17220
  • MANOWAR
    #15133
    ez is halott kérdés lesz én már látom
  • MANOWAR
    #15132
    Segítség: Hogyan tudok egy kép vagy kijelölt területen belül csak a fény/árnyék (tónusok, kontrasztok, fénylések, stb) részeit kimenteni egy rétegre?
    pl: van egy gömb annak a fent említett értékeit ráteszem egy színes körre akkor az térhatású lesz = gömb.
    nem rétegstílusra vagy expozíciós értékek módosításával nyert kijelölhető területekre gondolok. (Valószínűleg egy PS-ben járatosabb emberke vagy egy profi retusáló vágja a témát)

  • bbeni93
    #15131
    Köszi nektek, annyi lett, hogy alig tudok választani majd még átnézem őket :D

    Ja még átgondolom, amúgyis kell még rágyúrni, hogy legyen alapja a tetoválásnak :D
  • moyothomas
    #15130
    bocs, de szerintem ebben a formában felejtsd el!
    ha úgy is csak 1-2 év múlva szeretnéd megcsináltatni,
    addig bőven van időd átgondolni.
    Egy kicsit továbbdolgozva ki lehet hozni belőle egy frankót és
    nem kerül sokkal többe.
  • Spészgószt
    #15129
    az az,
    az enyém meg már egy pár nyári hámlás utáni betintásodott
  • MANOWAR
    #15128
    Másfél évig rajzoltam tetkókat :) ez egy friss pír nélkül, némi tortadíszítő színescukros lóf@sszal megszórva :)
  • Spészgószt
    #15127
    pont az a lényeg hogy NE legyen éles :D láttár már éles tetkót?
    kell rá a blur is
  • MANOWAR
    #15126
    ja egy kicsit sok lett, de legalább éles xD
  • Spészgószt
    #15125
    majdnem egyszerre :D
    szerintem monocromatik zajjal jobb!
  • MANOWAR
    #15124
    lol egyszerre xD
  • Spészgószt
    #15123
    naaa faxom kép
    [IMG][/IMG]
  • MANOWAR
    #15122
    Remélem jó lesz:
    link1
    link2
    link3
  • Spészgószt
    #15121
    tessék...mert rendes vagyok...

    [imgw=http://noob.hu/2011/04/26/vql2u9ochmpzqyfzple5_ret.jpg]
  • bbeni93
    #15120
    üdv

    segítséget szeretnék kérni.

    az egyik karomra kellene egy tetoválást rárakni de sajnos nem sokáig jutok. Kellene a kép miatt is, meg amiatt is mert 1-2 év mulva szeretnék csináltatni egyet és szeretném látni hogy néz ki...

    valahogy így gondoltam el, persze a fehér hátteret már nem tudom eltüntetni csak a tetko méretét tudtam alakítgatni...

    http://www.kephost.com/images4/2011/4/25/l1uigz1khwe9n0wocogg.jpg

    Persze kellene kicsit hozzáigazítani a bőrhöz, domborulat stb. plusz lehet dönteni is kéne ezt nem tudom... ez már nem megy. plusz az is baj, hogy teljes felbontáson a képem nem annyira éles a tetkó meg túl éles és nem elég élethű ezért a tetkó minőségén is kellene "rontani"...

    A teljes képemből a valós felbontású részlet:

    http://www.kephost.com/images4/2011/4/25/vql2u9ochmpzqyfzple5.jpg

    Tetoválás: http://www.tattoo-frenzy.com/tattoo-sample-11.jpg

    Ha valakinek nem nagy munka és segítene hálás lennék, köszönöm.
  • MANOWAR
    #15119
    kellene egy kép ami hasonló és elmondani mit is szeretnél vele.
  • Jenc
    #15118
    Sziasztok!

    Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy van egy fényképem és az azon lévő 'objektum' körvonalát akarom megszerkeszteni. Ezt hogyan tudnám kivitelezni?

    Előre is köszönöm!
  • Spészgószt
    #15117
    curves+maszkolás
    shadow and higlight+maszkolás
  • spongya
    #15116
    itt egy kép példának:
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=tx75nhr6q49eweycp1eb.jpg
  • spongya
    #15115
    Hali! van egy problémám.
    Szeretnék korrigálni egy arcot, mert az illetőnek az arca az árnyékban van viszont az orrára rásüt egy kis fény és ezért elüt a többi résztől. Ezt szeretném kijavítani hogy az arca mindenhol ugyanolyan világos legyen.
    Kerestem rengeteg helyen tutorialt róla de nem nagyon találtam. Valaki tudna tanácsot adni vagy esetleg egy tutorial linket ahol ezt megtanulhatnám mert már többször lett volna rá szükségem. Köszi
  • MANOWAR
    #15114
    Több rétegre egyszerre gondoltam, kár. Esetleg csinálok rá egy action-t vagy valami ilyesmit nem tudom, nem szeretném raszterizálni. :( Ha van ötlet jöhet.
  • yokel
    #15113
    Erre gondolsz, vagy olyanra, h több layer-en lévő mask-ot egyszerre megfogni és együtt hajlítani? Mert azt nem lehet, csak ha egy layer-en vannak (amit linkeltem is).
  • Spészgószt
    #15112
    passz ő is csak valami tutót nézett, keress rá
  • MANOWAR
    #15111
    Kérdezzél rá pls, miben és hogyan.
  • Spészgószt
    #15110
    én nem értek hozzá de párom pont valamelyik nap csinálta!
    TUTI lehet!
  • MANOWAR
    #15109
    A #15099 hsz illusztrátorban meglehet csinálni, valaki nem tudja?
  • Spészgószt
    #15108
    Az a színe, nekem az kell, hogy egyáltalán legyen valamilyen szín ne csak átlátszó brush körvonal!!!!
  • rexHUNter
    #15107
    edit/preferences/cursors/brush preview
  • Spészgószt
    #15106
    Valaki tudja, hogy mit kell kapcsolgatni, ahhoz, hogy a brush méretének változtatása közben lássam a méretét pirossal (szín mind1)?
    Mert ha alt+jobb klikk nyomva jobbra balra húzom akkor méret nő csökken, ha fel le tolom akkor a feather érték, nálam van piros preview páromnál nincs... és nem találom mit kell kapcsolni hogy legyen ott is...grrr
  • Spészgószt
    #15105
  • Immigrants
    #15104
    Köszi pont ezt akartam :D
  • Spészgószt
    #15103
    ctrl+klikk a felnit tartalmazó layer és ott lesz a kis szegélyed. de amúgyis fölösleges mert ha simán nyomsz egy ctrl+t a felnis rétegre akkor tudod torzítani ha a ctrl-t tartod nyomva akkor bármelyik pontját, ha a shiftet nyood akkor arányosan vagy fent a menüben van a warp akkor bárhogyan torzíthatod! kb ennyi
  • Immigrants
    #15102
    Akkor mondom pontosabban: Van két képem az egyik van egy felni (de lehet akármi más is) a másikon meg egy autó, azt szeretném hogy az autóra rá tudjam rakni a felnit. Fogom kijelölöm a felnit Ctrl+c és a másik képen Ctrl+v. Mozgatni tudom, de mivel nem jelenik meg az a kis szegély ami mentén kijelöltem nem tudom fordítani kicsinyíteni...
  • NessieGraf
    #15101
    Ebben maximálisan egyetértek. Az olcsó kategóriás sorozatban még ezek között is verhetetlen volt a pixma3000. Ha tudtam volna mire képes a nyomtatási paraméterein túl sebességben és gazdaságosságban, minden színből vettem volna egy tucatot anno.
  • Spészgószt
    #15100
    mi az hogy nincs szegélye? mit hova mikor?
    kicsit tedd tisztába mit szeretnél, mert így nehéz válaszolni!
  • MANOWAR
    #15099
    Több kijelölt vektor maszkot freetransform alatt szeretnék hajlítani, nem tudok lehet?
  • moyothomas
    #15098
    Bocs, de ezt nem vágom...
    Van két kép. Az egyiken (felső layer) kijelölök egy részt, amire szükségem van, a többit törlöm.
    Edit menü - Transform és kiválasztod milyen műveletet szeretnél.

    Ha ezt akartad...
  • moyothomas
    #15097
    Ehhez annyit, hogy bárki bármit állít, a Canon tintasugaras nyomtatóban verhetetlen! A legprofiibb!
    Bár igaz, hogy általában a nyomtatókat havi max.5000oldal nyomtatásra ajánlják, én nemegyszer naponta nyomtatok annyit. Szinte minden típus megfordult az elmult 14év alatt a kezemben, de a Canonnak nincs párja.
  • Immigrants
    #15096
    Sziasztok! Az hogy van, hogy van két képem és az egyik képen kijelölök valamit de ha beillesztem a másik képbe akkor csak a kijelölt képet teszi nincs neki szegélye tehát nem tudom a képet forgatni torzítani stb.
    Adobe Photoshop CS5
  • JagFater
    #15095
    File - Scripts - Image processor...
  • MANOWAR
    #15094
    Kösz :D