    A legnagyobb hiba, amit eddig a játék során tapasztaltam, az az, hogy néha nem mutatja harc közben, hogy hány emberke hullott el, és mindig a kezdő létszámot mutatja (mondjuk ha 10 sárkánnyal kezdtem, és leölnek belőle 2t, akkor alul marad 10, attól függetlenül, hogy 8 van már csak ...), de ez sem tragédia. Néha még az a bibi jön elő, hogy indulásnál a videókat nem hozza be, és csak villódzik a kép. Aztán puff egy hibaüzi, és kész. Erre egy restart a megoldás, és már megy minden rendesen.
  • kHares
    #7049
    Bizony meg lehet szokni a 3d-t, egyszerűen el kell fogadni hogy mindig kicsit elforgatom a kamerát. Ha várba bemegyek és építeni akarok egyszerűen megnyomom a "b" mint build betűt, ha egységet toborozni akkor meg "r" mint recruit. Villámgyors, kényelmes. Ha a scrollt legördíted viszonylag jól lehet látni mihez mi kell(számít az is hogy milyen szintű a vár).
    Jó kis géped van, nekem kicsit gyengébb 6600gt-vel és 1280x1024-en minden maxon röccenésmentesen fut. Javaslok egy windows reinstallt.
    Hardon sokan megcsináltuk a hírhedt pályát, én mindent azon csinálok mert heroichoz kevésnek érzem magam meg az idegeim, kicsit arra jó hogy rákényszerítenek szemléletváltásra, ami egy hadvezérnél kell is :)
    De 149k xp? Porba aláztál nekem csak 148522 xp volt. Vesztes vagyok na :)
  • SaGa Jr
    #7048
    Az épületek eseteleges előfeltétele általában, hogy már valamilyen szinten álljon a város (ez minden felhúzott épülettel emelkedik) és meg legyen kreálva az eseteleges előfeltételként szereplő épület is. Meg persze legyen elég alapanyag. :-)
  • I love Techno
    #7047
    akkor valószínű túl későn szabadítottam ki a főnixeket , ugyhogy nekiveselkedek megint , kösz
  • I love Techno
    #7046
    neizgulj még kb 3-4 olyan pálya van amit majnem képtelenség vagy képtelenség hardon végigjáccani legalábbis nekem (bár kituggya biztos meglehet csinálni mert minek lenne akkor a heroik is még? , gondolom nagyon meg kell ismerni a spelleket meg skilleket)
    ui:minden épülethez oda van írva hogy mi az előfeltétele , vagy ha véletlen az a gondod hogy nem látod még az öszes épületet akor ott a jobb alsó sarokban egy papírtekercsel előlehet hozni minden épületet.
  • SaGa Jr
    #7045
    Oké, közben eszembe jutott nekem is. :) Igazad van, valóban a vámpír nagyúr elleni harc az uccsó. De én ott nem találkoztam ilyen méretű sárkányhordával. Meg amúgy is csak egy módon nyírható ki őkelme, ha a pálya elején lévő mágus tanácsát (valamelyik kis házban van) megfogadod. Szerezni kell sok főnixet, mert csak azok végezhetik ki ezt a rosszarcút. Ha nincsenek főnixek a listádban, akkor akárhányszor is leverheted a srácot, menni fog tovább a játék ő meg jön még erősebb sereggel.
  • endurance
    #7044
    Üdv All!

    Régóta passzív szemlélője vagyok a fórumnak, most érkezett el az idő, hogy hozzászólljak.
    A játék nagyon tuti lett! Először kicsit szokatlan volt a 3D, de most már semmi gondom nincs vele. Az sem igaz, amit itt többen említettek, hogy a várban nem lehet eligazodni. A képernyő alján minden elérhető. Én nem a várat szoktam figyelgetni. Ami zavar, hogy nem tudom néha melyik épületnek mi az előfeltétele.
    1024*768-ban minden maxra állítva, néhol a csatában beszaggat.(AMD Athlon 64 3.5, 7800GT, 2G Ram.

    Az inf 3-as pályát sikerült valakinek hardon megcsinálnia?:)
    Hardon képtelenség volt a déli váron kívül mást is elfoglalni. Mire a várhoz értem volna addigra az útban álló lények teljesen felemésztették a seregem.
    Hiába volt 2 sárkányom, neki addigra 10 volt (mellé is álltak)
    Pár nap próbálkozás után kénytelen voltam visszavenni normal-ra.

    Itt már az első játékban sikerrel jártam. A főhősét lenyomtam, a kapott XP 149000 körül volt. Gondolom innen már gyerekjáték a pálya vége.
    Érdekes, hogy itt már csatlakoznak (vagy nem akarnak már harcolni) is hozzám egységek, és a nyersanyagokat sem úgy osztja el mint hardon:)
  • I love Techno
    #7043
    ez az a pálya ahol nicolai seregét kell megölni , egyépként eccer sikerült is megölnöm be is nyomott vmi introt ott pofáztak de már túl fáradt voltam hogy elolvassam meg örültem hogy végre vége erre , megy tovább a játék és meg jelent 6000 spectre dragonal meg egyéb finomságokal nah b+ ,
  • SaGa Jr
    #7042
    Izé... A sylvan campaign utolsó pályája, amikor megint a szigeteken csámpázol és keresed az öreg elf manus nem? Vagy már én keverem a dolgokat? Mert ott összevissza két sereggel ütközöl meg.
  • Lobsterman
    #7041
    Én először arra gondoltam, hogy a gating keretein belül működik, de csak maxon tudom majd tolni. Aztán ott sem működött :(
  • Acidlich
    #7040
    lol hat igy soha nem lesz idezve akkor:) ennek talan ugy lenne ertelme ha legalabb felaldozhatnad az egyik lenyed jo sok pit lordert
  • Nenrandil
    #7039
    az bizti... Az én Agraelem biza felvette és inf négyen a végén semmi sem maradt a várból... :)))
  • Lobsterman
    #7038
    Ó igen. Ezen már dühöngtem nem keveset. A gép hót precíz a katapulttal, második harmadik lövéssel már dől a kapu, utána meg leszedi az összes tornyot, a falakhoz alig ér hozzá, ha meg te ostromolsz akkor semmi szinte pár fal kivételével.
    Gondolom ösztönöznek hogy vedd fel a war machines skillt
  • Lobsterman
    #7037
    Akkor ne nyírd ki egy seregét sem. Make love, not war
  • I love Techno
    #7036
    valaki kijácottamár? , mert kéne egy kis segítség. a sylvan campaing utolsó pájáján tartok és képtelen vagyok megcsinálni , minél több seregét nyirom ki annál erősebb lesz , volt olyan hogy 6000 spectre dragonnal támadott a geci előszőr jókat röhögtem mert vicces seregszámokkal jött , de mostmár kezdem unni mert kicsit felbaszta az agyam , szal
  • Dant0r
    #7035
    2. Nem "csakúgy" csinál Pit Lordot, hanem egy friendly halott csoportból nyomja! Ha valaki meghal, a hullájára rányomva ott lesznek, nyugi, nem bug, már a demoban is így volt:)
  • Sheltem
    #7034
    "Mi ez a Heroes V és ez a Dark Messiah??"

    A dark messiah az teljesen más, az egy FPS csak might and magic világában játszódik amúgy semmi köze a heroeshoz(egyébként isteni lesz még nem jelent meg).
  • Acidlich
    #7033
    hehe ugye milyen kellemes kis palya az?:)
    mondjuk a kampany erdekesen van megszerkesztve, h a kozepe a legnehezebb, a vege meg setagalopp(meg heroic fokozaton is, loadolni szinte nem is kellett)
  • Acidlich
    #7032
    2.: na ez nalam is igy volt. johetne mar az a peccs
  • Sheltem
    #7031