17220
  • Amse
    #6275
    a jégkocka alapja az brush és a deviantartról szedtem le(kb 10 fajta forma volt a pack-ben), de azért alakítani kellett rajta. többször van egymáson ugyanaz a layer mert alapból nem ilyen erős. aztán benne van ugye a termék és előtte is , mögötte is van egy(néhol több) halvány fehér ködszerű layer.
    azthiszem ennyi...
  • Icey87
    #6274
    Íme a legújabb képem, ilyen és ehez hasonlókat nézhettek még meg a Icey Formation nevű oldalamon! (klikk a linkre :)
    Ha regisztráltok szavazhattok vagy akár hozzá is szólhattok a képekhez!Várom észrevételeiteket, építő jellegű kritikáitokat, esetleg segítséget vagy bármely más hozzászólást!
    Peace
  • Blasta
    #6273
    VOÁV :D
    Te csináltad-e?
    És ha nem, hogy? :D
  • Amse
    #6272
    mostani katalógusunkban ilyenek vannak a tartalomnál...
  • Blasta
    #6271
    Engem zavar a csajon az a textúra, valahogy nem kerek :)
  • Crem
    #6270



    teszt
  • Crem
    #6269
    f@sza! #6268-ra nincs szükség!

    Most már látszik, hogy "folyadékban" van.
  • Crem
    #6268
    Ez már sokkal jobb !!!

    Azért én egy rétegmásolatot készítenék a számítógépről, mert a teljes kép torzúl.Aztán vissazmásolnám 70-30%-os kitöltöttséggel.

    (elméletben mondom, mert most nem fut a PS)
  • Blasta
    #6267
    Na milyen?
    Egyelőre ennél jobbat nem tudok kihozni belőle.
    ("Üveg" torzítással, "fagyasztott" textúrával)
  • Blasta
    #6266
    Találtam ilyet, hogy:
    Szűrő--->torzítás--->Üveg
    illetve Vízfelszín

    Ezzel is lehet játszani
  • Blasta
    #6265
    Kösze, megvan.
    Nem rossz, de nem is tudom. Próbálgatom, hátha :D
  • Crem
    #6264
    Rosszúl írtam!

    Helyesen:

    Szürő>>>>Torzítás>>>>cikcakk

    Ez csak egy ötlet, szerintem meg a folyadék miatt nem lehet élesen látni!:)
  • Blasta
    #6263
    Ez a "K" (szelet eszköz :D) módszert nem értem. Kijelölöm a tárgyat és?
    [LÁMA]
  • Blasta
    #6262
    Mostanság láttam buszmegállókban (lehet máshol is van) valami kozmetikai reklámot, amin egy jégkockában valami zöld levél (?) vagy hasonló van, az teljesen élesen látszik és elég élethű a kép. Nem tudjátok melyik reklámról van szó?
    (gyanítom így fotózták, de nem biztos. Egy PC-t viszont nem nagyon tudok jégkockába fagyasztani) :DDDD
  • Crem
    #6261
    Mi is ezt vettük meg, szal....:)

    Torzítás>>>cikcakk (egy "k"-val) :D
  • Blasta
    #6260
    Magyar PS SUXXXXX, de ez van itt a k. cégnél :////
    cikk-cakk effekt, az miaz? :)
  • Crem
    #6259
    az áttetszőséget 25%-al kisebbre vettem.

    Nálad ez a gond, ugyanis egy jégkockában lévő test nem lehet éles.
    Mellesleg ha optikailag végigondolom a jégkockában lévő test képét, akkor egy (magyar PS2 rulez) cikk-cakk effekt belefér, vagy valami hasonló...

  • Blasta
    #6258
    Itt tartok...
    A legfelül levő réteg egy vágás/duplikálás a kockáról, átteccősége 80%-on, és DARKEN módra állítva a layer.
    A gépen pedig egy rétegmaszk (látható), és blending options-ben raktam rá egy mintát, egész halványan. Eddig ennyi. Plusz életlenítettem kicsit a gépen.
  • Blasta
    #6257
    Naja, ilyen ice cube fotóból énis találtam pár milliót :D
  • Met
    #6256

  • Blasta
    #6255
    A legfelül lévő réteget milyen beállításra állítottad?
  • Blasta
    #6254
    Hát ja, én is azt hittem :DDDD
    Játszadozom a rétegekkel, a rétegek beállításaival, de még messze nem tökéletes.
    Majd mutatom hova jutottam (+tutorialt is mellékelek)

    Mellesleg, ha vki talál a neten ennél a képnél jobb jégkoczkát és belinkeli, azt megköszönöm. ;)
  • Crem
    #6253
    a csaj telefonszáma?:))))))

    Egyébként rájöttem, hol a hiba. Ott, hogy a jégkockában lévő "test" élvonalai nem lehetnek élesek. igazából olyan hatást kéne kelteni, mintha egy hordóra raknánk fel,persze jóval finomabb ívvel, tehát a besímítás önmagában nem lesz elég...

    tutorial:

    igazából 3db rétegmásolat és az áttetszőség módosítása a 2x alap illetve a nő rétegei között. a tükröződést meg úgy is tudod!:)
  • Crem
    #6252
    el is szartam, nem az élek elvétele után mentettem ... a psd meg nem mentettem... Péntek van...
  • Met
    #6251
    majd ha kész egy tutort pls :)
  • Crem
    #6250
    Azért ez nem semmi kérés, először azt hittem, 2-3 lépésből meglesz, de aztán gondolkodnom kellett!:D



    Még most sem tökéletes, de úgy érzem, hogy haladok a megoldás felé!:)
  • Met
    #6249
    látom a méretezés még nem megy
    nem akarlak megbántani de ez a topic technikai segítség nyújtásra van, nem "nézzétek mit rajzoltam", annak van külön topicja (mint látom meg is találtad)
  • REAKTOR
    #6248
    remélem megy a link 3 óra próba után ez lett
  • Blasta
    #6247
    Help me plz!

    Ebbe a jégkockába szeretnék betenni tárgyat (konkrétan egy PC-t) ami úgy is tűnik, mintha bele lenne fagyasztva.

    Tudtok segíteni, milyen beállításokkal, hogyan csináljam meg? (a dolog alapvető technikai folyamatával tisztában vagyok, csak sajnos nem tudom élethűnek láccóvá készíteni)

    HTX!
  • REAKTOR
    #6246
    De még ma tovább csinálom ,majd megpróbálom kisebbe linkelni , köszi crem ,hogy belinkelted amúgy ,ehez még láma vagyok
  • REAKTOR
    #6245
    Igen a tutorial.hu-n olvastam. Az ördögi szemet probáltam megcsinálni, aztán mondom magamba miért ne lehetne zöld ,mert ott piros az írisz a fehér részt meg 50% opacityvel ugyan azzal a szinnel kelett festeni. A szemhéj már más színü és layer nem softlight hanem hue
  • Falconer
    #6244
    A szemhejat is direkt kented ossze zolddel?
  • REAKTOR
    #6243
    zöldre akartam azt is, azért lett zöld de nagyon probálkozom vele, igen bejön.
  • ivjoe
    #6242
    Azt, hogy rohatt nagy, tovább nem folytatom, mert sértődés lesz belőle. :C
  • acsati
    #6241
    hát konkréten arra gondolok hogy a telomra témát szeretnék csinálni és hogy a menügomb átlátszo legyen. igy már érted?
  • Crem
    #6240
    Rosszúl linkelted!:)

    A szemgolyó körüli fehér rész általában fehér!:)

    Persze kezdésnek nem rossz!
  • REAKTOR
    #6239
    még csak most kezdtem a photoshoppot ennyire futja mit szoltok?
  • Crem
    #6238
    Nem igazából értem a kérdést...



    Ha arra gondolsz, amit a gitáros csajnál látsz, akkor simán áthúzod a képet és a réteg tulajdonságoknál megváltoztatod az áttetszőséget vagy a kitöltöttséget (100% on áll alapból a csúszka)
    Ha üveg hatást alkarsz, azt megint másképp kell csinálni.:)
  • acsati
    #6237
    hogyan tudnék csinálni egy átlátszo képet? olyan mint az üveg? elmentem és berakom másik képre akkor átlátszik. hogy lehet olyat?
  • MerlinW
    #6236
    "Nem gondoltam volna, hogy a fotósok közt nincs szakami irigység-féltékenység."

    Amíg nincs üzleti kapcsolat, nincs féltékenység. Egy polcon van a féltékenység és a pénz. Ha külön polcon vannak, úgy nem szúrja a szemet:)