17220
  • acsati
    #5391
    mivel tudnék szint "lopni"? photoshoppal csak psben enged de én mondjuk egy weblap szinté szeretném akkor azt honnan tudhatom meg?
  • Basic
    #5390
    Hát lehet pl úgy, hogy csinálsz egy új réteget, azon csinálsz a Rounded Rectangle Toollal egy ilyen alakzatot. Kijelölöd a megrajzold alakot, majd Select->Modify->Border, beállítod tetszés szerint a keret vastagságát, én olyan 3-5-öt szoktam. Aztán Ctrl+Shift+i, majd Delete.
  • Met
    #5389
    Paint Shop Pro
  • acsati
    #5388
    mi az a psp8?
  • PrasCo
    #5387
    Én az ilyent úgy szoktam, hogy húzok a képre vektorgrafikus rétegen egy kerekített téglalapot (ha bajos, akkor lehet még igazítani rajta a tollal, gondolok itt ívelésre, vastagságra meg ilyesmikre), aztán kijelölöm a külső részt és ízlés szerint vagy del a háttéren, vagy raszterizálni a vektor-réteget, és kitölteni fehérrel a külső részt.
    Habár én PSP8-at használok, gyanítom, PS-sel sincs sokkal másképp. :)
  • acsati
    #5386
    na nem is rossz kép :D a széle se rossz

    u.i.: amugy bocs én nem tok naon photoshopolni tanulo vok.
  • PeeTeR
    #5385
    na, valaki lenne szives es le tudna irni nekem, hogy hogyan tudom megcsinalni ugy a kep szeleit ahogy a kovetkezo kepen van? a lekerekitesre gondolok.

  • Crem
    #5384
    ok
  • MerlinW
    #5383
    html - "map" parancs.
  • ivjoe
    #5382
    Crem, <embed src="http://dwalker.uw.hu/ps.swf" helyett
    http://lorem.hu/tmp/ps.swf pls, 2 módon van bent IE és ffx miatt, csak az egyiket cserélted ki. Pls írd át, htx.
  • Blasta
    #5381
    HTXVM!!!
  • ivjoe
    #5380
    Jaés utánna nyugodt szívvel töröld a paths-ből a görbét, hamár nemkell.
  • ivjoe
    #5379
    Kör eszköz, majd a fennt a három egymás melletti ikon közül katt a középsőre, amiben a négyzetben van egy toll, majd window --> paths, beállítod az ecsetet 3px-re, lágy, vagy kemény szélűre stb, majd a paths palettán alul lenyomod balról a második ikont. (Stroke path whith brush)
  • Blasta
    #5378
    HELP!!!!!
    Hogy tudok olyan kört rajzolni, ami csak pl. 3 px széles körvonallal bír, de belül átláccó???
  • Gladiator
    #5377
    ilyen van a digitális fotomagazinban. csináljátok azt, azt ha jó legalább nyertek előfizetést.
  • acsati
    #5376
    akkor photoshoppal nem? vagy olyat lehet hogy photoshoppal megcisnálom a képet és vmi flashel meg megcsinálom a linkeket?
  • Ch_Slater
    #5375
    a Flash-ben lehet ilyet csinálni.
  • acsati
    #5374
    bővebben?
  • Ch_Slater
    #5373
    flash
  • acsati
    #5372
    helotok
    azt szeretném megkérdezni hogy hogyan lehet egy layerre linket tenni? Pl mint ez a banner hogy van a kép és rajta elszorva linkek. Ilyet lehet csinálni photoshoppal és ir-el? avgy vmi programozási nyelv?
  • Monoton
    #5371
    jeeee! jóötlet :)
  • acsati
    #5370
    nekem is tetszik és akkor igy közösségbe tudnék tanulni photoshopolni? :)
  • PESK
    #5369
    Sztem ez nagyon raj ötlet.,benne lenék szívesen
    (most nem 10 perc latt dobnám össze a képet...)
  • Danee
    #5368
    Sziasztok!
    Kitört a nyári szünet, ideje elővenni a rég porosodó photoshopot.
    Mit szólnátok, ha csinálnék egy weblapot, összegyűjtenék egy pár PS-hez nem nagyon értő zsűritagot, kiraknánk egy alap képet, és azt minden "versenyző" kedve szerint módosítaná, majd kiválasztanánk a legjobbakat, és ha felkarolja valaki az ötletet, akkor akár nyereményt is kaphat! Vélemény?
  • tibor16
    #5367
    elfelejtettem - a kamera FZ30, a rendszer Millenium
  • tibor16
    #5366
    sziasztok, - segítség kellene - photoshop 7-eshez keresek RAW plugint, ami tartalmazza az új gépek raw beállításait. Iggen, nekem is eszembe jutott az adobe honlapja, de akármelyik letöltését nézem, a végén már csak a CS2-re hivatkozik, mint alapkövetelményre. Nekem meg kifejezetten olyan kellene ami nem XP és 7-eshez is alkalmazható. Ha vki tudna segíteni (akár 1 pontos letöltési linkkel, vagy akár magánban), megköszönném
  • Crem
    #5365
    ok megvan. thx!
  • ivjoe
    #5364
    Okok, ez ugyanaz az swf, szal elég, ha csak átírod a linket.
  • Crem
    #5363
    holnap berakom, most küzdök a gépemmel!:) olyan mint egy 14k modem!:(

    Figy: küld el nekem a teljes html képet, hogy ne kelljen szívnom!:)
  • ivjoe
    #5362
    Crem, átírnád a bannert erre az swf-re: http://lorem.hu/tmp/ps.swf

    Bekavar a topicban egy javascript letiltó EXT, az UW-t pedig nem szeretném engedélyezni. Ez saját honlapomon van, elvileg gyorsabb, mint az UW, nem törlik és innen nyugodt szívvel engedélyezem a Js-t. :D
  • ivjoe
    #5361
    Értem. Elég nagy szopásnak tűnik. :C
  • Met
    #5360
    elég sok játéknak dds file-ban van különböző textura, autók, emberek stb.
    hogy miért pont dds azt nemtudom
  • Hmuda
    #5359
    Nekem személy szerint azért kell, mert ezt a formátumot fogadja el a TheMovies játék mint díszleteknek hátteret. Gondolom ezt is használják textúrázásra.
  • ivjoe
    #5358
    Miért jó ez a DDS?
  • Hmuda
    #5357
    Külső konverterrel próbálkoztam eddig, de ezzel a plug-innel is meg fogom nézni.
  • Met
    #5356
    én azt hittem, hogy van plugined csak mégsem működik
  • Hmuda
    #5355
    Próbáltam új project kezdésénél RGP-re és 16 bitre állítani a palettát, de úgy se akarta a előhozni a gyakrabban használt formátumokat mentésnél (jpg, bmp, gif).

    Amúgy akkor működik a dolog, ha például egy játékból vett képből vágok ki megfelelő arányú képrészletet és azt elmentem PSD-ben. Az alapnak megfelel, mert végülis csak a bemásolt layert kell kidobni és máris ott van egy alap project, csak jó lenne tudni, hogy ha ilyesmi épp nem áll rendelkezésemre akkor mihez kezdjek.

    MadBence: kösz, ezt kipróbálom.
  • MadBence
    #5354
    DDS plugined van? Mert azzal simán ki lehet menteni. Itt van.
  • Met
    #5353
    Az image/Mode menüben minden úgy van mint amikor korábban sikerült exportálni?
    RGB color, 8-bit, 16-bit stb.?
    Csak arra tudok gondolni, hogy azért nem akarja.
  • Basic
    #5352
    Egész jó.L Látom, hogy a gyűrűt is magad csináltad. Én mindig azt használtam, ami a tutorban már el volt készítve. Én az enyémet a következőképp készítettem:
    Ezeket a köröket egy új layerre tettem, aztán az alatta levő layerre tettem a gradientet. Transformáltam a köröket, majd inner glow, outer glow. Aztán a háttér layeren, amin van a gradient, világosabb színnel befestettem azoknak a részeknek a környékét, ahol akartam, hogy ragyogjon. Aztán tettem a háttérre guassian blurt, hogy nem legyenek annyira feltűnőek az ecsetvonások. Aztán összeolvasztottam a két réteget, majd a color balance-ban eljátszottam a beállításokkal. Főleg a Shadows-ban és a Highlights-ban.

    Remélem mindent pontosan írtam, ha nem sry.