17220
  • Shortstop
    #13571
    Erre valaki tud választ adni aki használ CS5-öt?
  • Grove4
    #13570
    Nagyon szépen köszönöm/köszönjük!!
    Nagyon fasza lett
    Nem én csináltam a képet :D:P
  • ProGabe #13569
    mivel úgyis fut a PS...

    amúgy ez pont olyan lett, mint amilyen a kép minősége. úgy is mondhatnám, hogy pont annyi energiát fektettem bele, amennyit a kép készítője :P


  • Grove4
    #13568
    Sziasztok szükségem lenne a segítségetekre.
    Ezt a képet kellene úgy megcsinálni PS-el, mintha belel lenne a gyűrű belső oldalába gravírozva az a szó, - lehetőleg vmi szép betűtípussal (pl.: Edwardian Script ITC) - hogy "Kicsimnek".



    Nagyon sürgős lenne havernak!!
    Előre is köszönöm.
    Sziasztok.
  • Shortstop
    #13567
    Hello!

    A CS5 tud már olyat hogy a C:\Program Files\Adobe\Photoshop\Presets\Brushes mappában lévő ecseteket egy resetelés után újra betölti egyszerre?

    -Azt szeretném ezzel kiküszöbölni hogy mikor leszedek több mint húszat akkor ne kelljen egyesével hozzáadogatnom.
  • RAMyMamy
    #13566
    megcsináltam, de vmiért psd-be menti, nem gifbe :(
  • RAMyMamy
    #13565
    hát nemtudtam máshogy megfogalmazni :D

    köszi
  • pxxl
    #13564
    psd-ben animáció?

    am van action, csinálsz egy olyat, hogy megnyitsz egy psd-t, elkezded felvenni az actiont, save as...gif, close, leállítod a felvételt, aztán file-automate-batch itt kiválasztod az elöbbi action-t, megadod a mappát ahol a psd-k vannak, és ok.
  • RAMyMamy
    #13563
    hi

    van kb. 500 psd-m, amiben van animáció és gifbe szeretném exportálni őket, ezt hogy lehet megoldani? van olyan funkció, hogy "csoportos konvertálás" vagy ilyesmi?
  • Random work
    #13562
    Sziasztok!

    Valaki nagyon zseni tudna nekem segíteni?

    Van egy 109 képből álló sorozat mely kb. ugyanazt a tájat tartalmazza csak más időszakban. A képek mindig kicsit más pozícióban készültek. Szerintetek milyen módon lehetne kivágni az összes képről a közös részt, hogy ha összefűzöm egy animációvá akkor szépen egybefüggő legyen.

    Nem tudom mennyire érthető a problémám.
  • sanya200
    #13561
    Sziasztok nekem is kéne egy kis segítség nem tudom miért lehet vakamit elnyomtam de bármilyen képet nyitok meg a ps-ben csak szürke a háttér mintha meg se nyitotta volna pedig ott van.
  • Jim Morrison
    #13560
    csak a ruha vagy bizonyos testreszek is? :D
  • MANOWAR
    #13559
    Köszi, az első lesz a nyerő úgy nézem, az ucsonál nagyon zavaró, hogy mindig az egeret követi a "kamera" bele szédül az ember. Legfeljebb megoldom mással a vágást.Thx még egyszer.
  • yokel
    #13558
    - camstudio
    - Free Screen Recorder v2.9
    SrceenHunter v5.1

    Azt nem tudom, h ilyenekkel lehet-e "vágni"
    Majd google segít megválaszolni, h van-e egyáltalán ilyen cumó free-be
  • MANOWAR
    #13557
    Tudnátok realtime-ban felvevő ingyenes progit ajánlani amivel vágni is lehet a saját felvételét és esetleg gyorsítani is lehet kimeneten?( általában tutorokat szoktak csinálni vele)
  • Midas
    #13556
    a matte painting az egy technika es foleg koncepcio keszitesere alkalmas nem magaban a filmben hasznaljak.
  • DirtyVisions
    #13555
    Igen, ahhoz is "értek", évek óta használom azt is, bár még a két programot nem nagyon használtam együtt. A következő filmben (amit a csapattal csinálunk) majd szeretnék némi matte paintinget is tenni bele.
  • DirtyVisions
    #13553
    Értem én, ez csak egy példa volt hogy használják ezt. Mindegy. Akkor a másik kérdés, érdemes használni az új PS-eknek a 3D textúrázó részét?
  • pxxl
    #13552
    igen, de el is mondja, hogy csak terveket, háttereket, textúrákat csináltak vele, amit beraktak a jelenetbe, vagy élőlényekre. mást nem tudsz vele csinálni, ha ezek megvannak, másik célprogram kell, amivel hasznosítod is a képeket :)
  • DirtyVisions
    #13551
    A háttereket sokszor PS-sel csinálják, 3D esetében a textúrákat természetesen. Nem tudom hogy másra is használják-e, ezért kérdeztem.
    Itt egy videó, részben beszélnek a PS-ről, meg úgy összességében az Adobe csomagról:
    Avatar
  • Met
    #13550
    Nem hiszem, hogy PS-el effektelnének egy filmet.
  • DirtyVisions
    #13549
    Hali!
    Ismertek valami jó oldalt, vagy tutort, ami a Photoshop filmes használatáról szól? Tehát, hogy a filmekhez hogyan használják, milyen trükkjei vannak? Ilyen pl. a matte painting, erről tudok.
  • pxxl
    #13548
    azt hittem ez alap
  • reka080221
    #13547
    Végülis megoldüódott a dolog, elmondom mit tettem:D:
    Szóval volt egy mappám a c meghajtón azt hiszem temp néven, de már nem igazán emlékszem rá. Nahmármost azt cakkunpakk kitöröltem:D:D(vki ezt tanácsolta) Lett helyem a C-n, és semmi változást nem láttam a gépen(eddig) azt mondták, h oda menti el a gép az ilyen hü'lyeségeket.. és ma megint megcsináltam azt a képet amit akkor kitöröltem, és még jobban is sikerült, mint előtte. Azért köszönöm a gyors válaszokat és, h próbáltatok segíteni.

    Réka
  • Evin
    #13546
    Akkor használd a válasz gombot!
  • Esthy
    #13545
    Nem rád értettem :P
  • LaliK
    #13544
    Rajtam aztán nem. Ha érdekelne a neve, hidd el már rég meglenne.
  • Esthy
    #13543
    talán a kereső is segíthetne rajtad... ;)
  • LaliK
    #13542
    Azt hiszem van erre program is... hogy be lehet állítani hogy hány percenként mentsen... régebben használtam. A nevét persze nem tudom már...
  • pxxl
    #13541
    jah am meg szokj rá a folyamatos ctrl+s-re :) már én is szívtam ilyennel, bár én akkor egy kb 200 oldalas könyvvel végeztem, mikor behalt a program :) finom volt ^^
  • LaliK
    #13540
    Most komolyan annyi helyet foglalt az a kép, hogy nem maradt semmi helyed a C meghajtón? Azért az már durva... Ha nem találod, akkor törölj le mást.
  • pxxl
    #13539
    C:\Documents and Settings\USER\Local Settings\Temp\Photoshop

    vagy valami ilyesmi helyen van a temp fájlja a ps-nek.
  • reka080221
    #13538
    Nem sikerül..:( Igazából már nem is a munkám megtalálása lenne a cél, hanem, h le tudjam törölni mert a C meghajtómon egy cseppnyi hely sem maradt, és így a PS-t sem tudom használni, meg hát egy kicsit aggasztó is.:(
  • NessieGraf
    #13537
    Nézz rá intézőből, hol találsz olyat, ami foglalt területnek látszik (PS ne legyen elindítva). Vagy .-lock vagy # jel van előtte, ha jól emlékszem. Ha nem állítottál scratch disket a PS-ben, akkor valahol a c: driveon lesz. Ha a próféta is úgy akarja, mint egyszer nekem már sikerült, akkor megtalálod. Ez után próbáld átnevezni mondjuk valami.psd névre. Ha szerencséd van, meg tudod nyitni.

    Nem ma csináltam, lehet nem pontos az emlék, de valahogy így sikerült. Most ugrott be, volt akkor a gépen olyan progi, ami a felesleges tmp fájlokat törölte, az találta meg. Úgyhogy a tmp könyvtárakra keress rá, hátha...
  • SZilaJMaGGoT
    #13536
    Hát szerintem csak használat közben kellene, hogy használja azt a helyet, de az is lehet, hogy a kijelölt meghajtón(amit scratch disk vagy f*szom tudja már mi ként használ a PS) folyamatosan "foglalja" magának, hogy tudd használni bármikor. Egyébként lehet, hülyeséget mondok én is, ha így van majd valaki kijavít.
  • reka080221
    #13535
    :D és akk. a helyet mikor kapom vissza? (tudom elég hü*lye kérdéseket teszek fel, de nézd el nekem, mert nem túlzottam értek az ilyen dolgokhoz:S)
  • SZilaJMaGGoT
    #13534
    PS használ virtuális memóriát(használat közbe).
  • reka080221
    #13533
    De a meghajtóm miért mutat annyival kevesebb helyet??:D Nem fér már el rá semmi.. akk az a hely hova tűnt?
  • SZilaJMaGGoT
    #13532
    Ha nem mentettél akkor b*szhatod... :/
  • reka080221
    #13531
    Sziasztok!

    Egy nagyon fontos kérdéssel fordulok hozzátok:
    Elég kezdő Photoshoppoló vagyok még, és éppen már befejeztem volna az egyik munkámat(2órán keresztül) mikor a gépem úgy döntött, h kikapcsolja magát!:@:@:@:@ De a C meghajtón egyre kevesebb helyet jelez mindig. Szóval gondolom oda elmenti vhova. Vki tudna esetleg segíteni, h hol találhatnám meg ezt a fájlt? PLs help!!!!!!!!!!!:) köszi előre is a segítséget!