17220
  • grebber
    #4507
    Photoshop mesterek :D !!!!

    Egy szívességet kérnék.
    Lenne egy game aminek bannert kéne összedobni.Nemtudom megoldható-e mert nemsokminden áll rendelkezésre csak sima képek saját bannere meg rettentő szar.
    Képek a gameről.
    Remélem összetud hozni vki vmit.
    Előre is köszönöm!
  • Crazygirl
    #4506
    koszi a linket!
    de azert ha valami nem tudok, meg mindig itt fogom megkerdezni:::D
  • ivjoe
    #4505
    Na ezt légyszi még egyszer pls, mert nem értem (lehet én vagyok a hülye, vagy a bor miatt van, amit már megittam ).
    + Kis fogalomzavar gif-ek helyett frame-eket akartál mondani nem?
  • zoltom
    #4504
    Helo,
    hogyan tudom az ImageReady-ben az animációs ablakban mindig az előzőhöz képest megváltoztatni a pl.1-es gif-et, ha utána beteszem a 2.gif-et és átvált az 1-es is kettesre?
    Összvissz 4 gifet akarok már előre Photoshop-pal elkészített átlátszó felületen egymás után továbbcsúsztatva mutogatni.
  • ivjoe
    #4503
    pixel2life.com
  • Crazygirl
    #4502
    :) Ehhh, joo.. Assszem meg boviteni fogom a szamlat az elkovetkezo.... 1 honapban::D:D mig kesz nem lesz az oldalam addig tuti zaklatlak titeket:D
  • Dichter
    #4501
    Nincsmit, hozzáírtam a számládhoz :)
  • Crazygirl
    #4500
    koszy:D
  • Dichter
    #4499
    A legegyszerűbben brushokkal (és szerintem ez a legszebb is).
    Konkrétan mondjuk veszel egy nem kerek brush-t, mondjuk egy chalk ecset pont megfelel a célra, vagy letöltesz egyet. Ezek után adsz neki egy kis dinamikát a Brushes alatt (File Browser mellett a jobb felső sarokban)

    Leginkább a scattert told feljebb. MOndjuk 250% elég is lesz. De mindezek előtt jelöld ki a radír eszközt. Kezd el szépen végigvezetni a kép körvonalán. Ettől szaggatott lesz a széle, mintha tényleg megégett volna.
    Ezek után hogy színes legyen, tegyél rá egy kis outer glow-t, fekete, vagy sötétbarna színben. Esetleg sötétszürke stroke-ot, ez már az ízlésedtől függ.
  • Crazygirl
    #4498
    olyat hogy lehet csinalni hogy egy fenykepnek a kerete ne sima legyen hanem pl olyan mintha megegett volna a szele..?
  • Amse
    #4497
    be lehet állíteni, hogy mekkorákra méretezze a nagy ill. kis képeket.a hosszabb oldalait megadod neki, hogy max mekkora legyen és akkor arra állítja.
    vannnak olyan web galleryben tamplate-ek is amiben nem lehet eg ybizonyos méretnél nagyobbra állytani szóval válassz olyat amiben lehet.
  • Crazygirl
    #4496
    ez mind szep es jo, de az a baj hogy ha ezt en megcsinalom es a kis kepet kis akarom nagyitani akkor nem lest akkora meretu mint az eredeti... ez miert van? hogy tudom megcsinalni hogy jo meret legyen?
  • Paranoia
    #4495
    Hja énis ráfeküdtem kicsit,meg fleselgetek:)kettő 1ütt frakós.Ezzelis tanulok a ki**t vizsgára MEGINT dejó lesz...
    Meg a suliba is be kell mennem mert fingom sincs mi,h lesz:S

    Nahj ó nem offolom szét a topicot

  • Dichter
    #4494
    Höhhh :D Te meg ki vagy? Egyébként tényleg hasznosak voltak, bár igazából "csak" az elengedhetetlen alapokat tanította meg, én legalább annyit, ha nem többet tanultam magamtól.
  • Paranoia
    #4493
    Látom azért hasznosan teltek a Dávidos évek...
    de azé bekaphatja!

    üdv:D
  • Dichter
    #4492
    Egyébként van még rá millió megoldás. Pl a coppermine
  • Dichter
    #4491
    Photoshoppal:
    File > Automate > Web Photo Gallery

    Foldersnél megadod hogy melyik könyvtárból szedje a képeket, optionsnél, meg kiválasztod hogy thumbnail. Ezután ok, és kész is.
  • Crazygirl
    #4490
    hogy tudom megcsinalni azt hogy hogy ilyen kis kepek legyenek az oldalon, mint egy galeriaban? es a kis kepekre kattintva megjelenik a nagy kep? (nem bonyolult csak en nem tudom megcsinalni:P)
  • Dichter
    #4489
    érdekes
  • Dichter
    #4488
    Vigyázz, mert szavadon foglak :)
  • Crazygirl
    #4487
    ehhhe::D Jo!
  • Dichter
    #4486
    Persze, hogy érdekel, és szívesen. Majd meghálálod, ha nagyobb leszel
  • Crazygirl
    #4485
    koszi szepen hogy segitettel. majd ha erdekel es egyszer kesz lesz majd megnezheted az oldalam:) (majd ha kesz priviben kuldom a linket, persze csak ha erdekel):D

  • Dichter
    #4484
    Szemét gif miatt szar lett az árnyék, de értitek, mire gondoltam :)
  • Dichter
    #4483
    Ha ilyet szeretnél, akkor dupla klikk a layeren, és a legalsó effektet (stroke) beikszeled. Adsz neki egy értéket, és kész. Én még tettem rá egy kis árnyékot, és egy filtert, hogy ilyen fénykép hatása legyen.


  • Met
    #4482
    Nem tud magyarul, magyar nyelvű létezik.
    Image/Adjustment Levels, Brightness/Contrast, Colors
    Ezekkel tudsz mahinálni.

    Az Auto kezdetűeket is végignyomkodhatod, általában jót csinálnak.
  • tiggrincs
    #4481
    OK, de most nincs időm átböngészni az egész photoshop-ot, mire megtalálom, amit keresek. a szakdolgozatomhoz akarok néhány kép minőségén javítani, amennyire lehet: kontúrok,élesség,színek stb., van két-három napom erre, és még be kell fejezni is.
    a photoshop tud magyarul? ha igen hogy lehet beállítani?
    Z.
  • Met
    #4480
    abszulút nem előny a magyar nyelv, ugyanis a tutorialok 99%-a angolul van
  • nyami
    #4479
    photoshop :/
  • tiggrincs
    #4478
    Sziasztok!
    tud nekem valaki egy olyan progit mondani, ami kb. tudja azt, mint a photoshop, de MAGYAR, vagy tud magyarul?
    Válaszokat előre is köszönöm!
    Z.
  • ivjoe
    #4477
    Szerkesztés --> Körvonalazás magyar ps-ben
  • Gladiator
    #4476
    image/canvas size. ott növeld emg a méretet. márha csak sima fehér keretre gondoltál.
  • Crazygirl
    #4475
    lehet hogy hulye vagyok de azert valami ertelmesebben ha lehetne elmagyarazni... nem tudok fel szavakbol kitalalni dolgokat. Olyan mondja el nekem aki tudja mit ir es kepes segiteni is nekem.

    (bocs VRSDM, de nem ertem ezt a sok hablatyot)
  • Csoder
    #4474
    Sejtettem. Sebaj. :)
  • VRSDM
    #4473
    menüpontban sehol, csinálh egy keretmaszkot, azt fehérre, alá, egy másikat ferdén, szürkébben ennyi... sztem.
  • VRSDM
    #4472
    az első magyar torrent oldalról ( alias bit.... /tilos reklámozni/), és angol az ürge, de megértem ( mivel tok angolul). olyat dob a pali a vanishing point-al hogy csak néztem, nemis tudtam hogy tud ilyet a ps-em :D
  • Crazygirl
    #4471
    valaki tud abban segiteni hogyan lehet egy kepnek valami ilyesmi keretet adni? melyik menupontban talalok ilyesmit?:)
  • Gladiator
    #4470
    biztosan nem.

    a,úgy honnan szerezted be?
  • artschiatwork
    #4469
    ezeken nem. van magyar nyelvű újság, ahol magyarul volt photoshop oktatás, de ezek angol nyelvűek.
  • Csoder
    #4468
    magyarul magyaráz az ürge?