1430
THE FALL: LAST DAYS OF GAIA
  • Mike Rém
    #1350
    Mondjuk a "Zúzni akarok!!!" jutott akkor is az eszembe, amikor a pcdome fórumon láttam, hogy a The Fall-t fikázzák. Az egyik kriti-kussnak az volt az agybaja, hogy a kamerával nem tudja megnézni a dolgokat, csak ha a karakterével odamegy!!!!! És ezért leszarozta a játékot, az ostobája! *%!@& és *@&#²³!!! <-Ennyire kiakasztott!
  • Mike Rém
    #1349
    Még azt derítsd ki, hogy lehet vmi bazi nagy harckocsit integrálni a játékba. Olyat, aminek nem csak díszből van ágyúja. Zúzni akarok!!! Wáháháhhá!
  • Mike Rém
    #1348
    Áá, tenksz! Ó, és KH-nak szintúgy! Korábban már nézegettem az almanahot, mert valamennyit gagyogok dájcsul. Csak effelejtettem, hogy ilyen is van. Mer ien Lüke (de nem Skywalkman) vagyok!
    Testpáncélt ha jól emléxem a kitaszajtott árnyékok barlangjában találtam, de egyet vettem az árnyék-bázis pálya kereskedőjétől is. Bakancsot, kesztyűt, sisakot, bajuszkötőt meg már korábban is be lehet szerezni a dílerektől. Bár ezt lehet, hogy tudod.
  • Mike Rém
    #1347
    Ó, hát erre jó a vazelin! Én meg már azt hittem, hogy a játék felnőtt verziójához szánták!
  • Calver
    #1346
    azt hiszem tényleg egyszerűen modolható a The Fall. kb negyed órámba került belenyálazni a moddoláshoz lévő útmutatóba, majd kicserélni a Bowie Village-ben lévő Humvee-t egy... Buggyra! csak hogy adjunk egy kis lendületet annak h tényleg nekiugorjak harmadszor... iszonyat jó az a dög! kicsi a csomagtere de megy mint a golyó, nagyon pöpec, és persze mocsokjól is néz ki. akit érdekel, hogy, íme: (remélem magyar verziónál is így van)

    zones.ubn-ből kicsomagoljátok (ugye ez egy sima tömörített állomány) a zones\zone_3\zone_3.py fájlt, megkeresitek a

    system.create_object('SET_HUMVEE', 345.58, 760.64, id = 'HUMVEE_Z3', direction = 45)
    objects.set_attribute('HUMVEE_Z3', 'accepted_drivers', ['UISPIELER'])

    bejegyzést, és átírjátok a "SET_HUMVEE"-t benne "SET_BUGGY"-ra, valamint a "HUMVEE_Z3" (ez kétszer van!) szöveget "Z8 BUGGY"-ra, és íme, a játék szinte legelejétől van egy Buggytok
  • Calver
    #1345
    bár már kaptál választ látom, de ha elakadsz, simán kombináld ezt, alias a TheFall Almanach-ot ezzel, ami egy webes fordítóprogram, és szépen fordítsd le németről angolra a progival. kb értelmezhető ami ki fog jönni.

    befejezve másodszor is, legalább tanultam még egy csodás dolgot, "Will to Survive" adottság, ami +10% életerő, túléles utolsó adottsága, is iszonyat durva... ezt kombinálva Palladine-el (+30% életerő) a bioszférának 591 életerővel ugrottam neki. azért hardon így is szidtam a railgunos mocskokat elég csúnyán...

    na, adjunk neki egy harmadik nekifutást, belegondolva hogy mennyire örültem volna ha kétszer ilyen gyorsan tudom lecsapkodni az ellenfelet, legyen most 2 karival... tudja valaki hol fogok találni egy második katanát, és egy teljes M46-os páncélt Ágnesnek?
  • KH
    #1344
    SPOILER
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A múzeumban keresd (ahol a "kitömött" testek vannak ), az egyik szobában van alkohol (polcon) és vazelin (műtő?asztal közepén) is
  • Mike Rém
    #1343
    Nah, majdnem bejeztem a game-t. Hayes exelnököt a dögevők csócsálják, győztek a jófiúk, kitört a világbéke, betiltották a Windózt.Csupán a vesseltown-i napolajos misszió van hátra. Apropó tudja valaki, hogy mi ennek a megoldása? Mert eddig két helyen próbáltam beszerezni a hozzávalókat, de egyik sem vált be. Pedig szerintem alkoholt a kocsmából (asszem a Copper Hill-i kocsmárosnál próbáltam, akinek vissza kellet szerezni az ellopott hordókat) volna ésszerű hozni, olajat meg Jim-Bo(o)b-tól akartam kunyerálni, mert neki volt egy teli kád motorolaja (arról ugye nem szól a fáma, hogy milyen fajta olaj köll, ezért gondoltam biztos az a lényeg, hogy csússzon ).
  • Mike Rém
    #1342
    Hát még ha lehetne egyszerre több szer hatását élvezni! Palladine +30%, Tramaldione +25%, Anabolikus Cuccos +20% életenergia. Ezek koktéljából közel +100%-ot lehetne kihozni. Nem vagyok benne biztos, hogy sok értelme volna, de pöpecül nézne ki a te esetedben úgy sacc/kb 1000 HP.
  • Calver
    #1341
    hát, én mindent egyedül viszek, eddig müködött illetve pontosítok, kereskedést kivéve, arra ott van nálam Carmen. először én is hullarabló vadállatként nyomultam, mostmár csak a min 10-es értékű lőszereket, medkiteket, és drogokat vagyok hajlandó felvenni, és ennek hála nincs tele 2 kocsim szeméttel, helyette csak egy félig, de így sem megyek vele sokra, mint mondottam közelharcosnak nincsenek pénzügyi igényei.
    mondjuk asszem abba hogy mindent egyedül viszek nagy szerepe van annak is h összesen 75 képzettségpontot szedtem össze tanítás adottság segítségével...
    Keselyű Szurdok meg még mindig mókás hardon, főleg így, benyomtam egy cuccot karimba (aminek most nem jut eszembe a neve) ami adott könnyed +30% hp-t, aztán lehetett szórakozni az ellennek azzal h leverjen rólam 280 életerőt. ha számításaim helyesek, bioszférában ezzel a kedves droggal 600+ életerővel fogok rohangálni... mert ugye max alapjátékban elérhető hp: 89+(szint-5)*18, ami megint kellemes móka.
  • Mike Rém
    #1340
    Én jól elboldogulok kis csapatommal, csak arra kell figyelnem, hogy mindig legyen nálam elegendő kaja meg kötszer. Meg úgy választottam ki az embereimet, hogy egymás hiányosságait pótolják, úgyhogy szinte minden szituációra így is találok megoldást. Továbbá én szeretem öszzegyűjteni a dolgokat, viszek mindent, ami mozdítható. Ha az a két nyomi a labirintusnál nem csak az indián hullájára ácsingózna, hanem kevésbé frissel is beérné, én lennék a legmegbízhatóbb beszállítójuk. Ilyen magamfajta harácsolónak meg nagyon nem jó ha kicsi az a fránya hátizsák. Sokkal jobb, ha 6x nagyobb. Embereimet nagyon fejleszteni már nem tudom, mert lassan az utolsó pálya (bioszféra?) jön. Ezután meg vége a játéknak. Vagy lehet folytatni tovább? De azért azt nem akarom tudni előre, hogy mi a történet vége. Jobb szeretném magam kideríteni.
    **ssza meg! Már ennyi az idő?
  • Calver
    #1339
    atyám, hogy lehet 6 fővel nyomulni? nálam már 3 ember is ledobta az ékszíjat...
    de ha már csapatolsz, érdemes mindenkinél felnyomni medicalt 75-re (tanítás képzettség is remekül használható ilyen célra), lévén spec.: könnyű sebek harc közben is simán használható, pillanatállj és gyógyítassz. legtápabb adottság.
    Ágnes meg egy ultratáp kari, ugye kapásból magas cons-al indul, simán át lehet pofozni közelharcos gyilkologéppé imho, tud mindent ami ahhoz kell, és még pszichologiát is ki lehet nála fejleszteni simán. ha egyszer majd úgy döntök h csapattal nyomulok, ő tuti benne lesz, bár a pofáját nem birom, de a többiekhez képest iszonyat erős.
  • Mike Rém
    #1338
    Én 6 fős csapattal nyomulok. Csak 1 medikusom van (Ágnes a leszbikus doktornő- tisztára mint a Fékhelyzetben). Az meg mire odaérne ahhoz a csapattársához, akit először elkezdenek lőni a csúnya rosszfiúk már nem a sebtapaszt kellene előkészítenie, hanem a családnak címzett gyásztáviratokat.
    Kár, hogy itt nincsenek brutális kivégzések, mint a Fallout-ban. Haj be szép is volt, mikor egy plazmalövedéktől cseppfolyóssá vált az ellenfél, vagy "hagyományos" golyótól leszakadt a fél felsőteste!
    Hát igen, az a katana azért odab*sz! Kipróbáltam egy csákón, aki úgy nyelte be a golyókat, mint kacsa a nokedlit. Utána elnézést kértem tőle, amiért beszéd közben FÉLBESZAKÍTOTTAM.
  • Calver
    #1337
    oké, elolvasva amit az előbb írtam azt hiszem sürgősen alszom pár órát.
  • Calver
    #1336
    még egy nagy kérdés, azoknak akik esetleg magyar verzióval játszanak: pause magyarba mi? érdekesen néz ki magyar szövegkörnyezetben, szal inkább kihagynám belőle...
  • Calver
    #1335
    ránéztem már File Scavengerrel, semmi. mind1, most újrakezdtem megint egy közelharcos tápállattal, egyedül (ill persze cipelek magammal 1-2 csapattársat, de csak kereskedni/robbantani és hasonlók, alapjáraton nincsenek bent a csapatban), hardon nyomom, most jön majd Casa Verde, eddig elhasznált medpackek száma nulla, sőt, bármilyen gyógyító cuccból sem használtam egyet sem spec.: könnyű sebeket jól kell használni és semmi ilyen gond nem lesz...
    asszem én közelharcos kari maradok, Falloutokban is az jött nagyon be, és biza itt sem jönnek be eddig a fegyverek... na meg közelharcos kari pénz és cuccigénye kb szintúgy közelít a nullához (újabban ki se rabolom hullákat)
    majd kis okosságot amit elkezdtem írkálni befejezem, csak gondoltam még kipróbálok 1-2 mókát. pl tudtátok hogy Bowie Villageben az egész szenvedést a robbanószerért át lehet ugrani, ha meghagytátok első küldiben? és mennyi xp-t veszit ezzel az ember? kemééény... 120-at!
    btw, morál növelése nyersfordításban oké (angolból azért penge vagyok), de a fordítók magyarra is így fordították? mert én simán el tudok képzelni egy "Bátorító beszéd" vagy hasonló szöveget...
  • Mike Rém
    #1334
    Ha jól látom még nem kaptál választ: increase morale= morál növelése. Szívesen máskor is.
  • Mike Rém
    #1333
    Ja, még valami. Szívesen zúznék én: épületeket le a "tankkal". Meg úgyáltalában a környezetet. Ha jól rémlik a Soldiers-ben nem volt gond a kerítéssel sem ha volt véletlenül a farzsebedben egy tí-szeventitú. Az kéne ide is. Na mindegy. Majd a de fall 2-ben.
  • Mike Rém
    #1332
    Dat sux! Nincs vmi fájl-visszaállító programod? Az hátha segítene. pl. Easy Recovery vagy vmi ilyesféle. Amúgy thx, hogy megosztottad. Hasznos tudni.
  • Mike Rém
    #1331
    Hö? Autó? Út? Nem értem az összefüggést!
  • Calver
    #1330
    egy apró okosság még, aminek én most így hirtelenjébe nagyon örültem...

    uninstallnál a The Fall KÉRDÉS NÉLKÜL törli a mentéseket!

    pár napja letöröltem - kellett a hely - és most akartam újrakezdeni, de azzal a karival akit már ezelőtt ugyahogy összeraktam - normális csapattársak jöttek ki, és karigenerálás előtt mentettem. nos, jelentem, szoptam egy olyat mint egy torkosborz. ráadásul nem csak a savegames könyvtár tartalmát törli, óó, nem - mindent ami egy helyen van vele. az előző karim ki volt mentve egy "szév" nevű könyvtárba, nos, ő is eltünt. öröm a köbön basszameg.
  • Calver
    #1329
    trükk: menj az úton ott nem fogsz semmibe ütközni, na meg 95-ös driving skillnél+tuning már úgy zúzol mint a golyó
  • Mike Rém
    #1328
    Überkirály a zenéje. Főleg a menüben és a pályák közötti töltögetések alatt szóló dalok tetszenek. Még szerencse, hogy egyszerűen ki lehet ezeket másolni.
  • Mike Rém
    #1327
    Úgy általában a járművesdi egy beetetés. Hiába bitorlok öt autót (ja nem csak 4-et, 5. a "tank") ha csak annyi a funkciójuk, mint a bevásárlókocsiknak a Fesco parkolójában. -sőt! A bevásárlókocsik legalább nem ütköznek neki "A BÜDÖS NAGY SEMMINEK"! Pedig én minmum olyan zúzásra számítottam, mint ami a Soljerz of Ánárcsiban volt. De inkább még jobbra. Ehelyett ez lett belőle. Pedig milyen királyság lett volna ha rendesen mekkcsinálják!
  • Mike Rém
    #1326
    Ejnye srácok! Hát ti milyen könnyüségi szinten játszotok? Nem Wery Hard-on az tuti. Mert ugye ilyeneket írtok:
    "a kulacsom tölteni nem tudtam, eddig mindig tele volt..."
    meg
    "bocs, mihez is kéne vizet találnod?"
    és még
    "az egész gém alatt egy medpacket sem használtam, eddigre készleteim voltak rendesen"
    Csak hogy okuljatok:
    Ha hízlalna a hús a játékban mind a 6 karakteremnek már kb. 250 kilós volna a testtömege.(sok hús=magas survival skill- szerintem igenis szükség van rá, mert a boltok készleteit hamar kimerítem)
    Elfogyasztott víz mennyisége: Vesseltown hajói miattam rosto(c)kolnak a kiszáradt mederben.
    Medpakk-ból egy kisebb kórház éves készletének elegendőt használtam fel.
    Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy nincsenek kiegyensúlyozva a nehézségi szintek. Ez főként a normál és hard között látszik. Mert normál fokozaton tisztára gádmód-szerűnek tűnt, amíg hardon okoztak pár igencsak izzasztó pillananatot (bezúztak, mint iratmegsemmisítő a Dein Kampf-ot) a pihenési időben támadó ellenfelek is (Seekerek, tigrisek).
    A lényeg a lényegben: Játszatok minimum hard szinten! Sokkal királyabb!
    Szeerintem.
  • vfrtom
    #1325
    Apropó hogyan lehet járműből lődözni , ill. a wheeled tank bazi nagy vascsövével tüzet nyitni az ellenre? Vhol talán láttam vmiféle ágyú lőszert az lenne a belevaló?
  • Calver
    #1324
    úgy néz ki akkor nem csak a motorozás, a buggy is eléggé mézesmadzag... akkor kapod meg amikor már nem tudod semmire használni.
  • vfrtom
    #1323
    Helló
    A vízkeresés megy ásó nélkül is.Először kiásni aztán a karakternek oda adni az üres kulacsot majd a földre a kiásott "kútra" jobb hosszú katt.
    Biztos nincs valami mod hogy motorozni lehessen mert akkor csak "mézesmadzag" a motorozós animáció és hayes elnök motoros menekülése? A homokfutó nekem meg az árnyak főhadiszállásán volt a garázsok előtt.
  • rozsom
    #1322
    Üdv!

    Nálam vízkeresés úgy működött, hogy a karim amikor úgy gondolta, hogy víz van a közelben, akkor szólt. Előkotortam az ásót - törött is jó - majd ha jobb gombot nyomtam a földön, a menüből ki lehetett választani a víz kiásását. Mondjuk a kulacsom tölteni nem tudtam, eddig mindig tele volt...

    Ui: Vízdetektor nélkül is szólt, a skill 75 volt.
  • Calver
    #1321
    lesz még pár ilyen helyzet mellesleg ott áll egy boltos is a faluban... kombinálj! lesz még egy hasonló rész egy küldetésben (nomád tábor), én ott is a boltostól vettem vizet.
    btw lehet hogy elég oda az a robbanószer (már ha nem lőtted el) amit Új Staffordban kaptál.
  • kiskuplung
    #1320
    Van egy Ratskull fegyverraktár, aminek a berobbantásához C4re van szükségem. Az emberke, akinek van, csak bison és tigrishúsért cserébe adja ide. Namost, van a faluban egy vadász, aki segítene tigrist fogni, de csak akkor, ha adok 2 liter vizet.

    Kulacsom már van, de vizet... Na azt még 1 decit se láttam ebben a játékban. :)
  • Calver
    #1319
    bocs, mihez is kéne vizet találnod? nekem egyszer nem volt semmi ilyen gondom a gém közben...

    akkor buggyra majd ránézek. koordináták mit jelentenek, ill h lehet megtudni h épp hol vagyok, milyen koordinátánál?
  • Noarpe
    #1318
    ZZONE4 Édenkertből törölték, de a ZONE8 Az Árnyak parancsnokságán ott van. Koordináták: 270.95, 455.12. Van benne egy SuperLW. Legalábbis a script szerint. Én még soha sem jutottam odáig...
  • kiskuplung
    #1317
    Sziasztok!

    Nyelvtanulás gyanánt megvettem a német nyelvű verziót, de sok örömöm nincs benne, ugyanis képtelen vagyok vizet találni.
    Már kiolvastam a fél internetet, és arra már 50millió leirást találtam, hogy a megtalált vízforrásból hogy rakjam el a vizet, de arra sehol senki nem ír semmit, hogy konkrétan hogy kell forrást találni....
    Van egy karakterem, 70es a survival skillje, kezében a vízdetektor, már 3x körbejártam az összes lehetséges helyszínt, mégse történik semmi.
    A kézikönyv csak annyit ír, hogy ezek kellenek a sikeres kutatáshoz.

    Kezdek ideges lenni :)

    Tudtok segíteni?

    Köszi!
  • Calver
    #1316
    hohóhó... buggy hol van elrejtve?
  • Calver
    #1315
    ahol az agymodult találtad, nyomj egy 9-est, ott lesz a földön ami neked kell.
  • Noarpe
    #1314
    Öt használható jármű van: egy humvee, két pickup, egy buggy és egy wheeltank. Legalábbis a script szerint.
  • vfrtom
    #1313
    Helló
    Az édenkertben talált egész jó állapotú motor használható valahogyan?
  • Noarpe
    #1312
    Mint az a history.txt fájlomban le vagyon írva:

    Orosz modok:
    - Derfflinger Mod 7.3 ()
    - Freedom Mod 1.0 ()
    - Retribution Mod 2.5 ()
    Német modok:
    - Kazuyas Betamod 3 (Sylver Style Forum)
    - Brainiacs Weapon Mod 0.1 ()
    - Vid's BlutPatch Mod 0.3a ()
    - Nod texturái ()

    Vigyázat, a legtöbb régebbi verziókhoz készült, nem 1.10.1-hez!

    Amire viszont én vadásznék, az Continuum weapon modeljei (Leírás róla: Sylver Style Forum)
  • killers
    #1311
    Sziasztok! Kéne egy kis segítség. Elakadtam az árnyak barlangjánál, nem jelöli meg az elrabolt tudósok helyszínét. Találtam egy agymodult és mondja, hogy kell hozzá valami kütyü, hogy tudjam olvasni, de nem találok ilyet. Vagy vmi más a megoldás? Köszi előre is a helpet.