17220
  • Spészgószt
    #15681
    Alapvetően az a baj hogy olyan eszközzel akar kijelölni amivel nem vonalat, hanem alakzatot lehet! Ezért írja, hogy nincs pixeldimenzió kijelölve, mivel a vonalnak csak egy irányú kiterjedése van!
    próbáld ki pach toolal is kiírja, ha csak egy vonalat húzol nem karikázol!
    nekem állandóan az dobja fel mert túl gyorsan kattyingatok és tolom a képet :D
  • LSL
    #15680
    Ez jó ötlet, kushido próbáld ki ezt.
  • Spészgószt
    #15679
    szerintem alapból csak rossz eszközzel próbálod!
    sokkal egyszerűbb ha pen tool al megcsinálod a vonalat aztán kijelölöd ctrl klikk-el...
  • MANOWAR
    #15678
    Válasz azt a réteget (egyet) amiben van az információ (pixelek)és azon hoz létre kijelölést.
    Amennyiben vektoros grafikát csinálsz és azon akarsz kijelölni előtte raszterizálnod kell ha jól emlékszem.
  • LSL
    #15677
    Tudsz feltölteni képet róla? nem a hibaüzenetről, hanem a kijelölésről. Hátha segít kitalálnom.
  • kushido
    #15676
    Kedves LsL
    Megprobáltam minden réteggel kapcsolatos állitási lehetőséget átállitani semmi sem változott. Egy internetrről letöltött kép kezelése közben is ugyanazt a feliratot kapom.
    M.J.
  • kushido
    #15675
    Kedves LsL
    Köszönöm a választ, ezek szerint eggyesitenem kell a rétegeket?, vagy hátra tenni a jelenlegit?
    Üdv M.J.
  • LSL
    #15674
    Az a gondja baja, hogy a kijelölt területen nincs pixel, és olyan műveletet hajtottál rajta végre, amire igenis neki kell h legyen ott valami. Szerintem csak rossz rétegen próbálod, értsd üres új réteg.
  • kushido
    #15673
    Tisztelt Forumozok
    Segitséget szeretnék kérni Photos 7,0 CE problémában.
    Ha egy kép egy részét szeretném kijelölni az eszközök bal felső sarkában található kijelölővel akkor a következő figyelmeztetés jelenik meg - Warning:No pixels are more than 50% selected. The selection edges will not be visible. Ha megnyomom az OK gombot a kijelölés eltünik. Ha a lasszó kijelölöt használom akkor minden rendben van de nekem ez nem jó mert nekem egyenes oldalu kijelölés kellene.
    Üdvözlettel M.J.
  • MANOWAR
    #15672
    őőő ha a teljes kép kivan jelölve akkor nem müxik....
    #15607. hozzászólásnál van a móka :)
    De mondok neked egy egyszerűbbet:
    Kijelölöd amit akarsz
    Select-Modify-Border itt dupla értéket adsz meg
    megfordítod a kijelölést majd megint
    megfordítod a kijelölést.
    ha jól emlékszem ps függő a cucc meg valami scriptet is lehet hozzá találni....
  • MANOWAR
    #15671
    maybe he has to reset/delete preferences..... :)
  • acsati
    #15670
    sziasztok
    egyszer már kérdeztem régebben, csak elfelejtettem és nem találom a választ arra, hogy hogyan is lehet elérni a Select-Modify-Contract menüpontot? Valami trükkös, kicsit bonyolult volt, de valaki leírta és működött. Tudja esetleg valaki?
    Köszönöm!
  • tmp
    #15669
    köszi!
  • MANOWAR
    #15668
    Kettőt találtam de a trailerben egyedi (valaki csinálta) font type van szerintem, lásd O betű az meg valami gótikus balhé.....
    >>1<<
    >>2<<
  • tmp
    #15667
    Ebben a trailerben szerepelnek ezek a karakterek (1 perc 06 másodperc)
  • MANOWAR
    #15666
    Nagyon hasonlít a héber betűtípusra.....
  • tmp
    #15665
    köszi, erre nem is gondoltam :)
  • berlinboy6329
    #15664
    Ha van PS-ed akkor töltsd be a képet adjál rá brightnesst kontrasztot ahogy jól esik,hogy lásd a széleket aztán pen toollal szaladj át rajta.
  • tmp
    #15663
    Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni? Ilyen betűtípust keresek, vagyis csak ezt az alakot akarom megszerezni nagyba (maga ez egy 1-es karakter de nekem szükségem van nagy felbontásúra belőle). Köszi

  • Aquir
    #15662
    azért vannak itt is kivételek?:))
  • Gis80s
    #15661
    Igen, ezt láttam Maya topikban...de mint tudjuk a kivétel erősíti a szabályt :)
  • Aquir
    #15660
    azért vannak kivételek?:)
  • Gis80s
    #15659
    A felbontás az alapanyagok, és képállományok jellemzõje. Egy adott felületen tartalmazott, vagy megjeleníthetõ képpontok számát adja meg. Minél nagyobb a felbontás, annál több információt - részletet - tartalmaz a kép. Mértékegysége a DPI. Az általában használatos a 72.



    Ennek az értéknek a nagysága csak és kizárólag attól függ, hogy mit szeretnél végeredményként kapni, mert ha pl. csak magadnak rajzolgatsz, akkor teljesen jó a 72dpi, viszont, ha mondjuk egy plakátot csinálsz, akkor min. 300dpi-ben érdemes dolgoznod, hiszen a végeredmény - nagy valószínűséggel - nyomdában végzi, ergo fontos, hogy ne legyen "pixeles" a végeredmény.

    ...és egy fontos dolog a kommented második feléhez, ami szerintem azért elég egyértelmű :) Jó minőségű képből lehet rosszat csinálni, viszont gyenge minőségűből soha nem lehet jót létrehozni.

    Remélem tudtam segíteni, de biztos van, aki jobban ért ehhez :)
  • Bobber
    #15658
    huha az alapfogalmak terén vannak hiányosságok. Az a baj hogy most nem tudom megmondani de valahol olvastam egy tutort ahol pont ezeket a dolgokat taglalják és mondják el érthetően. vagy a weblabor vagy a tutorial.hu oldalon talán. szerintem fusd ott át a cikkeket és meg fogsz érteni egy pár fontos dolgot. Ill azt hiszem ezt is érdemes végigolvasni.
  • berlinboy6329
    #15657
    Minőséggel kapcoslatban tud vki helpelni?elgondolkodtam,h "enhancelni" kellene a műveket..Eddig csak a vlgeredményre mentem,hogy úgy nézzen ki a dolog,ahogy én azt elképzeltem..Itt a dinó,így rombolja szét a házat,ami ott áll meg ilyenek...

    De már az eeljén kellen kezdeni a dolgot..

    Mire jó a new-ban a resolution?Vhol olvastam 72-t..Azt szoktam használni.Mikor milyenre kell állítani?

    Felbontás..Ha 3000x5000-res képre behúzok egy 16x16os képet,amit a megfelelő méretre skálázok akkor a hülye is látja a külünböző felbontásból akadó homályt,pixelt,hogy vhogy nem illik össze a 2 kép...
    Mit kell a felbontásról tudjak?

    Lehet-e minimálisan felskálázni,ha nem elég a behúzott kép mérete azzal ami mögötte van?Mi a maximum érték?
    Meglátni-e azt,ha egy 3000x5000-res képre behúzok egy 1280x720-as képeta,mi megfelelő méretű és nem kell skálázni.Látni a kisebb képen,hogy alacsonyab felbontás?
    Vagy épp fordítva..Egy 1280x720-as képre skálázok le egy 3000x5000-es képet.A kérdés ugyanez.

    Ilyen dolgokra gondoltam..Színfajtákat,ha más a két kép,átkonvertálásnál van-e "veszteség" v átalakulás szinekben,megfelelő képformátumok használata(Főleg bmp-t,png-t próbálok hadználni,de mi van ha jpgben van a tökéletes kép?Hogy lehet a bmp-t,png-t jpg minőségűvá alakítani?Menéts másként jpg-be?)

    Tehát ilyeb nem konkrétan a képmanipuláláshoz/szerkesztéshez kapcsolódó dolgok.
  • Spészgószt
    #15656
    Ezzel csak egy baj van...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    torrentről ingyen leszedhető , jobbat is láttam már a menü megtanulására :P ... halott reklám, törölhető :D
  • Breki33
    #15654
    Sziasztok

    Ezt az átlátszó png-t hogy tudnám úgy DDS-ben elmenteni, hogy az átlátszóság megmaradjon?

  • LSL
    #15653
    Mondjuk azóta lehet megtaláltad, de
    Times New Roman a fő szöveghez, és Century Gothic az alatta lévő kisebbhez.
  • Kishawer
    #15652
    nincs mit!
  • NighTMare01
    #15651
    Helo! Szinte teljesen ugyanolyan lett mint az eredeti, nagyon jól "megvilágosítottad" teljesen beillik :) Köszönöm mégegyszer a segítségedet !!! :)
  • Kishawer
    #15650
    Sajnos nem mentettem el a PDF-et, de próbáltam egy kicsit világosítani rajta!
    kép
  • NighTMare01
    #15649
    Hello! Köszi szépen, így pont jó lenne, de megtudnád esetleg oldani, hogy az eredeti színben maradjon? Mert a képkocka kicsit sötétebb lett és már nem tudom így beolvasztani az eredeti kép helyére :(( ICC sRGB IEC61966-2.1 (amit a ps 5 alapból felajánl) 12-es minőségű Alapvonal (standardal) mentettem a képet, asszem a tied is pont ilyen beállítású de kicsit rásötétíttetél, és így már nem tudom beilleszteni mert nem az eredeti színvilágban van elmentve, pedig nagyon fain lenne a kép :)

    Köszönöm előre is segítségedet!
  • Kishawer
    #15648
    Talán így:
    kép
  • Kishawer
    #15647
    upsz! A kép lemaradt!

  • Kishawer
    #15646
    Tessék:

  • JoeFromHun
    #15645
    Sziasztok!

    Lehet nem éppen ebbe a topikba kellene írnom .. de hátha mégis..
    Nem tudja véletlen valaki,hogy a Demotiválón a képekhez melyik betűtípust használják a felíratozáshoz?
    Előre is köszönöm!
    ---
    Joe
  • NighTMare01
    #15644
    Üdv! A segítségeteket szeretném kérni. Csináltam egy fotót, de a hajam kicsit begöndörödött és szeretném, hogy hosszabb legyen.

    Ez lenne az eredeti kép:



    Nem a hajam tömegét szeretném növelni, hanem lefelé a nyakam mellett a hosszát, de próbálkozásom során csak egy elmosódott képet sikerült összebaricskálnom, amely leginkább csak ábrázolásnak jó. Akárhogy próbálom, nem tudom megoldani, hogy ha "végigviszem a hajam" és a legvégén olyan éles legyen a hajam vége, mint az eredeti képen a vége. Plusz ha végigklónozom, akkor elég érdekes, hogy a hosszabbított rész pont ugyanolyan végig, mint az eredeti, ahonnan a forrásból származik...

    http://www.kephost.com/view3.php?filename=b9t82tv8unfv7i69f3j1.jpg

    Ha valaki kicsit unatkozik, tudom nagy kérés, de besegíthetne :)) Nagyon hálás lennék, köszönöm előre is. Lehet valakinek pár perc de nekem órák alatt se ment hogy valósághűen legyen hosszabb...
  • MANOWAR
    #15643
    Dobsz még egy réteget a képed fölé, megrajzolod a vonalakat (egyik sarokba pontot raksz nyomod a shiftet és a másik sarokba is = vonal). Dupla katt a vonalas rétegedre válaszd a Color Overlay (Színátfedés)és olyan színt adsz a vonalaidnak amilyet akarsz. A vonalas réteg opacitásán állítasz amennyire kell. PSD-be is lemented, hogy tud alkalmazni több képnél is. Megiszol 2 sört és örülsz :)
  • bbeni93
    #15642
    Üdv, Photoshopban hogyan tudok a képemre ilyen watermark átlátszó átlót rakni (lines)?

    http://www.easysector.com/img/bfw_main_wind.jpg

    Szeretném a vonalak helyezkedését, átlátszhatóságát, színét is változtatni, és hogy a középen lévő szövegtől milyen távolságra legyen, ahogy a stock oldalakon is van Photoshopban ez megoldható valahogy?

    Vagy van erre program a Batch Photo Watermarkeren kívűl más, mert arra elfogyott a trial időm :( Csak Photoshopom van, abban pedig nem tudom, hogyan lehetne ugyanígy kivitelezni...
  • LaliK
    #15641
    Köszi.