120
Kontroll a Film
  • GerY5
    #120
    Nem tud valaki linkeket a film idegennyelvű szonkronos változataihoz?:)
    pl. angol, német, lengyel...
  • RiCSi1234
    #119
    Igaz már nem mai darab, de akkor is jó.. :)
  • hokotro
    #118
    Mert az oroszok még nem látták a metro-t:-)))))
  • DjDano
    #117
    az orosz warez szájtokon is kapós a film ;) 2baksanet
  • [Walaki]D`Lair
    #116
    "Hülye djerek"

    "köccsőőőg"...:D:D:D:D:D:D
  • Lacee
    #115
    neten rákeresve olvasható is, hogy a legtöbb kritika is a Metrohoz hasonlítja a Kontrollt, de a hasonlóság vállalt: senki nem akarta eltitkolni! a megegyező helyszín, és néhány hasonló fordulat azért még nem másolás...

    de rá is kerestem gyorsan a témára:
    a két film összehasonlítása
    részlet egy Antal Nimród-interjúból: "S, ha már a filmeknél járunk, gondoltam arra, hogy vonatkozást húzhatnak Luc Besson Metrója és az én filmem közé, plagizálás ilyesmi, de a Kontrollt látva ez senkinek nem juthat eszébe, hiszen egészen más történet, más érzésekkel és mondandóval. Ráadásul a mi filmünk végig a föld alatt játszódik, szemben a METRÓval, amit egyébként nagyon szeretek."
  • Lacee
    #114
    tényleg jó hogy vannak ilyen éleslátó emberek....

    kb olyan, mintha azt mondanád hogy a Mátrix a Bibliát másolja, mert a főszereplőnek különleges képességei vannak, a hatóság üldözi és a végén feltámad; sőt, a Biblia TÉNYLEG előbb készült. hááát ezek a mocskos filmesek, tényleg semmi fantáziájuk.
  • Web mester
    #113
    Ha ez igaz akkor elég durva...
    De a Taxit is lemásolták ugyhogy ez se olyan meglepö...
  • hokotro
    #112
    Na kérem!!!Van egy film az a cime a METRO!!!Christopher Lambert a főszereplője és véletlen ugyanaz a sztori meg film csak magyarba.1-2 változtatással.Mivolt előbbb???Hát a METRO!!!A film 1985-ös.Antal Nimrod csak lemásolta ezt a Luc Besson filmet.Másolni lopni csak gondosan szépen, ahogy a csillag............Ehez értünk magyarok lopni másolni,alkodni eggyre nehezebb:-)
  • Lacee
    #111
    nem, ez is egy teljesen helytálló értelmezés:
    szerintem sokkal több tartalma van, mint a "bulcsú nyomoz a titokzatos gyilkos ellen, aki a Szabó Győző, aztán a végén hazamegy" elemzésnek :D
  • Ben C
    #110
    nem misztifikálod túl?
  • Bucser
    #109
    NEm tudom számomra az egész film szimbolikus így a gyilkosságok is szimbolikusak. A bucsú belső énjéről és világáról szól az egész de ezt már lentebb leírtam. A gyilkos bulcsú depresszív fele ami őrli fel az emlékeket és az "angyalka" pedig a szerelem aki segít kimászni a depresszióból.
  • Web mester
    #108
    Hy!
    Nagyon király a film!!!Egyik kedvenc filmem!
    Lesz Kontroll 2?
  • Ben C
    #107
    vagy csak becsukta a szemét -.-
  • Slayerboy
    #106
    Meg mikor megáll a peron szélén és becsukja a szemét.Most ott lehet arra gondolni, hogy várja hogy megjelenjen a tag és őt is lelökje, vagy a másik Én-jével próbálja lelöketni magát.
  • Lacee
    #105
    azt mondta az A. Nimród egy beszélgetésben (közönségtalálkozó), hogy nem akarja elárulni a saját verzióját, mindenki gondoljon amire akar :)
  • Kolbasz
    #104
    Az alkotók aszongyák, hogy meg sem fordult a fejükben, hogy Bulcsú másik énje a gyilkos.
  • Csaba
    #103
    Oké, de akkor mivel magyarázzátok, hogy a Lökdösődőt más krapek játssza? És azt is, hogy mikor a Gyalogkakukkot kinyírják, Bulcsú igencsak le van maradva, magyarán ő tuti nem lökhette le, túl messze volt...
    Nekem mindenesetre jobban tetszik, hogy nem Bulcsú a gyilkos, sokkal reálisabb, mint hogy elmebeteg lenne, és a fél film csak a fejében játszódik...
    Egy biztos: Csak az alkotók tudnák megmondani tutira, mi az igazság, de ők nem igazán akarták elárulni, ahogy olvastam az interjúkat...


  • Lacee
    #102
    azért ez egy kicsit banális lenne így... az egész film tele van képekkel (mindenhol falak, amitől nem tud kijutni; csak a mozgólépcső van, amire nem léphet fel, mert a fény visszatartja, aztán a végén egy angyalka felkíséri...), akkor pont a fősztori ne lenne szimbolikus?
  • Lacee
    #101
    így van, pont mint a harcosok klubja.. bulcsú a gyilkos, illetve a benne lakozó gonosz(?)
  • Kandurex
    #100
    Harcosok klubbja
  • Csaba
    #99
    Bulcsú nem is lehetne a lökdösődő, mert nem gyilkos. Még a nagy ellenőr riválisát -aki állandóan kikezd vele- is megmenti a sínfutás végén, amikor felhúzza a peronra.
  • Csaba
    #98
    A gyilkos egy ott dolgozó koma (Szabó Győző). Egy jelenetben látni is lehet csuklya nélkül, amikor a film vége felé heggeszt. Még találkozik is a zarra sétáló Bulcsúval... Bár csak hátulról mutatja a kamera.
    Bulcsúra csak rá akarják verni a gyilkosságokat az "öltönyösök". Pl. mikor a videofelvételt nézik, ahogy kinyírja a csuklyás a Gyalogkakukkot, ott ki van vágva pár mp. Nem véletlenül. Tudják, hogy soha az életben nem kapnák el, még az arcát sem látták, de kapóra jön nekik Bulcsú, meg hogy állandóan a Metróban él, és gondolják, rákenik...
    Persze sokan úgy gondolják, hogy a gyilkos Bulcsú másik énje, de sokkal reálisabb, hogy nem ő a gyilkos. Egy ott dolgozó heggesztő/karbantartó koma egyszercsak bedilizik, és elkezdi lökdösni az utasokat. Ennyi.
  • Ben C
    #97
    Valaki segíthetne, mert egy rész kicsit "sötét" maradt.

    Valaki valahol a forumban elejtett egy ilyen megjegyzést hogy Bulcsú a gyilkos, ami Bulcsú személyisége, ruházata miatt teljesen "érthető" is lenne. Ám kivel verekedett Bulcsú? Vagy a csata csak az ő elméjében létezett?
  • maozedong
    #96
    úh de régi topig :)
    jó film, még ma is..
  • Sheke
    #95
  • Sheke
    #94
    vagy a fogalmazás roszz tudom Nyelvtanból a Fog.:2
  • Sheke
    #93
    Mé Hangzik ez hülyén ez az igaz ság
  • STREEX
    #92
    Hát ez elég hülyén hangzik.
  • Sheke
    #91
    igazad van az új sokkal jobb más ruha más szereplők talán még bulcsú se volt benne
  • Lacee
    #90
    ja, a legrégebbi traileren még ez a cím :)
    meg a szereplők is kicsit mások lettek volna.
  • Vlala #89
    jó, hogy nem az lett.
  • Sheke
    #88
    Azt tudtátok hogy nem kontroll lett volna a film címe hanem ,,Alagútpatkányok"
  • winnie
    #87
    revideálom magam - bár én is forrásból dolgoztam:)

    2 mozi.

    megvan a kontroll első 3 napjának amerikai bevétele - korrekt. 10ezer dolcsi - 5ezres átlag.

    összehasonlításképpen egy másik 2 moziban debütáló film adatai (dust to glory - egy autóversenyzős dokumentumfilm):

    66 N Dust to Glory IFC $15,757 - 2 - $7,878 $15,757 - / - 1
    76 N Kontroll Think $10,098 - 2 - $5,049 $10,098 - / - 1
  • Lacee
    #86
    oh, már értem :)
  • winnie
    #85
    ezek nem mozielőadások, hanem amolyan premierek, bemutatók. hivatalos forgalmazásban, vagyis napi rendszerességgel egyelőre 1 mozi mutatja be.

    itt van, hogy mi hány moziban lesz a héten
  • Lacee
    #84
    szerintem nem csak egy...

    This film is rated R. Shown tonight at 6 and 8:45 p.m. at the Walter Reade Theater at Lincoln Center, and tomorrow at the MoMA Roy and Niuta Titus 1 Theater, 11 West 53rd Street, Manhattan, as part of the 34th New Directors/New Films series of the Film Society of Lincoln Center and the department of film and media of the Museum of Modern Art. Opens commercially in Manhattan at the Lincoln Plaza and the Angelika Film Center on Friday.
  • winnie
    #83
    helyesbítés: egyetlen mozi vetíti
  • Dave77
    #82
    Antal Nimród Kontrollját mától vetítik New Yorkban a mozik
  • Dave77
    #81
    Wow! Winner - Best foreign language film Chicago International film festival, Best director Copenhagen International Film festival "A gritty and stylish debut" A. O. Scott, The New York Times ...soon to be a cult classic - Chicago Reader
    Coming Soon -angol szinkronnal(?)
    Magyar filmet angolul szinkronizálva még nem láttam, de nagyon kíváncsi vagyok rá.