17220
  • Ps Briganti
    #15639
    Sziasztok! Hátha valakit érdekel: katt ide
  • NessieGraf
    #15638
    Na látod! Most pontos volt amit írtál.
  • bbeni93
    #15637
    thx
  • hungary27
    #15636
  • RaZoK
    #15635
  • bbeni93
    #15634
    Üdv! Valaki segítene eltűntetni a kép jobb also sarkából az fbbanners szöveget? Klónozó ecsettel próbáltam, de túl elmosodótt tőle a kép...

  • RaZoK
    #15633
    úgyérti kiadni / bejelenteni (artisjus)
  • Met
    #15632
    zenét levédetni?
  • Spészgószt
    #15631
  • daniels track
    #15630
    Igen, electro populáris...
  • daniels track
    #15629
    Sziasztok! Sajnos még nincsenek levédetve a zenék, még nem érték el a végleges formájukat, ezért nem szeretnék teljes zenét felrakni, viszont ha valaki dob egy emailt, hogy érdekli a dolog, annak privátban küldök át ( részleteket)!!!

    Daniel's Track
  • NessieGraf
    #15628
    Elektro populáris zene? Jól értettem amit írtál?
  • MANOWAR
    #15627
    Azért egy kis ízelítőt dobhattál volna link formájában. Kerestelek a neten de nem igazán találtalak meg... (rengeteg zenésznek ugyan ezek az irányadói)
  • daniels track
    #15626
    Kedves Photoshop felhasználók!

    Tavasszal szeretném piacra dobni a zenéimet, electro-populáris stílusban ( irányadóként David Guetta, BlackEyedPeas).
    Szeretnék egy sajátos logót, vagy csak simán a nevet, valami ütős betűstílusban, bármit, ami megragadja az emberek tekintetét.
    Daniel’s Track néven fognak kijönni majd a zenék, ezt szeretném a logóba, de rátok van bízva…stílusnál fogva, lehet benne szintetizátor, elektronika, kábelek stb…

    Amit cserébe kínálok: REKLÁM…

    A kiválasztott kép készítőjével szeretnék hosszabb távon együtt működni, fényképes grafikák, ( pl. Nobody Moves-nak vannak jó képei, grafikái, én zeném nem hardcore! Na meg a Skrillex-é is tetszik )… lemezborító, képmanipulációk, webdesign! stb…

    Az elkészített grafikákat a [email protected] – ra várnám!

    Köszönön mindenkinek, aki segít abban, hogy előre lépjek, cserébe én is segítek majd neki…
    Nem vagyok kezdő zenész, nagyon jó minőségű, ütős zenéről van szó!!

    Üdvözlettel:



    Daniel’s Track
  • pxxl
    #15625
    sztem ezt kell állítanod.

    image -> mode -> 8 bits/channel

    szkennelésnél előfordul h rosszul van beállítva :) 16 / 32 bites képet nem lehet jpg-be menteni.
  • Breki33
    #15624
    Sziasztok

    Van egy 700 megás scannelt térképem TIFF formátumban amit szeretnék jpg-be menteni, hogy kisebb legyen a fileméret, de a photoshop nem engedi
    kisebb 45 megás térképeknél mentés máskéntben megjeleni a jpg, de itt csak raw és TIF formátum van.

    Mit lehet ilyenkor tenni?
  • pxxl
    #15623
    alapból 2 ps.exe települ a egyik 32 bites a másik 64. start menüben jelölve is van Photoshop 64bit ofkorz (vagy mi a neve) :D fúdekomplikált volt :P :D
  • NessieGraf
    #15622
    Szerintem a hány bit/channel magasságában keresd a megoldást. Amennyire emlékszem a 8 az, amit bármibe lehet menteni, a többi korlátozott. Nem hiba, fájlformátum függő.
  • DPluss
    #15621
    Sziasztok! Egy furcsa kérdéssel állok most elétek.. régóta művelem a kép manipulációt, de erre most nem találtam semmitsem... azt szeretném megvalósítani, hogy adott egy háttéréteg pl fehér, erre sorra rakok rétegeket átlátszó háttérrel MATRICÁKat a sorrend és hogy melyik fedi melyiket nemszámít.. szóval azt hogyan lehetne megvalósítani, hogy ezeket random szétszórja a képernyőm anélkül hogy egyenként pozicionálnom kéne!:)
  • Trade
    #15620
    sziasztok,elsősorban illustrator-hoz szerettem volna segítséget kérni.
    Nyomtatnom kellene vmit 4,2cm-es nagyságban de a beépített vonalzót hiába használom mert nem azt mutatja amit nyomtatva szeretnék viszontlátni.
    előre is köszönöm a segítséget
  • LSL
    #15619
    Bevallom nem is néztem meg HDR-t amit ajánlottál csak most :S Ilyen kis progit nem használtam. Wire Pilot, Neat image, Photo zoom meg hasonlókra gondoltam én, amik egy konkrét feladatra valók, és többre sem. Amit te mondasz egész klassz Adobe Lightroomra emlékeztet. Mondjuk normális fényképezőgép híján nem foglalkoztam még RAWokkal.
  • Shortstop
    #15618
    Szerintem azért nem lehet ennyire leegyszerűsíteni és a facebookkal csúfolkodni, de komoly HDR program (majdnem) teljesen kiváltja a PS-t. Persze keretet nem fogsz tudni vele csinálni de nem is arra van.
    Nem tudom milyen HDR "kisprogrammal" találkoztál.
  • LSL
    #15617
    Egy rövid ideig én is így voltam vele. Minek megtanulni egy ennyire komplex programot, ha van egy csomó kis program amivel ugyanúgy el lehet érni amit épp akarok. Ha valakinek csak egy facebook fotó erejéig van erre szüksége teljesen jó megoldás. De ha már kicsit komolyabban foglalkozik vele az ember, akkor sokkal többet lehet kihozni egy profi szoftverrel. PS-el eddig szinte mindent meg tudtam oldani fotóretusnál, kivéve a telibe vakuzott tükröt és a hót zajos fotó javítását. Utóbbi egy pluginnal megoldódott :)
  • Shortstop
    #15616
    Felejtsd el a PS-t erre. Van rengeteg ilyen profilú program, egyszerűek és nagyon jók. Amennyiben fényképezőgéppel csinálod a nyersanyagot akkor nyers formátum majd az átállít gépen 16bite TIF-é és ezt dolgoztatod meg a programmal. Én a Dynamic-Photo HDR nevűt ajánlom. Lényegesen könnyebb az élet vele..
  • MANOWAR
    #15615
    a mentés másként-re működnie kell függetlenül attól hogy az eredeti milyen formátumban van mert fogja a PS és mindent raszterizál ami a képen van.
  • LSL
    #15614
    Soha egyik verzióban semmilyen kép formátumnál nem találkoztam ilyen hibával. Szerintem a progiddal lesz vmi gond. rakd újra, v vegyél újabbat :)

    Orionk: Sry, azt nem írtam le rendesen.
  • Spészgószt
    #15613
    ráklikkelsz vonalzó nyomva tartod a balgombot és behúzod ahova kell
  • Orionk
    #15612
    igen, igy már működik

    köszi

    hogyan kell beállítani, mint nálad a linkelt képen, hogy a vonalzónál van az a kék színű hosszabbított segédvonal?

    ctrl+r el nálam is előjött ez a vonalzó, de nincs a kék segédvonal
  • szeleb
    #15611
    Sziasztok!

    Photoshop cs5-ben olyan problémám van, hogy nyitok egy új dokumentumot, legyen az bármilyen méretű, vagy onnan a legördülő menüből választok fényképméretet vagy bármit, miután elkészültem azzal, amit akartam nem tudom elmenteni jpegbe. Mentés másként után nem lehet se jpeg-et se png-t választani, csak psd-ben és pár másikba lehet menteni. Hiába olvasztottam össze a rétegeket, mert arra gondoltam az a probléma de semmi. Ha viszont eleve egy jpeg képet nyitok és bármit csinálok vele, a mentés máskéntre kattintva egyből felajánlja a jpeget a png-t a psd és minden mást is. Ez miért van és mi rá a megoldás, elég idegestő de nem tudtam rájönni. Köszönöm előre is segítséget!
  • LSL
    #15610
    Nem lesz jó, mert ez meg egy átmenetes valami.
    Akkor csináld így: kijelölsz mindent, Select->Transform Selection
    Shift-el megtartja az arányt, alt-al meg középpontosan módosítasz. Mind2őt lenyomva lekicsinyíted amekkorára az alsó és felső keretet akarod, így ugyan a kép bal és jobb oldalán vastagabb lesz a keret, de még egy transformmal megoldható ha nyomod az altot mind2 oldalon 1szerre változik. Használj vonalzót h pontos legyen. Ctrl+R, és onnan ki tudsz húzni vonalat.

    Kép mert már nekem is zavaros, pedig tényleg pár katt az egész.
  • LSL
    #15609
    Akkor válaszd ugyanott a bordert, annak pont az a szerepe
  • Orionk
    #15608
    Esetleg másik megoldás?

    thx
  • Orionk
    #15607
    köszi, de valamiért nem jó.

    Ctrl+A-val kijelöltem az egész képet.

    de utánna a elect-modify-contract-nál nem tudom a contract-ot kijelölni.

    Itt A SCREEN róla

    ezután megpróbáltam úgy is, ahogy az alap layer-t átálítottam backgroundról layer-re.

    üdv.,
  • LSL
    #15606
    Ctrl+A, Slelect-> Modify-> Contract

    Így kijelölöd az egész képet, és utána annyi pixellel csökkentheted, amennyivel akarod.
  • Orionk
    #15605
    SZia !

    Igen, valóban sikerült.
    A gond az, hogy az elején M-el a selection tool-al, amikor kijelölöm, hogy körbe hol legyen a keret, akkor nem tudom egérrel úgy körbe megcsinálni a téglalapos kijelölést, hogy mindenhol adott pixelnyi távolságra legyen a kijelölés(igy a keret is), a kép szélétől.

    Ezt hogyan kellene?

    Hogy mindenhol ugyanakkora távolságra legyen a kép szélétől?

    köszi
  • DIESEL DOG #15604
    Sziasztok!

    A segítségeteket kérném... Adobe Photoshop CS5-öt használok. Próbálkozom HDR képek készítésével. Működik a dolog, minden rendben, viszont van egy probléma amit szeretnék kiküszöbölni. Miután egy adott képből elkészítettem a HDR képet, itt-ott zajossá válik a képem. Erre szeretnék valamilyen megoldást...

    Köszönöm! :)
  • MANOWAR
    #15600
    most látom a linkelt képeden világosabb a keret:
    Amikor megfordítottad a kijelölést (a keret lesz kijelölődve) csinálsz egy új réteget, gyorsba fehére váltasz és telibe színezed a kijelölés nem engedi, hogy túl menjél rajta. Az új réteg opacity-t állítod ahogy neked jó.
  • MANOWAR
    #15599
    keret készítés:
    képen kijelölöd (téglalap) a leendő keret belső részét a select toolal a kijelölésen belül jobb klikk és válaszd a körvonalazás vagy stroke, adjál neki 1-2px vagy amennyi jól esik (az utolsó szín beállítást veszi hozzá).
    Ha csak simán keretet akarsz akkor most töröld a a belső részt.
    Megfordítod a kijelölést (a keret lesz kijelölődve) opacity-t állítod ahogy neked jó. Kijelölést megszünteted és mentesz először PSD-be utána pedig amibe akarod.
    ctrl+t-vel a kijelölt területet tudod szerkeszteni, ha nincs kijelölve semmi akkor az egész képet.
  • Orionk
    #15598
    Végül ezzel a módszerrel csináltam: VIDEO

    majd rakok be ide képet, hogy mi a vélemény.

    most egy keretet próbálok csinálni, de nem jön össze, pedig már megtanítottátok. :) Ilyesmi keretet: KERET

    A lényege az lenne, hogy a kép széle előtt van egy csík valamilyen színnel, és ettől a csíktól a kép széléig tudnám állítani az opacity-t.

    Tudom, hogy van valami olyan módszer, hogy ctrl+t vel vagy valamivel közre tudok fogni egy vékony sávot, és ezt a közrefogott sávot akármilyenre beszínezhetem, és ez lenne a vékony csík.

    Viszont nem sikerül közrefogni.
    Ezután meg még az opacitity-t sem sikerül állítani, mert az egész kép opacity-je változik.

    köszi

    üdv.,
  • rooney8
    #15597
    tudom, ismerem :)
    csak azért írtam így, mert így egy kezdőnek könnyebnek tűnik