17220
  • Toto652
    #15922
    Egyszerűbb újrarajzolni :D
  • GixEr
    #15921
    Egy finom noise megoldja.
    Nalunk a nyomtatok nem szeretik a szinatmeneteket es igy szoktuk javitani.
  • Nasim
    #15920
    Köszi, ezen a surface blur sem segít. Kicsit javít de a sávok így is láthatóak.
  • Spészgószt
    #15919


    tessék
  • Spészgószt
    #15918
    Blur lesz az csak rosszal próbáltad!
    A surface blur simán leszedi és nem keni szét az "objektumokat" a képen!!!
  • Nasim
    #15917
    Sziasztok!
    Egy színátmenetes kép csíkjait hogyan lehetne eltűntetni? Blur-al nem sikerült :(
    A hiba:

    Aki tud segíteni annak köszönöm.
  • Toto652
    #15916
    Nos, az a 28 pixel/cm az átváltva kb. 72 DPI
    Ez a felbontás ugyan monitorra való, de nem hozzáértő szem lehet hogy nyomtatva is gyönyörűnek látja. Ez igény kérdése, illetve függhet attól, mit ábrázol a kép. Plakátméretnél ugye kicsi a felbontás, mert az messziről alkot éles képet, nem közelről mint amit te szeretnél.
    Amúgy az A5-ös lap kisebb mint amit megadtál.

    Nézegetem itt közben mik a variációk, és arra jutottam, hogy ha egy 120 DPI-s A5-ös méretbe másolod a képedet, akkor ugyan széltére kapsz egy kis keretet, de ragyogóan belefér.

    A zaj, az gáz... :D
    Vannak mindenféle szűrők... hát én még jót nem láttam...
  • repvez
    #15915
    28 pixel/cm és 23x22 cm-es a doksi méret a tobbi ennél nagyobb.akkor a nyomtatásnál ez nem fog nagyon bepixelesedni?

    Csak normál képméretbe szeretném vagy A5-ös max.
    Esetleg a zajt a képröl lehet valahogy eltüntetni ,mert amit találtam az nagyon lerontja a képet elmossa az éleket.
  • Toto652
    #15914
    Ctrl+Alt+I
    Nézd meg hány DPI a felbontása, és mekkora cm/mm-ben a mérete...
    Lehet, hogy 72 DPI de 48x60 cm... az meg jó nagy, csak rossz a felbontása.
    Ha mindenképpen növelni akarod, akkor +25%-nál nagyobbat nem javaslok egy ilyen kicsi képnél.
    Mekkorát akarsz nyomtatni?
  • repvez
    #15913
    Tudna valaki segiteni abban, hogy hogyan lehet egy kicsit megnövelni egy fénykép méretét , hogy viszonylag kevés legyen a minöségromlás?

    Mert van pár képem ,de 600px és 1000px méretüek csak ezt hogyan tudom felnagyitani, hogy egy normál fényképméretben kinyomtatva se legyen élvezhetetlen a minösége?

    CS5 ös PS-re kéne 64 bitre
  • Gis80s
    #15912
    Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
  • Toto652
    #15911
    Egy ismerősöm Illustratorban kézirajzol :D
  • ProGabe #15910
    "A kérdésem az lenne, hogy ilyen feladatra van valami jó ötletetek"

    persze, illustrator. ez pont olyan, mintha abban kezdenél kézi-rajzolni, nem PS-ben :)
  • Spészgószt
    #15909
    LOL!
    letöltesz egy jigsaw pattern-t és bármiből tudsz bármekkora puzzle képet csinálni. csak szórakázni kell a mérettel kicsit, vagy átalakítnai a megfeleőre...
    Itt van egy amit csináltam nemrég egy logisztikai cégnek.
    Ezt meg csak úgy unalomból régebben...
  • Toto652
    #15908
    Csinálnék kis négyzeteket, ezekből elvennék és/vagy hozzátennék ilyen "harmadköröket"... és mikor megvagyok többfélével, összerakom :P

    Vagy:
    Egy adott méretet behálózok és a vonalakra tetszőleges helyekre elhelyezem a "harmadköröket".
  • acsati
    #15907
    Köszi! :) Fenéért se találom benne, hogy hogyan kell átméretezni a képet. Ez hiányzik belőle vagy csak én vagyok vak? :D
  • Gis80s
    #15906
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Pár napja kellett rajzolnom egy 10 db-os egydi puzzle-t. Az idő rövidsége - és a tudásom hiánya - miatt úgy oldottam meg, hogy egy jóval több darabos puzzle képet alakítottam át...de mondanom se kell, hogy bár nem volt rossz a végeredmény, de a jótól nagyon messze volt. (a szélső 6-nak nagyobbnak kellett lennie, ne kössön bele senki) :)

    Ilyen lett:


    A kérdésem az lenne, hogy ilyen feladatra van valami jó ötletetek, vagy tutorialotok? Vagy ki-hogyan csinálná?

    Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni egy kis infoval, hogy legközelebb ne kűzdjek sokat és az eredménnyel is elégedett legyek.
  • Spészgószt
    #15905
    Camera Raw-t pont erre találták ki, egyszerűbb sokkal és még utólag is tudsz állítani mindent!!!
    Ha actionban megcsinálod, bukod a beállításokat stb, hacsak nem smart objectbe mented vagy psd-ben is! Illetve plusz egy fél óra szarozás!
    Szerintem!
  • pxxl
    #15904
    vagy...

    megnyitsz egy fájlt. Window -> Actions menü. New Action. beírod a nevét stb ami az előugró ablakon van, Record. Most megcsinálod azt a beállítást, amit minden képen akarsz majd, ha kész, akkor save as... megadod a helyet ahova mentse, meg hogy jpg-t akarsz, ok. Az Actions ablak alján van egy Stop gomb (négyzet) megnyomod. Kész az action amit minden képre használsz majd. (töröld le a jpg-t amit csináltál elöbb) Most File -> Automate -> Batch. kiválasztod az actionodat Source-ban a könyvtárat ahol a képek vannak, ha vannak almappák, akkor pipáld be az Include Subfolders-t, és OK.
  • Spészgószt
    #15903
    Ps - Camera Raw pont erre való !
  • acsati
    #15902
    Sziasztok!
    Voltam kint fotózni és most van jó sok raw fájlom. Szeretnék rájuk egyforma beállításokat alkalmazni majd átmenteni őket jpeg-be. Mivel tudnám ezt automatizálni? PS-ben ez megoldható?
    Köszi előre is!
  • hungary27
    #15901
    Tessék
  • kirol
    #15900
    Van valami olyan effekt, amit ha rárakok egy egyszerű fényképre kicsit profibb, művészibb hatást kelt?
  • pxxl
    #15899
    ez egy sima Arial Bold betű. a mintát meg neked kell rárakni :)

    pl. csinálsz egy hátteret amire beírod azt a sok szöveget ferdén, és a BAYLIFE szöveggel kimaszkolod, vagy csinálsz egy patternt (sztem ez nehezebb ebben a szituban) és layer style-on Pattern Overlay-en beállítod.
  • starweb88
    #15898
    Hali!

    Szeretnék segítséget kérni, keresek hasonló betű típust mint az alábbi képen:

    KÉP

    Ami kitölti a betük belsejét mondjuk a saját betüjével, vagy valami hasonló. :)

    Előre is köszi!
  • köny
    #15897
    Köszi kipróbálom.
  • NessieGraf
    #15896
    Libre office. Én még a PS-ben készülteket is ezzel írom pdf-be, mert a psd-t simán megnyitja és töredék méretű fájlokat csinál.
  • köny
    #15895
    sziasztok! Ha valaki tud segítsen, hogy lehet a CS5-ben bescannelt dokumentumokat PDF ként elmenteni. Ez régebbi photoshopokon nem okozott gondot, de a CS5-be sehol nem találom. Szerintem nem is tudja, visszafejlődött.
  • xblades
    #15894
    Kösz utána nézek.
  • TopGun
    #15893
    Sziasztok! En kiprobaltam a Photoshop CS6 demo oil paint filter-et, de eleg
    csunya lett az eredmeny, nem tud valaki oil paint plugint a CS5-hoz?
  • JagFater
    #15892
    hello!

    Egy Neo contact D betűtípusra lenne szükségem.
    Van esetleg valakinek? Vagy tudtok font packot, amibe ez benne van és leszedhető?

    Köszi,
  • NessieGraf
    #15891
    A .pps formátum a MS Office sajátossága. Ennek következtében MS Office, Libre Office és Google Dokumentumok programokkal.
  • LSL
    #15890
    Persze. illustratorban megcsinálod és átmásolod. pen tool is vektorosan működik
  • papi08
    #15889
    A CS3-as biztosan tud ilyent? :D
  • LSL
    #15888
    Illustratorban megoldhatod. Keress rá tutorialt
  • papi08
    #15887
    A PS-es 3D kezeléssel nincs baj, azt régebben megtanultam egy másik gépen...de maradok a CS3-nál..ez élvezhetetlen :D

    Viszont szívesen fogadnék olyan program ötletet, amivel szép, részletes 3D-s szövegeket tudok csinálni, majd azt PS-ben felhasználni..Sajnos én nem találtam eddig ilyent, de itt szerencsére több a hozzáértő :P :D

    Köszönöm :)
  • LSL
    #15886
    Annyira ne lelkesedj be, elég macerás a használata. Ha találsz vmi jó tutort hozzá oszd meg esetleg.
    állítólag ez a mudbox sokkal jobb, még nem vitt rá a lélek h kipróbáljam.
  • papi08
    #15885
    Az a gond hogy így 15 perc használat után érezni hogy jelentős a sebesség vesztés a programban..viszont ebben van 3D már..:D s az azért fontos lenne..:D
  • LaliK
    #15884
    Én tegnap vettem meg a CS5-öt azelőtt CS3-at használtam. De elég szokatlan még ez az 'új' PS :D
  • LSL
    #15883
    Hagyd ki a közbeeső részeket :D