17220
  • yokel
    #13163
    Hát ne is!

    Hááát engem még nem találtak meg ilyennel a megrendelők, de biztos, h én is elég furán néztem volna rá ha ezt kéri tőlem...

    Amúgy találtam neked egy videót, talán ezzel a módszerrel működne a dolog, h ha te csak a felhőt maszkolod majd ki és hajrá... Bár szinte biztos, h utána kell majd még retusálni rajta de az alaptextúra meglenne a fehér részen. Sok sikert és csókoltatom a megrendelőd!
  • pxxl
    #13162
    lehet 7főn bevetem :) (warez ide vagy oda, le kell teszteni a cs5-öt) ma már én hozzá nem nyúlok ehhez :D
  • yokel
    #13161
    Az komoly!

    Remélem majd benyomod amit a végén öprúvol a megrendelő, h milyen lett végül!
    Mint tudjuk a megrendelő mindig okosabb és jobban ért a dolgokhoz mint a dtp-s...

    Kivi lennék ezzel mit kezdene a CS5 Content-Aware Fill cuccosa...
  • pxxl
    #13160
    nesze nekem borítóterv
    "hát ott a többi részen legyen az a felhős ég, az jól mutat hátul is..."
    aham. kössz bmeg utálom az ilyen idióta megrendelőket

  • extrafiu
    #13159
    Kösz a válaszokat, megoldódott a probléma magától varázsütésre. Csak újraindítottam a gépet, mondom mekkora poén lenne már, ha utána jól működne, és láss csodát, működött is!:D
  • av256
    #13158
    Szerintem a Brushes Palette-t reseteld.
    Ott lehet elállítva valami.

  • extrafiu
    #13157
    azt már ellenőriztem, nincs elállítva, de azért köszi :) a probléma még mindig fent áll, és idegfelbaszajtó de rendesen! még jöhetnek ötletek, megköszönném !
  • pxxl
    #13156
    Valszeg el van állítva az opacity 100%-ról. állítsd vissza és akkor jó lesz. :)
  • extrafiu
    #13155
    Szép napot mindenkinek. Nekem olyan problémám lenne, hogy a radír eszköz valamiért, nem egyből radíroz hanem inkább csak minden egyes újabb kattintásnál elhalványítja valamelyest a kívánt dolgot. Ez most háromszor annyi időt vesz igénybe mint a rögtön radírozás, mert többször is körbe kell radíroznom a dolgokat. Nekem a rögtön radírozás kellene. Nem tudom mi lett vele, én elvileg nem állítottam át semmit. Előre is kösz a segítséget.
  • av256
    #13154
    Na ez már....OK!

    Köszi szépen, sok időt spórolok meg vele.
  • yokel
    #13153
    PS CS2-be még nem volt ilyen, de van rá megoldás, egy kis scripttet kell installálni a PS alá és máris lehet ilyet CS2-be is csinálni...

    Import Folder as Layers
  • av256
    #13152
    CS2-ben nem látom ezt a parancsot...
    Abban még nincs benne, vagy máshogy esetleg?
  • yokel
    #13151
    Vagyis magyarul (izéé angolul) File\Scripts\Load Files into Stack...
  • rexHUNter
    #13150
    meglehet fájl,parancsfájlok,fájlok betöltése verembe itt kitallózod azt a mappát amibe vannak a képeid és ok
  • LaliK
    #13149
    Megnyitod a 30 képet külön, aztán áthúzgálod arra a képre, amelyikre akarod. Nem kevés idő, de nem annyi mint a ctrl+c, ctrl+v.
  • pxxl
    #13148
    sztem nem. bár sosem próbáltam, de ott van a file-place, akkor új rétegre rakja a képet.
  • av256
    #13147
    Üdv!

    Meg lehet-e nyitni pl. 30 képet egyszerre úgy, hogy egyből egy fotó fölé több rétegbe pakolja?
    (remélem érthető)

    A másol-beilleszt egy kicsit sok idő.

    köszi
  • Pummis
    #13146
    KÖSZ:)
  • NessieGraf
    #13145
    Space ragad, vagy Caps Lock van bekapcsolva
  • pxxl
    #13144
    screenshot-on nem látni a kurzort :) am sztem beragadt a space.
  • Pummis
    #13143


    skacok nem tudtok nekem segiteni valamit el állitotam nem tok hasznáálni semit mert ez a hülye kéz jön be
  • vacakvacakvacak
    #13142
    Sziasztok, nem tudom találkozott e már valaki a jelenséggel, de nagyon örülnék ha valaki megmagyarázná miért lehet, hogy ugyan az a kép photoshop cs3-ban illletve cs4-ben megnyitva teljesen máshogy néz ki? - ugyan azok a színbeállítások, színprofilok, ugyan az a kép - az imént megnéztem egy 50%os szürkével kitöltött képen, természetesen ott is mást mutat a pipetta. remélem valaki tudja a magyarázatot!
  • Evin
    #13141
    Mivel a méret, színmélység adott, gondolom úgy kalkulálták ki a 7MB-ot, hogy abba bele is fog férni.
    1.Ha több réteged van, párat egyesítsd benne, vagy az összeset
    2.Azt nem írták, hogy a psd-t nem tömörítheted. Tömörítve pedig sokkal kisebb lesz.
  • egir
    #13140


    Sziasztok!
    Előre is elnézéseteket kérem hogyha valakit begbotránkoztatok hogy ilyen hülyeségeket kérdezek, de van egy problémám. Az honlapon van egy pályázat, "A Photoshop és én" címmel. Szerettem volna pályázni de a végén elbuktam. Ugyanis az alábbi feltételeket sehogysen bírom teljesíteni.

    "A saját fotót illetve illusztrációt 20 x 15 cm, 300 dpi, 8 bit színmélységű, CMYK .psd fájl formátumban kérjük leadni."
    "Az email 7MB-nál nagyobb terjedelmű nem lehet."

    PSD formátumban kérik a fotót, de az EMIL nem lehet nagyobb 7 megánál. Tudom-e valahogyan megváltoztatni a fájl méretét úgy hogy a fenti adatok ne változzanak de beleférjek a 6 megás keretbe.

    Hogyha valaki tudna segíteni előre is köszönöm és várom javaslataitokat akár a következő EMIL címen is:

    [email protected]
  • adamfesto
    #13139
    Ok, np.
  • LaliK
    #13138
    Csak azt mondtam amit látok a képen. Mondhattam volna azt is hogy "ÚÚúú nagyon király", de akkor azt hinnéd, hogy túl jó az amit csinálsz és nem tanulnál.
    Sanya200 segítségére, meg már találtak megoldást.
  • adamfesto
    #13137
    A kép természetesen nincs kidolgozva...
    Az építő jellegű kritikáért nagyon hálás vagyok, pláne hogy benne van a megoldás is: "extra-ocsmány, csúnya"
    És Sanya200 is nagyon hálás a segítségért amit a #13123-ra reagáltál.
    1000 THX :)
  • loncika
    #13136
    köszönöm, hogy írtál. A 7.0-sal nincs gond, de a CS4 felett ülhetek napokat is és ....Na majd egyszer.üdv.loncika
  • NessieGraf
    #13135
    És a fehér körvonal még mindig rajta van.
  • LaliK
    #13134
    Ezen a változás nekem csak annyi hogy rosszabb lett a kép minősége. Jobb oldala extra-ocsmány. Lens körül csúnya.
  • adamfesto
    #13133
    Kicsit moddoltam a képen, hátha van benne jó ötlet.
    Ragyogás, alapszín változtatás, arcon-ruhán ellenfény, szemben csillogás stb:
    avatar átfestve
  • NessieGraf
    #13132
    Nézd meg a képet a 7.0-val. A CS2 CS3 fájlokat gond nélkül megnyitotta, csak a smart objectet nem ismeri. Hátha úgy rájössz a megoldásra.
  • loncika
    #13131
    Szia!köszönöm, hogy válaszoltál.Ha én azt tudnám mivel is kezdtem. Nem tudom mit is csináltam.- A 7.0-ás PhotoShopot használtam a CS4 előtt.Soha ilyen problémám nem volt.Az angolul van de ott már mindent ismerek.Itt?-köszönöm!Szép estét! üdv.loncika
  • NessieGraf
    #13130
    A Photoshop alapból .psd (PhotoShopData) fájlokat ment. A .pdf fájlokat is használja, de nagyjából mindenféle képfájlt megnyit.

    Az előző kérdésedre: A keretet ugyanarra a rétegre tetted, amin a kép volt? Vagy a kép megnyitása után a háttér (background) réteget átállítottad előtte normál réteggé?

    Ha másik rétegen van a fekete keret, a réteg kikapcsolása után látni fogod a képet.

    Ha engem kérdezel, kezdőként mindig az eredeti kép másolatával dolgozz, akkor nem veszik el semmi.

    És változatlanul javaslom, inkább angol nyelvű PS-t használj. Nem annyival ijesztőbb, mint amennyivel egyszerűbben kérdezhetsz az alapján. Amúgy a magyar PS-ek fordításai olyan rettenetesek általában, hogy hiába magyar, úgyse érted mi van odaírva.
  • loncika
    #13129
    Segítséget kérek:A CS4-ben milyen formátumban tudom megnyitni a képet, mert a szokásos PDF-fel nem megy!köszönettel :loncika
  • loncika
    #13128
    Sziasztok!Segítséget kérek szépen!Cs4-gyel most kezdtem el dolgozni először.Most ismerkedem a programmal.Keretezni szerettem volna.Ablak-műveletek-keretek-keret művelet...?nem tom utána mit csináltam.A kép helyén egy nagy fekete kép van amit nem tudok kitöröli mindig az jön be a fotó helyett.-Mit tegyek? kérek egy kis segítséget ehhez.köszönettel:loncika
  • NessieGraf
    #13127
    Én most a jelenlegi állapotból indulnék ki - feltéve, hogy a módosítani kívánt képrész külön rétegen van:

    1. A Layers palettán a bélyegképre Ctrl + bal klikk. Az kijelöli azt a területet, ami nem átlátszó.
    2. Select menü, Inverse.
    3. Select menü, Modify, Expand - itt megadhatod, hány pixellel növelje a kijelölést. Ha megadsz egy ilyet, úgyis látod, fedi-e a fehérlő keretet.
    4. Select menü, Feather - egy-két pixelnyire állítsd, akkor a kivágott kép szélein keletkezik egy átlátszóság átmenet, amitől szépen belesimul a háttérbe.

    Más alkalommal:

    Az eredeti képen érdemes a kijelöléshez a pen tool eszközt használni. Rettenthetőnek van egy jó leírása a hogyan használdról. Amikor kész a path és a körvonalai is jók, a képen jobb klikkel válaszd a Make selection lehetőséget. Ott helyből megadhatod a Feather mértékét és már csak másolni kell.
  • biomage
    #13126
    ja azt próbáltam, de nem jó :(

    Azért kösz
  • pxxl
    #13125
    ezt így sehogy, de ott a gradient. van olyan gyárilag ami tartalmazza az "összes" színt egymás után. :)
  • biomage
    #13124
    Hali

    Hogy tudok olyan képet csinálni hogy, van 1 alap háttér, és azt akarom hogy minden 2 pixel módosuljon ara a színre amit akarok, például az első pixel színe piros a második pixel színe meg halványabb piros, ezt hogy tudom megcsinálni CS3ban?