17220
  • tiburon26
    #13450
    sziasztok.egy logot szeretnek west 6 auto centre felirattal de en zokni vagyok a photoshophoz.nagy keres lenne hogy megcsinalja nekem valaki?
    elore is koszonom szepen
  • Midas
    #13449
    passzolok esetleg ha ajandekent adja fol akkor meguszhatod.
  • G_ArchAngel #13448
    Ettol felek en is, nem sok jot hallottam...
    Regen egyszerubb volt, mert Adobe USA-tol megvettem volna online magyar bankkartyaval, de most azt sem lehet, mert egybol EUR-ban vonja le...
  • Midas
    #13447
    itt kicsit maskebb mennek a dolgok (uk) nagyon vedik a piacot es azert irtam mert par ismerosom eleg csunyan megjarta az usabol valo vasarolgatassal.
  • LaliK
    #13446
    Nem kifejezetten az ő hozzászólásait töröltem, hanem már írtad te is hogy "Half Off over :)" Gondoltam akkor már tényleg vége.
  • MANOWAR
    #13445
    lol ha törölted Midas hozzá szólását töröld az enyémet is mert így nincs mire reagálnom......
  • MANOWAR
    #13444
    Látod ezt nem tudom, hogy az ebay-en keresztül ami postán jön (gondolom nem adobe feliratú csomagolásban)hogy az élvez vám mentességet e vagy nem egyik haverom rendelt ~500 ropi értékben lemezeket (elvis box)és a kutya sem mondta volna meg, hogy mivan benne és adót sem kellett utána fizetnie. Azt sem tudom hogy felvan-e tüntetve a csomin a tartalom, és azt sem hogy az ide vonatkozó jogszabályok engedik-e a más országba való kivitelt vagy ennek külön szabályzása van, és hogy éppen melyik ország jogszabályai vonatkoznak a küldeményre meg ilyenek...,meg lehet beleszólhat az ország és szoftver gyártó cég közös szerződése lásd MS.De EU-n kívülről rendeli cuccot így vámot is kell fizetnie szerintem.
  • MANOWAR
    #13443
    Nagyon jó vételnek tűnik talán túl jónak is.... a baj az hogy csak vásárlás után tudod lerendezni a license-t, arról nemtudok semmit hogy ha nincs rendben hogyan tudnád vissza fordítani a vásárlást. vagy nagyon jó vétel vagy átverés, esetleg ha az eladó több hasonló terméket árul több sansz van rá hogy megbízható.Half Off over :)
  • G_ArchAngel #13442
    UK-ben elek, amazon.co.uk-n kb. £560, USA-bol ebay-en keresztul £350...
  • MANOWAR
    #13441
    Szerintem ha megvan az eredeti számla róla (nem ebay-es)akkor nagy gond nem lehet belőle az ebay-es számlával meg igazolod hogy honnan van. Esetleg le kell ellenőrizni az adobe-nél de az egész elég macerás inkább keres valami rokont, havert aki kint van vagy jár és vetesd meg vele. Mennyivel olcsóbb?
  • G_ArchAngel #13440
    Felig OFF:

    Ebay-rol erdemes venni PS CS5-t?
    USA-bol eleg megfizetheto, de kicsit felek, hogy mar valaki felhasznalta a license kodot...

  • LaliK
    #13439
    Igen PS topikban vagyunk, szóval mostmár ON, ha lehet.
  • MANOWAR
    #13437
    Ez PS topik látom Maya topikban is feltetted a kérdést valószínűleg nem tud segíteni senki te kértél ingyenes 3D-s progit, másrészt pont ezért adtam neked egy rakás helpet ráadásul magyarokat mert kevesen foglalkoznak vele, azt azért te sem gondolod komolyan, hogy keresünk neked blender fórumokat....
    Másrészt nehogy azt hidd, hogy 3-4 óra után menni fog ha a Photoshopot ismered valamennyire akkor szorozd meg 1000-el. A blenderben mint minden ilyen progiban szószerint több millió variáns van szobrászkodás fények, textúrák, kamera mozgatás, renderelés, stb stb.
    Neked első sorban az alak létre hozása kell nem a UV-zás meg ilyenek.... évek kellenek mire közepes szinten elsajátítod és ráadásul mindegyik 3D-s progit máshogy kell megtanulni..... nem vagyok szaki de egy kicsit benne voltam 1,5 évet.Nem nagy dolog de pl lásd: ITT
  • Nodler
    #13436
    Valamelyikőtök aki ért a Blender használatához nem tudná megadni az msn címét? Csak segítségre szorulnék...
  • pxxl
    #13435
    deviant art :D
  • MANOWAR
    #13434
    Nem tudsz valami jó kis oldalt ahol ps vagy egyébb progival rajzolt profi képek tömkelege van (nem olyan mint az itt levő "nem segítség kérős")esetleg pályázatok vagy esetleg magyar oldal ahol azért van mozgás is ...?????????????????? artpub-ra jártam régen....
  • MANOWAR
    #13433
    Hun Help hozzá
    és wikis de bővebb sokkal
  • pxxl
    #13432
    hahh tényleg :D ez kiment a fejemből :)
  • MANOWAR
    #13431
    De van :)nem is olyan "rossz"... nyílt forrás kódú.
    Blender a neve
    Hun link
  • pxxl
    #13430
    nem hiszem h lesz ingyé' értelmes 3D modellező progi, ha van egyáltalán, meg am is ps topikban vagyunk. de ha 3D kell, akkor 3DS Max.
  • Nodler
    #13429


    Elszeretnék kezdeni tanulni egy ingyenes 3d-s progit, de nem igazán tudom melyiken kezdjem el. Ajánlanátok egyet? Meg akkor már azt is mondjátok meg, hogy szerintetek miért az a legalkalmasabb erre a célra.
  • ProGabe #13428
    nálam nem csak fox-ban, de PS-ben is türkiz színekben "pompázik" a kép, nekem is samsungom van...

    megoldás: edit -> assign profile és ott válassz valami megfelelő profilt, esetleg válaszd azt, hogy ne nyúljon hozzá a színekhez
  • NessieGraf
    #13427
    Szerintem a monitorod beállítását se ártana megnézni, másrészt a kép iszonyat pixeles, szerintem annak az árnyalatait látod zöldesnek. Az Irfanwiew más technikával dolgozik, mint a PS. Amúgy lehet megérne egy misét jó minőségben színes jpg-be menteni, és kipróbálni a Google Picasa progiját a színtelenítéshez, átméretezéshez. Abban kétféle megoldás van a fekete-fehér képekhez, az egyik színszűrővel dolgozik, hihetetlenül jó képek jönnek ki belőle. Utána meg tökmindegy, hova töltöd fel. Ráadásul a Picasa menti az módosított és az eredeti változatot is, úgyhogy még mindig meglesz a kiinduló állapot ha nem tetszik.
  • MasterJay
    #13426
    Sajnos a galéria csak jpg-t fogad el, ezért kénytelen vagyok még egy lépést beiktatni, ami picit tovább ronthat a kép minőségén.
    Viszont visszatérve a ps-re, mi lehet a gond vele?
  • NessieGraf
    #13425
    Róka és SeaMonkey van használatban. Mindkettővel egyforma. Bár a Rókával mostanában sok bajom van, ki tudja, hol okoz meglepetést. Megpróbálhatod OOo-val is a konvertálást, a Draw beolvassa a PSD-t, menti jpegben. Viszont én a jpeget nem szeretem, inkább png-be szoktam menteni. Ha nem átlátszó, még IE se teszi tönkre. (Ha átlátszó, IE egybefolyatja a színeket.)
  • MasterJay
    #13424
    Az nagyon érdekes. Megnézted más böngészőben esetleg? Ugyanolyanok a színek? Ez elvileg desaturete kép. Viszont most van egy olyan új fejlemény, miszerint ha a ps-ből a képet psd-ben mentem el, majd egy képnézegetővel (IrfanView) konvertálom át jpg-be és úgy töltöm fel tökéletes a kép a rókában is.
    Tehát elvileg valahol itt lehet a hiba.
  • NessieGraf
    #13423
    Nézz körül otthon a gépeden, mert nekem nem akart megzöldülni a Rókától.
  • MasterJay
    #13422
    Sziasztok!

    Lenne egy problémám.
    Astrofotózással foglalkozom. A képek végső feldolgozását, finomítását a ps-ben végzem. Van egy internetes weboldal ahova feltöltöm a képeket. Azt vettem észre, hogy miután az említett galériába feltöltöm a képet, és arra rá klikk, hogy megnézzem az eredeti méretében, akkor a kép kap egy zöldes színt. itt egy példa. Arra már rájöttem, hogy ez csak a Firefox böngészőben jelenik meg, és ott is csak akkor, ha a nyers képet megnyitom ps-ben, valamit szerkesztek a képen (akár csak egy átméretezés), majd elmentem másként sima jpg-ben.
    Anno volt problémám a színekkel, hogy ami fehér volt az érdekes sárga volt a photoshop-ban. Ezt egy egyszerű beállítással a Edit -> Color Settings menüben állítottam. Most ez úgy néz ki, hogy az RGB = Monitor RGB - Samsung - natural Color Pro. Feltételezem ezzel lehet összefüggésben, de nem tudom.
    Mi lehet a gond?
  • phoenix1
    #13421
    Vagy esetleg még free transformmal.
  • phoenix1
    #13420
    Régen valahol láttam egy tutorialt amikor az emberke megrajzolt egy dobozt és egy másik rétegből a photoshop rárakta a rétegben lévő képet. Megpróbálom megkeresni.
  • NessieGraf
    #13419
    Off

    Bár már kaptál valódi tanácsot, megkérdem: Mi olyan félelmetes az angol nyelvben? Főleg úgy, hogy a különféle szerkesztő programoknál általában minden nagyjából ugyanott van. Régi tapasztalatom azt mutatja, hogy egyébként is minden program valamiért megbízhatóbban működik az eredeti nyelven.

    On
  • SZilaJMaGGoT
    #13418
    Ez nem segítség, inkább jó tanács. És nincs mit... :D
  • Immigrants
    #13417
    oké értem azért kösz a segítséget!
  • SZilaJMaGGoT
    #13416
    Meg, de egy vektoros megoldás sem elvetendő, mivel utána könnyebben tudsz jó minőségű kisebb/nagyobb felbontást kreálni belőle. +Az sem mind1, hogy mihez kell, ha flash cumót akarsz, akkor sztem jobb ha flashben szerkeszted vektoros elemekből.
  • netty29
    #13415
    Sziasztok!
    Milyen programot ajánlanátok menü tervezéshez? Photoshoppal meglehet oldani színvonalasan?
    Köszi
  • SZilaJMaGGoT
    #13414
    De minek? Ha magyarul lesz jobban tudsz majd rajzolni? A toolbar nagy része szimbólumokból áll, a többi részét pedig egyszer végigpróbálgatod és rájössz mi mire jó. Magyarul is olyan hülye kifejezéseket adnak a dolgokra, hogy nem fogod rögtön tudni mi micsoda, akkor pedig jobb ha megszokod angolul mint, hogy újra tanuld a magyart... :D +Később ha mást is akarsz csinálni akkor nagyon meg tud majd fogni a fejlődésben(pl. ezért van, hogy az egyik tanárom hülyébb nálam PS-ba, mert magyarul tanulta, s ráadásul könyvből, így még csak nem is gyakorlatias).
  • Immigrants
    #13413
    Helló! Lenne egy olyan kérdésem hogy hogyan tudom lemagyarosítani a Photoshop Cs5-öt, (tudom banner/GY.I.K),mert én olyat akarok benne csinálni amihez nem kell tutorial pl.: rajzolás vagy formák kivágása stb.?
  • bcs0
    #13412
    Találtam egy plugint. Van hozzá tutorial is.
    http://www.humansoftware.com/pages1200/Squizz/HSsquizz_textil.html
    Leszedtem a trial verziót, de nem igazán működik. Elvileg ha az átlátszóságot leveszem akkor a bútort a négyzetrácsnak körül kellene vennie, és utána lehet igazítani. Nálam a négyzetrács meg sem mozdul. Ismeritek a plugint?
  • LaliK
    #13411
    Igen, minden megoldható... csak vannak olyan dolgok, aminek épp eszű ember nem kezd neki.
  • NessieGraf
    #13410
    Megoldható és macerás együtt. Szerintem Rettenthetőt kérdezd. PS-ben és 3DMaxban is járatos.