17220
  • Met
    #13612
    Még mindig nem ps munkák topic...az itt van
  • PrisonMan
    #13610
    Hy! Megpróbáltam erről az eredeti képről a kutyákat kivágni (content aware) és egy frankó kis háttérképet összehozni. Ez lett végül belőle:



    Még a Content aware-os része nem is annyira nagyon gáz, de a patát sehogy nem tudtam megoldani. Légyszíves segítsetek!
    (munka közbeni egyik mentés mentésem)
  • NessieGraf
    #13609
    Mert nem figyeltél. http://www.blogger.com/profile/02186163673130720072 és http://cserkutidavid.blogspot.com/ és http://kepregenyakademia.blogspot.com/

    Eddig három hely, ahol az alkotót kérdezheted.
  • MANOWAR
    #13608
    Srácok ezt a fajta rajzolási stílust hogy hívják, valaki tudja? Esetleg a technikájáról valamilyen leírást/tutort tud valaki?
    Nem szeretnék feleslegesen hosszú időt eltölteni a tényleges technika próbálgatásával...
    Persze utána lestem kik csinálták de további érdemleges infót sajna nem találtam róla (lásd)
  • NessieGraf
    #13607
    Nekem már évek óta működik fennakadás nélül. Remeknek találom a korlátlan képtárat ugyanúgy, mint a Picasa lehetőségeit. Óriási tárhelyigény spórolás lehet.
  • LaliK
    #13606
    Köszönöm szépen.
    A TVN-ről már halottam és ajánlották is, szóval most oda töltöttem fel mindent. Most még működik, remélem így is marad.
  • NessieGraf
    #13605
    Korlátlan kép és videotárhely, 100MB FTP tárhely (reklámcsíkot pénzért kikapcsolják), /blog (gyenge), levelezés, meg egy csomó más/. - tvn.hu - ingyenes.

    Változatlanul állítom, hogy a Google Picasa webalbum (http://picasaweb.google.com) tökéletes megoldás. Nem kell nyilvánossá tenni azt az albumodat, amit nem akarsz és Creative Commons jogokkal lásd el azokat, amiket megmutatsz másoknak. 1GB ingyen, +20GB=5USD/év. 16TB-ig bővíthető. Az új nyilvános albumokat, fotókat külön reklámozza a Google. Ingyenes Google fiók kell hozzá. Weboldalba betehető diavetítésként egy-egy könyvtár tartalma a nem nyilvános albumokból is.

    Ezeknél kisebb hely, de hasznos: fileposta.hu hasznossága elsősorban a 15 db egyszerre küldhető bármekkora fájl. Tárterület, ami ingyen van: 400MB össz, ebből 150MB fix. Ajánlással bővíthető. Ha továbbajánlod minden elfogadott ajánlás vagy 20MB össz, vagy 10MB fix tárhely növelésre alkalmas. A helyen az érettségi tételektől kezdve mindenfélét meg lehet találni. A saját tárhelyed lehet nyilvános (ekkor fájlonként, könyvtáranként dönthetsz külön a láthatóságról), plusz lehet kódolt, amit csak az lát, akinek megmondod a kódot. Lehet nem nyilvános is, akkor csak te látod ami ott van, de ez nem befolyásolja, hogy abból bármit megjelentess bárhol. Van egy közös postafiók már, amit http://sghups.fileposta.hu jelszó: psmunka néven találsz meg (látogatói belépés). Ott van néhány magyar ékezetesített betűtípus is, meg egy pen tool tutorial. Használd egészséggel.

    Ezek így elsőre.
  • LaliK
    #13604
    Itt biztos találsz olyat, amilyen kell.
    Amúgy nem értem mit értsz a "különböző színeffektek" alatt...
  • Csacsi
    #13603
    Sziasztok. Olyan plugin kellene, amikbe különböző színeffektek vannak.

    Illetve olyan, ami portréknál segíti a retust.

    Üdv

  • LaliK
    #13602
    Hát... röviden: SEHOGY. Mivel ez az oldal fizetős... szerintem van 1000+1 olyan oldal, ahonnan fa rendereket tudsz letölteni.



    Persze neki kezdhetsz körbeszínezgetni a leveleket, meg minden, de szerintem amire végeznél, elmennél dolgozni és meg tudnád venni a képet mindenestől, szóval nem ajánlott.
  • vajo
    #13601
    hali.



    Erről a képről hogyan tudom eltüntetni a feliratot? szükségem lenne erre a képre, de így nem jó. előre is köszi.
  • LaliK
    #13600
    Igen... erre én is rájöttem gondolhatod. :) De inkább ilyen magyar "izéket" hagynám...volt régen egy oldal, valami BAG, csak elfelejtettem a nevét, oda lehetett cuccokat feltölteni. De megvárom Nessie-t :)
  • papi08
    #13599
    ja! Megoldás: regelej egy tárhelyet mlap-on(a legjobb, nem törlik a képeket soha, és mindig látszódik), és linkeld őket újra.
  • papi08
    #13598
    A képek nincsenek jól belinkelve a google chrome "elem vizsgálata" menüje szerint.
  • papi08
    #13597
    Sziasztok hogy lehet megoldani, hogy Photoshop CS3 extended, illetve Macromedia Flash 8-al, olyan flash fájlt csinálni, amelyben ha pl az illető rákattint egy gombra, akkor elindul egy animáció a fájlban, illetve ha rányom egy másik gombra akkor megszólal egy hang effekt?
    Előre is köszönöm!
    Bocsi ha rossz helyre írtam! :)
  • LaliK
    #13596
    Hát feladom... én is kérnék olyan helyeket, de ide, ha lehet.
  • Tyler1
    #13595
    közben rájöttem
  • Tyler1
    #13594
    pen toollal próbálok szöveget formázni, de mikor megrajzolom a vonalat, vmiért nem engedi végig írni a szöveget. van egy üres karika a vonalon, és csak addig enged.
    lehet hülyén fogalmaztam, de vki help? :)
  • macleody
    #13593
    Nekem jöhetnek az ötletek :)
  • NessieGraf
    #13592
    El nem hiszed, de nálam így se jön be. Tudom, hogy imádjátok a megszokott helyeket, mert mindenki oda szokta tenni a cuccait, de esetleg lehet máshol is tárolni dolgokat. Ötleteket priviben szívesen.
  • LaliK
    #13591
    Mindegy... az biztos hogy semmit nem csináltam a bannerral, szóval valami biztos az ATW-vel van...
  • macleody
    #13590
    Mondjuk ez meg működik.
  • macleody
    #13589
    Bakkermár.
  • macleody
    #13588
    Nem tudom, nem értek hozzá, meg a bannerhez sem. Tudom, hogy így bejön a kép, én is próbáltam. Gondolom a html alapú cuccokkal van valami gebasz mert a fotók se jönnek be amit feltettem: http://rfactorf1team.atw.hu/up/Adobe%20Web%20Gallery/index.html
  • LaliK
    #13587
    Az lehet, de akkor így miért jön be a kép?
  • macleody
    #13586
    Szarakodik az atw.
  • LaliK
    #13585
    Ha így folytatod, te sem fogsz látszódni
  • Met
    #13584
    Nem látszik az a baja, jöhet a csoki
  • LaliK
    #13583
    CONTEST: Aki rájön hogy mi baja a bannernek, az kap egy csokit Még ma ha lehet...
  • pxxl
    #13582
    talán kellene h legyen némi foglmad a dologról, mielött nekiállsz egy pályázatnak nem? most akkor kb csináljuk is meg helyetted? :/


    ...indulok egy autóversenyen, de elötte valaki gyorsan mutassa meg hogy kell autót vezetni...
  • Cserediák
    #13581
    Sziasztok!Egy kérdés..egy pályázaton veszek részt,kezdő vagyok..ééésss hát írnak olyat hogy szerkeszteni kéne egy imázs kiadvány borítót.Nah akkor ,lehet hogy hülye kérdés,de tulajdonképpen az mit is foglal magába?Mit kell feltüntetni rajta pontosan..esetleg méretileg mekkorának kell lenni?Köszi
  • buke
    #13580
    Evin: köszi a gyors választ!
  • Evin
    #13579
    Felejtsd el a bmp-t. Én még nem láttam olyan progit, ami bmp-ből normális alfa csatornás dds-t készített volna. Mindnek durva volta az éle vagy egyéb esztétikai problémája lett.
    Fogd az eredeti képet és PS-ben szerkeszd, ne konvertáld sehova, max mentsd el psd-be.
    Az alfa csatornát érdemes külön psd-ben szerkeszteni, majd rárakni az rgb-s képre. De ha nem akarsz külön szenvedni, a GIMP tudja egyben is kezelni, ha ez segítene neked.
    De a bmp->dds dolgot mindenképp kerüld.
  • buke
    #13578
    Sziasztok! DDS textúra készítéssel kapcsolatban lenne egy problémám: egy bmp képet konvertálok DXT3-as dds formátummá.A kép konkrétan egy nap,aminek a "halo"-ja fokozatosan halványul. Az adott programban(Orbiter)ez durván,lépcsőzetesen jelenik meg a konvertálás után.Az alfa csatorna működik!
    Sokféle variációt kipróbáltam már,kezdve a kiindulási bmp-től,a dds-seken át egészen a nap textúráját előállító Solarcell program állítgatásáig.
    A dds-s fájlokat az Nvidia format v8.23-al készítettem. Még a dds konverter 2.exe -ét próbáltam,de ott még az alfa sem működött se a dxt1,se a dxt3 esetében sem.
    Mi lehet az apró probléma?
  • Klon
    #13577
    JOGOS !!
  • MANOWAR
    #13576
    10-es ecsettel :) (sry)
  • Grove4
    #13575
    *Ilyet és Ilyen !
  • D4nY
    #13574
    sziasztok! az lenne a kérdésem, hogy egy sima fekete fehér vector képem hogyan tudnám a legegyszerűbben ien kis pontokká alakítani mint a lenti képen látható? tudom ez alapból ien kép.. de én kész képekből szeretnék iet csinálni?! előre is köszi
  • pxxl
    #13573
    nagy marhaság lenne szvsz betölteni az összeset egyszerre, főleg ha sok 2000px felettiek vannak aztán csak nézed h lassul a géped egy brush - jobb klikknél...
  • ProGabe #13572
    ????