17220
  • Sonajk @:o)
    #5231
    Pedig a Max nagyon jóóóóóóóóó ;)
  • PESK
    #5230

    Énis ettől félek...
  • Sonajk @:o)
    #5229
    "de először ap.shopt akarom tökéletesre fjleszteni...amennyira csak lehet"
    ha ezt igazán komolyan gondoltad, akkor sokáig nem fogsz a Max-hoz nyúlni :(
  • PESK
    #5228
    Értem. de sztem ne add fel...
  • Basic
    #5227
    Én már próbálgattam 3DS Max-szal, de abbahagytam. Nem volt hozzá türelmem. Csak egyszerű dolgokat készítettem, mint pl. néhány otthoni bútordarab, focilabda, dobókocka.
  • PESK
    #5226
    Hát már nézegettem de először ap.shopt akarom tökéletesre fjleszteni...amennyira csak lehet...meg a 3D max lenne a leguccsú mer az a legnehezebb
  • Sonajk @:o)
    #5225
    Focilabdát vagy 3D Max-ot? :DD
  • ivjoe
    #5224
    Úgy elég érdekes, ha most látod elősször.
  • PESK
    #5223
    Csak magához a 3D maxhoz kel tudományy...
  • Basic
    #5222
    Focilabdához nem kell 3D Studio Max-ban tudomány:D
  • acsati
    #5221
    oh ahhoz megint külön tudomány kell.... :D
  • ivjoe
    #5220
    3D Studio Max. :o
  • ivjoe
    #5219
    Meni fog. :D
  • acsati
    #5218
    foci labda tutorial létezik?
  • Rettenthető
    #5217
    Köszi az infót, remélem menni fog.
  • ivjoe
    #5216
    A flash miatt van. :C Nálam alapból le van titva a javascript, nemtom a flashnek mi köze hozzá, de az UW-t nem fogom engedélyezni. :C Crem, pls linkeljük már át a flasht, felteszem az oldalamra. (Lorem.hu) Ugye mégse uw. :C
  • acsati
    #5215
    köszi
  • Sonajk @:o)
    #5214
    nálam minden ok.
  • Amse
    #5213
    működik pedig...
  • ivjoe
    #5212
    Nincsmit. :D
  • ivjoe
    #5211
    #5208-ben lévő linkre ha rámész, látsz olyat, h sharpen tutor. Namiaz? Élesítés.
    Itt: http://lorem.hu/tutors/

    Az URL gomb csak nekem nemműxik? Már az előző linkelésénél se ment, azt hittem átmeneti problem. :C
  • acsati
    #5210
    ha digitfényképezővel készült kép homályos lett azt lehet valahogyan orvosolni hogy ne legyen homályos?
  • Sonajk @:o)
    #5209
    Nagyon hasznos, amit mondasz.
    Személy szerint köszönöm.
    (Háááát. Van még mit tanulnom, de kitartó vagyok.)
  • ivjoe
    #5208
    Ami neked kell, azt mélységélességnek hívják. (DOF - Depht of Field) Az objektív gyújtótávolságától, a rekeszértéktől ill. a tárgytávolságtól függ a mértéke.

    Potosabban...

    Photoshopban:
    Nem túl nehéz a dolog egyzsrűen annyi a dolgunk, hogy létrehozzunk egy átmenetes kijelölést/maszkot, majd ezt elmossuk.
    A kiválasztást/maszkolást ITT találod másik két tutorial társaságában.

    Ha ez megvan, akkor már csak ki kell adnunk valami elmosó parancsot. Kézenfekvő lenne a Gaussian blur, de a lens blur sokkal szebb eredményt ad vissza, a fotó szempontjából realisztikusabb hatást nyújt.
  • Sonajk @:o)
    #5207
    Hááááát.
    Értem amit mondasz, de sokkal okosabb nem lettem.
    Azért köszönöm.
  • Sonajk @:o)
    #5206
    Jó a kérdésed.
    A választ sajnos nem tudom, pedig ez engem is érdekel.
  • Rettenthető
    #5205
    Illetve van-e erre valami egyszerű kézenfekvő dolog, vagy csak pepecselésel lehet megoldani, és ha igen milyen eljárások ezek?
    Fontos, hogy fokozatosan legyen egyre elmosottabb.
  • Rettenthető
    #5204
    Hogy lehet azt megcsinálni PS-CS-ben, hogy olyan hatást érjek el a rajzon, mint az életben: a közelebbi részek élesek, a távoliak egyre homályosabbak?
  • Aquir
    #5203
    hát.. van néhány helyzet amikor nem enged bizonyos színeket különböző módozatokban (bár pontosan nem emlékszem melyek ezek), akár ez is lehet gond, de ha semmi más nincs elállítva, akkor passz
  • Sonajk @:o)
    #5202
    Sziasztok!
    Valamit sikerült a beállításoknál elállítanom a PS CS2-őn, csak azt nem tudom mit :(
    Problémám az, hogy valamikor a színeknél lehetőségem volt a pipettával képről színt "felszippantani" (kiválasztani), most viszont ez sehogy nem jön össze. Egyszerűen nem engedi. Ha csak a pipettát jelölöm ki, akkor gond egy szál se, ha viszont pl. ráklikkelek az egyik színre (két jelölt kockába lévő szín közül) és monjuk az egyéni szín hozzáadását választom, akkor már nem megy). Illetve nem tudok színt kód szerint beállítani (#FFCC00). Mi a fenét állíthattam el, illetve ezt hol tudom vissza állítani. (PS angol).
    Előre thx a segítséget.
  • RaZoK
    #5201
    Felhívás!

    Relal Graphics Team örömmel várja azok jelentkezésést akik képszerkesztés terén jártasak és volna kedvük eszmétcserélni a 2006.06.20-án nyíló weblapunkon ahol igen sok pályázat is megrendezésre kerül.
    A részletekről a megadott időben tájékoztatok midnenkit.
  • zsolesz92
    #5200
    nagyon köszi(ezt a tutorialt pont ma kerewstem mert azt hittem ide le van irva a gyűrű szerkesztés is) de már a gyűrű szerk. megvan... szal nagyon kösz
  • PESK
    #5199
    jaja sztem is
  • Basic
    #5198
    Nekem is az első tetzszik jobban. Azt ajánlom.
  • PESK
    #5197
    az első tutorial nagyon szép
    A második nemtom valahoyg furin van rajta az aza irás
  • Basic
    #5196
    Én is már csináltam ilyet, hasonlóképp, mint ahogy PESK írta.

    Tutorialok:
    http://www.t-tutorials.com/read-tutorials/31/tolkiens-master-ring
    http://img487.imageshack.us/my.php?image=theoneringtutorial25yn.jpg
  • PESK
    #5195
    sztem csináld meg a gyűrűt
    uj réteg ezen legyen a gravirozandó szöveg
    És a bevésés domboritásnálállísd be megfelelően
    ha tökéletesíteni szeretnéd még nyomhacc rá vmilen ecsetet meg homályosithatot meg egy-két szűrőt alkalmazhacc!!!

    ez csak egy megoldás a sok közül kisérletezgess és biztos lesz vmi jó előbb utobb

  • zsolesz92
    #5194
    megnézem, kösz
  • Met
    #5193
    valami ilyesmi kell neked
  • zsolesz92
    #5192
    most arra gondolsz hogy járjam végig a 8millió oldalt és keressem meg?!
    akkor inkább nem gravírozok...azé beteg még nem vagyok...