2267
  • Skyline
    #1347
    Arty....faltól falig fizika,stb...
    Nevegyük már az NFSU-t szimulátor elvárásoknak kii ha egyszer ARCADE JÁTÉKNAK KÉSZÜLZT bazeg...
  • JuanG
    #1346
    ki akartuk haverral próbálni a multi demot, ő hostolt, én joinolni akarok de nem tudok rámenni a join-ra mert szürke a felirat...pedig a listában ott van a hostolt game, de nem tudom kiválasztani...

    Tudja valaki mi a megoldás??????????????
  • balibacsika
    #1345
    USA pályát "valami" hardcore amcsi gyerek 2.40-el nyomta le.
    Nekem 2.45.06 volt az überalles, de ez is úgy, hogy hegyen-völgyön, fák között, alatt, stb.
    Szerintem a fizika a 2-ben jobb volt, de a beállításokkal itt is rengeteget lehet dobni rajta.
    (Csak azokat a rohadt sziklákat, meg táblákat ne pakolták volna bele...)
    NFS-hasonlat: végig nyomtam a NFSPU-t, utána végig a Colin2-t, ég és föld volt utána megint a PU-val menni, a Colinhoz képest mintha nem is kellett volna benne vezetni :)) (Pedig a factory driverban nem semmi volt a zöld porschéval a manuál váltós tolatásból jobbra 180 fokos forduló!) Szerintem felesleges a kettőt hasonlítgatni. Az egyik árkád a másik rally!
    Üdv-
  • Alexease
    #1344
    Ha leirod a pontos hibat akkor talan igen. De a "valami Audio hiba" az nem valami pontos meghatarozas:)
  • Panjabi Mc
    #1343
    Valaki tudna segíteni?,,,
  • arty
    #1342
    az se semmi, hogy az NFSU az év játéka :) hálozati támogatás nélkül, faltol falig fizikával ... jól mutatja mennyire igényes a közönség :)

    amugy pl. a racesimcentralon biztos nem ez lett az év játéka :D ugyhogy ez is relativ, h hol az év játéka.

    emelett meg lehet irni ugy is egy játékot, hogy sem az árkád, sem a sim kedvelők ne fanyalogjanak: porsche unleashed, viper racing, sports car gt, mercedes world racing, tough trucks, rally rophy stb.

    a kódmesterek meg hozták az elmult évek formáját :) a ghostok elleni online verseny aztán HATALMAS FUN :D azt nem értem, ha ennyire leszarták a realizmust, akkor miért nem rendes, ütköző kocsikkal van megoldva az online verseny ... jahogy ahoz programozni kéne tudni ?
  • Panjabi Mc
    #1341
    Nem tudja valaki mi lehet a gond a 3-as cd telepítésekor kiír valami Audio hibát
  • Shan
    #1340
    Igen. A Rally Trophy az ott van...De nem értem, hogy lehet ezzel a mocsokkal egy kalap alá venni. ehhhhhhh.
  • Breki33
    #1339
    végre valaki aki normálisan látja
    köszönöm
  • zippofcy
    #1338
    Ehh most copyzhatom át a másik topicba
  • zippofcy
    #1337
    Ja én a 9500as kártyámat 40 ezer HUF körül vettem több mint egy éve (sajna pontosan nem emléxem - akkor mikor az elsők bejöttek az országba). A 9700assá tévő softpatch az új driverek megjelenésével egyidőben fenn van a neten. 300/300 MHZet bír ... ezt az ár / teljesítmény akkoriban meg sem tudta közelíteni az Nvidia ... szvsz ma sem tudja A Radeon 9800XT-k kb. fele softpatchelhető rendes 9800asra, és az a kártya ma kb. 50 ezer HUF körül van. Az nvidia jelenleg notebookba való szvsz - már ami a VGAt illeti
  • zippofcy
    #1336
    A Radeon vs. FX vitához, itt A legjobb magyarázat amit eddig találtam a témában, a HC Gamerről: (valamelyik ottani tag írta, sajna csak ennyit copyztam ki belőle )

    ----------------------------------------------------------
    "Látva a VGA által produkált értékeket és a Radeon sorozat elsöprő fölényét, ezt erősen kétlem..." Parancsolsz...? OpenGL alatt mindig is az nVidia volt előrébb. Nézz meg Q3, ET teszteket, az 5700 Ultra gyakran 9800-as kártyákat hagy maga mögött...

    Akkor nezz meg egy Pixel shadert hasznalo jatekot. Leirom pontosabban mire gondolok:

    DX7/8 alatt (OpenGL nel nezzuk a megfeleloit technikailag, bar nincs DX7/8 specifikacio, azert a kartyak technikai tudasat elegge egyszeru ezekben merni, DX7 alatt foleg a fix funkcios T&L egysegre gondolok, DX8 alatt a PS/VS 1.1-1.3ra, DX 8.1 alatt PS 1.4re, DX9 alatt PS/VS 2.0ra.) nem tul fair hasonlitani a ket kartyat. Nincsen sok ertelme egy DX9 es kartyat egy DX 7 et is csak reszben meguto enginnel merni (Q3 engine a T&L-t is csak felig hasznalja ki, es az ET ugyanezt az engine-t hasznalja), igy a mai kartyak elmeletileg egy szinten vannak ebben a jatekban, csak hat ahogy emlitetted az ATi OpenGL-es driverei mindig is picit gyengebbek voltak.

    Ahol mar problemas lesz az FX sorozat: DX9 (illetve a nemsokara hasznalt OpenGL2.0, ami a pixel shaderek megfelelo fragment shadereket hasznal, illetve a mar most letezo extensionokkel az OpenGL1.4ben).
    Sajnos itt nagyon gyenge az FX, es itt nem csak az 5200/5600ra gondolok, hanem minden FXre, 5900-akat beleertve. Miert is van ez igy? A most elterjedt standard a floating point precisionoknel az 24 bit (24/csatorna, vagyis piros+kek+sarga+alpha blending = 96 bit), amit sajnos az nVidia nem volt hajlando betartani, igy csak 16+32bittet tamogat, mig az ATi 16+24bittet. Miert erdekes ez? Megirjak a jatekokat az alap 24 bitten, es alapbol emiatt a legmegfelelobb precisionre ugrik az FX, megpedig 32 bitre. Igy piszkosul lassu lesz a kartya. Volt az nVidianak egy csunya probalkozasa miszerint a driverek automatikusan raeroltettek a kartyara a _pp-tagek hasznalatat, ami a 16bittet jelenti (sajnos par esetben, mint pl a 3DMark03 INT12-t is hasznalt helyenkent, ami Integer 12-t jelent, magyarul nem egy lebegopontos (nem egesz szam) hanem egy integert hasznal, ez semmifele keppen nem DX9 specifikacio). Ezt anno meg csalasnak titulaltak es nagy botrany lett belole, mivel a teljesitmeny igy mar megkozelitette az ATi kartyaket DX8/9-alatt, de rontotta sajnos a kepminoseget.

    Itt meg megemlitendo hogy a HL2 nem tud full precisionbe futni mert 32bit alatt tul gyenge az FX sorozat, igy automatikusan butitja a grafikat FXeken. Doom-3nal mas a helyzet picit mivel egy "mixed modeot" hasznal ami nagyon sok munkat jelent a programozonak, mert mindenhol meg kell irnija hogy eppen 32FP, 16FP, vagy akar INT12-t hasznaljon e a kartya. Ez a jatekfejlesztok nagyreszenel fel sem fog merulni mint lehetoseg annyi plusz munkat jelentene azert hogy az FXeken is turhetoen fusson udvoskejuk, amig az ATi kartyakon alapbeallitason is jobban fut mint az FX optimizalva. A Doom3 hala az nvidias jo OpenGLdrivereknek, es Carmack-ek mixed mode-janak egy szinten fut a Radeonokkal! De sajnos meg igy sem jobban, legalabbis Carmack irasai alapjan.

    Ezenkivul sajnos az FX architekturaja sem az igazi, egy 4x2-es designt hasznal (4 pixel pipeline x 2 Texture managment unit (TMU)), az Radeon-ok (legalabbis a nagyobbak 9700+) egy 8x1-est. Ez azt jelenti hogy single texturingnel mindket kartya csip Mhz * 8 Mtexel-t dobal a kepre, mig multi-texturingben csak csip Mhz *4 Mtexel-t az nVidia kartyai reszerol. Az ATi itt tovabbra is az eredeti Mtexel szamnal marad.

    Mindent egybevetve: Az FXek technologiaja nagyon fejlett (helyenkent jobb is mint a radeonok-e!), de sajnos nagyon elszurtak az architekturat, rossz helyeken sporoltak, es nem tartottak be az alapkovetelmenyeket.
    -----------------------------------------------------------

    Persze tudom ez nem vigasztalja az FX tulajokat
  • Skyline
    #1335
    Egy dolgot azért elképesztően szánalmasnak és felháborítónak tartok...
    Mióta vannak rallyjátékok azóta nem sikerült még véletlenül sem egyik programban sem megközelíteni a subaru boxermotorhangját...Nemtudom biztos nagy ördöngősség lehet,de eddig egy játékban sem láttam azt a vérbeli boxerhörgést...
  • Jabba
    #1334
    sz@r a géped , dobd ki ^.^
  • Skyline
    #1333
    Ez tény de hangulata van....Az egyedüli dolog ami nekem nfsu-ban nemjött be a szokásos nfs betegség a getzi AI nélküliség...nehezebb fokozaton és úgy a 90. futamtól a gép unkorrektül núgy megy mintha sinen menne...hajtűkanyart is 200-al veszi csúszásnélkül,ilyenek...Ezt utáltam benne de elviltam vele...
  • IMYke2.0.0.0
    #1332
    Persze-persze. Kár, hogy igazából semmi értelme a játéknak.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • Skyline
    #1331
    Segítek,kicsit unalmas már a ferrar,porshce egyéb sportjárgányszisztéma,mostanság a tuninggépek a nagydivat moziban videón utcán mindehol,ezért álltak elő egy fast&furious szerü játékkal ami az arcade játékok között a legjobb lett.
  • Skyline
    #1330
    Amúgy nemtom olyan ember szavára adok aki rallyzott elég komolyan anno ladával,aztán épített magának sajátmaga turbós autót (250 lovas régi bogár 2liter turbó) és azt mondta erről a játékról hogy nem rossz...
    Colin 3-at lehúzta a francba ez viszonylag bejön neki,bár még mindig a rallytrophie nálla ilyentéren az ász:)
  • IMYke2.0.0.0
    #1329
    Hidd el, csodálkoztasm is, hogy mindenhol az "év játéka"... nem érdemli meg ugyanis...
    Szerettem a NFS-sorozatot, a Porsche Unleashed-ig.
    Nem kell hardcore szimesnek lenni ahhoz, hogy lássa az ember a nevetséges agylágyítást a 111+1 (?) pályából álló aranytojást tojó tyúkocskában.
    Mondom, a Colin 04 még ezzel a gyenge fizikával is kenterbe veri a scriptelt NFS:U-t... ha másra nem, hát gondolj a SP-ben állandóan ugyanott megjelenő (és többnyire akadályozó) idióta forgalomra. [Ezt is csak másoktól tudom, mert én már a 2. pálya után töröltem. S ne gyere nekem azzal, hogy nem adtam neki időt. Elég, ha átnézel - és bőven visszaolvasol - az Underground topicba és olvashatod, hogy mennyien megúnták, már az 5x. pályánál.]

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • Skyline
    #1328
    A fos nfsu annak aminek készült (Arcade autósjáték,nem szimu) tökéletesen megfelelt és jelenleg az arcade kocsisok trónján is ül.
  • Grusi
    #1327
    A reszedrol fosnak titulalt NFS Underground szinte mindenhol az év autós játéka, másrésztől ez a "04-es Colin" szerintem egész fasza. El lehet vele szórakozni, úgyis ínséges idők járnak autós játékok terén.
    Nem kell, hogy minden játék olyannyira szimulátor legyen, hogy csak kormánnyal és ötéves szakmai tapasztalattal legyen élvezhető... Vannak softcore gamerek is ugyanis.
    Na puszi.
  • IMYke2.0.0.0
    #1326
    Hát ha te a (nitro)fos NFS:U-val nyomtad csak eddig, akkor ne csodálkozz... Bár ez a 04-es Colin über szar, de még így is kenterbeveri a NFS:U-t...!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • zaki
    #1325
    tudodez a rally
  • ricsi1
    #1324
    hát nemtom...én nemsok kocsis játékkal játszottam,csak az NSFU val,de itt igen szarul kanyarodnak,nyomni kell mint állat hogy egy kicsit
    kanayrodjon,aztán meg vissaz is kell rakni vhogy...
  • IMYke2.0.0.0
    #1323
    Mihez képest?

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • ricsi1
    #1322
    NÁLATOK IS SZARUL KANyarodnak a kocsik?
  • Joker Hun
    #1321
    SZia 1CD.én van hozzá okoság!!!!!!!!! Most fejeztembe onlin nagyon ütös gyertek minnél többen.Én ha hostolok toljadneki néven.
  • ricsi1
    #1320
    ajjó
  • Csabesz6
    #1319
    De nekem a Demo MÜXIK TÖKÉLETESEN
  • Danecay
    #1318
    Hi! Nekem az lenne a kérdésem, hogy miért nem tudom a SOUND beállításoknál bekapcsolni az EAX4-et, mert most OFF-on van, annak ellenére, hogy SB AUDIGY 2-es hangkártyám van ami elvileg tudja az EAX4-et? A hangzás egyébként COOL. 5.1-s hangrendzerem van, és tényleg onnan szól minden ahonnan kell, kavicsfelverődés, kipufogóhang, a hátsó hangfalakból, törés, onnan ahol törik, szóval jó meg minden csak ezzel az EAX4-el nem tudom mi van
  • ricsi1
    #1317
    és akkor én mit szóljak az enyémre?!
  • IMYke2.0.0.0
    #1316
    Nem. FX 5900 alatt mindegyik szar.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • Csabesz6
    #1315
    Tudom hogy nem ide tartozik de szerintetek a GeForce FX 5700 az egy jó graf. kártyának számít?
  • ricsi1
    #1314
    olvass vissaz,azt aartma mondani,én nemtom pontosan csak annyi t,hoyg a kodek miatt van!!!!
  • Tirex
    #1313
    ma 16:50 | Privát | Válasz | #1304

    már egy párszor írták...kodek

    na ez sokat segített .
  • examinee
    #1312
    ly
  • examinee
    #1311
    akkor hagyd ki az árkokat a kanyarban és nem fog kijukadni a gumi!
  • examinee
    #1310
    "Hi All!
    az én problémám , az hogy egyáltalán semmilyen hang nem jön elő...a kép jó , tutin feltelepült ...help!"

    "divx5 , ac3 , vobsub, directx9 , semmi komolyabb ,és mégsem ok..általában a képpel szokott bibi lenni, ezért tettem fel a kérdést..
    szóval valamivel konkrétabb segítséget kérnék.."

    Most akkor mivel van gondod??? Egyik írásodba csak a hanggla másikba meg a képpel!!!
  • Tirex
    #1309
    azokat olvastam , de nekem nincs sem ACE sem lite csomagok,
    divx5 , ac3 , vobsub, directx9 , semmi komolyabb ,és mégsem ok..általában a képpel szokott bibi lenni, ezért tettem fel a kérdést..
    szóval valamivel konkrétabb segítséget kérnék..
  • ricsi1
    #1308
    jóvan ,de nem mindig ütközöm,és akkor is lyukad ki