17220
  • Met
    #13853
  • simonl #13852
    Nem nincs, ezt a képet is a google -ról szedtem és utána méreteztem kisebbre.
    De a víz nem fontos, a tavirózsa pedig csak mutatóba ha megoldható, de a felismerhető épület a lényeg.
    Bocsánat, nem akarok telhetetlen lenni...
  • gaben9000
    #13851
    hy

    Húú... :D
    Látszik hogy ti azért már "fél szavakból is.." De nekem ez kicsit tömörre sikerült :P... Tudnád egy picit szájbarágósabban ha nem nagy fáradtság? (amúgy magyar nyelvű photoshop-ot használok...)
  • LaliK
    #13850
    Tavirózsa? Víz?
    Kisebben nincs meg?
  • simonl #13849
    Nagyjából ez a perspektívából, és a víz nem kell, hogy ennyire hangsúlyos legyen.
    Azt a tavirózsát rátok bízom, nem lenne rossz ha lenne benne.


  • Met
    #13848
    kéne egy kép arról is, hogy mit szeretnél oda
  • pxxl
    #13847
    de ha MÉGIS kell?
  • simonl #13846
    Igazából levélpapír és névjegykártya "alján " helyezkedne el...
  • simonl #13845
    Szóval ez lenne a kép:)
  • MANOWAR
    #13844
    nem sikerült:)
  • simonl #13843
    Sziasztok,

    Tudnátok egy olyanban segíteni, hogy egy ehhez hasonló rajzot, grafikát
    megrajzolni a Hévízi Gyógyfürdő jellegzetes épületével a tavon?

    Előre is köszönöm
    UI: nem tudo sikerült e a mintaképet feltölteni:)
  • Toto652
    #13842
    Amúgy most lesem, hogy sima maszkkal is meg lehet csinálni... számomra még egyszerűbb is :D
  • Zanzy
    #13841
    "egyik széle 100%-osan látszódik, a szemben lévő széle pedig 100%-ig áttetsző" Nem kell a kép széle...!
  • pxxl
    #13840
    felejtős, illetve nagyon nehéz ilyen színátmenetet (házak alatti) jól retusálni. egyszerűbb ha csinálsz egy hasonlót
  • pxxl
    #13839
    jah és ha mégis kell a kép széle akkor szopacs. inkább egy maszkot rá. ugyanez a technika, csak nem delete, hanem a maszk-ra kell klattyintani :) utána meg lehet a maszkot változtatni ha kell
  • Toto652
    #13838
    De jó, ezt nem is ismertem! Köszönöm én is :D
  • Zanzy
    #13837
    Szia!
    nyomsz egy Q-t /quick mask/ , gradient tool, linear gradient, fekete fehér átmenettel vizszintesen a kép szélétől a másik széléig huzod, megint nyomsz egy Q-t, és delete... ctrl+d megszünteted a kijelölést!
    Remélem tudtam segiteni, bocs ha vmit nem tul érthetöen irtam.
  • Toto652
    #13836
    Ezt már én is szerettem volna megvalósítani, de egyenlőre nem találom. Maradok annyiban, hogy a színes réteg egészét kijelölöm, de előtte adok neki bizonyos méretű feather-t, attól függ mekkora átmenetet akarok, aztán jobbklikk: transform selection, a függőlegesből leveszek 50%-ot, a vízszintest meg kihúzom a lap kieső részére.
    Enter aztán delete... vannak még egyéb trükkök is. :)
  • gaben9000
    #13835
    Üdv.
    Photoshop CS4-et használok.
    Valaki el tudná mondani, hogy tudom azt megcsinálni, ha van egy képem (vagy rétegem) és annak az egyik széle 100%-osan látszódik, a szemben lévő széle pedig 100%-ig áttetsző... (a kettő között pedig átmenet van). A színátmenetnél találtam hasonlót de azzal az a baj, hogy rátesz egy másik színt. És az úgy nem jó.

    A választ előre is nagyon köszönöm.
  • Tibi7
    #13834
    Hali! Van nekem Photoshop cs-m, és szeretném megkérdezni, hogy van-e ennek olyan funkciója, amivel meglévő fényképemet úgy tudom átalakítani, hogy olyan lesz mintha egy meséből vett kép lenne. Nem tudom érthető-e. Kösz a segítséget!
  • VrZol
    #13833
    Heló!
    weblapot készítek egy előre megírt template alapján, de a template header képét át szeretném alakítani. Ezt: http://img178.imageshack.us/f/headerwy.jpg/
    Annyiban szeretném megváltoztatni, hogy ne legyen benne a narancssárga csík meg a ház. A színátmenetek maradjanak ugyanazok(vagy minimálisan mások)
    Remélem jó topikba írtam, ha nem bocsi!
    Előre is köszi a segítséget, Z!
  • MANOWAR
    #13832
    dehogynem 3 lehetőséged is van:
    -egy rohadt nagy üllőt raksz a T bill-re.
    -amikor legördül a menü szigetelő szalaggal leragasztod.
    -tedd rá az ujjadat a T-bill-re és vezess bele áramot.
  • pxxl
    #13831
    nem lehetne kivenni pár képformátumot save opcióból? :D lassítja a munkámat, hogy pl 2x kell T-t nyomni a tif-hez (tga, tif)...
  • Shiwo
    #13830
    rá kell nyomni a view - proof setup - monitor rbg-re (amúgy érdekes módon minden ps indítás után rá kell nyomni, függetlenül attól, hogy ki van pipálva)


    amúgy a monitort milyen színkezelésre kellene tenni ? (mert még mindig elképzelhető, hogy ott a hiba) melyik az, ami mondjuk megfelel a nyomtatott színeknek (mert most picit más árnyalatú amit kinyomtatok, mint amit látok..)
  • MANOWAR
    #13829
    Mit kellett ott csinálni?(csak hogy mi is tudjuk)
  • Shiwo
    #13828
    ott a pont :) köszi
  • Metwork
    #13827
    View-Proof Setup-ban nem nézelődtél?
  • MANOWAR
    #13826
    Közben egy kicsit jobban utána lestem és szinte mindig (adobe help)a grafikus illesztő program cseréjére utal.
    Ezt próbáltad?
  • MANOWAR
    #13825
    Tegnap újra pakoltam a gépem és ma teszem fel a PS-t(5), megpróbálok utána járni (generálom a hibát)és meglátjuk mi lesz belőle, erős a gyanúm, hogy a monitor megjelenítést kell beállítani neki, a franc sem tudja. Délután lessél be ide.Megpróbáltad azért újra rakni?
    Még az is lehet,hogy a videokari driverrel fel tettél valami színprofilt, ami felül írta az eredeit,vagy driver elött tetted fel a PS-t csak találgatok de meglátjuk.Kitartás
  • Shiwo
    #13824
    nekem is az a gyanúm, hogy máshol kell keresgélni, mert ezek a beállítások vannak nálam is
  • Shiwo
    #13823
    eddig csak ps-nél találkoztam vele (paint, word, flash, képnézegető..ezeknél mind jónak tűnik)

    nem rémlik, hogy régebben feltettem-e a monitorhoz bármit is, de nem kizárt..

    a rendszer stimmel, az előző win7-emen ugyanezen ps-verzió ment, és akkor nem volt gond

    azt mondod, hogy a monitorhoz kellene valamit feltennem ? (amúgy samsung syncmaster 931p a típusa, ha az bármit is számít)
  • dragon11
    #13822
    Ment PM!

    köszi
  • Met
    #13821
    Ha gondolod tudok ajánlani egy megbízható srácot aki esetleg megcsinálja neked.
  • Met
    #13820
    Itt van mondjuk ez a tutorial, ezzel az izmokat lehet "növelni" Vagy ez
  • Met
    #13819
    Nem túl könnyű amit kérsz de megvalósítható ahogy írták csak sokáig tart.
    Ha csak egy úszógumit kellene eltüntetni azzal nem lenne gond.
  • dragon11
    #13818
    Értem.:)


    Amúgy személyes lenne a kérés, nem szeretném itt, de akkor mindegy.
  • Met
    #13817
    gondoltam megmagyarázom NEKI, csak tudnám ki szólt hozzád....
  • MANOWAR
    #13816
    Nem érdekel senkit, csak offolsz vazze. De még mindig azt látom hogy nem hagyod a gyereket békén, ő akar békét pedig te szóltál be neki.

    Shiwo csak Ps-nél ilyen a kép?
    Ugyan olyan rendszert és Ps-t raktál fel?
    Régebben nem raktad fel a monitorhoz kapott lemezt ha kaptál?
  • Met
    #13815
    Pedig szokott ilyen lenne friss telepítésnél.
    Onnan is észre lehet venni, hogy a színpalettán nincs fehér szín, a leg világosabb valami halvány sárga.
  • LaliK
    #13814
    Próbáld meg így beállítani a Color Settings-nél a dolgokat. Ha nem jó, akkor a "North America General Purpose 2" helyett "Monitor Color"
    De igazából még nem hallottam ilyen problémáról, szóval az is lehet hogy nem is jó helyen próbálgatunk.