17220
  • zsolesz92
    #6635
    de sztem kijelölsz egy kört a sárgán vmi nagy featherrel aztá layer via cut, és opacity lejebbves de ezek csak tipp ;)
  • zsolesz92
    #6634
    van kör gradient...
  • Sland
    #6633
    HOgy tudom a követkőt szépen megcsinálni:

    Van egy sárgával kitöltött layer
    Azon van egy másik layer amin egy kép van
    A sárgából színátmenetet szeretnék a képbe, kör alakban, vagy elipszis.
    Opacity tolóka csak az áttetszőségen javít, de avval a kívn alakban nem tudom megcsinálni...
    Gradient ( G ) toolal próbáltam eddig, de sehogy sem jött össze.

    Aki érti hogy mit szeretnék megcsinálni az segítene?
  • artschi
    #6632
    ja, az lehet, nemtom :)
  • Amse
    #6631
    tudtommal ugyan az, csak az egyik vektoros...
  • artschi
    #6630
    nem clipping path, hanem clipping mask!
  • zsolesz92
    #6629
    6*13as dokument(vagy ahányas kell) aztá körbepötyögteted pencil tool-lal, elmented pattern-nek, azt ahová akarod oda pattern stamp tool uj layerre opacity meg lejjebvesz...
  • Amse
    #6628
    a lényeg, hogy részletvesztés nélkül...
    a clipping path-al megintcsak nem jó ahhoz.
    de részléetvestéshez már elég sok módszert találtunk ;)
  • ivjoe
    #6627
    tif?
  • fluga
    #6626
    sziasztok!

    lenne egy kompatibilitási kérdésem: van olyan formátum, amiben a dokumentumot photoshopban elmentve, a layerek külön szerkeszthetők marcomedia flash 8 pro-ban?
  • artschi
    #6625
    Mért nem csinálod úgy, hogy
    - rajzolsz mondjuk 6x13 képkockát egy új dokumentumba,
    - utána linkelni a kockákat,
    - merge layers,
    - megnyitsz egy képet
    - és clipping mask-kal úgy tologatod a képet, ahogy akarod? :)
  • artschi
    #6624
    quark-ban ezt egyszerűen meg tudod csinálni: fogsz 9 db képdobozt, Item/Merge/Union és beleilleszted a képet :)
  • Crem
    #6623
    Sajnos nem!:(

    Ezt tudom. Olyan kellene, amibe beállítok egy értéket és széthúzza képet 6x13 kockákra példáúl.
  • Amse
    #6622
    próbáld meg a tif-et...
  • xelag
    #6621
    Az a baj azzal hogy csak 256 szinű vmi jobb minőségre gondoltam ,ha esetleg máshogy meglehet.. png-t azt más program nem ismeri fel ,,pedig az jó lenne.
  • ProGabe #6620
    gif,a transparency legyen bekapcsolva
  • xelag
    #6619
    Sziasztok...azt szeretném megkérdezni hogyha van egy képem,tegyük fel egy photoshopban szerkesztett gomb(kerek gomb), amit majd egy weboldalra szeretnék felrakni.és azt szeretném hogy a webszerkesztő,vagy flash ,meg hasonlók felismerjék hogy az csak egy kör alakú object, és a sarkokat leszedi.. Tudom hogy nem valami érthető,de talán megérti valaki..Tehát milyen formátumban kéne mentenem.Előre is köszi
  • Picar77
    #6618
    tutorial
    Ilyesmire gondolsz?
  • Atika :o)
    #6617
    ez jokerdes engem is erdekelne a dolog mert jol neznek ki az ilyen tipusu kepek mar probaltam magam raszedni hogy keszitek eggyet de meg nem jutottam hozza :) de ha lenne valami jo kis plugin ra hmmm
  • Crem
    #6616


    Ezzel az a bajom, hogy körülményes, mondjuk, ha 6x3,12x6 kockákra bontom. Az SC meg igen lassú folyamat!:) Gondoltam,ha már olyan bonyolúlt pluginek vannak akkor ez biztos nem kihívás a készítőknek. Igazából azt se tudom, hogy tutorialban ezt hogy keressem.:(
    Van valami ötleted-ötletetek?
  • Amse
    #6615
    hát ez pont nem veszteség nélkül van...
    így egyszerű, mert csak egy rácsot kell elé rakni, de ha azt akarod, hogy ne takarjon be akkor slice tool-al kéne szétvágni a képet külön kis képekre és azt összerakni manuálisan.
    jobbat nemtudok.
  • Crem
    #6614


    Valaki tud erre egy megoldást, ami ilyen ablakokra bontja a képet, veszteség nélkül?
    (a villogás nem érdekes,az nem kell.)
  • Czdano
    #6613
    htx majd megprobálom!
  • Basic
    #6612
    Na most, hogy hazaértem kerestem erre tutorialt.
    Nekem ez tetszik, de még találtam ilyent is.
  • Ficok
    #6611
    má próbáltam úgy h ff+ filter-sketch-bas relief. még így a leg elfogadhatóbb. gondoltam valaki tud valami jó megoldást rá. Gladiator még a te módszeredet kipróbálom. thx
  • Gladiator
    #6610
    hát, szerintem én úgy állnék neki szákes tudásommal, hogy az embert először is átrakok FF-be. utána az apró részleteket kiretusálom, hogy csak a fő vonalak maradjanak meg. utána kis zajt rátenni, hogy a mészkő, vagy nem tom milyen szemcsék "látszódjanak", aztán esetleg még pár repedést. a szem a legfontosabb. annak részleteit teljesen retusáld ki, meg a szemöldököt. hajból a kiálló szálakat is tüntesd el. esetleg a zaj rátétele előtt egy blur-t nyomjál rá, hogy még jobban részlettelenebb legyen, de ezt úgy, hogy két ugyanolyan réteget csinálsz. a felső az elmosódott. utána a a széleknél törlöd a a homályos részeket. ja,m eg kontrasztot is vedd lejjebb. valahogy így szerintem meg lehet oldani.
  • Basic
    #6609
    Hát most hirtelen csak annyit tudok ajánlani, hogy próbálkozz a Filter->Sketch->Bas Relieffel
  • Basic
    #6608
    ImageReady-ben File->Save Optimized
  • Czdano
    #6607
    nah emberek ott tartok h összeállt az animácio, már csak GIF-be kéne vhogy elmenteni..az elmentés oké, de ha megnyitom utána nem mozog a kép :S
  • Ficok
    #6606
    Hali!
    Lehetséges e olyan, hogy egy emberből kőszobrot csinálok?
  • immovable
    #6605
    THX mindenkinek a segítséget!!!4
  • Basic
    #6604
    2. kérdésedre:
    Megpróbálhatod úgy is, hogy kijelölöd az egész képen a piros színt, angolban Select->Color Range, aztán megfordítod a kijelölést (Ctrl+Shift+I), majd az így kapott kijelölést teszed át ff-be (Ctrl+Shift+U).
    De Crem leírása pontosabb, percízebb eredményhez vezet.
  • immovable
    #6603
    Ohhh közben az első kérdésemre meg is találtam a tutort.alakok kivágása
    sorry akkor!
  • immovable
    #6602
    thx
  • immovable
    #6601
    Olyan már tudtam csinálni, hogy fekete fehérré tettem a képet, de pl a szemek pirosak, de azt úgy csináltam, hogy csináltam egy plussz réteget ami már szines és ott szinezetem át a szemet, de az előző kommentemben azt szeretném, ha pl az ing az eredeti szinében pompázzon, és a többi része a képnek fekete fehér legyen!

    THX
  • Crem
    #6600
    2. kérdésre:

    Kivágod az inget--- a kivágott részt elmented--- a képet fekete-fehérre állítod (gyk.:ff) A kivágott szines részt visszahelyezed--- rétegeket összerakod.

    1, nagyítsd a képet, annál részletesebben tudod körbevágni.

  • immovable
    #6599
    Sziasztok!

    Ha lehet kérdeznék két dolgot.

    I. A mágnes lasszóval (magyar photoshoppom van 8.0 CS) kijelőlt területet, hogy tudom módosítani? Tehát nem a simítás, bővítés, stb, hanem, hogy mikor kijelöl az ember, van, hogy nem oda tesz egy "határpontot" ahova én szeretném, ha pedig a kijelőlés módosításával próbálkozom, akkor egy négyzet alapú módosító lehetőségem van, ahol tudom forgatni, nővelni különböző irányba, de pl én csak egy kis részét szeretném módosítani, ahol kihagyott egy területet, pl egy újj végét, és még azt bele szeretném foglalni?

    II. Azt hogyan tudom megcsinálni, hogy pl van egy képen amiben például egy csajszi van piros ingben, én azt szeretném, hogy minden fekete fehér legyen, kivéve a piros ingét?

    Használom a tutorial.hu-t, de sajna ott nem láttam ilyet, lehet csak én vagyok béna, akkor sorry. Ha nagyon bugyuta a kérdés sorry, de kezdő vagyok!
  • ProGabe #6598
    hát most nem értelek,miben akarod te azt az animációt?mert ps-ben nem lehet az 100%,vagy én nem tudok valamit? :S

    félreértés ne essék,ps+ir kombóról tudok(logom pl. :),azért kérdeztem ugyebár...
  • Czdano
    #6597
    na asszem megoldottam pár uj layerrel :)
  • Czdano
    #6596
    nekem aztán mondhatod :S