17220
  • Ch_Slater
    #4467
    én egy 8.5GB-sat ismerek...király
  • VRSDM
    #4466
    hello...
    beszereztem egy ilyet " total traning collection : adobe photoshop cs 2 " (4giga), és csak tátom a számat... az emberünk olyan isten szinten tolja hogy szóhoz sem jutok, és rengeteget magyaráz, több óra film az egész egy programba foglalva... eszméletlen komoly, ugyhogy, most majd mégjobban fogom tolni :D
  • Amse
    #4465
    Gif-eken ne akarjatok szerkeszteni semmit.
    Rakjátok át új documentumba, vagy mentsétek el jpg-ben és majd a végleges változatot mentsétek el gif-ben, de szerkeszteni ne azt szerkesszétek!
  • Danee
    #4464
    én emg egy gif-et nem tudok Hue /Saturationnal atszinezni vmiert.
  • Amon Serrano
    #4463
    A cél az volt, hogy gif-eket fekete fehérré alakítsak! De nem csinálta meg!

  • Crazygirl
    #4462
    Koszonom szepen. Sikerult megcsinalni es erre is gondoltam.
  • Amse
    #4461
    elég sokféleképpen :)
    pl: image|adjustments|brightness/contrast
  • Crazygirl
    #4460
    MEgtudna nekem mondani valaki hogyan lehet normalisan sotetiteni egy fenykepet? mert en nem igazan talaltam meg a menu kozt::)
  • Amse
    #4459
    először is megnyitod a gif-et amire ráakarod rakni a cuccot.
    aztán window/animation ablakot bekapcsolod.
    ott egy frame lesz.mindíg azt kell duplikálni és megcsinálni rajt aaz előzőhöz képest a változást.
  • zoltom
    #4458
    Köszi, megy. Inkább Gif-be mentem (kisebb méretű).

    Még egy kérdés:
    Háttér nélküli felületen; váltakozó, egymást követve továbbcsúszó emblémákat akarok kis helyen leközölni. Gondolom az Image Ready-vel kell. De hogyan?
  • Met
    #4457
    jelöld ki azt a részt amit törölni akarsz, Select / Inverse
    ekkor azt a részt jelöli ki ami kell, ctrl+c, ctrl+n, enter, ctrl+v :)
  • reaper4
    #4456
    :D
  • Amse
    #4455
    a gifet nem igazán lehet szerkeszteni.
    mentsd el először jpg-be és azt próbáld szerkeszteni, de ha a layer palettán csak egy background layer van akkor kattints rá duplán(feljön egy ablak ahova nevet lehet beírni azt hagyd úgy és ok) és utána szerkeszd.ha homogén fehér felület van akkor a magic wand (varázsceruza) tool al is kijelölheted.
    ha kész azt mentsd gif-be vagy png-be (utóbbit ajánlom)
  • zoltom
    #4454
    Igen, kijelöltem a megnyitott GIF-ben egy részt lasszóval (gondolom azzal kell), es nem tudom onnét aztán sehogy sem törölni.
  • Dichter
    #4453
    Persze. Kijelölöd amit átlátszóvá akarsz tenni, és delete. De csak a gif, png ismer átlátszóságot, ezért abba is kell menteni.
  • zoltom
    #4452
    Helo,
    kérdés: Lehet Photoshop segítségével egy GIF-et vagy egy JPG-t átdolgozni úgy, hogy a kép fehér háttere eltűnjön és maradjon csak a "lényeg"?
    Nekem a 7.0ás verzió van meg,angol nyelven.
  • kuttyesz
    #4451
    van egy actions paletta, annak a jobb oldalán egy legördülő menü. abból kiválasztod a new action pontot. rem. ennek a beállításai menni fognak. utána RECORD...és elkezded csinálni a feladatot, amit majd minden fájlon végre fogsz hajtani. majd szintén az actions paletta alján leállítod. olyan kis gombok vannak erre, mintha egy valódi felvételt állítanál le. piros a record stb. Ezután asszem fájl menüben/Automate/Batch..itt meg kell adni hogy honnan vegye a fájlokat és hová tegye. Override open...stb. legyen beixelve.
  • Amse
    #4450
    #4437
  • Amon Serrano
    #4449
    Hogy tudnám megcsinálni, hogy egyszerre több képen ugyanazokat a módosításokat elvégezzem? Nem akarom egyesével. Kontraszt, szinezés...ilyesmi dolgokat.
  • Dichter
    #4448
    wrong topic, de látom már sikerült megtalálni a megfelelőt.
  • obgab
    #4447
    Sziasztok!

    Segítség kéne!

    Acdsee 3.1-em van. Nem szeretném, ha a "Path box"-ban megjelenne, milyen ktárakban jártam. Ugyanez a problémám, mikor 1 képet átrakok más ktárba. Felajánlja az addig használt ktárakat. Bevallom, nem szeretném, ha más is tudná, miket nézegetek, ezért akarom eltűntetni a nyomokat...

    Köszi a segítséget!
  • californiastud
    #4446
    köszi.
    működik!
  • Amse
    #4445
    edit/preset manager/ctrl+1/load és ott megadod neki az abr-t
  • samuray
    #4444
    hát ha emlékeim nem csalnak akkor valami olyat keress az efektekben hogy még vagy plussz filter! akkor megnyilik egy ablak abban browse és megadod az útvonalat!
    ha nagy hülyeséget írtam bocs! én még a legelsőkkel shopoltam! ano domini !krisztus előtt! szó emlékeim haloványak!
  • californiastud
    #4443
    ne haragúdjatok, de nem értem hogyan kell egy letöltött brush-t (ABR file) importálni PS-ba (CS2).
    Elvileg lennie kéne egy 'Brushes' mappának, de azt naggyon nem találom.

    Help... :S
  • Met
    #4442
    Alien Skin Xenofex 2 plugin Crumple filter
  • Dichter
    #4441
    Brushokat próbálj meg keresni, mondjuk itt
  • californiastud
    #4440
    sziasztok!

    papír-GYŰRŐDÉS ill. papír-TÉPŐDÉS effectet szeretnék. Tudna vki akár tutorialt, akár egy plug-int ajánlani?

    köszi
  • samuray
    #4439
    IrfanView tudja!
    én is használom csoportos konvertálás és spec beállítások menű benne!
    még a fényt és a színt is egybe rakja ha akarod!
  • #4438
    Köszi, kipróbálom
  • artschi
    #4437
    nézd meg ezt!
  • Amse
    #4436
    meg a photoshop is...
    készíteni kell egy action-t és file/automate-ben meg lehet csinálni.
    valahol van egy tutorial rá.
    ha megtalálom berakom.
  • Met
    #4435
    azthiszem az IrfanView vagy az ACDSee tud ilyen csoportos átalakítást
  • #4434
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem lehet-e kb.60-70db képet egy méretre vágni ill. mérete, felbontása is egyforma legyen? Természetesen nem egyenként hanem egyszerre amennyit lehet 10-20db-ot.
  • alakulat
    #4433
    Hi

    hogy csináltad? (én még nagyon kezdö vok)
  • CSOCSO
    #4432
    koszke
  • CSOCSO
    #4431
    igy van!!!
  • Mik
    #4430
    Ne szívd mellre. Heppi börzdéj akkor így utólag is. :)
  • artschi
    #4429
    szerintem találta a képet és átmahinálta.
  • Met
    #4428
    ezt most nem értem :)
    születésnapod volt és kaptál egy Mohammed feliratú tortát?