17220
  • NessieGraf
    #15722
    Fél millát leteszel, aztán elviheted a gépet potom árért. Ha van fél millád vegyél egy normális gépet és használd.
  • biuska88
    #15721
    Azzal nincs is semmi gond, hogy lehet bérelni, elhiszem, szép és jó, de most az, hogy fizetek x összeget y km-enként, + még bérleti díjat egyetlen képért...azért túlzásokba nem fogok esni :)
  • Spészgószt
    #15720
    ezer éve lehet gépeket digitális hátfalakat obikat stb bérelni!
    vagy akár komplett stúdiót is géppel...semmi nagy szám nincs ebben
  • biuska88
    #15719
    Hát mire ide az isten háta mögé leérnének vele, rámenne a gatyám is :D
  • Gis80s
    #15718
    Nem szeretnék senkinek ingyen reklámat, de hihetetlen, hogy már mik vannak...pl fényképezőgép bérlés :)

    link

    Az ár sem vészes egy órára...
  • biuska88
    #15717
    Ezen vagyok én is, de egy 5 mp-es fényképezővel lehet olyan képet csinálni, amivel szebb lesz? Annak kb. mennyi lenne a felbontása?
    Bocsi,az előbb (reggel) rosszul fejeztem ki magam, nem a minőségére gondoltam, hanem a méretére :D
  • Gis80s
    #15716
    A széthúzás szerint kizárt, mert azért ilyen helyeken többnyire értenek hozzá. Szerintem pixeles sem lesz. Azért a "hasonló minőségűt" megkérdőjelezném, mert az általam linket kép jóval szebb látványt nyújt, nem olyan homályos....és most nem kötekszem, csak jót akarok Neked :)

    Most találtam Neked egy ilyet:
    (maximális képméret, optimális felbontás, minimális felbontás)
    puzzle A3 40,7x28,5 cm 4807x3012 1042x653
    puzzle A4 28,5x20 cm 3047x2362 660x512
    puzzle A5 20x13 cm 2362x1535 512x333

    Tehát elvileg jó a kép, ami van neked...az már egy más kérdés, hogy én inkább valahogy keresnék egy megoldást egy új képre.
  • biuska88
    #15715
    Gis80s: az is hasonló minőségű amit feltöltöttem. De még mindig parázok, hogy mivan ha széthúzzák, vagy pixeles lesz :D
  • Spészgószt
    #15714
    cs5, mindenre jó!
    refine edge
    pont ma dobta FB-n a Ps
    http://www.youtube.com/watch?v=Bm7v1DUn-0M&feature=channel_video_title
    bár ez is parasztvakítás rendesen, mert piros háttérről a fekete hajat könnyű leszedni...de egynek elmegy, a lényegét "nagyjából" elmondja
    a decontaminate color résszel csak óvatosan, mert utána baszhatod a színeket ahol rányomod, maszk ide vagy maszk oda!
  • DIESEL DOG #15713
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre volna szükségem. Hogyan illetve miként lehet a leghatékonyabban, és a legszebben megváltoztatni egy adott kép hátterét pl. fehérre, vagy bármilyen más színre?
  • Gis80s
    #15712
    Hát ezt talán ott tudnák megmondani, ahol csináltatni szeretnéd :)

    Tudom típusidegen, de a példa kedvéért jó lesz... :)

    skoda

    ...ha megnézed ezt a képet - bár messze nem tökéletes, de - minden részlete elég tiszta. Egy ilyen pl szerintem jó puzzle alap. Remélem érted mire gondolok... :)
  • biuska88
    #15711
    És mondjuk a 20x30-as puzzle-höz is nagyon rossz lenne ez a képméret?
  • biuska88
    #15710
    Hát kaptam egy fényképezőt kölcsönbe, de annak is csak 5 MP a max sajna :S bár az már lehet elég lenne, legalábbis pár fokkal jobb...mivel ez a kép a telómmal lett csinálva, aminek sajna csak 3,2 MP a kamerája :S
  • Gis80s
    #15709
    Ez a méret és felbontás szerintem már használható ahhoz, amihez szeretnéd...de a kérdést nem tudom megkerülni, hogy nem tudsz csinálni az autóról egy új képet valami komolyabb fényképezőgéppel?
    Csak, mert ez kinyomtatva még rosszabb lesz....
  • biuska88
    #15708
    Erről a képről lenne szó:

    http://kep.ivpicture.hu/608313.N.jpg

    De ahogy olvasgatom azokat, amiket írtatok, egyre inkább oda lyukadok ki,hogy rossz fába vágtam a fejszémet... :S
    Van vmivel nagyobb képem is, 2576x1932 pixel, 230-as felbontással, de akkor az sem lenne az igazi.
  • Met
    #15707
    Látatlanba senki nem fog segíteni, NessieGraf-nak igaza van, amire Te azt hiszed, hogy 10 perc mert ugye a tv-ben 2 kattintással HD képet csinálnak egy 30 éves fekete fehér megfigyelő kamera hóviharos éjszakai képéből, az lehet több órás munka ha egyáltalán meg lehet oldani...
  • LoSA
    #15706
    Légyszi, valaki segítsen!!
  • MANOWAR
    #15705
    Katt ide töltsd fel a képed és meglátod hogy fog kinézni, a méretek megegyeznek.
  • MANOWAR
    #15704
    vitatkozik a tököm :), meg amúgy is gázos lesz mert vagy le kell csapni két oldalát a képből amitől megint nagyítani kell, hogy telibe verje a puzzle táblát, vagy ki kell pótolni mert az ő méretének aránya nem egyezik a kérttel azon felül, hogy lehet homályos lesz :)
    A nuniverzum rejtélyei ....
  • Spészgószt
    #15703
    nem tudom mit vitatkoztok...van egy alig 1.5 Mp-s képe valszeg nem 300dpi-s profi kép, hanem egy egyszerű kompaktgépes /telefonos fotó.
    kinyomják neked max szarul néz ki nyomásban...azért van egy ajánlott minimum minőség...szarból nehéz szépet kihozni...
  • MANOWAR
    #15702
    jaja de nem tudjuk hogy az ő képe hány dpi-s így mindenkinek igaza van :),ha neked mondjuk 200dpi-s képed van 50x50px de 100x100px kérnek 100dpi-vel akkor jó vagy (pl:nagy felbontású kép),nyugodtan nagyíthatsz bizonyos határokon belül minőség romlás nélkül (mármint a szemnek :)
    (200% mind kettő):



  • LSL
    #15701
    na de most a felbontás lesz felnagyítva dpi marad, így is pixeles lesz.
    Sztem ez érthetőbb ábra:
  • MANOWAR
    #15700
    nana egy kis fogalom zavar van, ne keverjük a méretet és a felbontást.
    első kép 600x600px 300dpi-vel, második kép 600x600px 72dpi-vel:
  • LSL
    #15699
    képnézegetőddel nagyíts rá 250%ig, és meglátod.
  • biuska88
    #15698
    Sziasztok!
    Szeretném a segítségeteket kérni. Szeretnék egy saját képes fotópuzzle-t csináltatni, viszont ajánlott felbontásként 3543 x 2362 pixel van írva. Nekem viszont sajnos csak olyan képem van, aminek 1421 x 964 a felbontása. Az lenne a kérdésem, hogy ezen a 30 x 45 cm-es puzzle-n mennyire lenne rossz a minősége a képnek?
  • NessieGraf
    #15697
    Esetleg a fotót láthatnánk? Nem biztos annyira a hozzá nem értők időmeghatározása.
  • LoSA
    #15696
    Sziasztok!


    Lenne egy nagyon "egyszerű dolog", amiben a segítségeteket szeretném kérni. Van egy fotó, amit itt-ott fel kéne javítani! Sürgős lenne, de szerintem aki ért hozzá, annak kb 10 perc! :) Szóval aki ráér és hajlandó lenne segíteni, az megdobna egy privát üzenettel? Köszönöm! ;)
  • LaliK
    #15695
    Bocs, nem volt időm végignézni az összes oldalt, de 'silhouettes font' néven elég sokféle van.
  • MANOWAR
    #15694
  • JagFater
    #15692
    Ilyen csajos nincs közte, de kösz a linket, van más érdekes.
  • Orionk
    #15691
    Sziasztok !

    Nem vagyok otthon PS-ben, igazából nem is kellett használnom, csak most az alábbi kép elkészítéséhez.
    Tudnátok-e segíteni lépésről lépésre, hogy hogyan kell megrajzolni egy EGY ILYEN TÁBLÁT ?

    Ugyanilyen kell, hogy legyen a tábla, csak a jobb oldalán is kell még egy oszlop a számoknak, mint bal oldalon. Illetve az alján is kell még egy sor, hogy ott is a betűk legyenek, mint a tetején.

    Ja, és minden négyzet 51x51 pixel hosszú kell, hogy legyen.

    köszi szépen.

    üdv.,
  • MANOWAR
    #15690
    Hali, igen jól gondolod:



    gondolom az kavart be, hogy az opacitással szereted volna a keverést elvégezni, de ha a színátmenettel próbálod (a két színt a két végibe)akkor ahogy a képen is látod felső résznek pont a közepéről vett színnel kifestett alsó rész 100,90,90-es.
  • David2
    #15689
    üdv!

    RGB színeket, h lehet összekeverni? pl adott egy 80,60,80 és egy 120,120,100 kódú szín, ha ezeket összekeverjük 1-1 arányban, akkor 100,90,90es kódú színt kapunk?
  • MANOWAR
    #15688
    "vegyél színes monitort..." te állat :D vagy Monocrome monitorba beleéget a kép mikor kiment kv-ni :D
  • LaliK
    #15687
    itt van egy pár oldal
  • Spészgószt
    #15686
    vegyél színes monitort...


    bocs reggel van...

    valószínűleg grayscale-re van állítva a színmód vagy a paletta
    image/colormod vagy color felül van valahol az elején a listának azt állítsd rgbre
  • Spészgószt
    #15685
    báz beírtam google-ba rögtön kidob 1000 választ!
    A problémádat az okozza, hogy a kijelölés kisebb mint a feather érték határa, azaz a pixelek nek több mint fele nem fog rendesen 100%osan látszódni értsd átmenetes/halványabb lesz. Túl nagy a feather a kijelöléshez viszonyítva. Vedd kisebb értékre és nem lesz hibaüzi.
    Vagyis ez nem is hibaüzenet csak figyelmeztetés, hogy tudd nem lesz teljes a kijelölésed, ettől még csinálhatod tovább, csak átmenetes lesz a kép több mint 50%-a
    REmélem érthető volt...
  • asde3
    #15684
    Sziasztok. Nem tudok színt változtatni, "választani". Állandó jelleggel csak szürke színt tudok önteni vagy bármi mást. Mi lehet a gond ? Köszi
  • JagFater
    #15683
    Ilyen csajos betűtípusra lenne szükségem.
    Valakinek ötlet? :-)
  • kushido
    #15682
    Valamennyi kedves segitő
    A probléma még mindig fenn áll, szerintem valamit az alap beállitásoknál toltam el - ugyanis ha kinyitom a programot és nyitok egy uj lapot amelyen sem kép sem rétegek nincsenek és ezen a teljesen üres területen akarok kijelölni egy négyzetet, akkor is ugyanaz a figyelmeztetés jelenik meg.ha a lasszó kijelölöt használom akkor minden rendben van. de nekem mindenképpen a négyzet kijelölő kellene.

    Üdvözlettel Mészáros Jenő.
    06209758051
    Ha kapok egy telcsi számot visszahivok bárkit a probléma mielőbbi megoldása érdekében.