17220
  • Toto652
    #15962
    Milyen effektre gondolsz? Áttűnés?
  • DarkSector
    #15961
    sziasztok.

    új photoshopnál leírja pls valaki hogy tudok olyan animációt amikor egy effektel átvált 1 képről a másikra?
    És ezt gif-be elmenti?
  • stakypot
    #15960
    Mégsem jó!

    Ide írtam mert képet ide tudtam föltölteni :

    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9017089

    Ariel88 a nevem, és linkeltem be két képet is, így meg tudod találni a hozzászólásomat.
  • pxxl
    #15959
    nm, nm, nm :)
  • stakypot
    #15958
    Köszönöm, köszönöm, köszönöm!!!! :)
  • pxxl
    #15957
    a "Palette: System (Windows)" kell neked asszem
  • stakypot
    #15956
    ok megnézem
  • pxxl
    #15955
    image - mode - indexed color...

    ott be lehet állítani, hogy 256 színű legyen :)
  • stakypot
    #15954
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem.
    Adott egy 24 bites bmp vagy valami más formátumú kép. Ezt kellene átalakítani 256 színűvé, úgy ahogy például az MS paint csinálja mikor ki lehet választani hogy fekete fehér, 16 vagy 256 színű képként mentse el.
    A probléma viszont az hogy a szabvány VGA paletta szerint kell menteni.

    http://www.youtube.com/watch?v=-9QnckzyYvs

    0.09 nél látható a paletta.
    Megcsináltam azt hogy egy hex editorban szépen pixelenként elszámoltam 255 ig és nem ezt a palettát láttam.

    Régi DOS os programokhoz kellenének a képek.
  • MANOWAR
    #15953
    Ok, ez is jo info thx :)
  • NessieGraf
    #15952
    A lézernyomtató nem igazán alkalmas ilyesmire. Az árnyalatok jó részét benyeli. Múltkor csináltunk összehasonlítást egy kb. 40eFt (nagyker ár) Canon tintás és egy kb. 3 millás színes lézer között. A lézer nem tudta kinyomtatni amit a tintás igen.
  • MANOWAR
    #15951
    Ps-ben persze, es szines lezernyomtaton jonne ki a cucc nem otthonin es nem nyomdaban. Nem Magyarorszagon vagyok es itt mindent elkovetnek, hogy minel tobbet nyomtassak. Amugy igen arra lettem volna kivancsi, hogy a szinek telitetseget legalabb megkozelitoleg ugyanugy vissza kapjam. Nagyon ugy fest a dolog hogy inkabb csinalok kb 10 kulonbozo alternativat, es abbol kimatekolom a legjobbat, de azert thx az infot. :)
  • kastil
    #15950
    Na fszom. Ezer bocs, a tripláér is
  • kastil
    #15949
    Na talán már tudom mi a baj, a megoldást viszont megköszönném :D

    [url=http://noob.hu/2012/04/28/chann.bmp[/url]

    Ugye említettem, hogy töröltem kijelölés törléssel, majd odaillesztettem az új ikonokat. Miért van mégis alatta? hogyan tüntessem el?

    Az a baj, hogy ingame annak a körvonalait is beteölti, szóval a 3. gridben pl a piros részen kívül mindent betölt..

    Valaki tudna segíteni?
  • kastil
    #15948
    Őőő és nem kell/lehet törölni az általam használt 6 griden belüli régi lasszót, amit még a játék készítői jelöltek meg az iconhoz ami helyére én most újakat akarok tenni?
  • Malakai
    #15947
    Ha a photoshopban egyik channelen sincs már a régi adat, akkor a gond nem ott van, a játék valahonnan máshonnan is vesz még adatot.
  • kastil
    #15946
    Sziasztok!

    Szükségem lenne egy kis segítségre, és az elején le is szögezném; ez az első alkalom, hogy photoshop van a kezeim közt :)

    Na szóval, elég egyszerű, de remélem érthető leszek.

    Van nekem egy dds fájlom, ami egy bizonyos játék inventory iconjait tartalmazza, gridekből tölti be. Megadott számú gridekkel kell dolgoznom, viszont semmi üres helyem nincsen, ezért töröltem egy olyan icont (egyszerű kijelöl+delete) amely 6 gridben fért csak el és helyére betettem 6 másik, egyenknént 1-1 gridet felemésztő icont. "Meglasszóztam" az iconokat majd egyenként szépen hozzáadtam a már létező alfa channelhez. (Alfa 1)

    Na, ami a gondom: a játékban az icon nagyon úgy fest, hogy a régi, 6 gridet foglaló icon lasszóját IS figyelembe veszi, és úgy tölti be. Azt természetesen megadtam itemenként, hogy az icont mely gridből töltse, szóval azt nem cseszi el - viszont a griden belüli régi lasszó tartalmát is betölti.

    Kérdés; a régi törölt item lasszóját hogyan tüntessem el?

    Bocs a sok balfasz fogalmazásér - azért remélem tudtok segíteni
  • ProGabe #15945
    azért egy kicsit írhatnál arról, hogy milyen technikával (programokkal) dolgozol és főként arról, hogy milyen nyomtatóról van szó

    ha pl. indesign-ból lövöd ki a composit cmyk pdf-et (már ha a nyomtató ezt kívánja, de melyik nyomtató nem szereti ezt? :D), akkor már gépen is kell látnod, milyen lett a cmyk. persze a mai ripekre simán rá lehet küldeni rgb anyagot is, úgyis faszán átforgatják cmyk-ba. ha egy 12e Ft-os asztali canonról van szó, akkor fingom sincs az milyen förmedvényt produkál (megjegyzem ezek a kicsi nyomtatók egész faszák, fénykép nyomtatásban jeleskednek, az tény)

    ha az a kérdésed, hogy PS-ben színprofil-cserénél a beszűkült színprofilnál - a cmyk-ban egyszerűen nincsenek meg azok a "világító" színek, mint rgb-ben - hogyan tudod elérni az eredeti színt, akkor arra a válasz az, hogy sehogy

    a lényeg, hogy valami normális nyomdában kell nyomtatni az anyagot. ez most mindegy, hogy digitális, vagy ofset nyomda, a lényeg a szaki, aki majd megmondja neked a fájlra nézve 1 pillantás után, hogy milyen is lesz a nyomat

    nem mellesleg a cmyk fakó színeit jól lehet kompenzálni a papír milyenségével, ill. minőségével
  • MANOWAR
    #15944
    Hali! (egy kicsit reg jartam erre :))
    A jo multkoraban beszelgetunk a rgb cmyk nyomtatasi problemarol, amikor is ha rgb-ben csinalod meg sotet ha cmyk-ban akkor meg fakok lesznek a szinek. Esetleg valaki jutott valamire ennek orvosolasaban.
    Mit tegyek hogy rgb cuccot "szinhuen" nyomtasak ki nekem?
    Sima villagitas nem segitett rajta. :(
  • pxxl
    #15943
    jah spoiler kimaradt? :D nem is ez sg bug volt *-*
  • LaliK
    #15942
    Persze, nyugodtam linkeljétek is a trackert :D
  • pxxl
    #15941
    3.2.3 van exe hozzá :)


    ezt am nem piros-zöld-el jelöltem ki, hanem a színpalettán. elég jól elvált a háttér a piros zászlótól meg az arany rojtoktól. persze így is kellett kicsit javítani ps-ben rajta. :) de nagy előny ez a program :)
  • Spészgószt
    #15940
    Hanyast "próbáltál ki" , jó ideje nem foglalkoztam vele, nekem régebbi volt, de néha jól jönne...lehet kipróbálom megint
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Serial, crack van hozzá
  • Spészgószt
    #15939
    Szívesen
    én is használtam még a cs5 előtt, de annyit kellett állatgatni+utána még psben javítani, hogy inkább csinálom PSből a cs5 már tartalmazza ugyan ezt a maszkolást...a kijelölési tematikát sajna nem, abban jobb a fluid.
    Nekem egy idő után a jópár megás képeknél elkezdett iszonyúan belassulni meg szétfagyni...és kibebaszott idegölő volt, mikor 15-20percig baszkódtam a piros zöld játékkal :DD és erre kifagy ...természetesen oda minden kijelölés, lehet menteni kijelölést, de a színek finomhangolása bukta..és pont az a lényege...
  • pxxl
    #15938
    naon jó kis cucc ez te :D kössz :D

    ezen a háttészínen lesz :)
  • pxxl
    #15937
    arra is kb annyi esélyem van :D
  • Spészgószt
    #15936
    ne egeret kérj hanem wacomdot...
  • pxxl
    #15935
    nyilván, csak érdekelt, hogy valóban jól működik-e.
    már kértem is a főnökséget, hogy utalják a 150 dollárt :)















    (persze...egy szaros egeret nem vesznek nekem...-.-...)
  • Spészgószt
    #15934
    nem mondod...
    kipróbálás után természetesen törlöd ugye?!
  • pxxl
    #15933
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    jujj fennt van a magon
  • pxxl
    #15932
    xDDDD
  • pxxl
    #15931
    jajó 149$ :D
  • Spészgószt
    #15930
    vagy lehet egyszerűbb simán lecsapni a pirosat és a peremére meg körbe nyomsz valami rojtbrush-t
  • Spészgószt
    #15929
    vertus fluid mask...bár a cs5 már hasonlóan jóság, csak a fluid maszkban könnyebb a kijelölés!
  • LaliK
    #15928
    Hajrá :D
  • pxxl
    #15927
    rajzoljam körbe, hogy ne legyen háttere...
    (több ilyen is van)

  • Malakai
    #15926
    A bandinget nem mindig lehet teljesen eltüntetni, a cél a minimálisra vétele. Méretes gaussian blur, belőni ahol még legtöbb megmarad az eredeti átmenetből, aztán egy pár százalékos monokróm noise. Hogy ezek jobban kontrollálhatóak legyenek lehet smart objecté alakítani a gradiens layert, így mask is adható ezeknek, hogy ahova nem kell blur/noise ne tegye.
    Plussz ha van rá lehetőséged dolgozhatsz nagyobb színmélységgel 8bit helyett, segít a gradiensek generálásakor.
  • Nasim
    #15925
    Az sem tűnteti el, talán mert nagy a kép mérete.

    De itt a kép nagyban, lehet próbálkozni, ha van kedve valakinek.. :D
  • NessieGraf
    #15924
    Surface blurhoz beállítási lehetőségek is vannak. Abból miket módosítottál? Mert ha a Radiust megemeled 60 körülire, még komoly mintát is elmos anélkül, hogy az ojjektumokat összemosná.
  • Nasim
    #15923
    Semmivel sem sikerül :( Lehetséges hogy gyenge a gép hozzá (videokari, processzor stb..)?? Mert akkor nem erőltetem..