1430
THE FALL: LAST DAYS OF GAIA
  • Calver
    #1310
    csináltam egy csöppnyi update-et, link #1303-ban, valaki nézzel már meg a durván csillagozott dolgokat, hogy normális-e a magyar megfelelő amit oda írtam.

    Noarpe: tudsz adni linket arról hogy merre lehet megtalálni a modot alapjául szolgáló német modokat? rápislognék.
  • Noarpe
    #1309
    Erről már többszőr volt szó. Légyszívess olvass vissza... [URL=http:// www.kepfeltolto.hu/?img=nsy]#1119[/URL]
  • sg wizard
    #1308
    Sziasztok Srácok!
    Bolyongásaim során felfigyeltem erre az oldalra. http://projekt.cooper-team.com/tfa_index.html Feltünt egy másik helyszin! Egy bizonyos "Mike Ballins" nevezetü fickó! Tudja valaki esetleg hogyan lehet oda jutni??
  • Calver
    #1307
    kössz az okosságot, beleírom.
    magyar nevek mennyire stimmelnek? soknál ugye fogalmam sincs róla, szóval increase morale magyar neve pl még mindig érdekelne...

    mellesleg gondoltam kipróbálok egy új karit, és megnézem h amit épp leírni készülök okosságok közé, az müködne-e. müködik.
  • envoka
    #1306
    Akkor ez mégsem olyan jó adottság. Úgy is mondhatnám sz*r. A játékban nagyon kevés ellenfél támad ököllel, közelharci fegyverrel. Esetleg ha az állatokat is számba vesszük. De azokkal sincs sok dolgunk a játék során.
  • Noarpe
    #1305
    A kézikönyv egy régebbi munkaverzióhoz készült, sok zagyvaság van benne...

    "Stamina" (ez a scriptbeli neve): Ha közelharci fegyverrel támadnak rád, és van neked ilyen, akkor csak a sebzés 70%-át szenveded el (nálad bármilyen fegyver lehet).
  • envoka
    #1304
    Ezt az „Életerő” Adottságot én sem tudom pontosan értelmezni.
    A karakterlapon ezt írja :
    „ -30% sérülés minden egyes közelharcban kapott találat után.”
    A kézikönyvben már a neve sem ugyanaz ennek az adottságnak, hanem „Felfogó képesség”.
    Ezt írja:
    „ -30% sérülés minden elszenvedett találat után. Automatikusan aktiválódik olyan karaktereknél akik megszerzik ezt az adottságot”
    Ha a kézikönyvet veszem alapul, akkor ez a sérülés lehet akár golyó általi is.

    Gránátot tényleg nem érdemes használni, rövid a dobó távja.

    Szerintem (mint ahogy már régebben is írtam), lövésznek elég a 13-as testalkat. Nehézfegyveres karakterrel, ilyen testalkat mellett vittem végig. (szintén 1 karakteres játékban)
  • Calver
    #1303
    itt repül a kicsi guide
    légyszi nézzetek rá, ahol sok *-ot láttok az azt jelenti h nem tudom mi magyarba' a neve (a legtöbb dolgot envoka karakterlapjáról lestem le, ugye nekem angol a The Fall) vagy még valami hiányzik onnan. ajánlott leszedni és notepadban olvasni mert tördelést mint olyat kihagytam...

    persze még baromira nem vagyok kész, még csomó dolog felkerül, de ujjaimtól most ennyire futotta.
  • envoka
    #1302
    Ha egyedül kell tesztelnem,...még karácsonyra sem lesz végleges verzió.
  • Lammer
    #1301
    f@sza...
    csak mar jatszhatnek enis a stuffal...
    [turelmetlen es maximalista]
    nem fogom kibirni a kozel vegleges modig
  • envoka
    #1300
    Idézet:
    "...A mod pluszai, hogy ezt átállíthatod nehézségfüggővé vagy fix 8-ra (cheat Envoka kérésére)..."

    Müxik is rendesen, ahogy kell Minden szintlépésnél a maximum adható Hp-t kapom.
  • Lammer
    #1299
    fixet tamogatom enis
    (es nem azert mert 8, felolem lehet 4 is, CSAK LEGYEN FIX! :D)
  • Noarpe
    #1298
    A const már az alapjátékban is bele van számolva.
    A másik része az alap játékban egy véletlen szám: 4-8.
    A mod pluszai, hogy ezt átállíthatod nehézségfüggővé vagy fix 8-ra (cheat Envoka kérésére).
  • Lammer
    #1297
    ize ha szintet lepsz akkor veletlengeneralt HPt kapsz a mododban, vbagy meghatarozottat(mint a falloutban)???
    mert ha veletlent, akkor en pl. sziveseben latnam, hogy a consti fuggvenye legyen a hp osztas! (mint a falloutban)

    (ne hordj le, hogy nem tudom, mert nem jatszottam meg a moddal, tudod a vegleges fele' fogok jatszani vele :D)
  • Noarpe
    #1296
    Az a kapott xp-k nagyságrendjének változtatása könnyen boríthatja a játékegyensúlyt. Össze kellene számolni az összes xp-t kategóriánként, s úgy lehetne utána újra elosztani.
    Az ötlet jó, felkerült a tennivalók közé...
  • Noarpe
    #1295
    Ezt már egyszer leírtam itt: [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1070904481&no=1186]#1186[/URL]
  • Calver
    #1294
    kérdés, kiváncsi vagyok: 21-es állóképességnél +8 életerőt kapsz, vagy többet? ki akarom számolni mennyi a max hp 25-ös szintre - ha 21-es állóképességnél +8 akkor 448 - de nem vagyok biztos az értékben. bár egy kiados alvás után ugyis nekiállok ujra és tudni fogom, de addig se emésszen már a kiváncsiság
  • Calver
    #1293
    wow. amúgy te vagy a modder, írd át állóképességre

    meggyőzés téma: ok, igazándiból egyszer kellett igazán használnom a skillt, akkor a nomád törzses buzulásnál, ott néztem meg h ahhoz elég a 100-as elég 5-ös karizmával is, azon kívül mindig meg lehetet győzni/ölni az illetőt vagy elhanyagolható volt a jutalom.

    más: a mododban az xp elosztásán nem akarsz változtatni? egyszerűen nevetséges a küldik után kapott hangyafasznyi xp, gyilkolással fájdalmasan többre megy az ember...
  • Noarpe
    #1292
    Aki szeretne beletekinteni a mod jövőjébe, hibát talált, ötletei vannak, beszállna a kérdéses dolgok megvitatásába, az jelentkezzen a mod oldalán található forumon: http://fallmod.extra.hu/forum/index.php

    Várunk mindenkit szeretettel...
  • Noarpe
    #1291
    21: Mint írtam, ez egy elméleti max. A modban plusz lehetőségek még a testalkat (miért testalkat? a constutution tulajdonságot az rpg-kben állóképességnek szokás fordítani) növelésére: alkoholos italok, komplett nehézpáncél szett.

    Meggyőzés: másról beszélsz. Én azt írtam, hogy a progi vagy az egyiket, vagy a másikat vizsgálja. Az teljesen más dolog, hogy a karizma befolyásolja a skillt, az általad leírt helyzetben akkor is csak a skillt vizsgálja a program. Máshol viszont van, hogy pl 14-es karizma kell minimum. A modban az ékszerek növelik a karizmát.

    Bocs a közbenső mod reklámokért... :)
  • Lammer
    #1290
    cheater
  • Calver
    #1289
    ja bocs, vmi kimaradt: életerőhöz rakjatok hozzá 5-öt (csak lusta voltam végigvárni befejező videót többször), valamint képzettségeknél még lenne +5 pont ha visszamentem volna és Keno-t is beveszem.
  • Calver
    #1288
    no, kivégezve... lássuk az összegzést
    Tulajdonságok
    Képzettségek
    Adottságok
    Hírnév

    lehet nyálat csorgatni... igen, jól látjátok, 112 elosztatlan képzettségpontom volt a végére. miért kell ennek a gémnek ENNYIRE könnyűnek lenni? Bioszférában mondjuk kaptam rendesen én is (rohadt railgunosok), dehát mivel az egész gém alatt egy medpacket sem használtam, eddigre készleteim voltak rendesen...
  • KH
    #1287
    persze hogy felrakom
    én most kezdtem csak újra jáccani vele, munka meg egyéb időhiányt okozó dolgok miatt :/
  • Calver
    #1286
    21? wow. na azt vajon hogy? szerek/szteroidok között még nem találtam semmit ami felemeli testalkatot...
    meggyőzés: nem mindkettő? nemtom, én próbálkoztam nomád táborban h felnyomtam 7re karizmámat 5ről, akkor 90-es képzettséggel is ment, 5ösnél viszont 100-as kellett... dehát, képzettségpont az könnyen szerezhető dolog (tanítással +20 speechet szereztem ) míg a tulajdonságok elég fixek (max feronommal lehet +3at növelni ideiglenesen)
  • Noarpe
    #1285
    A dühöngésedre: ha eljutok odáig a játékba, akkor megnézem, s meglátom, mit tehetek ez ügyben. Én sem szeretem az ilyeneket...

    Szintenkénti hp: még gyúrhatsz, az elméleti max: 21!

    Meggyőzés: van ahol a karizma számít, van ahol a skill. Dialógusa válogatja.
    Egyébként a játék csak nagyon ritkán használ feltételnek 100 közeli értéket, általában kevesebb...

  • Calver
    #1284
    simán és egyszerűen
    ugye alap maximum az 20-as testalkatnál 16 életerő/szint, de mivel fix értéket ad és attól h növeled testalkatot életerő visszemenőleg nem nő, ezért gondoltam ez fordítva is müködik, és igen. a trükk az orvosi képességben (medical) rejlik, mégpedig a 99-es értéknél lévő adottságban - amit persze kisebb értéknél is megszerezhetsz, simán fel kell tekerni 99-re, kiválasztani az adottságot és visszacsökkenteni. itt viszont gondba vagyok, nekem angolul van, ott Psychology, magyarban gondolom Pszichológia a cucc neve. a lényege az h 5 percre minden tulajdonságot 2-vel megnövel - így a testalkatot is, és bizony ha a testalkat nő, nő a kapott hp is... tadaam! 22-es testalkat = 18 hp/szint.
    ezért kérdezem KH-t h az ilyen csodákat ha összegyűjtöm, felrakná-e az oldalára, még lenne egy másik okosságom az iszonyatosan hasznos speech skillről is, ami talán a gém 2 legjobb adottságát viszi...
  • envoka
    #1283
    18 HP szintenként ?... Hogyan ?
  • Calver
    #1282
    na, elmult napok tapasztalatai: rájöttem 2 kiváló képességre, amivel tulajdonképpen még tovább birom növelni a szolozás fogalmat, lévén Incrase Morale-al a ritkán használt skilleknél (nagyjából minden ami nem harci) +20%ot ad, így azt nem is kell megtanulni... valamint rájöttem hogyan tud az ember 18 hp-t szintenként kicsikarni
    ja, és mellesleg úgy veszem észre h a meggyőzés esélye *nem függ* a karizmától - 100-as (illetve 80+20as) képzettséggel simán ment mindennek és mindenkinek a meggyőzése. (bár lehet magas karizmával kisebb skillel is ment volna)
    KH: ha az ember összerak egy amolyan "tippek, trükkök" útmutatót - melyik skillt meddig érdemes fejleszteni, hogyan használjuk jól, stb -, felkerülhetne az oldaladra?

    más, egy kis dühöngés, de ez már spoilerben:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    gratulálok a készítőknek, a crpg fogalmát mint olyat azért az árnyak bázisán sikerült egy szépen pofánköpni... jó játék lenne ez a The Fall, de a történet iszonyat kiszámítható, és... *mi a fenéért nem lehet az elnök mellé állni*? ott egy rakás szürkebőrű nyomorék akik 20 éves korukig élnek, valamint a hugomból és még ki tudja hány emberből is ilyen szörnyszülöttet csináltak, és NEKIK KELL SEGÍTENEM? segíteni, hogy a kultúra maradványait és a civilizációt mint olyat romba döntsék - 20 év alatt nem sok mindent lehet ugyanis megtanulni ugyebár... ha máshogy gondolom, meg lelő a kis géppisztolyával, amin a karakterem normális esetben csak röhögne, de így *meghal*? ugyanmár, ez egyszerűen szánalmas és nevetséges. aztán meg a nyálcsorgatás hogy "jajj, az árnyak összeraktak és meggyógyítottak" de jó nekem, szívem szerint én kiírtottam volna az összeset. miért nem lehetett ezt is olyan kellemes, nem lineáris játékként összerakni, mint Falloutot és Fallout 2-t, ahol ha akartál - legalábbis kettőben biztos - végigmehettél úgy is az egész játékon hogy nagyjából mindenkit kiírtottál?
  • Noarpe
    #1281
    Kisebb frissítés a hétvégére: Noarpe mod 1.3.6 update
    Letölthető:
    http://fallmod.extra.hu/
    http://noarpe.endofinternet.net/thefall/mod/noarpe136update.7z
  • Noarpe
    #1280
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Odamenni, szétnézni, elmenni onnan, szidva a fejlesztők felmenőit...
    A küldetés nem megoldható, az el nem készült hivatalos kiegészítésben lenne szerepe...
  • speedi
    #1279
    Hello!

    Mi a feladat a "megtámadott konvoj" kuldetésnél?
  • envoka
    #1278
    Piros x-el jelölve. Kedves Leila-tól egy köpésre.





  • zsocsa
    #1277
    Megy a főzés! :D hát kiderült, h nem is én voltam az idióta (annyira ) mert hiába volt egy fazék kinézetű cooking pot-om - ami ugye főző edényt jelent - nem lehet vele főzni csak a serpenyővel... pff
    Kipucoltam a druglabot, de melyik az a déli bázis, ahol a tudós családja van?
  • Lammer
    #1276
    ez nem reklam abszolut! (aki azt mondja, azt megverjuk... )

    Oruljunk, hogy van egy lelkes modderunk aki foglalkozik a jatekkal! Noarpe
  • envoka
    #1275
    A The Fall - Last Days of Gaia - Noarpe MoD mától elérhető az alábbi weboldalon :

    The Fall - Last Days of Gaia - Noarpe MoD

    Bocs a reklámért.
  • Noarpe
    #1274
    Uff... Ez a hiba már nagyon régóta ismert (én március elején ismerkedtem meg vele, akkor még nem volt saját modom), úgy néz ki, elfelejtettem kijavítani.
    Kösz a hibajelentést

    A teendő: mentett állás visszatöltése, vagy a béka lenyelése...
    Sorry
  • vfrtom
    #1273
    Helló
    Van egy kis problémám a moddal kapcsolatban. Ha főzök Ágnessel eltünik az összes hús és a főző alkalmatosságban is benne marad a kaja de többé nem használható. Mi a teendő ilyenkor vagy csak én vagyok bal****?
  • Noarpe
    #1272
    Ne etesd hússal, vegetáriánus. Főzés: jobb gombbal menüből serpenyő ikon.
    Ahol a végigjátszás van, ott van egy lista a kombókról (igaz, az sem teljes). De kisérletezhetsz: amihez elég a tudásod, azok alkotóelemeit barna színnel jelöli ki a kombo panel megnyitásakor.
    A modom kombóit meg majd ha jó kedvem lesz (túl sok van belőle).
  • zsocsa
    #1271
    Hi!
    Agnes képességei közt van a főzés, de hiába. Van húsom, cooking pot-om (fazék) és ráhúzom a tűzre a húst csak ugrál körbe és öklendezik de főzni nem főz... Sikerült már vkinek főzni?
    Ja és az inventory-ben a kombinálással mit lehet össze kombinálni?