17220
  • ivjoe
    #4627
    Hülyevagyok, megvan: Edit --> Transform --> Warp
    Ezt az eszközt viszont gyakorold, mert nem olyan egyszerű.
  • ivjoe
    #4626
    Aha, így leírva szép és jó, csak a radial gradient nem megy. :o
  • ivjoe
    #4625
    Szal nagyonpontos munka kell. Elősször vagy csinálsz egy PONT olyan gradientet, vagy inkább egy teljesen újjat.

    Ha ez megvan, akkor kell két kijelölés: egy az egyenes résznek, egy pedig az ívnek. Fontos meghatározni (segédvonalak), h meddig tart az egyenes rész, és honnan kezdődik az ív, mert a végén illesztésnél kulcsfontosságú lesz.
    Ha ez megvan fogjuk, és jelöljük ki az okkersárga síkidomot.majd növeljük meg a kijelölést. Select --> Modify Ez elvileg sugár irányban fog történni. Ha ez megvan, akkor ebből a kijelölésbőlvonjuk ki a síkidomot. Így elvileg kaptunk egy kijelölést, amire majd alkalmaznunk kell a gradientet.
    Szétválasztjuk, az ívre felfekvő és az egyens részt, majd az ívre felfekvőre adunk egy SUGÁR IRÁNYÚ gradientet (a kör alakút ugye). (segédvonalakkal meghatározható) az egyenes részre pedig értelem szerűen a lineáris gradientet.
  • ivjoe
    #4624
    Úgysem tudod ugyan olyanra megcsinálni, szal sztem az egész vonalat újra + sugár irányú gradient kell az ívhez, sazl 2 kijelölés 2 gradient, de megpróbálom egyzserűbben megcsinálni.
  • alph4
    #4623
    Megolhato sztem simán. pl az ívhez csinálsz egy szegély, majd azt kijelölöd utánna blending és beállítod a garindentet (szegély színeire)
  • Blasta
    #4622
    Ez sztem nem PS-sel megoldandó feladat, ehhez vektorgrafikus program ajánlott
    (pl. corel draw)
  • ivjoe
    #4621
    Miért?
  • Pp
    #4620
    Sziasztok!
    Segítséget kérek van egy kis problémám a képen látható csikot szeretném az ivhez igazitani.
    Elöre is kösz a segitséget.
  • Monoton
    #4619
    photoshop cs2 HUN nem létezik !
  • bandeszbiro
    #4618
    Sziasztok!

    Olyan problémám lenne, hogy még kezdő vagyok Photoshop-ban!
    De nagyon fontos lenne tudnom pár dolgot.
    Ezek: Mágneses lasszóval kivágni,; " elúsztatni ", halvánnyá tenni a képet,; Négyzet alakból kör alakot csinálni egy képnél!
    Gondolom ezen a fórumon már nem amatourök vanak! :)
    Aki tud segíteni az írjon a fórumba, vagy a [email protected] címre.
    Segítségeteket előre is köszönöm!!!
  • Basic
    #4617
    Nekem a photoshop cs2 magyar verziója volt meg, de sokat hajtottam az angolt, mert előtte angol photoshopjaim voltak. Úgyhogy a magyarban gyakran sokáig kellett keresgélnem, hogy hol van, amit akarok.
  • Met
    #4616
    ha a terv megvan akkor küldheted:)
    ha csak félig akkor is:)
    ha nekem kell kitökölni mit szeretnétek akkor ne küld:)
  • Max7
    #4615
    szíjasztok!

    keresnék egy nonprofit jelegű illetőt aki egy jól megtervezett bannert csálna nékem ;)

    bye
  • Met
    #4614
    sehol, magyar nyelvű verzió létezik

    de már többször leírtuk, hogy semmi előny nem származik belőle ha magyar
  • Jocko1986
    #4613
    Sziasztok!

    Photoshop CS2-höz kéne nekem magyarosítás! Hol találok hozzá?

    Előre is Köszönöm!
  • ivjoe
    #4612
    Néha elszáll FF-ban, asszem valamelyik EXT kavar be, asszem adblock produkál néha ilyet, de nem vagyok benne biztos.
  • alph4
    #4611
    Telepítve van, amugy mostmeg újra jo, szal nemértem :))
  • Crem
    #4610
    ez azért van, mert a banner nem .jpg hanem egy Macromedia Flash!
    Valószínű, hogy nincs a gépedre telepítve...
  • alph4
    #4609
    Nem jön be nekem a banner. csak egy fehér "négyszög" van a helyén. Na mind1 :)
  • Amse
    #4608
    akkor az rgba nem olyan fájl ami rgb-ben van + az alpha csatorná? pl: png, eps?
    nemhiszem, hogy ez színkezelés lenne mint az rgb + cmyk
  • Evin
    #4607
    Igen. Red,Green,Blue,Alpha vagy Alpha1, kinek hogy tetszik.
  • Amse
    #4606
    az a az alpha csatornát jelenti?
  • Blasta
    #4605
    Nemtom, hogy a PS tud-e egyáltalán RGBA módban működni...
  • Crazygirl
    #4604
    mar semmi... megtudtam oldani...
  • Crazygirl
    #4603
    hogy tudom megcsinalni azt hogy egy kepre (ami kulon layer) hogy a szoveget ra rakja es ne ala? (magyarul hogy latszodjon a szoveg a kepen de megis ket kulon layer legyen)
  • Evin
    #4602
    Olyan gondom van, hogy van egy tömörítetlen bitmap kép, amit nevezzünk raw-nak. Ez egy rgba kép. Ha 3csatornán(?) nyitom meg, csak rgb van, ha négyen, ott már ym... . Meg lehet valahogy ezt úgy nyitni, hogy én is rgba-t lássak, ne "cián és a többit"?
  • Falconer
    #4601
    Megtaláltam. Meg rájöttem arra is, hogy nemszámít a képszerkesztö program a beszkennelt kép minöségével kapcsolatban :)
  • Falconer
    #4600
    Lenne egy kérdésem.
    Van ebben valami rész scannerröl képbehozatalra? Mert szivok egy másik régebbi géppel, és az istennek nem akrja a hozzá adott Iphoto 4-gyel a scanner a true colort. Pedig az én gépemen megy. Csak nemtudom, hogy mi a baj. Gondoltam a Phoptoshop hátha jobban le tuja kezelni a Twain-jét.
  • Crazygirl
    #4599
    okes koszike.:D
    ezt most megjegyzem..:D
  • Danee
    #4598
    elég ha először csak ugy nagyjábol körülrajzolod, majd az ALT és a SHIFT gomb segitségével hozzáadod ill levágod az egyes részeket
  • Crazygirl
    #4597
    jahh koszike.:D kozben rajottem egy masik megoldasra... nem csinaltam semmit inkabb valasztottam egy masik kepet:PPPP
    Amugy lasszoval nem tudok olyan szepen levagni azokat a reszeket::D
  • Danee
    #4596
    ha a négyzetre jobbal klikkelsz van ott kör is :D
    de a magnetic lasso tool se rossz

    valamikor én ugy csinálom, hogy amit lehet azt a négyzettel jelölöm ki, és a kimaradó kis részeket lasso-val
  • Crazygirl
    #4595
    lehet olyat csinalni PS-ben hogy korbe vagok ki valamit? tehat pl vkinek a fejet korbe vagom es nem vago eszkozzel mert az negyzet/teglalapban vagja ki. A lasszoval probaltam de hat az minden formaju lett csak kor nem::D
  • Chemo
    #4594
    ctrl + bal klikk az egérrel a szöveg layeren
  • Danee
    #4593
    srácok, azt melyik bill kombinációval tudom elérni, hogy a szöveg layer-en a betűket kijelölje, ugy hogy szabályosan csak a batűket szoval értitek :D
  • VRSDM
    #4592
    kösz, hasznos volt, de télleg...
  • Crem
    #4591
    igen.
    Beírtam a google-ba, hogy dog-tag!:)
  • Yossarian
    #4590
    hogy találsz rá egy ilyen képre? Google?
  • artschiatwork
    #4589
    ctrl+j
    vagy jobb klikk a background layeren és duplicate
  • kisfigi
    #4588
    Hogy lehet új hátteret duplikálni?