526
A MI országunk
  • PREMIERE1
    #486
    Ismét egy zseniális, "abszolut nem sértő" kép a Blikkből!
    (Fehér Miklós, széttépett asszony, és most ez, csak a közelmúlból ...)


  • O0D:
    #485
    Na sajna az egész feltalálójának az előadását nem hallottam csak a végére értem oda. Viszont mondott pár érdekes dolgot.
    (nem tudom most melyik a 3 név közül) Ő küldött az rtl klub fókuszának faxot, hogy nem ért eggyet az ott elhangzotakkal, és az egészben szó sincs "semleges áramról". Aki a fókuszban volt, hármuk közül az egy "szimpla menedzser", és ezzel a szöveggel csak el akarja adni, szóval nem ért hozzá.
    Szóval EZ magyarország. Érdekes hogy miért nem adják le azt a szöveget amit elfaxolt nekik, hogy helyesbítsék az ott elhangzottakat.
  • O0D:
    #484
    Még jó hogy holnap látom ennek a kísérletét a microcaden :)
  • FtranX
    #483
    Zseniális magyar felfedezés a semleges áramról
    Hétpecsétes titok
    RTL Klub Fókusz - Jakab Ádám

    Elég egy rossz mozdulat és kész a baj! Persze az áramütést meg lehet úszni is. Főleg a filmeken. A legtöbbször azonban ennél sokkal nagyobb megrázkódtatás is érheti azt, akit megüt az áram. Magyarországon évente legalább 50 embert ér halálos áramütés.

    Három magyar tudós, Csefkó Pál, Magyar László és Sarkadi Dezső nemrég olyan áramot fejlesztett ki, amely megakadályozza, hogy valakit véletlen áramütés érjen. A találmány neve hivatalosan impulzus üzemű makroszkópikus kvantum-oszcillátor. De a tudósok egymást között csak egyszerűen semleges áramnak hívják. A semleges áramban nem töltött részecskék vannak, hanem töltetlen részecskék. A pontos működéssel még a tudósok sincsenek teljesen tisztában.
    A semleges áramot egy áramátalakító hozza létre. Működése hétpecsétes titok. Annyit azonban sikerült megtudnunk, hogy köze van a titokzatosan hangzó Cserenkó fényhez, a neutrínóhoz, a fénycsőgyújtóhoz, sőt mindenféle gamma sugarakhoz is. Vagyis olyan dolgokhoz, amit egy átlagos ember soha meg nem ért. A tudósok egy 20 évvel ezelőtti ötleten kezdtek el dolgozni, ami egyik társuk agyából pattant ki.

    „Létrehozott egy olyan elektronikai kapcsolást, ami egyébként bármilyen elektronikus áramtervező programmal kipróbálva nem működhet! És természetesen elektronikai szakemberek is, ha ránéztek, azt mondták, áh, ez nem működhet. Ennek ellenére a készülék működött” – magyarázta Dr. Magyar László fizikus.

    Bár a semleges áram életet menthet, nem mindenkinek van rá szüksége. Szerbiában vagyunk, a világhírű áramember, Bibának a lakásában. A Guinness Rekorder fiatalembert soha nem rázza meg még a hagyományos áram sem. Még a 20 ezer voltot is simán kibírja. Feszültség-levezetőként még a virslit is képes a saját testével megsütni. Az áramembernek az édesapja, sőt a nagyapja is immúnis volt az amperekre és a voltokra. Halálos áramütés az ő családjukban sohasem történt.

    „Nem ráz meg az áram, mert nem izzadok, száraz a bőröm és ez szigetel” – magyarázta az édesapa.

    De ilyen képességekkel nem mindenki büszkélkedhet. Talán ez is az oka annak, hogy évente tízezreket csap agyon az áram az egész világon. A semleges áramtól viszont senki nem halna meg. Ehhez pedig mindössze speciális generátorokat kellene építeni, vagy pedig ellátni minden lakást egy különleges átalakítóval. Persze ehhez még jó néhány kísérletre van szükség.

    „Én nagyon élvezem ezt a dolgot! Mindig nagy örömet okoz és mindig nagy felkiáltással üdvözöljük a legújabb sikeres eredményt. Amelyek szokatlanok! És mivel szokatlanok és ilyet még nem láttunk, ez egy nagyon jó érzés” – mondta el Sarkadi Dezső fizikus.

    A találmány – ha lesz rá pénz, hogy kutatások befejeződjenek - sokak szerint esélyes lehet a fizikai Nobel-díjra. És arra, hogy emberek százezreinek mentse meg az életét.


    ROFL, ez is a mi országunk!
  • Punker
    #482
    miért szüntették meg a metró rendőrséget?
  • LittleL
    #481
    Külföldön is kábé annyiba kerülnek a lemezek , mint itthon.
    De a külföldi fizetések 7 szer magasabbak,
    tehát a külföldi ha Cd -t vesz otthon, az annyiba kerül neki, mint
    nekünk 600 forint.
    600 forintért kéne itthon is adni, akkor mindenki megvenné, és nem írogatna, meg töltögetne a netről.

    Aminek előbb utóbb az lesz a vége, hogy nálunk is bevezetik a büntetést az mp3 cserélésnél.
  • PREMIERE1
    #480
    Mai hír!

    Európát átformálja a terror réme

    Egy idézet:

    "Nem akarva, hogy túl nagy felfordulás legyen, közöljük, hogy újságírók vagyunk. Hála az égnek, akkor nincs baj – mondja a sasszemű BKV-s, de érzünk egy ki szemrehányást a hangjában."

    Majd a terrorista is ezt mondja? Majd megnyomja a gombot ...
  • Garfield
    #479
    Ez egy nagyon béna kifogás.
    Ha szétnéznél az interneten, akkor valszeg találnál olyan oldalakat, ahonnan CD-t lehet rendelni jóval a tényleg horribilis bolti kisker ár alatt.

    Bár kérdés, hogy milyen zenéket hallgatsz.

    A kérdésre válaszolva: most várok egy csomagot az Amazon-tól két maxival és egy albummal, tegnapra ígértét, valszeg a Királyi Posta b*szakszik.
  • Voltan
    #478
    Én tavaly novemberben vettem meg az új King Diamond albumot. Nem nagy szokásom CD-t venni, de azért a kedvenc bandáktól szeretem, ha megvan eredetiben. Azért úgy sokkal jobb. Ez a 4500-5000 Ft-os CD ár azért tényleg nagyon magas.
  • Voltan
    #477
    Hát, ez tényleg hihetetlen! Az ilyen nyálcsorgató, szenzációhajhász zugfirkászokat nemes egyszerűséggel főbe kéne lőni. Erre csak azt tudom mondani, amit már annyiszor: naggyon fasza kis világban élünk...
  • PREMIERE1
    #476
    A MAI BLIKK CÍMLAP! ESKÜSZÖM NEM SEMMI EZ A LAP. FEHÉR MIKI HALÁLA UTÁN IS HIHETETLENEK VOLTAK, DE EZ IS TÉNYLEG NAGYON DURVA! ELSZOMORÍTÓ!
  • PREMIERE1
    #475
    Na igen! Kicsit luxus. Nem is értem, hogy nem jönnek rá, mekkora hülyeség ennyiért adni ... :(

    Különösen a sok MP3 lejátszó meg Cd/DVD író mellett. Adják olcsóbban, vagy értékeljék le. De, hogy 5-6000 forintokat adjak ki CD-re, amit még meghallgatni sem lehet néha a boltban!? Lótúrót!

    +

    "Elfogyott a pénz, ezért legalább két hétre leállították a Nobel-díjas könyvből készülő film forgatását - adta hírül a Színes Mai Lap alapján a ma.hu.

    Az unió filmalapjából 650 ezer eurót ígértek, de további összegekre érkezett ígéret a film angol producerétől és a Magyar Televíziótól. A Színes Mai Lap úgy tudja, minden irányból késnek a beígért összegek, ezért hiába írta alá már mindenki a szerződést, vissza kellett küldeni a kamerát, hisz a forgatást nem tudták elkezdeni. A jelenlegi helyzet szerint minimum két hétig állni fognak a gépek, de már ez is hosszú időnek számít a filmkészítés szempontjából.

    A pletykákat megelőzendő, Gréczy Zsolt, a produkció szóvivője elmondta, a filmkészítésre szánt költség időarányos részét nem lépték át, ám az uniós bürokrácia és a többi befektető pontatlansága miatt kénytelenek megvárni, míg befolynak a hiányzó összegek. Ez valószínűleg nem fogja befolyásolni a decemberre tervezett bemutatót, de az már majdnem biztos, hogy március végére nem fejezik be a felvételeket.

    A két hetes leállás több szempontból is hátrányos, többek közt vissza kellett küldeni a Londonból csaknem napi két millió forintért bérelt kamerát, és további problémát jelent, hogy a téli jeleneteket egyre nehezebb lesz leforgatni a közeledő tavasz miatt, ami már február elején is átmeneti problémát jelentett. Ha valóban javul az idő, akkor újabb összegek fejében, mesterségesen kell megoldani a környezet téliesítését - mondta el Gréczy. A szóvivő cáfolta azon híreszteléseket, miszerint kilépett az angol producer és ez okozná a forgatás leállását."
  • Punker
    #474
    magamnak én se vettem cd-t kb 3 éve
  • LittleL
    #473
    Hát ,ja.

    Egyébként, ti mikor vettetek utoljára CD -t ?
    Mert én kb 7 éve, amikor kiugrottunk ide Ausztriába, Oberwartba.
    A Madonna : Frozen albumát vettem meg.
    Itthon ki ad ki 5000 Forintot Cd -ért, nevetséges
    Én már eldöntöttem, hogy soha nem fogok cd -t venni ebben a büdös életben.
    És ti ?
  • PREMIERE1
    #472
    "Csaknem négyszáz hamis, illetve másolt CD-lemezt foglalt le a rendőrség egy diszkórazzia alkalmával Székesfehérvárott.

    A Fejér megyei nagyváros rendőrei a hét végén szerveztek közös akciót a MAHASZ-szal, hogy ellenőrizzék a szórakozóhelyeken használt hanghordozók jogtisztaságát. Az akcióban összesen három rendőr, míg a MAHASZ részéről egy szakértő vett részt, s a hétvége alatt összesen hat szórakozóhelyet ellenőriztek a megyeszékhelyen.

    A razzia alkalmával a vizsgált hanghordozók mindössze egy szórakozóhelyen bizonyultak jogtisztának, az öt másik diszkóban azonban összesen 387 darab írott, illetve másolt CD-lemezt találtak. A hanghordozókat a fehérvári nyomozók lefoglalták, majd szakértői vizsgálatra küldték. E vizsgálat alapján derülhet majd ki, összesen hány rendbeli bűncselekmény miatt vonhatók felelősségre a hamis CD-vel dolgozó lemezlovasok - adta hírül a HavariaPress."

    Ez milyen baromság! Tipikus magyar baromság. Elvitték az összeset, aztán majd kiderül nem történt jogsértés. Biztos nem gyűjteném össze írott CD-re azt, amit le akarok játszni ...
  • LittleL
    #471
    Mittudomén
  • Prank
    #470
    a zokszigén? hány litér?
  • Kaplan
    #469
    Mi országunk kicsi, de jó sok az oxigén benne...
    Ez nem volt poén .
    Amúgy szeretem meine hazámat...

  • LittleL
    #468
    Ja, ez lenne a megoldás.

    Egyébként most döntöttük el, hogy olyan kamu kamerákat fogunk felszerelni az üzleteinkbe. legalább.
  • I.C.ram
    #467
    Bekéne vezetni az amerikai kisbolt módszert. Shotgun a pult alatt :)
  • LittleL
    #466
    Az a baj itthon, hogy a törvény inkább védi a
    csalókat, lopókat, mintsem az ÁRTATLAN embereket.
  • LittleL
    #465
    A szemét cigánynál meg volt egyébként egy köteg
    HÚSZEZRES, azzal fizetett, amikor a tortát vette,
    de a 200 forintos marcipánt már nem fizette ki, pedig
    látta hogy a gyerek kirohan vele a Kereklámpás Mercibe.

    SZEMÉT ROHADT KURVA CIGÁNYOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • LittleL
    #464
    ..SZÓVAL EGY Cigány rendelt ugye egy tortát, ki is fizette, de
    a kisfia addig , amíg a csaj visszaadta a visszajárót
    ellopott egy marcipán figurát.
    És amikor az alkalmazottam mondta, hogy ki kellene azt is fizetni, akkor a cigány megfenyegette, hogy úgysem látta, meg
    úgysem tudja rábizonyítani, meghogy majd a felesége bejön az üzletbe és
    szétszabja, meg ilyesmi.
    Szegény lány sírva mondta el a telefonba, annyira megijedt.

    Én meg azonnal odamentem, és bementem a rendőrségre.
    Persze a 10 ezer forintos értéket nem éri el, úgyhogy kár is feljelenteni a cigányt.
  • LittleL
    #463
    Más.

    Képzeljétek , ma felhív az alkalmazottunk, hogy egy
    CIGÁNY
  • I.C.ram
    #462
    Ugyanez megtörtént a németeknél is a IIVH elött nemsokkal. De ez nem a Hitler Jugend, ez egy sima mezei gyereknek csinált versenyek voltak.
  • Punker
    #461
    elolvastam, kisdobos ökörségből annyi maradt meg bennem hogy fél órát álltunk a napon a semmiért és leb*szott a tanár hogy ne dumáljak.....
  • LittleL
    #460
    De azért alsós kisgyerekekkel ?
    AZért durva, nem ?

    De erről nem világosítottak fel bennünket, hogy :

    Azért kell átbújni a madzagok alatt, mert ez olyan, mint
    a fronton a szögesdrótok....
    Vagy nem mondták, hogy:
    Ezek a kövek itt olyanok, mint fronton az elaknásított terület.

    Hanem burkoltan ment a dolog, ez ilyesztett meg később, úgy 5 évvel később.
  • Prank
    #459
    azt írtad, hogy a fegyveres erők napján történt mindez, hát akkor nem meglepő...
    akkor lett volna érdekes ha ezt mindennap megcsináltatták volna veletek...
  • LittleL
    #458
    Én is csak másfél évet, de lehettél kisdobos.

    De elolvastad ?
  • Punker
    #457
    nem én már nem voltam úttörő....
  • LittleL
    #456
    Helló, a 421 -es hez nincsen hozzászólásotok,

    veletek nem fordult elő ilyesmi ?
    Úttörők, fegyveres erők napja, őrsök, munkásőrök stb..
  • Prank
    #455
    szvsz semmiképpen nem maradhattunk volna távol a háborútól, amúgy is a lehető legrosszabb helyen vagyunk, mármint elhelyezkedés szempontjából...
  • PREMIERE1
    #454
    Teleki úriembert játszott, azért lett öngyilkos. 1941 áprilisában még nem tudhatta senki, hogy mi lesz a háború vége. Akkori állás szerint egész Európa a németeké volt.

    Ha nem lépünk be az Jugók ellen, vsz lazán menetből megszállnak minket. 1944. március 19-én is 1 nap (sem) volt az egész. Amikor nem engedtük át a lengyelek ellen a német csapatokat, Adolf már akkor őrjöngött egy sort. Adolf utált minket, leszarta volna a kelet-európai országokat. Már a lengyel "balhé" óta orrorlt ránk.

    Az angol haverság közismert volt. Hitler senkit nem hagyott volna ki, aki a céljait szolgálja. A pici magyar hadsereg valóban nem képviselt nagy erőt. A gyorshadtest azonban szinte rögtön ment a SZU-ba. Az valamivel korszerűbb volt, mint a Donnál megsemmisült "II. Magyar Hadsereg". (Akkorra ugye már kivonták onnan a GYH-t.) De nem is azért kellett, hanem utánpótlás, tartalék, bázisok stb. stb.

    A ruszkik meg valóban jönnek, de vsz svájcig meg sem állnak, ha mi nem vagyunk 1944 utolsó hónapjaiban. Ha minket megszállnak, akkor meg a háború során Románia megkapja a Tiszántúlt is, Felvidéket a fasiszta szlovákok, a nyugati országrészt hozzácsapják Németországhoz (Ausztriához), a maradékon meg garázdálkodnak a németek és a nyilasok. A háború után azonban Párizsban visszakaptuk volna azt, amit elvettek Trianonban (vagy legalábbis a nagy részét; kivétel a "Délvidék" és "Kárpátalja" -> utóbbi az urán miatt az tuti a ruszkiké lett volna ígyis-úgyis). De vsz. mimimum úgy bánnak velünk, mint a lengyelekkel. Az tuti, hogy a 45 év ugyanúgy kommunista diktatúrával tellik, (még úgy sem járunk, mint Ausztria, mert ugye, ha megnézed a ruszkiknak mindig volt minimum egy ütközőállamuk), de a Történelmi Magyarország keretein belül.
  • szando
    #453
    azt ne mondd, hogy ez tűnt helyes döntésnek, mert Teleki sem lett hiába öngyilkos azért... ő nagyon jól látta, hogy nem szabad a németek végső sikereiben bíznunk... és nem hiszem hogy ha a Szu elleni háborúba nem lépünk be, akkor hamarabb megszállt volna. hitler tudta, hogy zajlik a barátkozás az angolokkal is, és minket ki akart hagyni, 1részt mert szinte semmit nem jelentett az a pici magyar hadsereg, másrészt félt, hogy majd mi informáljuk a szövetségeseket.. énszerintem ki lehetett volna maradni a háborúból, csak az a baj, hogy az szinte semmin nem segített volna, ugyanúgy jött volna a vörös hadsereg, és onnantól ugyanúgy alakul a történelmünk (Lengyelországot is jól kárpótolták, odadobták sztálinnak...)
  • Pluskast
    #452
    Had említsek egy gyakorlati példát mindara amit itt leírtam. Kb tőllunk 800m-re a bm a belügyminiszterasszonynak bérel itt egy lakás. Igazából én jó ha 2-szer láttam azt, hogy használja is. Ma reggel 7-kor valami iszonytató zajra ébredek fel. Erre jött az FKV-nek egy hókotrója, hogy eltakarírsa a havat. Ezzel még nem is lenne baj. A probléma ott kezdődött, hogy az úttesten egy darab hó nem volt ez a barom meg végigszágúldott mint egy őrűlt de úgy, hogy a hókotró lapátjával végigcsiszolta a tiszta úttestet s egyedűl azt a havat juttatta vissza az úttest széléről a járdára amit elöző este a háztulajdonosok lelapátóltak. Felment bennem a pumpa mert ez a barom itt rohangált le fel mint valami idióta kimentem az utcára megállítottam és ordítozva rákérdeztem, hogy mi az isten nyavajáját csinál itt ahol egy fia hó sincs az úttesten. Persze a vezető egy 50 év körüli borostás "úriember" volt és persze egyfolytában csak azt tudta kinyögni, hogy ezt neki kiadták utasításba. Namost ez így megy minden télen amióta ez a nőszemély elvileg itt lakik. Mi ez ha még mindíg a jól bevált régi elvtársi felfogás, hogy ahol lakik egy nagykutya akkor annál le kell takarítani a hót. Az persze már nem számít, hogy 2 utcával odébb közlekedni nem lehet az úton mert annyi hó esett le, de oda még véletelenűl sem mennek oda de ide ahol még hó sincsen ide jön egy ilyen idióta csak azért mert itt van a belügyminiszternek egy bm álltal bérelt háza.
  • PREMIERE1
    #451
    A második világháborúba való belépés azért sokmindenen múlott. Pl., hogy Gömbös alatt elkezdték németbarátra kicserélni a tisztikart és ezek a második világháború idejére "értek be". Kint a keleti-fronton meg elég gyorsan lépdeltek a ranglétrán felfele, mert ugye a kezdeti német sikerek révén ők is megalapozták a jövőjüket. 1943 után a régi tisztikarra ráfogták a doni vereséget, aztán szép lassan kicserélődött a tisztikar. Mire odáig fajult a helyzet, hogy lépni kellet volna és kb. úgy kiugrani a háborúból, mint a románok, addigra már a kormányzónak nem volt meg az a katonai támogatása, hogy a hadsereg mellé álljon és véget vessen a német szövetségnek. (Azonkívül ugye az oroszoktól mindig jobban féltek! De nem is voltunk olyan helyzetben, mint a románok. 1944-ben minket megszálltak a németek, őket nem.) Sajnos a kiugrást is olyan balfasz módon készítették elő, mint '44 júliusában a Hitler elleni merényletet. A hibákért keményen meg kell fizetni. Ennek lett a következménye a nyilas rémuralom.

    Jugoszlávia esetében sem voltak lehetőségek. Erkölcsileg ugye ott volt az örök barátsági szerződés. Ezt azzal "kerülték meg", hogy az a Jugoszlávia, amit megtámadtak, az már nem az a Jugoszlávia volt, mint amivel megkötötték a szerződést. Ott minimális harcokban vettek részt a magyar katonai alakulatok. A németek lerohanták és pár nap alatt elintézték a Jugókat. Az a röhej, hogy a németeknek sem kellett volna, ha Benito nem szopja be Görögországot és Afrikát. Ha Benito nem keveredik felesleges háborúkba, lazán máshogy alakulhatott volna a háború menete.

    Az oroszok elleni magyar hadbalépést, meg ugye megelőzte egy kassai bombázás. Ami azért akkor egy "frissen" visszaszerzett Felvidék esetében morálisan hatott. Megszereztük, de megvédeni nem tudjuk, lazán bombázhat bárki? Valami ilyen elven mozogtak a dolgok. Addigra a németek elég rendesen páholták az oroszokat, övék volt Európa nagy része, és semmi sem jelezte, hogy az oroszokat nem verik tönkre. Vsz. akkoriban ez tűnt jó döntésnek.

    Ha nem lépünk be? A németek már 1941-42 fordulóján - legkésőbb 1943 - megszállnak, és ezután elviszik a teljes magyarországi zsidóságot és cigányságot. Románok kapnak egy rakat kelet-magyarországi területet. A Felvidéket feldarabolják, majd vsz. Nyugat-Magyarországot is. Ami marad, megszállás alá kerül. Ez volt a másik alternatíva. Az más kérdés, hogy miénk lett volna Erdély és a Felvidék a háború után és vsz. visszállt volna a Történelmi Magyarország, de nagyon megszenvedjük a háborús éveket. (Bár így is nagyon megszenvedtük! Vsz., ha akkoriban tudják, hogy 1944-45 során mi jön, akkor nem lépünk be a háborúba és a megszállást választják. De "ha", az ugye "ha" ...) Akkoriban a német sikerek hatására nem hinném, hogy bármilyen magyar kormány a területek elvesztését választota volna, a hadbalépés helyett.
    Persze lehetett volna trükközni, mint pl. a spanyolok tették (Kék Hadosztály önkéntesei; Franco így szabadult meg - és ez tette őt később szalonképessé - a spanyolországi erősen németbarát rétegtől), de nem sokáig. A vége akkor is a hadbalépés lett volna. Sajnos akkor (is) láthattuk, milyen, amikor egy ország Európa közepén amolyan ütközőállam szinten mozog! Ki van szolgáltatva az eseményeknek. Csak hiszi, hogy saját maga alakítja a történelmét ...
  • QuippeR
    #450
    1) Magyarországtól néhány évtizeddel előtte vettek el egy csomó területet, még szép hogy nem kellett izomból nyomni, hogy megpróbálja visszaszerezni azokat (vissza! érzed? nem elvenni, visszaszerezni.)
    2) és ha nem léptünk volna be a Szu elleni háborúba, akkor hány nap múlva jött volna a hivatalos felszólítás? (hivatalos! érzed?)
    3) még szép, hogy a vezetők döntöttek, és nem a nép. ez nem jelenti azt, hogy ők sodorták volna háborúba az országot. azt a valakit, aki ezt tette hitlernek hívták.
    4) az országot nem szállták meg, tehát partizánmozgalomnak nem lett volna értelme
    5) adok egy puskát, szállj szembe a hadsereggel. nem csinálod? te gyáva fasiszta nyúl!
  • szando
    #449
    oké akkor azt a csatlakozást kicsit részletesebben: hitler a jugoszlávia elleni háborúba sem kényszerített bele minket, bár várhatta hogy bekapcsolódunk, ha nekünk igéri a temesközt, muraközt és horvátországot. be is kapcsolódtunk (az angolok hadüzenettel fenyegettek, de az nem következett be, tehát a veszély nem volt olyan nagy). a szovjetunio elleni háborúba fel sem szólított minket, hogy lépjünk be, mi mégis beléptünk. utána jött a németek veresége, a hintapolitika és a német megszállás, majd a nyilas hatalomátvétel.
    ebből két dolog látszik: a vezetők sodorták a háborúba az országot, illetve addig, amíg a környező (és nem annyira környező) megszállt oszágokban nagy jelentősségű partizánmozgalmak bontakoztak ki, hozzáteszem: sikerrel, addig magyarországon az ellenállás szinte nulla volt. azt ne mondd hogy ez nem a nép hibája..
  • QuippeR
    #448
    könnyebb lehet, viszont jobbá csak te teheted magadnak
  • QuippeR
    #447
    nem értelek. azt hiszed, hogy a nép döntött, és mindenben a vezetők mögött állt. ez marhaság. húsz év múlva majd azt mondják rólunk az emberek, hogy egyetértettünk a bokros-csomaggal? (igen, direkt kisbetű)

    ráadásul nem racionálisan gondolkodsz, hanem emocionálisan. ez egy politikai probléma volt, nem pedig ideológiai. sokan ma is azt hiszik, hogy az ország azért csatlakozott a tengelyhatalmakhoz, mert szemét disznók vezették, és nem gondolnak bele, hogy milyen következményekkel járt volna, ha ellenszegülünk.