17220
  • drowns41
    #5551
    Igen, gondoltam erre a megoldásra, de nem ilyet képzelek el. Nincs ilyen brush?
  • MerlinW
    #5550
    csinálsz egy kört, kitöltöd színnel, path tool-al megszerkeszted a pacát (kivágni valókat a körből) majd layer blending-ben bevel/emboss.

    Esetleg ha "púposat" akarsz, spherize filterrel gömbölyíted a kívánt részeket, uj layeren ráfestesz a gömbölyített cseppekre egy kis feketét, egy kis fehéret (felülre egy félkör alaku maszatot, alulra egy kis feketét pl.), majd gaussian blurrel rátolsz párat.
  • MerlinW
    #5549
    Ne varázsolj, használj point lasso tool-t:)
  • drowns41
    #5548
    Kerestem de nem találtam :( Nem ismerem annyira ezeket az oldalakat
  • PESK
    #5547
    Keresssél brushos oldalakat énis szedtem leolyan brust csak már nemtom honnan
  • drowns41
    #5546
    Sziasztok. Egy olyan ecsetet keresek ami úgy néz ki mintha kiömlött volna a festék és ilyen pacát hagy, vágjátok ilyen cseppeket. Vagy hogy lehet ilyet csinálni?
    Valaki tud segíteni? Előre is köszönöm
  • repvez
    #5545
    a varázspálca nem mindig azt jelöli ki amit szeretnék.Valahogy csak a fehér hátteret kéne eltüntetni, hogy csak a vonlakat tudjam áthuzni a másik képre.Az elözö hsz-ben lévö oldalon találtam egy használhato kijelolést csak a 9. lépéstöl már nem teljesen tiszta hogy a kijelölés után hogyan lesz csak a vonalam fekete és azt hogyan mozgatom át másik háttérre.
    kijelölés
  • modellmaker
    #5544
    Tedd új rétegre aminek látszódnia kell. a varázspálcával jelölgesd ki azokat a részeket amik nem kellenek. vágd ki. asszem már jó is.
  • repvez
    #5543
    Sziasztok!
    Elég kezdö vagyok PS-ben, de lenne egy munkám amit meg kéne csinálnom.Az lenne a problémám, hogy van egy olyan képem ami fehér hátterü és fekete vonalas ábra van rajta (egy teherauto) és azt akarom vele csinálni, hogy egy részét kivágni és ráilleszteni a kép másik részére ugy hogy az alatta lévö vonalak is látszodjanak.A konkrét gond, hogy van a rajzon egy gém ami nyitott álapotban van a rajzon és ezt akarom becsukni rajt,de ugy hogy az alatta lévö részek is látszodjanak.Probáltam ugy megoldani hogy külön layerre teszem a kivágott részt és ráillesztem a megfelelö helyre és a layer opacyját visszábveszem ami jo is lenne csak igy a rajta lévo vonalak is elhalványulnak.
    Valaki letudná irni hogyan kéne ezt megoldani?
    Köszi
  • artschiatwork
    #5542
    rétegmaszkkal 1.

    rétegmaszkkal 2.
  • hunbasser
    #5541
    huj mindenkinek! a kérdésem az lenne,h van két képem,és ezeket egybekéne olvasztani,tudjátok,két kép között átmenet.mondjuk h tudnám úgy,h az egyik kép,fokozatosan átlátszó legyen,vagy halványuljon?
  • MerlinW
    #5540
    CTRL+U, majd pipa a Colorize-nek.
  • gadna
    #5539
    Hali, hogy kell azt megcsinálni CS2-ben, hogy egy kép egy szinü, vagy szinárnyalatú legyen?
  • TreDoR
    #5538
    Ááááá THX! Pont erre gondoltam! Egyébként hol találom azt a snap to grid beállitást? Mert magyar verzióm van, de a beállításoknál nem találtam a mozgatásra vonatkozó beállitást
  • MerlinW
    #5537
    egyébként meg a jobb felső eszközre kattintva CTRL+iránybillentyűkkel tudsz pixelenként mozogni. Shifttel meg 10 pixelenként.
  • Ch_Slater
    #5536
    nincs bekapcsolva véletlenül a snap to grid?
  • TreDoR
    #5535
    Hi! Hol lehet azt beállitani, hogy 1 layert pixelre pontosan mozgathassak? Mert el akarok helyezni egy gombot, de a photoshop elcsúsztatja
  • acsati
    #5534
    olyat szeretnék mint arsene nevében az a mozog csik csak én bannerbe akarom majd asszem
  • MerlinW
    #5533
    Ismétlem, attól függ hogy mit csinálsz:)
  • Basic
    #5532
    És nem kell IR-ben a layerek láthatóságát kapcsolgatni, mert van egy olyan utasítás hogy Make frames from layers.
  • MerlinW
    #5531
    Attól függ mit akarunk csinálni. De a csíkhoz valóban elég a tween.
  • nf1
    #5530
    külön-külön megcsinálni minden 1es framet nehézkes.. meg kell csinálni az elsőt és az utolsót majd nyomni 1 tween-t és kész is van
  • MerlinW
    #5529
    Fotocsopban megtajzolod külön layereken a frame-eket, majd átlépve image ready-be animation ablakon a layerek láthatóságát kapcsolgatva bepakolod a képkockákat, majd elmented save as web-ként. Dióhéjban.
  • arsene
    #5528
    szerintem neked már adtam tippeket IR-rel kapcsolatban, azt nézd át újból.
  • acsati
    #5527
    arsene
    azt hogy lehet megcsinálni ahogy az avatarodban is megy az a fehér csík. ne izéljetek gondolom hogy könnyű de még vagyok
  • arsene
    #5526
    alternatív megoldás: a nagyítani kívánt layer vászonméretét nagyítod (canvas size)
  • kisfigi
    #5525
    Kösz szépen!!!!
  • modellmaker
    #5524
    A rétegen amelyiket nagyítani szertnéd: Edit-> Transform-> Scale
  • kisfigi
    #5523
    Megmondja valaki hogy hogyan lehet egy layaert olyanra felnagyítani amekkora képet megnyitottam mert azt szeretném ha pont ugyan akkora lenne de csak úgy tudom kinagyítani hogy nagyul vele az alap kép is!(szóval olyan"fit to window" nagyítást szertnék)
    Előre is köszi!
  • Met
    #5522
    ne nézd olyan közelről :)
    vagy rajzold meg vektorosban, ha a grafika engedi
  • ivjoe
    #5521
    #5514
  • acsati
    #5520
    akkor nem lehet?
  • KILLER2
    #5519
    Köszi!
  • izb
    #5518
    akkor ez a te szakterületed.egészségedre,jó építkezést.
  • KILLER2
    #5517
    Má hogyne lehetne! Mint pl homokból is lehet, csak sok szar kell hozzá és picit büdös is lenne.
  • modellmaker
    #5516
    jah. hopika.
  • izb
    #5515
    van egy ilyen mondás, ami a te helyzetedre is érvényes.
    -szarból nem lehet várat építeni...
  • ivjoe
    #5514
    Eredetileg a kicsinyítés nem pixelesíti ki a képet! :o
  • acsati
    #5513
    ja. és nincs vmi kis trükk amivel ha nem is teljesen de kicsit lehet szépiteni?
  • modellmaker
    #5512
    akkor meg kimaradnak pixelek az eredetihez képest.