17220
  • acsati
    #5511
    hy
    ha nagyitok egy képet megértem hogy felbomlik és pixeles lesz de ha kicsinyitek akkor miért lesz olyan ronda pixeles? akkor nem szebben kéne lennie?
  • joebacsi
    #5510
    nah, bár megoldottam máshogy, priviben kaptam megoldást (thx 2 Vorpal) a problémámra...beteszem ide is, hátha később valakinek hasznos lehet:
    az edit -> preferencis és general menüben állitsd át az interpolationt
    nearest neighbor re és nem fogja smuggyolgatni a dolgokat.
    a munka befejeztévl ne felejtsd visszaállitani, mert mindig kockásra vesz mindent.
  • Barney Tech
    #5509
    gúggle ábze
  • akmot
    #5508
    és honnan lehet letölteni??
  • arsene
    #5507
    fontok kezelésére ajánlom figyelmedbe az Adobe Type Manager Deluxe 4.1 verziót.
    telepítése után átveszi a fontok kezelését.
  • akmot
    #5506
    köszi:)) remélem sikerül!
  • izb
    #5505
    azokat a fontokat amiket most raktál be újjonnan,vedd ki,és egyenként másold vissza.közben indítsd el a photoshoppot.
    ha valamelyik körnél behal, akkor azt a fontot törlöd.
  • akmot
    #5504
    Szóval ezeket írja ki:

    Unable to load Photoshop's interface font. Instead, using a substitute font. The interface may not look optimal. We strongly suggest that you reboot the system and launch Photoshop again.

    The Adobe UI font could not be loaded. For best result, please exit the program and either install it or uninstall other fonts.
  • Amse
    #5503
    jah.valamelyik hibás lesz.nekem is volt ilyen gondom azóta fontexpert-et (fotböngésző, kezelő) használok és csak azt rakom fel ami éppen kell.
  • izb
    #5502
    mit ír ki pontosan?
  • akmot
    #5501
    HI!
    Lenne egy kérdésem. Nemrég felraktam egy csomó új betűtípust a gépre és a photoshop indításkor mindig kiír valamit, és lefagy állandóan. MOst töröljem le a betűtípusokat?
  • ivjoe
    #5500
    NEGYVENKETTŐ! :DD
    ték
  • joebacsi
    #5499
    nah megis van úgy nagyjából, amúgy ha érdekel ide kellett :)
    ígymég nemsok extra, psbe nemvagyok túl jó, inkább majd a flashben felturbózott animokban bízok, megpersze az a csúnya szürke térbeli szám is kap majd valami normális textúrát, aztán hangokkal remélem már elég jópofa lesz...
  • Amse
    #5498
    na az meg a legjobb megoldás.
    vektor rulz!
  • joebacsi
    #5497
    aha, hát kár, pedig nemhiszem, hogy olyan nagy ördöngősség lenne :)
    mind1, akkor nemúszom, meg hogy áttegyem vektorba, és illustratorban, vagy flashben méretezgessem :/
    azért köszönöm mindkettőtöknek
  • joebacsi
    #5496
    ezt tudom, fontokkal már volt dolgom, a gond az, hogy ez nem font, hanem pencillel dobáltam össze, egyszerűbb volt így, mint egy ugyanilyen pixelfontot keresni...
  • ivjoe
    #5495
    Hát, az interpolációt sztem nem lehet kikapcsolni. :C
  • Amse
    #5494
    írd rá ezt a képre és válassz nagy betűméretet és nyomd none-ra ami sharp-ra van állítva.
  • joebacsi
    #5493
    öö, akkor leírom a konkrét problémámat :)
    íme:


    szóval abból az első kicsiből akarok olyat, mint az alsó, csak lehetőleg azután is, hogy megnyomom az entert :)
    hagyne filterezgessek már, csakvan valami kapcsoló hozzá :)
  • zsolesz92
    #5492
    semmit nem nagyítottam, max nagy lett a kör és annyira nagy h vonaslakbol áll a széle...
  • ivjoe
    #5491
    Nagyon ránagyítottál. :C
  • ivjoe
    #5490
    pixelize filter van :o
  • zsolesz92
    #5489
    nekem pont az ellenkezője kéne:P bolygót csináltam és pixeles lett, hogy tom eltüntetni?
  • joebacsi
    #5488
    huhh nagyonlami kérdés:
    free transformnál hogy tudom beállítani, hogy egyáltalán ne használjon aa-t nagyításnál, hanem maradjon pixeles?
    rázoomolás, és screenshot nemmegoldás, arra énis rájöttem :D
  • Met
    #5487
    nekem van 900 mega bigpack fontom de, hogy abban mi ékezetes és mi nem
  • xelag
    #5486
    Ok ok,elfelejtettem,akkor azért nem működik már a 8.0ba a ctrl+d a duplikálásként,ahham,régen mindíg az volt a duplic,na de akkor mégis csak én tévedtem
  • Amse
    #5485
    jó akkor igazad van...
  • zsolesz92
    #5484
    hát messze nem ugy szol az üzeneted h packba kéne...
  • Amse
    #5483

    nem akarlak most leugatni, de szerinted nem vagyok rendszeres látogatója a topicnak? (válasz: de)
    és ha értelmeznéd a kérdésem akkor rájönnél, hogy nem egyesével szeretnék fontokat leszedni hanem egy "bigpack" kéne.
  • zsolesz92
    #5482
    dafont de ha csak minimálisan is visszaolvasnál, kb 10et találnál
  • Amse
    #5481
    van valakinek soksok jó ékezetes fontja?
    feltehetné valahova, hogy letöltsem :)))
    de az is jó, ha tud vki linket...
  • artschiatwork
    #5480
    ahamm, thx mindkettőtöknek.
  • arsene
    #5479
    elé, ha az említett négyzet két sarkát kijelöl külön-külön (circle tool) és radír a fölös részt
  • ivjoe
    #5478
    Csinálsz egy olyat, aminek négy sarka lekerekített, meg egy olyat, aminek nem, radít és egybeolvasztod.
  • artschiatwork
    #5477
    Help skacok! Hogy lehet PS-ben olyan keretet létrehozni, aminek csak 2 sarka van lekerekítve (mondjuk a két átlós pl.), a többi sima normál szögletes?
  • ivjoe
    #5476
    Az a kijelölés megszüntetése. :D

    #5472: Kijelölöd, majd Ctrl + J. Ennek mennie kell! :o
    Vagy Ctrl + C és Ctrl + V.
  • xelag
    #5475
    a másolás ctrl+d
  • odex
    #5474
    jah megvan!
  • Ch_Slater
    #5473
    a megfelelő rétegen vagy?
  • odex
    #5472
    ööö skacok south parkos figurát csinálok és nembirom a cartman szemét másolni! hiába nyomom le a ctrl+J-t!