14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • Lynx_TWL
    #7230
    ha egy egységet sok ütés ér, nem tudom mi alapján, de visszakerülhet a sorban.
  • Lynx_TWL
    #7229
    igen, ha bejön egyébként meg nem változtat az initiativeon
  • haxoror
    #7228
    Lehet hogy hülyeség amit írok de a morálnak is szerintem szerepe van abban hogy ki mikor kerül sorra
  • jazzy
    #7227
    Elvileg ebben is van szerepe a lucknak
  • gallik
    #7226
    Pl: két azonos egységnél ki kezd ?
    A kezdés dönti el a csatát! Az nyer aki előbb üt!
  • gallik
    #7225
    Köszi!
    Igen ez igaz, hogy többször jön egy adott intervallum alatt, de kezdés létfontosságú pl: a familiaroknál, hogy manat szívjanak el. Nagy számban a hős összes manapontját elszívhatja még a csata kezdetén, és ez döntő tényező!
    Ha nem ő kezd 13-as kezdeményező képességgel, hanem az ellenfél kisebb értékű lénye, akkor előfordulhat, hogy nem is jut szóhoz.
    Azt jó volna kideríteni, hogy a csatakezdést milyen algoritmus alapján számolja .
  • b-type
    #7224
    nekem első blikkre az első 'kör' kezdése véletlenszerűnek tünik, de már a 2. 'kör'-től tulajdonságtól függ.
    ..pl. volt hogy Zombi kezdett, pedig az nem egy sportgép.
  • NeoMaN
    #7223
    Most a nekró kampány vélge felé minden lényemmel kétszer-háromszor lépek, mire az ellen szóhoz jut. Monnyuk varázslattal kezdek...
    :)
  • SaGa Jr
    #7222
    Van értelme és komoly szerepe a kezdeményezési értéknek. Ez határozza meg milyen gyakran kerül sorra egy adott lény. Lehet, hogy a lassabb, mondjuk 12-es kedzeményű lény előbb jön, mert a védő fél kezd (elvégre őt támadják, fel tud készülni a támadásra), attól még a 16-os kezdeményű lény 2x is jönni fog mire újra sorra kerülne ez a kezdő dög.

    Legalábbis ezt tapasztaltam. Volt, hogy a védekező fél egyik lénye leelőzte az én gyorsabb lényemet, de mire újra sorra került, addigra az alapból sokkal jobb kezdeményezésű lényemmel már 2-3 alkalommal is tevékenykedtem. Oké, övé az első csapás, ami érinthet komolyan, de válaszra már nem lesz lehetősége. :-)

    A sorrend kapcsán meg ahogy elnéztem valami értéklevonás alapján jönnek újra a lények. Talán 5 pont lehet ez a levonás, vagy kevesebb, nem tudom. Az biztos, hogy ha egy lény ezen értéke nagyobb, akkor többször fog tevékenykedni egy adott időintervallum alatt, mint a lassabbak.
  • gallik
    #7221
    Akkor túl sok értelme nincs a kezdeményező képességnek!
    Hiába van akár 15-ös , ha nem én kezdek, akkor mire jöhetne már legyilkolták.

    Mondjuk már régen játszottam a H3-mal ill. H4-el, de ott a speed alapján volt a kezdeményezés, nem nagyon tűnt fel, hogy random is lett volna.
  • NeoMaN
    #7220
    Tuti van benne random. Nemértem....
  • gallik
    #7219
    Küldöm
  • Kandurex
    #7218
    Az AD&D rendszerről beszéltek arcok, ami eleve a dobókocka elven alapul! Itt szerepe van a szerencsének, vagy a véletlennek. Ez természetes!
  • gallik
    #7217
    Gondolom majd a manualban szépen le lesz ez írva!

    Multiban sokszor egy csata dönt , nagyon nem mindegy, hogy pl. ki varázsol először, vagy kinek a lényei lépnek előbb,ki üti meg előbb a másikat.
    Nem hiszem, hogy a készítők erre nem gondoltak! Egy stratégiai játéknál minimálisra kell szorítani a random lehetőségeket, vagy legalább úgy, hogy döntő módon ne befolyásolja a játék végkimenetelét.
  • NeoMaN
    #7216
    Nemtudom, és nem is értem. Még úgy értelmesebb lenne, ha én támadom az ellenséges hírót, akkor az én seregeim vannak sorrendben elöl. Nemértem...
  • mzprox
    #7215
    az init.-ben biztosan van random tényező. Ezt tapasztaltam (pl. a demóban a vár elfoglalásánaál van egy olyan init sorrend, ahol kb veszteség nélkükl tudom elfoglalni. (ha nem az jön akkor szívás :) )
  • Kandurex
    #7214
    3. részben ez rendszeresen előfordult . Van úgy, hogy jól csinálod a pályát, tökéletesen fejlődsz, nem hibázol...és lehet necces csata.
  • mzprox
    #7213
    Tegnap este próbáltam ki a játékot (csak a demót). eddig so-so. Hardon kezdtem és párszor kénytelen voltam újrakezdeni (ez meglepő, mert a H3 kampányok nehézségben 0-ák voltak).
    De a lényeg: Találtam egy olyan taktikát, ami exploitnak tűnik és nem is igazán lehet kikerülni. Arról van szó, hogyan lehet minimális veszteséggel, varázslat nélkül legyőzni egy adag large lényt valami gyenge small egységekkel pl. parasztokkal. Egyszerűen be kell állni a sarokba és védekezni kell, így mindig csak egy adag fér hozzá (a gép általában szétszedi kisebb packokra a csapatait. közben a hősünkkel szépen körönként fel lehet aprítani az ellenséget. Így győztem le kb 20 paraszt veszteséggel 8db valami dragont (akik az aranyat védték). Gyanítom, ha viszem a teljes sereget sokkal nagyobbak lettek volna a veszteségeim.
  • gallik
    #7212
    Akkor szerencsén is múlna egy döntő csata ?
  • sleepwalker77
    #7211
    Nekro 2-es palyan minel gyorsabban be kell venni a szigeten szetszort eloholtakat.
    A wizardnak van 3 hajozo hose meg egy vara amibol nem mozdul ki, mivel nem tud.
    En speciel megvartam amig a legkemenyebb hose megerkezik (1-2 het), majd miutan rajottem hogy nem tamadja meg a varam, hanem elindul keletre a titanok fele akik az ex golden bow-t orzik, elkezdtem kovetni.
    Szepen lenyomta a titanokat, igy elszalltak az egy csatara kapott bonuszai amiket elotte szedett fel, majd nekimentem, utana pedig felvettem az ijat.
    A masik 2 hos hozza kepest gyenge, szoval az o likvidalasuk utan mar nem volt semmi nehezseg a palyan.
  • Kandurex
    #7210
    Javítottam a linket
  • gallik
    #7209
    És Te tudod, hogy van erre vmi szabály ? Sztem elég lényeges, hogy tudjuk, mert egy csata simán eldőlhet ezen!
  • Tutilevi
    #7208
    lehet hogy van benne egy kis random ami hozzájön a kezdeményezőhöz?
  • NeoMaN
    #7207
    Olyat is próbáltam, hogy én támadtam meg az ellenséges hőst, ekkor az ő seregei kezdtek. Megnéztem mivan ha hagyom hogy ő támadjon engem. Akkor az én seregeim voltak előrébb, ergo könnyebben nyertem meg a csatát.
  • sleepwalker77
    #7206
    Death Knight-ok nem 100% hogy beallnak, mivel nem az undead varhoz tartoznak, hanem a neutralokhoz, attol fuggetlenul hogy valojaban elohalottak.
    A nekro fohos skillje pedig csak az undead varban beveheto eloholtakra vonatkozik.
  • gallik
    #7205
    na, itt egy példa : A csatát a csonti kezdi 11-es init-tel, majd jön az ellenfél Lich 10-essel, majd a hősöm, majd a vámpír lord 12-vel, utána a töbiek, majd megint a csonti kezdi, de utána a vámpír feljött a 2.helyre.
    Vmi szabálynak csak kell lennie! Ha valaki tud erről infot, azt ossza már meg!
    Köszi!


  • Tutilevi
    #7204
    el tudná valaki küldeni nekem a módosított text.pak-ot by khares?
    a régebbi link nem műxik
    [email protected]
  • dr Kotász
    #7203
    És holnap módosítod tegnapra? Holnapután meg tegnapelőttre?
  • Mayday
    #7202
    Beszeltem most veluk, persze meg nincsen, es kerdeztem, hogy az elorendelok legalabb tuti megkapjak-e (a kiirt szosszenetbol az oldalukon ugy tunik), de azt valaszolta, hogy nem tudja, majd ha bejott a szallitmany, akkor nezik at az elorendelesi listat)...
  • izsook
    #7201
    Majd mikor már azt is kiszámolod, hogy melyik csatába mikor kinek jön be a luck vagy hájk morál, akkor leülhetünk beszélgetni, már csak azért, mert hardon 3. nekifutásra már ilyet is csináltam :)
  • Sheltem
    #7200
    Nos a hír igaz mától lehet kapni a Collectors Editiont a cdgalaxisban. Módosítottam a bannert. Jó vásárlást
  • gallik
    #7199
    Aha köszi!
    Én is így gondoltam, de előfordult, ha ritkán is, hogy én kezdtem, amikor nem nekem volt a legnagyobb init, sőt volt olyan amikor a hőssel kezdtem, amikor a seregben volt sprite is aminek 14-es az initje.
    Bug lenne, vagy van vmi szabály erre ?
  • Mayday
    #7198
    Najo, azert ez kisebb nagy nap :))))
  • Botond #7197
    Ma törlik el az SZJA-t?
  • Mayday
    #7196
    CD Galaxis szerint a mai nap a nagy nap :)
  • j0nNyKa
    #7195
    de. igazabol mindig az kezd, akinek a legnagyobb a kezdemenyezese
    nem fugg attol h ki tamad
    hosnek ugy vettem eszre, hogy stabil initje van (kb 10, ezt varazslohironal novelheti a sorcery)
  • gallik
    #7194
    Sziasztok! Lenne egy fontos kérdésem.
    Ki kezdi a csatában a harcot ? Mert nem mindig az, akinek a csapatában a legnagyobb kezdeményező képességű egység van.
    Függ-e attól, hogy én támadok vagy engem támadnak ? A hős mikor jön ? Neki mennyi a kezdeményező képessége ?
    Köszi!
  • j0nNyKa
    #7193
    http://www.sg.hu/galeria/10909125811147979211.jpg
  • GenGeorge
    #7192
    Nem tudom sehogy kiválasztani a 2. kampányt:(
  • fixpont
    #7191
    Sajnos nekem eppen ezen a ponton kiresetelt a gepem, es tonkre ment a file es sajnos ha uj karaktert csinalok es bemasolom a meglevo savefileomat, ami eppen az 5/2 palya legvege akkor sem hagyja hogy csinaljam tovabb. Meg1x koszi.