14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • Rettenthető
    #7634
    Kaland térképen, ott ahol trappolok a hőssel.
  • Rettenthető
    #7633
    Vagy az is lehet, hogy sok több csoportra bontott nagy monszta is van a csapatban, maradék kicsik meg egy helyen állnak egymás mellett - és vagy azoknak kell egyenként elmászniuk, vagy a nagy monsztának; vagy persze az is lehet, hogy egyszerre nem csak egy zavaró tereptárgy van és mindenkit nem lehet úgy rendezni, hogy normálisan lehessen velük majd támadni, vagy még az is lehet kedves Lacee, hogy a harc folyamán alakul ki olyan helyzet, hogy szeretném a sarokbaszorításból/közelharcból kimenteni az egységemet...stb.


    Az ellenfél legutolsó lépését visszanézni nem a combat mezőn szeretném, igaz nem jeleztem sehol, hogy hol akarom. A térképen nem-e lehet visszanézni, hogy mit lépett az ellen utoljára (mert mentésből betöltéskor nem biztos hogy emléxem rá). A korábbi részekben lehetett, ezért bízok benne, hogy lehet ebben is, csak én nem találtam meg.
  • Lynx_TWL
    #7632
    visszanézni nem, de TAB behozza lent a combat logot, és ellenőrízheted mi mekkorát sebzett, ölt és kit.
  • mooo
    #7631
    Értem.Pedig már azt hittem kezd jó irányba fordulni a fórum,de úgy látszik még sokan vannak akik felelőtlenül rontanák el mások játékát.De szerencsére van aki figyel.
  • Lacee
    #7630
    az ostoba tereprendezés miatt, vagy mert nem helyezed el tudatosan az egységeid a csatakezdéskor? :)
  • Rettenthető
    #7629
    Öööö lehet én nem tanulmányoztam még át eléggé a varázslatokat, de nincs valami olyan varázslat vagy egyéb, mint a Heroes 3-ban volt a Remove Obstacle, amivel a harcmezőről lehetett törölni akadályozó tényezőket, pl. útban lévő farönkök, sziklák stb? Mert időnként rohadt zavaró ám, hogy egy 2x2-s egységgel nem tok kimászni valahonnan ilyen ostoba terepelrendezés miatt...

    Nincs olyan gomb, opció, vagy billentyű-parancs, amivel az ellenfél legutolsó lépését visszanézhetném?
  • V1P3R
    #7628
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    vagy
    1. Vársz addig, míg egy olyan sereged lesz, ami nagyobb veszteségek nélkül átjut a kapukon
    vagy
    2. Föld alatt odamész a spectral dragonhoz valahol balfent, és kapsz egy küldetést, hogy vigyél neki X huntert...
  • bloodrayne2
    #7627
    Helló!
    Egy kis segítség kéne..
    A Dámon kampány 4. küldetésében(The Ship)hogy lehetne le verni a Elf várat a Északit?Mert mire a két kapun át megyek semmi nem marad belőlem
  • Killer0078
    #7626
    Heló!Valaki tudna segíteni,hogy hogyan bírjam támadásra a Sylvan faj 1. pályáján a démon sereget?
  • j0nNyKa
    #7625
    probaltad mar kipipalni h show multiplayer maps ? vagy az nem szamit scenarionak nalad ?
  • j0nNyKa
    #7624
    skirmishben kiprobaltam 1 faszas dolgot, heroicon bevallt
    dungeon hiro: expert leadership, expert luck (+warlock's luck), expert logistics, expert desc. magic (+master of fire), expert irresistible magic (meg ami ehhez tartozik, sorcery etc.)
    4 playeres palya, 3. het elejere berassoltam az academyt, sajat varabol visszavertem, ezutan
    sereg: Master gremlin (var melletti termeloepulet + var = heti ~60), Archmage, Assasin (var melletti termeloepulet + var = 21), shadow matriarch, kesobb Titan
    5 lovos, + a hiro fireballal (volt ez az 50% fire magicos artifactem)

    nagyon eros volt, mondom heroicon ezzel sikerult nyerni a maradek inf + academy ellen (nemtom elfet birtam volna-e...)
  • Kaleb222
    #7623
    Valaki próbálta már az "An Island of One's Own" nevű pályát?
    Az egyetlen scenario amiben nekróval kezdhetsz...
    Gyanútlanul futottam neki hogy majd jól szétszedek mindenkit
    a necromancyval nem lesz gond. Kiderült hogy iszonyú nehéz
    pálya, négy sziget a négy sarokban, a saját szigeteden nincs
    meg minden alapanyag ezért mozgásre kényszerít. Ez még rendben
    is lenne, de a whirlpooloknak köszönhetően folyamatosan teleportál
    a kapudhoz az ellenség így nagyon nehéz terjeszkedni miközben
    folyamatosan támadják a váradat. Kb 5 óra alatt el is foglaltam mindent,
    gyanútlanul hogy na végre vége... Erre jött a poén:
    mind a négy sarokból megjelenik egy-egy hajó, és jönnek a mágusok
    iszonyú seregekkel bevenni a várakat... Mindenki tudja milyen jó
    móka 4 várat egyszerre védeni... És ha már az egyiket beveszik
    akkor kezdődik a whirlpoolos teleportálás elölről.
    Mindezt úgy hogy gyakorlatilag alig van időd tápolni folyamatosan
    harcolni kell és utánpótlást küldeni.
    Kár, hogy a scenariok ilyen módon vannak felépítve és például
    az elején nem is lehet kiválasztani hogy ki ellen menj, vagy
    hogy kivel akarsz menni. Pályaeditor nagyon jó lenne...
  • b-type
    #7622
    semmi különös, én nyílt terepen vertem le a főfigurát, aztán még szintlépésig és a feladat teljesítéséig mindent.
    Sajna mivel spoilert kaptam már eleve nagyon odafigyelve mentem neki a térképnek, ezért nem volt semmi, teljesen simán vertem mindent.
  • mukika
    #7621
    huh rendszeresen olvasgatom a topikot, kicsit hanyagoltam a játékot, de elérkeztem az inf. 3as pályájához. hát mit nem mondjak nagyon kíváncsi vagyok. bár az első 2 pálya laza volt nagyon. :)
  • Kandurex
    #7620
    Egy kis mozgás, sport stb. pedig jót tesz
  • gomba001
    #7619
    Heló mindenki nem tudja valaki hogy valahonnan nem lehet-e neten megtalálni a magyar verziót vagy a magyar szövegfájlt??? Mert nekem nagyon kéne! És lusta vagyok ekmenni a boltba!
  • Bull
    #7618
    Hi all!
    Valahol nemrég találtam egy táblázatot a különbözö vártipusok höseinek hozzárendelt elsödleges ill. másodlagos statjairol(pl:Necromancer;Primary.defense,Secondary:spellpower)Ezek a statok fejlödnek leginkább szintlépéskor ill ezekre hat az enlightenment.Nem tudja valaki hol lehet ez a táblázat mert sehol nem találtam meg ujra.Elöre is kösz
  • jazzy
    #7617
    Gratulalok :)
  • Gecco21
    #7616
    Ilyet bátran, többet, nagyon élvezetes :)
  • Acidlich
    #7615
  • Cuchulainn
    #7614
    Én ezekeből a summoning magicet hagytam ki-a magas spellpower meg az eternal servitude miatt úgysem voltak soha különösebben nagy veszteségim.(Igaz én csak normalon játszom, mert a történetre vagyok elsősorban kíváncsi, a senyvedést meghagyom a custom mapokra :))
    A spirit link meglepően jól jött, ugyanis az utolsó pályán kíváncsi voltam a végére, így az alap kezdősereggel nekiugrottam a raksasháknak utána meg az angyaloknak :D Lazán agyonvertek volna, mert a sok puppet master meg mass spellek közepette elfogyott a manám. A spirit linkkel viszont megteheted, hogy varázsolsz és közben te kapsz vissza manát! Ami azért nem rossz, főleg, hogy nekem a gép valamely kedves tréfája után egyetlen szintlépésnél sem adott knowledge-t! Így még a kristályok vagy mik szorgos látogatása után is kb 80 manám volt 28adik szinten...
  • 3P
    #7613
    ;). Túl jutottam rajtuk a legnehezebb fokozatban. Azért köszi.
  • dr Kotász
    #7612

    Ha gond lesz a Haven 5 vagy Inferno 3-as pályán, kérdezz bátran...
  • rezo
    #7611
    Lefordítanád a szintlépős megoldást a pénzest és azt amikor lehet egy héten belül többet is építeni!PLS!THX!
  • 3P
    #7610
    Megoldódott a fagyás gondom. :)

    Szóval mégis csak a hardver volt a ludas. A két memória modul a Heroes alatt nem tud normálisan együtt működni. Az alaplapom nem mostani, így 266-os FSB-t enged csak max, a ramok is ezen jártak (bár DDR 400-asok egyébként). Fogtam a ram órajelet és visszatettem 200-ra és így megy fagyás nélkül. Mivel nem egyformák a ramok (különböző időpontban vettem őket), így szerintem valami időzítési gondjuk volt. A lényeg, hogy így 200 MHz-en nincs gond a játékkal. A furcsa az, hogy semmilyen más progi nem hisztizett ezért, nem fagyott, csak most a Heroes 5. Végü is mindegy, a lényeg, hogy megy, s amúhgy is max az ősszel teljes gép csere lesz...

    Végre én is élvezem a játékot. Köszi mindenkinek a segítőkész hozzászólásokat!
  • b-type
    #7609

    heh :)))
    Látom veszed a lényeget :)
    A játék néha olyan mint egy magic the gathering játszma.
    Pláne hogy néha a gép nagyon becsalt, de ha berágatott akkor 5× 10× is nekiálltam uannak a csatának, kifényeztem a taktikát az elhelyezést, a lépéseket, és még így is necc volt, mert adta be a bónuszokat kínjában az egységének, ...képzelj el két minotaurt ellenfélként ahol az egyik mindig úgy kapja a block-ot hogy előnyben legyen,..szal kb. így ment a csata, két megmaradt uolyan tipusú lényt ütötte egymást a teljesen véres csatamezőn, én nagyobbakat ütöttem mert jobb skill volt rá, ő pedig beadta magának a block-ot.
    Szal egy gigantikus nagy csata végén maradt két 30as egység akik egymást ütöttek és azon múlt a csata hogy 1 azaz egyetlen alkalommal elmulasztja-e beadni a block-ot az AI magának...és egyszer elbaxta :)
    Egyébként csaták előtt...ha többszöri nekifutásnál úgy veszed észre hogy uazt játsza le mindig, akkor érdemes a seregen változtatni, ha megváltoztatod akár a számot (különválasztás), vagy a helyezkedést akkor már a H3-ban és a H4-ben másképpen indult a csata, nem uazzal a kezdőtaktikával jött az AI...bár vannak nála főbb dolgok, pl. kedvelt egységek amikre utazik varázslattal vagy támadással, de azért lehet kicsit manipulálni.
  • valaminick
    #7608
    Szerintem meg nem abból kell kiindulni, hogy mindenki csaló:) a visszaolvasással meg arra utaltam, hogy nemhinném hogy csalással tölteném azt a "kevés időt" amit a játékkal tudok tölteni..ennyi erővel szerintem meg egy idegbeteg állatt lehetsz akit azzal bántanak folyton(pl iskolában), hogy egy csaló és ilyen olyan segítséget vesz igénybe egyéb dolgokhoz:) szoval légyszives az általánosításról meg hirtelen felindulásról szerintem próbálj leszokni;)(egyébként aki játszott már
    Heroes játékkal az tudhatja, hogy milyen fura megszokni a buzi 3D kamera forgatást
    merthogy nem látszik ez meg az a tárgy a térképen...
    na csoki
  • V1P3R
    #7607
    Most nézem, hogy Corrupted Soilra mentél
    Durva egy skill, csak kell hozzá 3, ami szinte semmit nem ad, meg elveszi a lehetőséget, hogy több mastered legyen
    Spirit link - semmi értelme szvsz
    Lord of the Undead - nem jelentős a bonusz
    Dark Revelation - egy free level-up? haggyálmár! :D
  • V1P3R
    #7606
    Én is kacsingattam a Cold Steelre, de mit hagyhattam volna ki helyette?
    Dark - Valami mass spell kell
    Elemental - Jól feltápol Raise Dead sztem elengedhetetlen
    Enlightment - Rengeteg Stat miatt több, erősebb spell, nagyobb attack, defence
    Sorcery - Gyakran lehet támasztgatni, stb.
    Így mivel nem tudtam semmit se kilőni ezek közül, az Attack kimaradt, de ha a buzi hősnek nem lenne alapból Leadership, akkor biztos Attack lett volna az 5. skillem :D
    Így lehet sokkal kevesebbet sebeznek a csontik, de a hős a sok spell miatt megbírkózik mindennel, és veszteség nélkül átvészel bármilyen durva csatát
  • Kandurex
    #7605
  • haxoror
    #7604
    Tudom hosszú lett meg nem egy über csata de eddig ez a csata volt az amit a legjobban élveztem :)
  • haxoror
    #7603
    Kandurex kedvéért egy éppen hogy győzelem :)

    Szóval. (lehet hogy lesz egy pici spoiler, de semmi komoly)

    Warlock 3, indításból magi hut mutat valamit amiről AKKOR még nem tudtam hogy mi lehet, szereznem kell egy várost egy hét alatt szal irány a megadott hely, persze semmi sem volt ott :/

    Na mindegy megtalálom az első várost közben 2 fullos dungeon sereget is lenyomok meg felderítgetek, találok még egy várost messze északon de legyengültem szal visszajövők utánpótlásért közben észreveszek mégegy várost bazi közel, gyorsan el is foglalom, resource és csapatok terén jóformán nullán állok de büszke vagyok magamra hogy végre elhelyezkedtem és most a megérdemelt nyugiban elkezdhetek építkezni.

    Csak ugye a kettes város bevétele triggereli azt a fölöttébb kellemetlen eseményt hogy megérkezik a démon erősítés.

    Az alagútpályák egyik komoly problémája nálam hogy rendszeresen benézek elágazásokat, egyszerűen nem veszem észre őket az árnyék miatt szal a nyugati izolált városomról kiderül hogy nem is annyira izolált mert a démon sereg mellett rögtön az árnyékok közül felbukkan egy fullos dungeon is, Raelag-gal faszán lenyomom a dungeont közben a démon befészkeli magát az üresen hagyott nyugati városba de őket is sikerül kinyírni bár rámegy gyakorlatilag az egész sereg de a város újra az enyém!
    jeahjeahjeah!

    Shadyával közben északról megérkezem a kölcsönös erőforrás oda-vissza foglalgatós turnémról, teljesen legyengült a serege szal várakoztam vele hogy biztonságos legyen a környék.
    Na ez az a pont amikor TÉNYLEG abszolút nullán álltam, pénz még volt egy kevés de mindkét várban már szinte semmi vásárolható egység, helyőrség sehol és a meglévő csapatok is a létszámuk alapján inkább testőrség khm... inkább kíséret mint sereg.

    Erre egy dungeon megjelenik tökömtudja honnan egy amúgy nem vészes de pillanatnyilag számomra fullosnak számító sereggel az első váramnál na gondolom ez simán be fogja venni, mivel négy nap még a következő hétig így a második várost is simán eléri és elfoglalja game over man! GAME OVER!

    Az első váramban volt egy híró (a tavernban láttam hogy elég magas szintű és már korábban egyszer ki kellett nyírnom, szal megvettem inkább én hogy a dungeon nehogy felfogadja megint) szal elkezdtem kalkulálni, megvettem vele még azt a pár egységet ami még elérhető volt és kivittem Shadyához akit szerencsére az előző pályán feltápoltam rendesen Raelag szintjére, aztán Shadyával nekiugrottam az ellennek!

    LET THE BATTLE BEGIN!
    A lila sarokba Shadya!
    A kék sarokban az a köcsög buzi rohadék Lethos a szaros mérgeivel!

    Volt 12 Dark Raiderem, azokat kettéosztottam 6-6 hátha nyerek még egy kört az extra célponttal.
    Lethos indít és megmérgezi az egyik gyík szakaszomat és a sárkányaimat!
    Most jövök én, a másik szakasz gyíkkal előremegyek és prédának dobom őket hogy ravasz tervemet végréhajthassam és BEJÖTT! Lethos Grim Raiderjei a rádiuszon belül maradtak MUHAHAHAHAAHA
    Az alábbi képen felhívom a figyelmet az egységeim létszámára, kb így nézett ki a csata kezdete.

    Empowered Meteor Shower HAHAHA


    Lethos lezúzza a Dragonjaimat, a helyzet fokozódik stb végül Lethosnak marad 7 Grim Reaper, 10 Minotaur és 2 fetámasztott sárkány (egyébként MINDENKI aki az északi városból jön ezzel a sárkánytámasztós dilivel idegesít, én megölöm őket ő meg feltámasztja) Nekem meg összesen maradt bal alsó sarokban 6 minotaur, Shadya jön rögtön utána Lethos szal ha most nem nyerek akkor kinyírja a minotaurokat és mindennek vége!
    Az egyetlen szóbajöhető lehetőség az Empowered Chain Lightning!
    Na igen.
    Össze se tudom számolni hányszor szoptam már meg ezt a spellt
    Kezdem a minotaurjain, aztán rápattan a felélesztett dragonokra és ha mázlim van lesz benne még annyi erő hogy a Grim Raidereket is lenyomja és... és keresni fog magának egy negyedik célpontot ami az én 6 minotaurom lesz, kölcsönösen kinyírjuk egymást, mivel Shadyának életben kellene maradnia így el fogom veszíteni a játékot hát lesz ami lesz mást úgy sem tehetek :(

    Ellövöm a chain lightningot, minotaurok fekszenek, idézett sárkányok fekszenek, Grim Raider fekszik ÉS NEGYEDIKNEK A MINOTAUROK HELYETT A FIRST AID SÁTRAMAT VERI LE!
    VÁHÁHÁH VÁHÁHÁHÁH!!!

    Shadya, gyerekeim jövendő anyja!
  • Lammer
    #7602
    jelentem nekem sem akad mar :DDDDDD ehhez mindossze csak szenne kell huzni szerencsetlen procit meg videokartyat :DDDDDD
    proc: 2.65 Ghz... :D videokartya: 530/1200 :DDDDDDDDDDDDDddddddd
  • Lammer
    #7601
    NeoMaNnak igaza van, sajnos tenyleg minden karin beakad, de csak akkor ha viz fele forgatod a terkepet... probalj ki egy olyan palyat mint pl: Subterranean Treasures, ahol a palya kozepen full viz van... ofkorsz tegyel fel mindent maxra =)
    egy picit beakadozik meg nalam is... 2 giga ram+ 3500+ A64(2500Mhzen) meg egy agyonhuzott 6800Gsen(530/1200on) ;)
    ezt remelem javitjak a patchben :D
    szerk: ne "forgasd" hanem "dontsed" 3dben a terkepet ugy, hogy csak viz van a terkepen... ;)
  • Dant0r
    #7600
    Igazad van, igaz..
    De a csalók ilyen helyeken akadnak el általában :)
  • Cuchulainn
    #7599
    Necronál kihagytad az attackot-battle frenzy egyszerűen kihagyhatatlan, csontiknak nagyon jót tesz :) Na meg a cold steel sem gyenge.
    Én mondjuk a dark magicből csak a master of cursest vettem fel, mert így meg tudtam szerezni azt a képességet ami sebzi az ellenséges lényeket ha megmozdulnak. Bár a mass slow hiányzott néha, de sztem így jobban kijöttem.
  • Cuchulainn
    #7598
    Most nemazért de nekem is volt olyan, hogy pont a legnyilvánvalóbb megoldást nem vettem észre.(pl a harmadik necro küldetésnél mikor az istennek nem értettem, hogy miért nem adja oda a harmadik artifactot a harmadik vár elfoglalása után)Ettől még nem kell egyből lecsíterezni valakit...
  • V1P3R
    #7597
    Heroicon tartok a dungeonnál, eddig semmi probléma
    Itt egy kis segítség, hogy hogyan skillezzünk, nekem bejött
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Haven:
    1. Light Magic + a 3 master (resurrect meg a tömegspellek miatt kötelező)
    2. Enlightment (+stat)
    3. Sorcery + Magic Insight (3as level spellek miatt)
    4. Logistics + Death March meg ami kell hozzá (sokat kell szaladgálni)
    5. Leadership + Aura of Swiftness meg ami kell hozzá (alapból van leadership, az Aura meg nagy királyság)

    Inferno:
    1. Attack + Archery + Tactics (sok sylvan lénynek jót tesz)
    2. Dark Magic + a 3 Master (az átkok nagyon jók)
    3-5. Enlightment, Sorcery, Logistics mint a Haven-nél, csak itt Death March helyett Teleport Assault

    Necro:
    1. Dark Magic + a 3 Master (az átkok nagyon jók)
    2. Elemental Magic + Master of Life
    3-4. Enlightment, Sorcery, mint a Haven-nél
    5. Leadership - ez alapból van, de szart se ér itt :(

    A Warlockot meg valszinű így fogom:
    1. Defence - alap
    2. Destructive Magic + Master of Ice
    3. Luck - Warlords Luck, meg ami kell hozzá
    4-5. Enlightment, Sorcery

    A maradék skilleket meg ahogy sikerül :D
  • Dant0r
    #7596
    ~600 hozzászólást olvastam vissza, és a "nincs időm" meg "inf. 2. pályáig tetszik"-en kívül nem sok mindent találtam.

    És ha mást nem, akkor TE tanulmányozd át, hogy mások miket irogattak (kérdeztek-válaszoltak), mert legalább 3x le lett írva, hogy mit kell csinálni.
    Meg különben is, ha annyira nagyra vagy magadtól: találd meg egyedül a megoldást, nem kell neked segítség.
    Ha meg időd nincs: ne játsz vele, ez nem a hétvégi 20perces kikapcsólódást ígérő játék.

    (amúgy nincs semmi bajom, nem beszólásként írtam- _tényleg_ nem értem hogy pont egy ilyen alap-kérdésnél hogy lehet elakadni.
    mert ha belegondolunk, akkor a 3 vár elfoglalása után maradt 1 nagy fekete paca a térkép közepén, és a "VAJON hol lehet" szitu merült fel...)
  • valaminick
    #7595
    csak nem nekem szóltál be lol?:D nézzd már vissza eddig miket szóltam hozzá légyszives aztán nyisd ki a kicsi szád! thx

    egyébként ha meg nem nekem szólt akkor sorry viszont akkor tanuld meg hasznélni a válsz gombot ! :P