17220
  • SZilaJMaGGoT
    #13409
    Használni is tudjuk, de amit te csinálsz az fölösleges erőfeszítés. Pixxel pl. nagyon nem mai gyerek és szerinte sem célravezető... :/
  • bcs0
    #13408
    Hát köszi a segítséget. Amúgy meg lehet csinálni, de azt hittem, hogy itt van olyan is aki nem csak elindítani tudja a Photosopot, hanem használni is, és nekem is tudott volna segíteni, de tévedtem. Üdv.
  • SZilaJMaGGoT
    #13407
    Jogos, de nem is a mennyiség miatt hanem ameddig beletanul... :D
  • pxxl
    #13406
    jah :D modellezze le a bútorbolt összes kanapéját, ágyát, meg minden :D asszem lesz még akkor pár hónap nyitásig xD
  • SZilaJMaGGoT
    #13405
    Jah, már értem... Hát ez tényleg felejtős... :D Vagy esetleg a 3ds maxot tudom ajánlani... :D
  • pxxl
    #13404
    áhh felejtős sztem. inkább tegyél ki egy szövetmintákat a kanapé képe mellé, hogy még ezekkel a mintákkal rendelhető vagy mittomén. többit képzelje el a vevő :D
  • SZilaJMaGGoT
    #13403
    Nah most akkor 2D vagy 3D? :O Textúrát akarsz készíteni 3D modellhez? :O
  • bcs0
    #13402
    Van egy kép mondjuk egy franciaágyról vagy heverőről. Van a bútoron szövet. Egy másik szövetre akarom lecserélni. Gyakorlatilag mintázatot cserélnék rajt. Ez egy 2D-s kép, de az ágy 3D-s. Van eleje oldala és teteje. A szövetet úgy kellene rárakni, hogy valósághű legyen. Az elején függőleges, oldalán kicsit torzított, a tetején meg majdnem vízszintes. A problémám az hogy az elejét és a tetejét megcsinálom, de a kettő találkozásánál gömbölyítettnek kellene lennie, mint az ágynak. Erre van valami megoldás? Fontos még hogy fusson a szövetminta a találkozásoknál. Remélem így már érthetőbb.
  • LaliK
    #13401
    El tudnád magyarázni kicsit érthetőbben?
  • bcs0
    #13400
    Üdv. mindenkinek!

    Szeretnék kárpitos bútoron (fotel, ülőgarnitúra stb.) szövetet cserélni photoshoppal. Kérdésem az lenne, hogyan a legegyszerűbb megcsinálni? Méretezni, dönteni tudom a szövetet, a lekerekített ívekkel, élekkel vannak problémáim. Nem tudom hogyan kell megcsinálni, hogy fusson a szövetminta. Segítséget előre is köszönöm.
  • pxxl
    #13399
    nyomj 1-2 PrtScr-t, mert kezd homályos lenni a dolog. kb értem, de jobb ha látjuk :)
  • SZilaJMaGGoT
    #13398
    Most már végképp nem értem mit szeretnél... :D
  • repvez
    #13397
    megnéztem az összeset de nem jutottam vele sokra, a szine nem változott a háttérképévé és az alatta lévö képet sem sikerült teljesen kitakarnia.
  • SZilaJMaGGoT
    #13396
    Hát ahol a réteg áttettszőségét állítod ott van mellette a réteg áthatás is ami alapból normalon van. Azt a lenyíló ablakot böngészd át!
  • repvez
    #13395
    annyira nem vagyok ám profi hogy ez mondjon is nekem valamit sajnos.
    A legtöbb amit eddig tudok PS ben gyártani az a képek átméretezése kivágása meg szövegek képek egymásra illesztése,semmi spec efektelést nem tudok vagy hogy a semmiböl rajzoljak vele egy ábrát.
  • SZilaJMaGGoT
    #13394
    Játsz a réteg áthatásokkal!
  • SZilaJMaGGoT
    #13393
    Akkor ez már dupla kombó! :D
  • repvez
    #13392
    Van egy kép ami mondjuk fkete-fehér és karcos es erre akarsz rátenni egy szines képerészletet .és hogy a szines kép felvegye ugyan azt a szinárnyalatot és mintát(karcokat ) amik a háttéren vannak, hogy ne üssön el a kész képen .Ha meg az átlátszosággal variálok akkor ugye meg átlátszik az eredeti is és akkor meg megint nem az igazi.
    Ugy mint ott a bankjegynél ott is a betett uj képen látszodnak a bankjegy mintázata és a szinárnyalatok is megegyeznek.
  • pxxl
    #13391
    ráadásul nő volt :D
  • SZilaJMaGGoT
    #13390
    Akkor meg sem kérdezem, hogy mért pont ő volt a főnök... :)
  • pxxl
    #13389
    volt főnököm az tudta ezt vazze...odaadtam neki a füzetet, mondom ez milyen betű, mert ez tetszik a megrendelőnek. ránézett, és 90%-ban eltalálta :O akkoriban kb 10-15000 fonttal dolgoztunk
  • SZilaJMaGGoT
    #13388
    Hát egy fontot vagy ismersz vagy nem. Ha otthon vagy tipográfiában akkor nagyjából behatárolhatod magadnak, hogy milyen stílusú és az alapján böngészel.
  • pxxl
    #13387
    1: #13334
    2: nem vágom...mivan? :D
  • repvez
    #13386
    Köszi.Amugy azt hogyan lehet igy ránézésre megálapitani, hogy egy font az milyen ?Jo ez viszonylag egyszerü volt , de ami kacifántosabb azt hogyan találja meg az ember?

    Amugy a külön rétegeken elhelyezkedö más-más szinü képekkel mit kéne csinálni?
  • kormen
    #13385
    És amit te pontosan keresel az a 'USAAF Stencil' a dafont-on megtalálod.
  • kormen
    #13384
    Ill melyik font az amelyik ugy néz ki mintha festö szablonnal készitették volna, tehát vannak a betükbe összekötö pálcák

    Erre a válasz a 'stencil' féle betűtipusok. Jó sok fajta van belőle.
  • repvez
    #13383
    valaki erre tud valami megoldást vagy hogy mire keressek rá gugliba?Szülinapra szeretnék valamit összedobni, de a különbözö szinvilágu képeket nem tudod egységesiteni.
    Ill melyik font az amelyik ugy néz ki mintha festö szablonnal készitették volna, tehát vannak a betükbe összekötö pálcák.mint amilyen a cougar szó
  • pxxl
    #13382
    nem brush-al akarsz töröli véletlenül? :D
  • wright
    #13381
    Sziasztok.
    Biztos láma kérdés-de hogyan tudom visszaállítani a 'radír'-t,hogy töröljön,ne pedig az adott színnel 'fessen'?Cs3,dds a formátum,de minden más formátumnál is ez van,és nem emlékszem rá hogy átállítottam volna vmit.Nincs bejelölve a törlés előzménybe....sem.Újra rakni nem szeretném ezért kérem a segítségeteket.
    Előre is köszönöm.
  • DirtyVisions
    #13380
    Szia!
    A CS3-től kezdve van egy olyan funkció a Photoshopban hogy Vanishing Point (lehet hogy rosszúl írtam, de valahogy így van), ezzel lehet az ilyen dolgokat megoldani. Keress rá a Google-ben, biztos kidob pár tutort. Ha esetleg a CS3-nál korábbi, öregebb verziód van, akkor a Free Transform eszközt tudom ajánlani (CTRL+T), majd a kis kockákkal lehet igazítani, a perspektivikus torzulást pedig közben SHIFT, vagy CTRL gomb nyomásával tudod elérni. Remélem ez segít, ha valami nem világos, írj!
  • koliz
    #13379
    Szia

    Egy oldalról fotozótt képkeretben szeretném a képet kicserélni , tutorial link is jólenne
  • koliz
    #13378
    Szia

    A tv közepébe kéne , berakni
  • macleody
    #13377
    Gondolom ferde felületre akar egy ilyen képet rátenni, valahogy így.
  • LaliK
    #13376
    Ezt én nem értem.
  • koliz
    #13375
    Sziasztok

    Elég amatőr vagyok a témában de szeretnék valamit megoldani , egy oldalról fotózott tárgy közepébe szeretnék képet beilleszteni a kép sajnos szemből van fotózva.

  • repvez
    #13374
    pár lépésben leirnád, hogyan kell az ilyet hogy a beillesztés szinei és mintái megegyezzenek a háttér szinével?
    Párszor jol jönne amikor megszárgult régi képre szeretném rátenni a szines képekböl kivágott részleteket és igy nem utne el töle
  • DirtyVisions
    #13373
    Hát csak nem tudom úgy kivágni a képből azt amit szeretnék....Vagy több lesz, vagy kevesebb...
  • Klon
    #13372
    van egy Knockout nevű plug, az is tud ilyet...
  • DirtyVisions
    #13371
    Áhá! Igen, lusta voltam, és előbb kérdeztem mint kellett volna. Kihagyták a 4-es verzióból, de letölthető az Adobe honlapjáról....
  • DirtyVisions
    #13370
    Srácok! Ugyan évek óta használok Photoshoppot, mégis felvetnék egy amatőr kérdést. Hogy tudok egy előtérben lévő dolgot (embert, madarat, autót, bármit) kivágni a képből? A legjobb megoldás az lenne ha a szőr, vagy hajszálak nagy részét is kivágná. Azt láttam hogy ez az új CS5 tudja. Találtam rá megoldást, elég korait, 2004-est, úgyhogy biztos lehetséges. Abban a tutorban Filter -> Extract-ot ír, de én ilyen nem találtam. Na most vagy én vagyok béna, vagy elpakolták ezt az eszközt az újabb verziókban. Tehát hogy tudnám ezt megcsinálni?