17220
  • pxxl
    #14093
    LaliK, banner megint nem okés :/ felrakjam én? aztán adok linket.
  • Spészgószt
    #14092
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    engem csak egy működő crack érdekelne cs5 masterhez, ami van azt az indesign valamiért nem szereti :(

    ha má spoilerezünk
  • pxxl
    #14091
  • karajjj
    #14090
  • pxxl
    #14089
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    [spoiler]van valakinek torrentje egy angol CS5-höz + krekk? ncoreon csak magyar van, meg portable, és nem akarom leszedni a master collection-t, mert most csak a ps kell belőle... :)
    [/spoiler]
  • NessieGraf
    #14088
    Image size: szélesség / magasság / felbontás.
  • karajjj
    #14087
    amikor új képet csinálsz, ott tudod beállítani a felbontást
  • lerantg
    #14086
    Kösznöm,
    De van olyan lehetőség, hogy gyári beállítások visszaállítása?
    Mert a képfelbontást amit Ti említettetek nem találom.
    Nem nyomdához kell, itthoni képek szerkesztéséhez
  • MANOWAR
    #14085
    FZD School oktatóvideók

    Egy hasznos linket szeretnénk ajánlani mindazoknak akik szeretik a concept art-ot, az ismert concept artist Feng Zhu szingapúri iskolája indított egy youtube csatornát ahova az előzetes tervek szerint hetente töltenek fel oktatóvideókat. Az eddig felrakott anyagok egyszerűen, röviden mutatnak be képkészítési eljárásokat, gyakorlatokat.Az info

    innen van.
  • pxxl
    #14084
    450-es is sok, sztem felesleges. nyomattam én már 200dpi körül is, és hát még az is elég volt és nem mondta a gépmester sem h ronda :D

    de ha valaki igazán ütős grafikát akar gyönyörűen kinyomtatni akkor keressen egy olyan nyomdát ahol tudnak staccato rácsal nyomni. beszarás milyen szép :) sokkal több színt képesek ezzel a technológiával kinyomtatni, mint a hagyományos ráccsal. persze drágább is rendesen :D
  • NessieGraf
    #14083
    Én már találkoztam (mondjuk meg is döbbentett). A legtöbb 450-et kér.
  • pxxl
    #14082
    600? soha nem találkoztam még 600dpi-t követelő nyomdával az elmúlt kb 10 év alatt :D 300 bőven elég mindenhez.
  • NessieGraf
    #14081
    Feltehetőleg a képfelbontásod van átállítva. Amiket írsz, az alapján nem 72px/inch. Szerintem nem baj, ha megszokod ezt is, mert bármit nyomdának csinálsz 300px/inch a minimum, de van ahol a 600px/inch az elvárás.
  • lerantg
    #14080
    Sziasztok!
    A probléma a következő:
    A stilusok és a betűméretek érdekesen viselkednek.... a 6-os betűméret olyan intha 50-es lenne!
    Ha árnyékot teszek mögé, egyből 22px széleset tesz....
    Szóval teljes zavar!
    Hogyan tudom a Photoshop CS5 alapbeállításait visszavarázsolni?
    Teljesen az alapot
    Köszi
  • kalikim
    #14079
    Sziasztok!
    Egy bannert szeretnék készíteni a honlapomra, viszont most egy kicsit elakadtam. Találtam egy tutorialt ami alapján elkezdtem a bannert. Nagyjából eddig sikerült eljutnom, viszont a következő lépésnél megakadtam. Azt szeretném, hogy a szövegben halványan jelenjen meg egy minta valahogy így. A tutorial egyébként ezt írja:
    3: Designing An Alternative Embossed Flower Fleuron Text Effect
    * 3.1. Redo Step 1, but add the Drop Shadow with 75% Opacity, 0px Distance, 0% Choke and 10px Size. Variable depending on font size.
    * 3.2. Add Bevel & Emboss with a Smooth Inner Bevel, 1000% Depth, 0px Size, 0px Soften, White Opacity at 50%, and Black at 100%.
    * 3.3. As you can see, the floral pattern is not used in this alternative tutorial.
    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • NessieGraf
    #14078
    Jogos. :) De minden kép máshogy van elhibázva, legfeljebb egy sorozaton belül azonos a hiba. Ezért adok többféle ötletet, megfogja képet, másolja, a másolaton próbálja a különféle módszereket. Kis idő és magától is tudja, melyikre melyiket.
  • Spészgószt
    #14077
    Ez kb olyan volt most mint este az időjárás jelentés a TV-ben
    Túlnyomórészt napos idő lesz, de lehetnek felhők egyes helyeken, vagy akár eshet is néhol!
    Alice: Az általad mutatott képeken efekt hegyek vannak, eléh nehéz így leírni, mert 100+1 módon módosíthatod a képeket!
    Nessiehez annyit tennék hozzá mindazt amit leírt korrekciós rétegen végrehajtva kapod a legjobb megoldást! Illetve még ottvannak a görbék is de ahhoz már egy kis színelmélet sem árt ;)
    Jah és az edit menüs FADE csak az utolsó műveletre érvényes, ha bármilyen history-ban látható lépést teszel lőttek a fade-nek...csak szólok! (legnagyobb szopó ez a patch toolnál :D mellékatt és má annyi is neki :P )
  • NessieGraf
    #14076
    Nem néztem a képet, csak mondom, mi vált be legjobban a színek javítására nálam:

    Első lépések (Image - Adjustment - ...):
    - sötét kép: Shadow/Highlight
    - nagyon torz színek, rossz fehéregyensúly: el lehet játszani a Selective Colors beállítással (végső esetben: Picasa / Jó napom van gomb)

    Második lépés (Image - Adjustment - ...): Exposure (a felső exposure sáv szín élénkít, a gamma a színmélységet állítja)

    Simítások:
    - (Image - Adjustment - ...) Match Color különösen jól szabályozható vele a ragyogás.
    - Filter - Blur - Smart blur: a nagyon pixeles színek összemosására jó. Ha túlzottnak látod, vond vissza, majd az Edit menüben a Fade kiválasztása után állíthatod, milyen százalékban történjen.
    - Filter - Sharpen - Smart sharpen: a színhatárokat is élesíti.

    Érdekes hatások érhetők el, ha másolod a képréteget és a Layers ablakban próbálgatod a rétegmódok és az átlátszóság, illetve a kitöltöttség állítását.
  • netty29
    #14075
    Hello!
    Nem akarok hülyeséget mondani, mert még annyira nem gyakorlatoztam ezzel a technikával, de szerintem egyszerűen csak egyes színek, ( mint az utolsó képen a bíbor) felvannak erősítve ( színtelítettség), és mivel a kép nagy része egyébként fekete és tónusaiból áll, ezért tűnik ki egyszerűen. De ha megtaláljátok a legjobb módszert, én is kivi vagyok.
  • Alice Sabbat
    #14074
    Sziasztok... EGy egyszerű kérdéssel fordulok hozzátok. Pl egy iylen Desktop Wallpaper oldalon használt képek 99 százalékának színei valahogy fel vannak erősítve vagy valahogyan kezelve vannak..és ez lenne a kérdésem hogy ez a technologia vajon milyen ps foylamtok eredmény .. vagy pl szerintem ennek a képnek is a színei valami hasonló technologiával lehet kezelve ....
  • MANOWAR
    #14073
  • netty29
    #14072
    Köszi, a segítség 1 sokat segített megérteni a lényegét, a baj az volt, hogy én eddig csak olyan tutoriálokat találtam, ahol a rétegmaszk létrahozása után gradian toolt használtak csak, és nem értettem miért, de itt ecsettel nyomják ugye, igy már látom a sokszínűségét a dolognak.
    Peace!
  • MANOWAR
    #14071
    Esetleg segíthet:
    help 1
    help 2
  • netty29
    #14070
    Köszi , én is ilyesmire gondoltam, mert ugye a montázs készítés egy összetettebb folyamat, de azért azzt hiszem, mégegyszer átkell vennem a rétegek részt , mert ugye ha az alapok hiányoznak...
  • pxxl
    #14069
    mindenképpen maszkolást használj, ne törölj bele a képbe, mert a maszkot lehet változtatni utólag ha szükséges, de ha letörölsz a képből, azt már nem rakod vissza :)
  • MANOWAR
    #14068
    A montázsolás egy folyamat, a maszkolás meg egy segéd eszköz amit ahhoz is tudsz használni ha jól gondolom. Pl.
  • netty29
    #14067
    Hahó!
    Vakali ektudja nekem egyszerűen és érthetően magyarázni, hogy mi a különbség az között, ha két réteget, kép képet egymásba mosok,( ha úgy tetszik montázst készytek, vagy szelélemképet) illetve ha réteg maszkolást használok? Melyiket mikor kell használni?
    Szép estét
  • Spészgószt
    #14066
    ettől gyorsabb úton nem tudod megcsinálni!
    Még hiper szuper pluginnal sem (amiknek általában semmi értelme, ritka a jó és hasznos)
  • MANOWAR
    #14065
    Akkor maradok a color range -nél, talán jobb is így nem kell vele annyit molyolni. Azt hittem a CS5-ben van valami speckó cucc ami gyorsabb .... .
    Lehet túl sokat akarok :) CS10-nél már gondolattal fogok rajzolni, ha így folytatom. Köcce
  • pxxl
    #14064
    pl:
    select - color range, és kijelölöd a fehér részt. vagy magic wand-al kijelölsz egy fehér részt, és select - similar.

    persze elötte layert kell csinálni a background layerből (dupla klikk rá) aztán ha megvan a kijelölés, akkor delete, aztán save as png
  • MANOWAR
    #14063
    Skacok, azt hiszem nem igazán megy nekem a kézirajz kijelölés PS-ben rajzoltam egy ilyet:
    ha valaki venné a fáradtságot és meg mutatná, hogy kell megköszöném.
    Csak annyi kellene, hogy a az összes fehér rész eltünjön és egy rétegen csak a rajz maradjon, nem kell megcsinálni helyettem csak a technikára lennék kiváncsi, neten használható tutort nem igazán találtam.
  • bbeni93
    #14062
    Köszönöm, le a kalappal, nagyon jó lett :)
  • pakko
    #14061
    hi all kép mögé hogy lehet képet behelyezni valamelyik gombbal kelet váltani de elfelejtettem sajna
  • playstation9
    #14060
    Megpróbáltam... :)
    bbeni93
  • bbeni93
    #14059
    Üdv!

    Egy kis segítségre lenne szükségem, ha valakinek ideje engedi és segítene azt nagyon megköszönném.

    Csináltam egy portrét, de a fényképen a száj nem sikerült jól és kis Photoshop szorulna rá, de sajnos nem igazán tudom szerkeszteni a képet mert nem vízszintes.

    A jobb alsó ajakrészemre valahogy úgy esett rá a fény, mintha úgy tűnik elfogyna ott a szám. Azt szeretném, hogy olyan legyen mint a bal oldali alsó ajkam kb.

    Itt a kép, kivágtam a portréról: http://kephost.hu/image-0948_4CCC5C6E.jpg

    Próbáltam tükrözni és klónozni is de nem igazán jött össze. Ha valaki segítene megcsinálni azt nagyon megköszönném. Ha esetleg valaki venné a fáradtságot és elkészítené nekem akkor megkérem ebbe a minőségbe mentse el mert visszaillesztem majd az alapképbe.

    Sajnos sehogy sem tudom elfogadhatóvá tenni, lehet, hogy valamivel ki kellene tölteni az elhalványult részt vagy nem tudom :(

    köszönöm előre is
  • LaliK
    #14058
    Elsőre én se értettem, főleg így reggel :D
    De látom Te nem alszol :D
  • NessieGraf
    #14057
    Csak a fogalmazásba kötöttem bele, bocs. :D
  • Met
    #14056
    Nem :) festő tudás amit PS-ben vagy akármilyen progiban tud használni az illető.

    A lényeg, van ez a program, kellene egy rövid videót készíteni amin az ezzel a progival átalakított képet fest át grafikai programban valaki. Nem az egészet csak annyira, hogy beleviszi a saját stílusát, egyedivé teszi a képet.

    Nyilván ehhez kell némi festő rutin.
  • NessieGraf
    #14055
    Jól értem? Festeni, PS-el, élőben? Aztán hogyan veszem ki és kenem a vászonra?
  • Met
    #14054
    Van itt olyan aki tud festeni PS-el (lehetőleg élőben is), vagy bármilyen más programmal? Vagy ismerőse?

    Lenne egy kis feladat neki.