17220
  • Mike at home
    #13893
    üdv!

    következő a gondom:

    CS2
    magyar szöveg
    Opentype Garamond-ot használok rá, kiemeléseknél Bold-ra állítva (egyébként regular, illetva van hol italic - érdekes módon az italic-kal semmi gondja, csak a bold-dal)
    azonban a psd újra megnyitása után közli hogy updatelni kell a text layereket
    itt még mondhatom, hogy ne, de amennyiben szerkeszteni akarom az adott szöveget, akkor közli, hogy bizony átváltja
    és a Bold szöveget átváltja TrueType Garamond Bold-ra, ami azért nem szerencsés, mert abban - legalábbis az enyémben - nincs hosszú űő
    ergo minden alkalommal állíthatom vissza
    megoldás mi lehet?
    ha leszedem a TT Garamond Bold-ot akkor nem akarja többé átrakni? vagy a CS2 nem kezeli normálisan a OT-t?
    vagy túl sok a fontkészlet? (egyébként tényleg túl sok, én hülye beömlesztettem egy halommal, és most a csrss.exe szivat is)

    ahogy elnézem, lehet, hogy az azonos elnevezések zavarhatnak be, kiszedem a TT Garamond Boldokat és jelentkezem a fejleménnyel

    köszi, mindenkinek!
  • Chryst64
    #13892
    koszi sracok! en akarhol kerestem csak fizetos oldalt talaltam...
  • Toto652
    #13891
    Jobbklikk az ecsetre és Small Thumbnails... nem tudom a magyar verzióban mi a neve, talán bélyegkép, vagy miniatűr lehet.
  • bbeni93
    #13890
    Elálítódott a PS-em :( HOgyan tudnám a Rétegeknél a Háttérszínt visszaváltani az alap Háttérre? Valami ecset is megjelent a kép kicsinyített változata helyett?

    http://img215.imageshack.us/img215/7084/hatterb.jpg

    Előre is köszönöm!
  • pxxl
    #13889
    a prelo meg 400 dollár!

    am én is kerestem a másikat is
  • MANOWAR
    #13888
    Petye, de én mellette kerestem a másik típust is,hogy 1x-re tudjam linkelni neki... , de azért viccesnek találom az Abadi font 50$-os (10eFt) árát. Tiszta hülye aki nem normális
  • pxxl
    #13887
    nem kicsit
  • MANOWAR
    #13886
    megelőztél vazze :)
  • MANOWAR
    #13885
    Prelo
  • pxxl
    #13884
    Prelo gugli 1 perc :)
  • Chryst64
    #13883
    sziasztok! Keresem Prelo, Abadi fontokat ha lehet az egesz familyt. Ha valaki fel tudna tolteni oket azt nagyon megkoszonnem! Hiaba googlizok, freet nem talaltam...
  • MANOWAR
    #13882
    Nem csak a felbontás számít, 150 200 dpi szerintem eléglesz neked, inkább mensd el másban pl PNG-be(veszteségmentes tömörítés) lásd.Esetleg ha a legjobb minőséget állítod be jpeg-es mentésnél akkor jobb lesz de ahogy spaceg is írta pont azt rontja el amire neked szükséged van.
  • netty29
    #13881
    Köszi a választ, viszont akkor még annyit kérdeznék, hogx milyrn képfelbontást javasolnál egy nagyobb méretű nyomtatáshoz, mint mondjuk ez a 20 x 30 cm?
  • Spészgószt
    #13880
    PSben psd a file de ha elmented Jpegben (az egy rosszabb tömörítési forma) "romlik" és utána ha azt nyitod meg és nagyítod más progival ne csodálkozz ha szétesik/ életlen és nem úgy néz ki! Valmint mindezt nagyban befolyásolja a kép mérete hány MPixel stb...
  • netty29
    #13879
    Hola mindenkinek!
    A problémámra valaki valószínűleg ad majd egy nagyon egyszerű választ, de én mégis itt szenvedek vele már egy ideje. Adott egy JPEG kép, élesítettem intelligens élesítéssel, lencsefoltot adtam hozzá, elég élesnek tűnt, de amikor kinyomtattattam 30 x 20 cm-re , nagyon életlenek lettek a körvonalak, ,sőt az egész azt hiszem.Mit tehetnék, hogy a következő alkalommal ne történjen ez? Pedig PS-ben felnagyítottam,ott nem túnt életlennek.
    Köszi a válaszokat, szép estét: Antónia
  • Spészgószt
    #13878
    Amúgy sokkal jobb ha magad jössz rá! ;)
    Ha a layeren állsz akkor a kis bélyegképre kattint ctrl+balklikkel ha maszkot akarsz rá akkor meg alul a kis téglalap benne a kör adja hozzá a maszkot!
  • NEXT LP
    #13877
    Próbáltam úgy is, de nem történt semmi. Mindenesetre megoldottam a dolgot a Layer>Layer Mask>From Transparency-vel és a Feather-rel. :)
  • pxxl
    #13876
    ctrl+(bal)katt
  • NEXT LP
    #13875
    Nekem CS5-öm van, a világítótorony rétegén vagyok, de ha nem csinálok neki mask-ot akkor nem engedi a feather-t, ha viszont csinálok hiába húzom akár maxra a feather-t, nem történik semmi.
    Hogyan tudom kijelölni egy réteg körvonalait (mármint hogy a világítótorony széle mentén legyen a kijelölés)?
  • Kaplan
    #13874
    Már megvagyok, azért köszi.
  • Spészgószt
    #13873
    nem is muszáj a ctrl klikk elég ha azon a layeren állsz!
  • Spészgószt
    #13872
    Ctrl+klikk a világító torony layer-re utána:
    1:ha CS5 ben csinálod akkor "mask" paletta és a feather-t felhúzod pár pixel-el!
    2:ha Cs4-ben vagy régebbi, akkor kijelölés után "select" "refine edges" és ott szórakozol tetszés szerint
    vagy egyszerüen fogsz egy 60-70%os history brush-t / radírt, 0% keménységgel élhez képest aránylag nagy átmérővel és körbefestegeted óvatosan ;)
  • NEXT LP
    #13871
    Sziasztok!
    Ha egy képbe bevágtam egy másik kép egy részét, jelen esetben egy világítótornyot egy tengeri képre (a két kép színárnyalata ngyjából egyezik), de a világítótorony széleinél túl nagy a különbség és látszik hogy csak oda lett téve, hogyan tudom természetesebbé tenni, úgy mintha tényleg ott lenne az a világítótorony?
  • Kaplan
    #13870
    Igen. :)
    Egy A-4es lap méretűre szeretném megcsinálni.
  • yokel
    #13869
    vmi ilyesmire gondolsz?
  • Kaplan
    #13868
    Sziasztok.

    Szeretnék tizennyolcadik születésnapra csinálni egy mozaik képet. Az elképzelésem az, hogy a háttérbe rakok bizonyos képeket és a háttérre rárakok egy átlátszó nagy 18as feliratot amibe pedig másfajta képeket raknék, a tizennyolcas feliratra pedig dobnék egy elválasztó keretet. Létezik olyan PSD fájl ami tartalmaz egy ilyen átlátszó 18as feliratot? Vagy simán meg lehet csinálni gond nélkül munka közben.
  • NessieGraf
    #13867
    Keresd meg az eredetijét. És legközelebbre jegyezd meg: Képet megnyit, másolatot csinál, azt szerkeszti.

    Van egyébként életlenítés, én a Smart Blurt javaslom. Ha túlzásba viszi, visszavonod és az Edit menüben a Fade opcióval állíthatod, mennyire legyen életlen. De nem biztos, hogy tökéletes lesz az elvárásaidhoz képest.
  • bbeni93
    #13866
    sziasztok lenne egy gyors kérdésem ha nem baj.

    Szóval PS-ben van az egyszerű Szűrő -> Élesítés -> Élesítés opció.

    Ez azonnal megélesíti a képet minden állítgatás nélkül.

    Nos nekem az a baj, hogy hülye voltam és ráélesítettem a képre, ha jól tudom kétszer is rákattintottam az opcióra.

    De feltöltve a képet egyes közösségi oldalakra kiderült, hogy túl éles lett a kép :( Hogyan tudnám visszaállítani alapjáratra?

    Hogyan tudnám visszaéletleníteni? Sajnos sima életlenítés nincs mint élesítésnél és nem tudom hogy most mit tegyek.

    Előre is kösz.
  • Chryst64
    #13865
    sziasztok! Keresem Prelo, Abadi fontokat ha lehet az egesz familyt. Ha valaki fel tudna tolteni oket azt nagyon megkoszonnem!
    Jo munkat!
  • Spészgószt
    #13864
    Hi, all !
    Kéne egy kis !
    Hogyan tudom beállítani cs5-ben, hogy a proof color ne kapcsoljon ki állandóan???
    Kalibrált monitorom van, LUT Managerben LUT profil OK, de amikor megnyitok egy képet akkor elállítódik a PS-ben, Color settingsben "Monitor RGB"-t használom, ill a képeket Adobe RGB(1998) ban nyitja meg!
    Mit állítsak be, hogy mindig a kalibrálásnak megfelelő, szinhű képet lássam a monitoron???
  • balkq
    #13863
    Hy, én egy fényképre, mondjuk az alkaromról 1 kép-re szeretnék heget csinálni, egy sima kép és rá egy élethű heg, valami írás, ezt hogy lehetne megcsinálni?
  • kifli
    #13862
    meglesem köszi :)
  • NessieGraf
    #13861
    Beírod a szöveget fehérrel és teszel rá egy stroke rétegstílust. A körvonal legkisebb értéke 1 pixel. Lehet a betűn kívül, belül, vagy a kettő között.
  • kifli
    #13860
    kérdés, hogy tudok olyan szöveget csinálni, hogy a belseje fehér, a körvonalai pedig fekete színűek.
    A körvonalnak nem kell til vastagnak lennie.
  • Hayni
    #13859
    Megnéztem...de nincs mellette semmi épület csak ennyiből áll, a kép amilyet szeretnél/linkeltél az egy épületsor és egy épületből olyat összehozni (hmm.)
  • LaliK
    #13858
    Még nincs is 13875. hsz. Amúgy én bevallom hogy egyáltalán nem értem hogy mit szeretnél csinálni/csináltatni.
  • simonl #13857
    Szia, köszönöm, hogy foglalkoztál vele de nem erre gondoltam.
    Talán a legalsó verzióból lehetne összehozni egy olyat mint a #13875 hsz. -ba linkeltem.
    Tehát mintha " messziről látnánk az épületet".
    remélem érthetően adtam át:)

    Még egyszer köszönöm
  • Hayni
    #13856
    Ilyesmire gondoltál?



  • MANOWAR
    #13855
  • hungary27
    #13854