14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • Lateof
    #14045
    Sziasztok, bocs hogy benewbkodok (szép magyarul mondva) ide, régen játszottam HOMM3-al még, azóta nem nagyon. A kérdésem az lenne, hogy melyik részt játszák jelenleg komolyabban? Meg neten mennyire játszható, ha csak úgy néha fel akarok menni? Bocs, ha hülyéket kérdezek, de tényleg nem vagyok otthon HOMM terén:P
    HOMM3-al kapcsolatban van csak 1-2 lanos élményem, és ennyi.
  • krizsuli
    #14044
    Most hallottam hogy a magyar verzió 28-án kerül a boltokba!
  • Zóanagyvarázsló
    #14043
    HoF 2.01 patch (HUN/POL)
  • Shockmaster
    #14042
    Sziasztok,

    A HMM5 - HoF-hoz hol tudom letölteni a magyar 2.1-es patchet? A FAQ-ban lévő sajnos hibás cím.
  • TreDoR
    #14041
    A TOTE-ban túl tettek magukon, itt már 2 pálya is van az academy hadjáratban, ahol academy várral lehet menni (a sima h5-ben csak 1 volt...). Ráadásul érdekes, hogy mindig az academy hadjárat a 4 pályás (a többi 5)...
  • Shiwo
    #14040
    főnix jó lény, de ha az ellenségnek van mondjuk pit lordja, és el is éri vele, akkor szívás..a csonkolás vagy milyen nevü képességével mindenképp megöl 1 lényt, független az életerőtől..
  • Samsu
    #14039
    A főnixre visszatérve egy pillanatra: éppen most agyalok rajta, lehet időző mágiát kellett volna felvetetnem a törpe hősömmel a Hof-ban, nem pedig pusztítót. Talán többre mennék vele. Ti milyen képzettségekkel futtattátok Wulfstan barátunkat? ( gondolom már mindenki a tote-ot nyomja, de csak emlékeztek )
  • Samsu
    #14038
    Valamiért a készítők nagyon mostohán viszonyulnak az Academy frakcióhoz, azért ez elgondolkodtató...
  • ivan924
    #14037
    Ne tedd! Kár lenne a játékért...
    Inkább tarts pár nap szünetet, én is azt tettem. Végtére csak elfogytak a hadjáratok, aztán már jöhettek a nagyobbnál nagyobb pályák, olyan várral, amilyennel jólesett.
  • TreDoR
    #14036
    Kezdem megutálni a h5-t. Végigszenvedtem 2 undorító kampányt, csak azért, hogy másfél pálya erejéig 1-1 academy várral mehessek. Ez már majdnem vicces lenne...
    ...ha nem idegesítene fel.
  • Zóanagyvarázsló
    #14035
    Pont azt írtam, hogy a 4-ben ilyet nem lehetett, míg a korábbi részek a másik végletet jelentették, tehát e megoldás okát és értelmét firtattam, támasztottam alá. Ettől függetlenül mégiscsak illúzióromboló volt, a HoMM sorozatnak mindig is védjegye volt a kavalkád, az eklektikusság.

    (Én arra az egy várra semnemlékszem, de ez nem jelent semmit. Amúgy nagyon jó kis kampány volt, a hosszasan kifejtett sztori pedig hozzájárult az angol szókincsem bővüléséhez :))
  • TreDoR
    #14034
    A 4-ben nekró kampányban honnan szereztél angyalokat? 1-etlen élet vár volt az egész hadjáratban.
  • Zóanagyvarázsló
    #14033
    Lassan félek nekiállni a kampányoknak azok alapján, amiket itt olvasok...

    Mondjuk azt úgysme leet überelni, hogy a negyedik részben egész kampányokon át ugyanolyan várakkal rendelkező ellenségek ellen kellett küzdeni. (Bár valamilyen szinten mindig fura volt, ha nekromantaként százasával hemzsegtek az arkangyalok seregemben.)
  • TreDoR
    #14032
    Mostmeg törpékkel kell nyomulni , kezdek ideges lenni.
  • TreDoR
    #14031
    Ezért írtam, hogy pénz kidobás. Sokba kerülnek és csak varázslásra használni őket...
  • Cobra.
    #14030
    Általában sikerül minimális dzsinn veszteséggel végeznem a csatákat. Egyszerűen jól kell helyezkedni velük és kiiktatni az ellenség távolsági egységeit. A dzzsinneket meg nem használom közvetlen támadásra, csak varázslásra.
  • TreDoR
    #14029
    Megint nyomulhatok láma lovagokkal... Grat a nivalnak, hogy nem tudnak összerakni egy normális academy hadjáratot!
  • TreDoR
    #14028
    Ezt most ugye nem mondod komolyan? Mikor éltél velük túl 1-etlen komolyabb csatát? Itt nem 3. szintű semleges seregek ellen vívottakra gondolok...
  • Cobra.
    #14027
    H5-ben sem gyenge a dzsinn, nem véletlenül támadja a gép őket olyan kitartóan. Tud varázsolni, magas az inintiative-je és a speed-je is. A def-e sajnos elég karcsú, de ezen lehet segíteni gyártott varázstárggyal.
  • TreDoR
    #14026
    Én is ezt csináltam a nekro kampányban. Megidéztem a főnixet és az ellen hőse lemásolta az idézésemet (asszem van ilyen skill), én meg néztem, most mi lesz . Pehére pont volt nálam néhány fejlesztett lidérc és azok egyből kiiktatták
  • TreDoR
    #14025
    Valamiért azt hiszem ezeket nem fogom kihasználni:

  • FefeeX
    #14024
    Magyarországon még az angol sem jelent meg :P
  • Peti011
    #14023
    Hi!
    Vki nem tudja véletlenül h a Heroes Tribes of The East-nek magyarítása megjelent-e?
  • Kandurex
    #14022
    ja, ja experten egy jó mágussal erős, csak élőholtak ellen a "kuva" lidérc rábök az újjával és kampeca neki :/ vagy "banish" mágia, szóval táp - táp, de még se full táp ;)
  • TreDoR
    #14021
    H4-ben az ördög idézést szerettem, 11-et körönként
  • Dant0r
    #14020
    mit jelent a "kevés"?
    1400 hp-ját nehéz úgy leverni, hogy 30 titán is csak 200-at sebez rajta.
    Nagy def meg atk miatt ugye tizedét sebződi, és tízszerest sebez. Jófajta kis dög, na.
  • NeoMaN
    #14019
    rohattdurva a főnix, pláne expert summon magiccel :))
  • FefeeX
    #14018
    Mitől olyan bika a főnix? Én nem próbáltam még, mert nagy spellpowerrel is kevés HP-t meg sebzést ír neki...
  • Samsu
    #14017
    Hát igen, az idézett főnix lealáz mindenkit, ha már megvan a varázslat + komoly spellpower-el bírsz akkor nincs ellenfél. H4-ben is szerettem, de ott sokszor a sáskát idéztem inkább. Kár hogy a 5-ben nincs.
  • Dant0r
    #14016
    Markal utolsó Godric elleni csatáját nem bírtam megnyerni (főleg h gyakorlatilag 2 sereg érkezett), aztán újrakezdtem csináltam 1db főnixet és az szépen ledarálta a 2 fullos sereget majdnem egyedül.
  • TreDoR
    #14015
    Azért a főnix + a 97 tűz elementál (jelenleg) teszi a dolgát
  • FefeeX
    #14014
    Nekem is bejött a H4, a mágia rendszer ott szerintem nagyon eltalált lett, no meg a hősök csatázása is. Volt olyan seregem, amiben 5 brutál hős volt és szétszedtek mindent :)
  • Samsu
    #14013
    Ez igaz, az Academy lényei nagyon brutálok. Viszont a varázsló hőshöz kell is a táp, nem olyan egyszerű vele játszani (az ellentétével, a Dungeon hőssel egyszerűbb az élet).
    Az jutott az eszembe, hogy a H4-ben meg pont a mágust utálta az AI, ott mindig ő volt a célpont.
    A sejtésed valszinűleg igaz, anno sok játékos fórumon kritizálták a készítőket a dzsini erőssége miatt, gondolom a H5-öt hegesztők is tudtak erről.
  • TreDoR
    #14012
    Hát igen, én már nem is fejlesztem őket, köv. mappon sztem meg sem veszem, csak pénz kidobás. Hihetetlenül könnyen megölik őket, könnyebben mint a gólemeket, pedig azok csak 3. szintű lények. Egyébként van egy halvány sejtésem, hogy azért lettek ilyen gyengék mert a 4-ben túl erőssek voltak, és nem akarta a nival, hogy egy cseppet is hasonlítson arra a részre az order/academy vár (meg más sem), más magyarázatot nem találok. Viszont az 5-ben meg a varázsló lett elég erős, és a Rakshasa Raja sem éppen utolsó egység a dash-ával, no meg ott van a Storm Titan .
  • Samsu
    #14011
    A dzsinik persze hogy meghalnak mindig, a gép iszonyat módon utálja őket. Tök mindegy milyen más egységed van még, biztos hogy a dzsin lesz az elsődleges célpontja.
    h4-ben meg a dzsini volt az "überlény". Semelyik másik vár 4. szintű lénye nem volt olyan erős mint a ő. szvsz senki nem választotta anno a nagákat. És imádom a H4-et
  • TreDoR
    #14010
    Majd meglátod, nem lövöm le a poént .

    Nekem a h4 óta a kedvencem (tudom, hogy a 4-et mindenki utálja). Viszont itt is elég jó vár: 3 lövőegység + 3 jó közelharci. A dzsinek mondjuk mind meghalnak az 1. komolyabb csatában, dehát semmi sem lehet tökéletes.
  • FefeeX
    #14009
    Mi az hogy buktál 16 szintet? :)
    Annak örülök, hogy Academy lesz az uccsó hadjárat, mert mindig is azokat szerettem legjobban... :) Heroes 2 óta, Titan 4ever.
  • TreDoR
    #14008
    Eddig tetszik az academy hadjárat. Most buktam 16 szintet , úgy tűnik ez nem lesz olyan unalmas hadjárat, mint a ratyi barbár.
  • FefeeX
    #14007
    Vagy 10-12 új játékkal próbáltam, és drámai lassulást nem észleltem. Persze picit lassabb, mert az aero felület memóriát zabál... Persze régi játékokhoz jobb az XP, de sokan tapasztalat nélkül vagdalóznak szegény Vistáról. 512 rammal mondjuk tuti nem telepitenék Vistát...
  • Zóanagyvarázsló
    #14006
    Ettől függetlenül léteznek olyan játékok, melyek élből nem szeretik, de legalábbis lassabbak alatta, összességében jelenleg játékra jobb az XP.