17220
  • SZilaJMaGGoT
    #13490
    Mondjuk ez is brushos, mert lekell radíroznod azt a részt ami nem akarod, hogy árnyékba legyen... :D
  • SZilaJMaGGoT
    #13489
    Vagy ezt is kipróbálhatod: link
  • SZilaJMaGGoT
    #13488
    Én is brush-ra szavazok, de sztem ez már így lett fotózva, hogy a fél arca árnyékba volt, aztán még baszakodtak a levels-el stb...
  • levikeeee
    #13487
    egyéb vélemény? mert szerintem nem épp így van :) vagy csak rossz a példa? a lényeg hogy úgy látszodjon mintja fél arc arnyékba lenne, vagy akár fél test vagy bármi :)
  • Ic3 m4n
    #13486
    ez olyan mintha fekete brushal kilenne festve
  • levikeeee
    #13485
    Sziasztok. Nekem az lenne a kérdésem hogy Photoshop-al hogyan tudok leárnyékolni egy fél arcot pl így?

    http://content.flamingorecordings.com/flamingo_img/MSpics/20090102_new_website.jpg?q=flamingo_img/MSpics/20090102_new_website.jpg

    Van esetleg erre valakinek tutorial, vagy az ilyet inkább a fényképész kell így csinálja és nem a "Photoshop-os" :D ?

    ELőre is köszi :)
  • Szilalala
    #13484
    Köszi, ezt a 300px dolgot kipróbálom reggel. A 400*-os nagyítással már próbálkoztam, de néha még így is rosszul vágott.

    Jó éjt!
  • NessieGraf
    #13483
    Javaslat:

    Csinálj az eredeti képről másolatot, azon dolgozz!

    Állítsd át a képet, ha most pl. 640px*480px és 72px/inch felbontású, 640px*480px 300px/inch felbontásra! Ettől nem torzul.

    A kép rétegét módosítsd Backgroundról Layerre (dupla klikk a Layers palettán a bélyegképre)!

    Jelöld ki amit akarsz.

    Ha láthatatlanná teszed a réteget és 400*-os nagyításban nézed a széleket, láthatod, hol van elmászva, mert ilyenkor egy háttérkocka pont két pixel.

    Javaslat 2:

    Ha nem egetverően fontos a szélső 1-1 pixelek szín és képhűsége, csinálj a kivágott képrészletből több másolatot, egyesítsd őket, nem lesz áttetsző széle.
  • pxxl
    #13482
    nem biztos h a segédvonalat pont egy pixel szélére húzod, a vágás meg "kikerekíti" a hibát. kénytelen a pixel valamelyik oldalához igazodni, nem vághat félbe egy pixelt :)
  • Szilalala
    #13481
    Sziasztok! Van ötletetek arra, hogy amikor képet szeretnék felszabdalni (mondjuk egy JPG-t) és beállítom a segédvonalakat, majd az alapján elkezdem vagdosni, akkor miért vannak itt-ott 1pxl hibák a számomra ideális segédvonalas beállításokhoz képest? Valamit kell állítanom a Photoshop-ban, hogy pontosabban vágjon, vagy mi?

    Köszönet!
  • pxxl
    #13480
    valszeg 16 vagy 32 bites a kép, akkor nem működik minden filter.
    image->mode->8 Bits/Channel legyen
  • djlaczo
    #13479
    sziasztok,valamiért nem tudom az összes szüröt használni psben,szürkének jeleniti meg,valaki tudja mi a gondja ? esetleg elállitodott,vagy más? Köszi a segitséget :)
  • MANOWAR
    #13478
    ctrl+t felnagyítod amekkorára akarod és jó messze mész a képernyőtől, tuti nem veszed észre a romlást :) (sry)
  • Met
    #13477
    Túl sok helyszínelőket nézel :D

    Amúgy a Blow Up plugint kipróbálhatod.
  • RaZoK
    #13476
    ott még nem tartunk :)

    majd próbáld ki a Photoshop XX pro-t :)
  • macleody
    #13475
    Sehogy.
  • rucinho
    #13474
    hali!

    hogyan lehet fotosoppal nagyitani minőségvesztés nélkül?

    köszi
  • tiburon26
    #13473
    isten vagy.koszonom szepen
  • Shortstop
    #13472
    Van olyan addon (plugin,texture akármi)a PS-hez amivel ilyen tekercses felületre tudok képet tenni? -Gondolom van egy sablon amire csak ráilleszti a képet. Amennyiben nem akkor ez hogy működik?

    http://farm3.static.flickr.com/2597/4035352371_490f89e3d9_b.jpg

    Előre is köszönöm!
  • MANOWAR
    #13471
    http://www.ccpvideos.com/page/CCP/CTGY/MED-EE
  • kifli
    #13470
    ponthogy nem, írják a vidiben, hogy nem került még bele minden, csak a következőbe fog :/
  • DirtyVisions
    #13469
    Elvileg minden bekerült, csak keresni kell.
    Én is kérdezek: tudtok valami jó tutort vagy videót adni festészettel kapcsolatban? A kézzel készült grafit rajzaimat szeretném megcsinálni, csak még nem érzem a technikáját, van valami jó videó? Nem kell hogy beszéljenek, csak olyan ahogy lehet látni szépen mit csinál az illető.
  • kifli
    #13468
    EBBEN a vidiben lévő cuccok közül mi került bele a cs5-be?
  • MANOWAR
    #13467
    CONZERV az előző szebb volt kár, hogy megakarja változtatni...
  • ToniBoy
    #13466
    Köszönöm. Ez valóban olysmi ami kell nekem. Köszi, tanulmányozom.
  • ToniBoy
    #13465
  • yokel
    #13464
    Tessék itt van...


    #13461: neked meg itt van egy tutorial, ahol benne van, h kell az ilyen tükröződéseket csinálni...
  • ToniBoy
    #13463
    Íme egy példa:
  • pxxl
    #13462
    képt plz úgy egyszerűbb a megoldást megmondani (am sztem maszkolni kell majd ahogy elképzelem a képet...)
  • ToniBoy
    #13461
    Sziasztok!
    Új emberként egy kis segítség kellene. Nem találtam rá megoldást a fórumon sem. Egy képet szeretnék tükrözni. Hengeres test, kissé felülről fotózva, az alja íves. A tükröződő asztallapon nem tudom a tükörképet szépen hozzáilleszteni az eredeti képhez. (Lehetne éppen egy féloldal-felülről fényképezett hasáb is.) Szóval nekem nem sikerült, próbáltam ps-ben és corel-ben is. Ha egyenes a kép alja, ne probléma, de ilyen esetekben az illesztés már meghaladja képességeimet.
    Tudna valaki ilyen 'kézenfogós' segítséggel szolgálni?
    Köszönöm
  • Barpi
    #13460
    Dirty Visions, Macleody:

    Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
  • tiburon26
    #13459
    igen!
    anyit kernek meg hogy a 6 legyen sotetkek az auto centre felirat pedig piros.amugy tokelete!nagyon szepen koszonom!
  • macleody
    #13458
    Camera Rawban nyisd meg a képet, ott elég jól be lehet lőni a +- expoziciót. A HDR-hez meg a Photomatix nevezetű progit ajánlom. Leírás.
  • DirtyVisions
    #13457
    Hát a helyzet az, hogy így elég nehéz. Esetleg azt nézd meg, hogy a fényképeződnek tudsz-e fókusz pontokat adni. Tehát hogy a kép melyik részére fókuszáljon. Mert akkor általában a fénymérést is azon a ponton végzi, és úgy talán el tudod készíteni a három (vagy több) fotót. Más módszert nem tudok, a sötét reszeken tudsz világosítani, de persze ilyenkor a zaj is nő, de a beégett területekkel nem tudsz mit kezdeni, tehát ez a fókuszos dolog lehetne a megoldás.
  • Barpi
    #13456
    Szia, köszi a választ. A gondom az, hogy nekem még régebbi típusú fényképezőgépem van, és ebbe nem lehet manuálisan állítani a zársebességet. :( Így, nem tudok 3 féle képet csinálni. (sötét, normál, világos) Korábban tudom volt valami plugin, amivel 1 képet is lehetett változtatni, de nem emlékszem a nevére. :( De valami hasonló volt mint iPhone-ra ez:

    Amúgy az autómról készült fotót szeretném ilyenre alakítani. Ezt azért említem meg, mert lehet, hogy tudtok más megoldást a kivitelezésre.
  • DirtyVisions
    #13455
    Hogy érted hogy turbósítani? A Photoshopnak van saját HDR pluginja, vagyis hogy ha csinálsz több képet, akkor azokat összedologzza. (tudod a világos részről egy fotó, és a sötét részről egy fotó, és így nem lesz beégett egy rész sem) Ha meg azt akarod hogy beégjen valahol, hát szerintem azt maszkolással, illetve a fényerő és kontraszt eszközzel lehetne megoldani. (bár lehet hogy létezik ilyesmi...)
  • Barpi
    #13454
    Sziasztok! Valami jó HDR plugint nem tudtok ajánlani? Szeretnék pár saját fotót "turbósítani".
  • yokel
    #13453
    Vmi ilyesmire gondoltál?


  • tiburon26
    #13452
    egyszeru elkepzelesem van:felul nagyba west felirat es a betukben lehetnenek autok vagy autoval kapcsolatos dolgok ez mogott egy hatos es alatta kisebb betuvel auto centre.mindez feher alapon,felbontas...mondjuk 600x400.
  • LaliK
    #13451
    Ha mondasz felbontást, adsz hozzá forrásfájlt, akkor könnyebb dolgunk van, de igazából van erre jobb hely is.