14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • Ted Beneky
    #10017
    Szia !

    Még nem játszottam ezt a " Könnyek Ossirért " pályát, de ki kell ásni az " Asha könnye " artifactot és bevinni a megfelelő városba, hogy az elf király fel tudja fejleszteni a városát a nagy háborúk után.
  • b-type
    #10016
    szvsz varázstárgyakat ne keverjünk bele, csak pusztán a skill és az alaptulajdonságok, valóban nagyon brutter kombókat ki lehet hozni varázstárgyakkal, de az nincs, illetve esetleges.
    szvsz ha összehasonlításokat végzünk mágiaosztályok között akkor ne szerepeljen benne artifact.
  • j0nNyKa
    #10015
    ezzel total egyetertek, de a meteor shover earth magic, nem fire :]]
  • SaGa Jr
    #10014
    Az empower valóban csak +50%-ot ad. Nem duplázza a sebzést.
    Viszont ahogy haladsz előre a destruction magicban, úgy emelkedik az alapsebzés és a plusz sebzés is. Ami kezdetben (nincs skill) 25+25*Sp, az Experten ennek többszöröse is lehet alapból. Úgy meg nem kunszt elérni a 3000 körüli sebzést. De jöhetnek még tárgyak is amik tovább erősítik az adott varázslattípusokat. Így viszont már kijön a duplázás. Teszemazt egy tűzmágiát 50%-al erősítő varázstárgy + Empower, az már dupla sebzésű tűzvarázslatokat jelent.
    Olyan 25-30-as Spellpower megléte esetén az Empower és megfelelő varázstárgy jelenlétében tényleg gond nélkül összejöhet az ennyire magas sebzés.
  • SaGa Jr
    #10013
    A plague tent magától működik egy ellenséges lénycsapatra. Nem kell irányítani. Ha megvan a hősnek ez a képessége és van tentje, akkor nyomatni fogja az minden körben a plague hatást.
  • Bagoly81
    #10012
    hello Az ossian könnyei -i küldetést nemtudom megcsinálni :( elfoglaltam az egész mappot, csak egyedül vagyok ,és ezt a könyet kell megkeresni, de nemtudom hogyan,azt irja figyeljem az utmutatot, én nemigazodok ki benne, mert nem mutat semit. léci segitsen valaki 1 teljes napot csesztem el ne vesszen már kárba. a küldetést az egyedi játékba választottam ki. utána olvastam a faq ba is ott nincs semi és a fun oldalon sem. plizz pliz
  • SaGa Jr
    #10011
    Ha aktív az imbue arrow és ki van választva a varázslat is, akkor el is lövi a spellt, de csak a kiszemelt célpontra fog hatni és nem lesz külön lehozva a grafika. Kilövi a vesszőt és a becsapódáskor a sebzéshez hozzáadódik a varázslat sebzése is. Meg persze levonódik a mana.
  • j0nNyKa
    #10010
    sracok verseny reszleteket nezzetek at, ertelmezzetek, aztan ha kerdes/keres van, tegyetek fel
    hetfon kezdenenk, mindenki mindenkivel jatszik, tehat hetfotol elozetes megbeszelesek alapjan kezdjetek el a csoporttarsaitokkal jatszani, eredmenyeket pedig lokjetek ide, illetve kulon nekem e-mailben : [email protected]
    a bannerba a tablazat reggel kikerul
    a visszajelzesekbol ugy neztem, hogy nagyjabol mindenki raer minden nap 4-8-10 ora korul valamikor, tehat szerintem nem lesz gond az ido-egyeztetesekkel
    hajra!
  • IceTom
    #10009
    hmm.probáltam neten játszani,de egyikbe se tudok belépni..azt írja ki hogy játék adatai mások..ellenőrizzem a verziót és a modokat..a verzió szám stimmel.hisz már mindenkinek 1.1 -es verzió van..akor a modokkal lehet a probléma..mivel nálam csak a treant mod van fent.ezért nemértem hogy 30 szerver közül sehova nemtok belépni..v.mi ötlet?
  • Cobra.
    #10008
    Constantin, olyan videókártyád van, amin megy a játék? Patchből többféle van, a te verziódnak megfelelőt kell megkeresni hozzá. Van külön Collectors Editionos és sima, illetve országonként különbözőek is. Ha CE-s tesztverziód van, akkor valószínűleg az UK CE patch kell.
  • Ano Nymus
    #10007
    Szassztok!
    Légyszi, valaki küldjön e-mailen egy mentést a következő pályáról:

    The Warlock (Dungeon Campaign)
    4. The March

    E-mail: [email protected]

    Köszönettel
    Ano Nymus
  • constantin
    #10006
    Heló.Nem megy a játék.Minden fasza de amikor betölti a mapot akkor kidob.A patch.et nem lehet feltenni mert azt írja hogy a game nincs feltelepítve.A faq-ot olvastam.Valaki segítsen!!!!!!!!!!!!!!!
  • V1P3R
    #10005
    Visszatöltöttem a Dungeon uccsó pályájának az elejét
    Nekem ott 1400 Empowered Meteor sebzés volt, neked a végére 3000? Nem piskóta!
  • ThugEdge
    #10004
    hali
    az inferno 4-ben elfoglaltam az inferno várat le is jött egyszercsak a kis zöldike,kipicsáztam,érdeklődnék,hogy még esélyes,hogy lejöjjön vki?
  • 3P
    #10003
    Igazad van! :) A dungeon elején vagyok, de majd csak fejlődik az én hősöm is. Azt nézem, hogy ez az empowered a leírása szerint csak 50%-ot emel. Írtad azt hogy nálad duplázta sebzést. Azt hogy lehet elérni?
  • steweee
    #10002
    így már értem. köszi
  • j0nNyKa
    #10001
    jaj varj mar, keveredes van, en dungeonrol beszltem, ott van empowered spell, es ott sebeztem 3k-t :]
  • Cobra.
    #10000
    10000
    bocsánat, nem tudtam kihagyni :)
  • Cobra.
    #9999
    Igaz még ne mpróbáltam, de a leírásból arra következtetek, hogy csak akkor működik, ha a Rain of Arrows vagy a Deadeye shot skill is megvan és favorite enemyre lősz valamelyikkel.
  • steweee
    #9998
    lécci-lécci vki segítsen !

    9994-re !
  • 3P
    #9997
    Persze. Ezért is írtam, hogy nem ismerem a wizard kampányt (milyen artifactokat, hány sp léptető van, stb..) így arról nem is tudok nyilatkozni.

    Na mindegy egyszer majd addig is eljutok, most viszont még csak a dungeon rejtelemivel ügyködöm.
  • j0nNyKa
    #9996
    artifactek, stb.-k erositik
    a kampany vegere 3k-t sebzett nekem, azt tudom
    meghat ne felejtsd el, hogy az empowered sebez 3k-t, a sima csak 1,5-et
  • 3P
    #9995
    Hát az 5. részben még soha, de ahogy nézem elég extrém azt a 3k-t elérni:
    25+25*sp. alapban. Azért ez bonuszok mellet is kb 70-80-as SP mellett adódik, ami nem hinném, hogy mindennapos lenne (Wizard kampányt nem ismerem, lehet, hogy ott szórja a SP-t)...
  • steweee
    #9994
    gyors választ várok. 1.1 peccs fekrakva. hogyan működik az imbue arrow?

    azt gondoltam hogy először aktiválni kell a varázskönyvben, aztán kiválasztani a kívánt támadóvarázst a nyilvesszőhöz, aztán kijelölni az ellenséget akire lövök a nyillal és egyúttal az rásüti a varázst is. de csak a nyilvessző találja el. miért?
  • j0nNyKa
    #9993
    rendben, viszont akkor valaki surgosen jelentkezzen
  • Axsys
    #9992
    1000 bocs mindenkitől, Jonnyka szedd ki a nevem a táblázatól, eddig úgy volt hogy vasárnaptól ráérek de közbejött a munka úgyhogy hétfőtől dolgozom, vasárnapom szabad csak azalatt meg úgyselehetne semmit meg nemis ilyesmire akarom fordítan. Elnézést mindenkitől ha nagy galibát okoztam, sorry.
  • j0nNyKa
    #9991
    neked sem sebzett meg 3k-t a meteor shovered :]
  • 3P
    #9990
    Már miért lenne ":D", hogy a 4. kampány elejéig nem jöttem rá, arra, hogy fix skillekkel indít (természetesen a faji skill fix-re rájöttem, de azzal, hogy amit még a mellé ad az is fix, arra nem)? Nem szoktam újraindítani a játékot, amiért nem túl kedvező az indulási pozicó. Szeretem a kihívásokat, de most kiváncsi voltam, s kiderült. Ennyi, ezen nekem nincs mit szégyellni, ha neked ez ":D", akkor legyen! :)

    Egyébként egyet értek abban, hogy szarok többnyire az ultimate ability-k, csak az alap kampányban az ember még kíváncsi, s gondoltam, hogy ha már ezt kínálja a játék, akkor kipróbálom így, de nem jön be. Főleg mert van nekem néhány favorit skill-em, amiről nem szívesen mondok le....

    Az igazat megvallva szerintem a sebző mágiákat, nem olyan kiugróak, hogy arra feltétlen érdemes legyen menni (heroicon tuti nem), jobban szeretem a harci jellegű(bb) hősöket némi mágiával (főleg taktikai, blind, haste, belss, confusion, stb...). Ennek némileg ellentmond, hogy a Defgense-ért nem vagyok oda, de az oka egyszerű kevés a skill, s egyszerűen nem jut rá. Ha már támadás alatt van olyan egységem, amit sajnálok az régen rosz, s akkor már a defense-től sem vagyok boldogabb. Jobban kedvelem az Attack-ot tőle, s így az a logistic mellett alap skill. Adott esetben jól jön a Leadership, de messze nincs olyan jó, mint a 3. részben. Érdekes alkalmazása pl. a morál nélküli seregeknél (élő holt), hogy a diplomacy-val csatlakozó egységek a szintnek megfelelő nekromantaként jönnek. Kedvelem még a Luck-ot, talán nem is kell írni, hogy miért. Tehát a fajai fő skill mellett ami nekem bejön a Logistic, Attack, Leadership (még necronál is), Luck, és valamelyik mágia, ajánlottan a fajhoz kötődően. Szerencsére a taktikázáshoz hsznált mágiára így még a manpont is mindig elég. Ha még egy mágia kell(ene), akkor talán a Leadership, amit ebből beáldoznék, de nem szivesen.

    S ha már írtam a mágiűáról, akkor:

    Summoning: Ütősebb lenne, ha Telport nem rendom működne magas szinten, bár az Earthquake még mindig jó. A Conjure Phoenix meg csak adott esetben jó, főleg egy pálya elején, amikor még kcsi a csapatunk (igaz akkor nagyon jó, főleg magas szintű hős mellett, tehát inkább kampány spell), utána már nem kiugró...

    Destructive: Továbra sem szeretem a támadó mágiát, persze ha nincs más...

    Light: Egy harcos jellegű csapat mellet nagyon jó, sőt... :)

    Dark: Talán a kedvenc mágia osztályom, rengeteg jó taktikai mágia van benne. Nekem bejön.
  • j0nNyKa
    #9989
    *baj
  • j0nNyKa
    #9988
    nem, amit irsz, teljesen jol hangzik
    talan annyiban tudok belekotni, hogy amig a hirod nem lep, addig nem sokat er a taktikad
    meg esetleg annyit, hogy altalaban nincs tul sok spellpowerje a rangernek
    de egyebkent tetszik a taktikad, semmi ban vele
  • V1P3R
    #9987
    De hát ez a szép a játékban, nem, 1000féleképpen lehet hatásosnak lenni, mindenki játszik preferenciája alapján!
  • V1P3R
    #9986
    Inkább lestunnolom a lightninggal, hogy ne kerüljön sorra kb. sose, minthogy sebezzen 100at! :D
  • Tutilevi
    #9985
    hát amkor 20 spectral dragon kemény 100-at sebez mert akkora a defensed....
  • V1P3R
    #9984
    Hát én inkább ellövök 4 Imbued Lightningot körönként (1 hero, 3 ballista), minthogy Ilyen Last Stand meg Stand Your Ground Spellekre költsek, mivel a játék általában úgy is egy nagy csata alatt dől el, ott meg a mágia dönt.
    Hiába van nagy attack-defence-ed, ha amíg a ballista él, 4 unitod stunnolódik a folyamatos Imbue Lightning miatt! :D
    Vagy te nagy Attack-Defence-es vagy?
  • j0nNyKa
    #9983
    jol ertem, hogy azt irtad, hogy rangernek nem jo az attack meg a defense ?
  • V1P3R
    #9982
    Sylvan-nál maga a skill brutál lenne, ezért van kiegyensúlyozva egy elbaszott előfeltétel listával :D
    Warlocknál viszont a skill is meg a feltételek is fosok! :D
  • V1P3R
    #9981
    Nézzük miért nem kell ultira menni
    Knight - Mert szar
    Demon - Sorcery + Leadership (Gate Master) jobb az Attack + bárminél
    Necro - Sorcery + Summoning jobb az Attack + bárminél
    Ranger - Attack + Defence túl sok elkúrt skill, mágiával jobban jársz
    Warlock - Kevés bónuszt ad

    Wizardnál viszont hihetetlenül jó
  • Szaruman
    #9980
    Sylvan se rossz(2.x szeres ütés). warlock ulti a hadjáratban felesleges, mer 3-4 pályán még vár sincs
  • V1P3R
    #9979
    1. Minden level 1 hősnek előre beállítottak az induló skilljei. Ha erre még nem jöttél rá 3 kampány alatt, heroic ide vagy oda, akkor... :D
    2. Warlockkal ultimate ability? Én amint megláttam, hogy Plague Tent kell hozzá, ami Plague-elni sose fog, mert nincs First Aid Tent, letettem róla, ill. már akkor, amikor elolvastam a leírását. Egy ulti ability éri csak meg sztem, és az a Wizardé
    3. Szar a Defense skill? Akkor scenarioban valasztassz egy olyan hőst, akinek nincs. Kampányban ez van, a készítők kitalálnak egy skillt amivel kezdessz.

    A skill sorrendet meg nem kell szidni, így legalább mérlegelni-gondolkozni is kell egy kicsit, hogy pl. alaphelyzetben mi lenne jobb: Pathfinding, vagy egy felturbózott Teleport, amivel a Hydráinkat szépen behozzuk a csatába.
    Van pár hiba azért, pl. az említett Plague Tent, meg szintén a Warlocknál az, hogy a Resistance skill elérhetetlen, de ezt leszámítva jó ez így.
  • 3P
    #9978
    Persze ez így rendeben is lenne. A gond ott van, hogy megkötik teljesen az ember kezét.
    A Defense-vel meg mint írtam az a gond, hogy ha az ember ki akarja játszani a Warlock spec. abily-ét, akkor meg ugrik a mágia használat, legalább is 3. szinttől felfelé, ami egy eléggé kiherélt Warlock-ot eredményez. Ez szerintem nem logikus, sőt szerintem ez kampány tervezési hiba, vagy nem tudok valamit. Ezért lenne jó, ha több fő skill lenne. Így azonban marad az, hogy bukik a spec ability, marad a mágia.

    Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a Knight a Necro és a Daemon hősöknél ezt nem éreztem az elején ilyen súlyosnak, itt bosszantott fel dolog, bár egyik korábbinál sem tudtam elérni eddig a spec ability-t szintkorlát, vagy mint pl. a Necro-nál egyszerűen nem adta be az egyik szükséges Skill-t (Logistic), pedig húztam amig már nem volt más választásom.

    Na siránkozás stop :), inkább Dungeon kapány folytás...