14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • haxoror
    #7110
    Necronak ezt gondoltam:

    Attack
    Battle Frenzy
    Archery
    Cold Steel

    Leadership
    Diplomacy
    Recruitment
    Herald of Death

    Dark
    Master of Curses
    Master of Pain
    Spirit Link

    Enlightement
    Intelligence
    Scholar
    Lord of the Undead

    Summoning
    Master of Conjuration
    Master of Life
    Banish


    Vélemény?
  • SaGa Jr
    #7109
    Nem nagyon. Nem lesz túl sok démoni ellenfél aki gate-elne, meg nem lehet szinte sosem találkozni idézett lényekkel. Már amit az ellenfél idéz be. Ez a skill meg ezek ellen lett kitalálva.
  • haxoror
    #7108
    Necro summoningnál a banish (unsommuns part of the summoned or gated stack) mennyire hatékony?
  • sleepwalker77
    #7107
    A warlock hosom nekem is durva volt a vegere, vagy empowered meteor shower, vagy empowered implosion volt az etlapon. :)
  • Szaruman
    #7106
    És a iq miatt is jó az enlight (+50% mana). Nekem úgy tünt, h a manaregen az függ a max mana mennyiségétől is, a warl 5. páláyn pl 285 mana volt, szal minden csatában zuhogtak az empow implok:)
  • sleepwalker77
    #7105
    Orommel jelentem most jott a telefon, hogy megjott a collectors edition es csutortokon mar meg is kapom. :)
  • SaGa Jr
    #7104
    Mondjuk ez teljesen igaz. A spellpower az nagyon kell a jobb sebzésekhez a varázslatok kapcsán, így valóban nem túl szerencsés kihagyni az enlightenment-et.
  • Kandurex
    #7103
    Viszont a spellpower erősen modifikálja a sebzést, ami miatt igen csak szükséges az enlightement a wizard' reward + a szintenként pontok (basic, advenced, expert)
  • SaGa Jr
    #7102
    Ááááh. Még véletlenül sem (Etoiles Mortant). :-)

    Ha befejezted az első kampányt, akkor single player, majd campaign és ott ki lehet választani a Cultist kampányt. Már ha minden rendesen működik.
  • SaGa Jr
    #7101
    Áááácsi. A sebző varázslatok empowered változatának skilljéhez nem kell semmi. Így ha nincs is destruction magic a karakternek (warlock) akkor is lesz sokkal erősebb pusztító varázslata.

    A logistics minek? Jobb inkább a luck, főleg a warlock's luck miatt, amivel a varázslatok hatására is kiterjed a luck hatása.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    2. varázslat iskolának, meg a light magic megtanulását javallom, mert az 5. kapmányban valami mocsok nagy haszna lesz.
    Mert ott bizony sok hősünk visszaköszön majd (Godric, a Sylvan kampány hőse, a varázsló hős, meg a warlock hős és kísérője), akikkel nagyon dúrva csatákat kell majd megvívnunk démonok és élőholtak seregei ellen, oda meg a word of akármi ligght spell iszonyat nagy segítség lesz majd.
  • GenGeorge
    #7100
    Saga, ugye te véletlenül sem Warhammerezel IG-kkel?:) (Farseer vagyok)

    Egy kis gondom adódot. befejeztem az első chaptert, a queen-eset, és nem tudok átmenni a következőre. nem nyílik meg az opció, és ha az elsőre akarok átmenni, akkor eltűnik a menü, és nem lehet onnantól semmit kezdeni vele. Mitől lehet?
  • SaGa Jr
    #7099
    Nem zavar senkit az a leadership. Sőt, még jót is tesz, mivel akár többször is jöhetnek a csontik és egyéb dögök.
    Mellette még mindig van 4 hely, amire felvehetőek a szükséges dolgok. Ebből ügyesen sakkozva ki lehet hozni bármit. Elsőre nekem sem volt meg a howl of terror. Helyette dark magic + destruction + offense (jó az a jég sebzés) meg talán a sorcery hogy a többi magic suliból is bezsebeljem a 3. szintű varázslatokat. Ezzel elég könnyen ment a gyilkolászás.

    Bár jó lett volna már egyszer kipróbálni valamelyik hősnél a plague tent-et, de egyszer sem sikerült még elérnem. :-(
  • Szaruman
    #7098
    Fix.
  • kHares
    #7097
    Azér ez köcsög hogy alapból egy skill be van már rakva, most dungeonnal nyomom és nagyon meg akartam tanulni a destruction mellé egy másik varázslat iskolát. Annyira tetű hogy kell a logistic, destruction is hisz speckó képessége a nagyobb sebzés ezekkel a varázslatokkal, enlightement muszáj mert gyengus tehát marad 1 skill ami tulajdonképp az első igazi választás. És arra berakok egy leadershipet, kell a moral meg a +1 speed. De mér pont defense van bepakolva, mérnem valami univerzális mint a logistic vagy enlightement vagy valami varázslóiskola?
    Gondolom ez fix és hiába kezdeném újra?
  • Kandurex
    #7096
    Pedig az articraftok maradhatnának :((
  • sleepwalker77
    #7095
    Amelyik hos tovabbmegy az tuti nem halhat meg az adott palyan, nezd meg a scenario information-t.
  • haxoror
    #7094
    nem

    és az artifaktok sem amiket összeszedsz :(
  • Kandurex
    #7093
    Ha van másodlagos "híróm", azt tovább kerül a pályákon? (még nem prószálta)
  • haxoror
    #7092
    Az a gáz hogy hirónak alapból van leadershipje (mi a francnak...) nekem inkább luck és summoning kéne, eléggé az elején vagyok lehet hogy inkább újrakezdem ha tényleg ilyen macerás az ultimate megszerzése
  • sleepwalker77
    #7091
    Akkor ez egy nagyon hasznos specko, hiszen akinek devilje van annak biztos nincs pit lord a seregeben, nem igaz? :)
  • kHares
    #7090
    Hát nekem 30. szinten necróval még kellett volna legalább 2 level hogy elérjem, de ott már 500k xp egy szintlépés. És ha 1 óra játék után a witch hut nem ad normál abilityt akkor nem fogom újrakezdeni. Szerintem nem lehet elérni max 2-3 jó witch hut esetében ami nem valószínű
  • haxoror
    #7089
    A heaven bazi könnyű, infernon meg soha nem volt igazán szükségem a gate-ingre mivel 90%-ban nem saját egységekkel mentem :/

    Necronál viszont már az első pálya felénél(!) elértem az arra a pályára szóló skill határt szal lehet hogy necroval végre sikerül az ultimate abilityt megszerezni
  • SaGa Jr
    #7088
    Francba, az előbb lemaradt. Úgy vettem észre minden pályán van 1-2 WH. A necro első pályáján legfelül a bal felső sarokban van egy, meg asszem lenn a föld alatt még egy akad. Ebből a föld alatti adja a használható skillt.

    Persze igazán nagy értelme majd az esetelges totális szabad, random játékokban lesz. Már ha lesz ilyen valamikor.
  • SaGa Jr
    #7087
    Az insta gating is összehozható, bár nincs komoly szerepe, mert mire haszna lenne, addigra már úgyis rég az uccsó pályán jár az ember. Az első witch hut meg egy kritikus skillt ad eleve a legelső küldetésben az Inf 1-es pályán. Azonnal megkapja az ember a logistics-et. A későbbiekben is van egy hut ami emlékeim szerint sokat segített.
  • SaGa Jr
    #7086
    A witch hutok által adott skill fix. mindig ugyanazt adja, mert pályához kötött. Könnyű eltolni a fejlődést, nekem is sikerült már párszor. :-( A skillek érkezése meg a már meglévő és az előzőleg választott skilltől függenek.
  • Kandurex
    #7085
    Gondolom az insta gatingot, meg az első haven strike -ot azért még nem, azokon a mappokon lehetetlen felfejlődni olyan szintig...+
  • haxoror
    #7084
    Most tartok necro 2-nál és egyelőre Howl of Terrorra hajtok, eddig egy witch hutot találtam de az rosszat adott volna, az a gáz hogy innentől hiába töltök vissza mentést mert mindig ugyan azt fogja adni szal az egész térképet kéne újra kezdenem :(
  • Kandurex
    #7083
    Brrrr...még meló, de este megint nekifeszülök! Nem is tudod mekkora taktika változást eszközöltem ki a Hill Fort lehetőséggel!
  • SaGa Jr
    #7082
    Bőven el lehet érni. Főleg, mert akadnak olyan witch hutok amiben a szükséges skilleket fel lehet venni. Ez pedig nagy könnyebbség.
  • SaGa Jr
    #7081
    Most nem teszem le a nagyseküt, de az biztos, hogy laza -5, -5 morál és luck volt szinte mindig az ellenséges egységeknél. Az is igaz, hogy ugye ott van a dead man's skill, ami megintcsak negatívan hat a luckra, meg talán volt még egy -2 luckot adó tárgyam is (természetesen az ellenfélnek adta). Lehet hogy ezért ragadt meg benne. A morál viszont tuti -6 lesz.
  • haxoror
    #7080
    Gyenge a védelmük simán hullák mire közel érhetnének, ha viszont közel érnek akkor tényleg büntetnek.

    Általában első sortűzre lefektették őket az íjjászaim
  • SaGa Jr
    #7079
    Hogy működjön, előbb kell hogy legyen kipurcantott saját egység aminek a hulláira rámondható az idézés, meg ahogy észrevettem nem szabad a seregben lennie pit lordoknak.
  • haxoror
    #7078
    A buzi főnixeket én is hagytam a francba, asszem csak a végén zúztam be őket amikor már csak az xp-re hajtottam
  • Lobsterman
    #7077
    Na azért a war dancerek is tudnak szivatni a kombójukkal ha nagy tömegben vannak.
  • haxoror
    #7076
    Ha elf hőssel mész oda hozzájuk akinek a csapatában csak elf egységek vannak akkor sokkal gyakrabban csatlakoznak hozzád
  • haxoror
    #7075
    Én speciel nem vártam meg az első rohamot, Agraellel elfoglaltam az alsó várat aztán mentem tovább keletnek és szintén mindent elfoglaltam amíg el nem értem a "dugókat", az extra sok lényeket az úton amik lezárták kb a térkép felénél a mappot.

    Közben az első pillanattól ezerel fejlesztettem az alsó várat plusz az infernoban is a pénzt vagy nyersanyagot hozó épületeket.

    Agraellel a keleti turné után vissza az alsó várba, összeszedtem ami kész volt és északnyugat felé a főnixekig és a föld elementálokig elfoglaltam mindent.

    Ja és a lényeg a HILL FORT!
    Lezúztam az elementálokat és onnantól már sokkal könnyebb minden mert így nem kell minden bizbaszt megépíteni a déli várban hanem elég csak az alapokat és egy extra hőssel felrohanni velük a Fort-ig ápgrédelni.

    Mire előkerült az első foglalgatós elf hős addigra már úton voltam az északnyugati vár felé, az első komoly csapattal meg pont egy Fort-os ápgréd után egy nappal találkoztam neki még csak zöld sákányai voltak nekem már emeraldok (bazi nagy a különbség a kettő között szvsz), le is zúztam aztán északnyugatot is és kb ennyi volt a pálya :)

    Én általában óvatos defenzív játékos vagyok de ez itt öngyilkosság, ha az ember sokat vár az elfek simán letermelik.

    Ja és sárkány + master hunter a két legfontosabb elf egység, ezek után az elder druid és az ancient izék, a war dancerre kár pénzt vesztegetni
  • Lobsterman
    #7074
    passzolok. még csak most kezdtem a nekrókampályt, de gondolom el lehet, csak tápolni kell :)
  • I love Techno
    #7073
    én kerültem és azon az úton mentem fel amin lejött a geci valahogy egy pár testcselel beszopattam és közben feltápolódtam
  • I love Techno
    #7072
    jah azu volt nekem is a következő kedvenc pályám
  • Kandurex
    #7071
    Mondjuk "normálon" elfoglalod a két fönti várat, de hardon az ütközbe eső lényeket szinthez igazítja, mire feljutsz a fele csapatod elveszlik...