17220
  • Blasta
    #6715
    mit értesz 2db áttünés alatt?
  • CaponeHUN
    #6714
    Hali!

    Hologramot hogy tudnék csinálni? Nem ilyen Star Warsosat, mert abból találtam jópár tutorialt, hanem olyat, mint amilyen pl. a hitelkártyákon van. Eddig úgy oldottam meg, hogy stock oldalakon kerestem, aztán kivágtam, de szeretnék sajátot, csak sehol nem találtam még ehhez fogható leírást se. Bármilyen ötletnek nagyon örülnék, elore is köszi:

    Capone
  • alakulat
    #6713
    hi

    lehet h hülye kérdés, de hogy lehet két db áttünést teni egy lapra?
  • modellmaker
    #6712
    sztem amit te szeretnél:

    duplicate layer és fordítsd fejjel lefelé az új réteget. adj hozzá egy layer maskot. erre a maszkra pedig egy fekete-áttetsztő gradientet. húzd a réteget az eredeti írás aljához, így olyan lesz mintha egy fényes felületen tükröződne.
  • ProGabe #6711
    miért,most mit csinálnak? :S

    konkrétabban pls!mondjuk akarsz bele átmenetet,üveg effektet(most hirtelen nemtom hogy fogalmazzam meg),vagy valami mást???meg ezzel a kész képpel senki sem akar gondolom vesződni,linkeld be írás nélkül+a betütípust,szerintem ;)
  • John1987
    #6710
    Üdv emberek!

    Itt találhatók Photoshop tutorialok, Virtuál Tuningal kapcsolatba
  • soma62
    #6709
    Hali!
    Ha vki tudna segítenki segítsen! Evvel egyetlen bajom van én azt szeretném hogy ugy nézzzen ki ez a kép mintha a betük tükrözödnének ehhez tudnátok adni vmi tanácsot? elöre is köszönöm!
  • zsolesz92
    #6708
    rossz helyen kerested. deviantart mint az előző gszben is láthattad..
  • Japep
    #6707
    Hello!
    Nekem tattoo-s ecsetminták kellenének, mert én nem találtam...
    Előre is kössz!
  • modellmaker
    #6706
    custom shapes at
    deviantart
  • acsati
    #6705
    Köszi
    itt találtam sok félét. nem csak shape
  • SZilaJMaGGoT
    #6704
    presets/custom shapes.. Ha találsz valami jót akkor dobj linket... XD(PÜ)
  • acsati
    #6703
    aha köszi. és hogy kell betenni?
  • SZilaJMaGGoT
    #6702
    Shapes, custom shapes... De lehet csinálni is...
  • acsati
    #6701
    hali
    ilyeneket honnan tudok letölteni? vagy hogy keressem?
  • imp99
    #6700
    hi all!
    Kifejezetten textúrafestéshez keresek ecseteket, pl kopás festéshez, vagy karakter textúra festéshez, googlebe kerestem de akkora töménységű egy-két helyen az ecsetkészlet hogy lehetetlen átbogarászni.
  • Basic
    #6699
    Tényleg nincsen benne. Eddig nem is kerestem, remélem, hogy beleteszik a forgalomba kerülő változatba.

    Nálam néha előfordul, hogyha átmegyek pl. a bongészőbe, mikor megy a ps, eltűnik a felső toolbar, ahol lehet pl. a kijelölések feather értékét állítani. De ha kilépek, és újra elindítom, akkor már rendben van.
  • Newfronter
    #6698
    Amikor elindítom a telepítőt, az init után eltűnik az ablak és kész. Nem jön elő semmi. :( Vista alatt próbálom telepíteni.... full kompatibilisnek kell lennie vele, szal ez nem lehet gond.

    Természetesen a CS3-ról beszélek...
  • Blasta
    #6697
    Sziasztok!

    Böngésztem ezt a CS3-at de nem leletem benne a CS2-ben általam sokat használt "Automate/WEB Photo Gallery" menüpontot.

    Nem tudjátok véletlenül, hogy mi történt ezzel az funkcióval?
  • hali
    #6696
    masnak nemcsinalt olyat a cs3, hogy fogja magat es egyik pillanatrol a masikra nemindul?:)
    ujratettem, de ugyanaz, elinditom, es ra kb 3-4secre kilep belole.
  • Basic
    #6695
    Lehet, de a második restartolás után már végigment az install, csak már nem tudtam feljönni, és megírni.
  • Met
    #6694
    az volt a baja, hogy futott az ie, ha nem láttad attól még a processek között futhatott
  • Basic
    #6693
    Ma vittem az egyik ismerősömnek a CS3-mat, de nem tudtam beinstallálni. Rögtön a telepítés elején azt írta, hogy "Installation cannot continue until the following applications are closed: iexplore.exe". Nem tudom, hogy mit akarhat tőlem, nálam nem volt ilyen probléma. Próbáltam elindítani az IE-t, nem ment, ha leállítottam, akkor sem ment. Mit lehetne itt csinálni?
  • herlius
    #6692
    Amúgy tényleg a hajszálak kivágása az egyik legnehezebb meló:). Igazán jó módszer még nincs erre (talán nem is lesz). Ha eléggé eltérő színű háttered van, akkor a Channel-ekkel lehet játszadozni és elég jó minőségű kivágásokat lehet csinálni, de sajna ez sem minden esetben működik:(
  • herlius
    #6691
    Szerintem olvasd még át azt a tutorialt:). Amúgy itt egy másik: http://www.tutorial.hu/node/177
    Én különben nem igazán szeretem az Extract tool-t, szerintem elég körülményes a használata és nem mindig sikerül jó munkát csinálni vele. Ha megvan az CS3-as, akkor én azt javaslom, hogy próbálkozz az új Quick Selection Tool-al. Igazán szép és pontos munkát talán legjobban a Pen Tool-al lehet csinálni. Viszont kétségtelenül több idő és türelem kell hozzá:). És próbáld ki a CS3 új funkcióját, a Refine Edge-t (Select/Refine Edge), nagyon megkönnyíti a munkát.
  • berlinboy6329
    #6690
    De mondjukha tele van hajjal,tököljek azzal 2-3 órát,hogy minden hajszála közt végtöröljem a nem kellő dolgokat például?Már megpróbáltam úgy is,hogy nem körbejelölöm,hanem azt a részt bejelölöm,úgy meg jó lett csak miért nincs színe a kivágott résznek?
  • zsolesz92
    #6689
    extarct nem arra való h fejeket vagdoss. arra ott a pen tool meg a polygonal

    extract az ilyen lazán vagdos ki, tépetten, amugy kijelölöd azzal a zölddel és van egy ilyen kannaszerüség amivel le lehet önteni a képet. amit leöntesz változatlan marad...
  • berlinboy6329
    #6688
    Még 1 kérdés.Az extract hogy működik?Mior kiválasztom,bejön 1 új ablak.Zölddel körüljelölöm ami kell,aztán nem enged,se preview-zni,se OK-zni.Nyomok 1 force foregroundot,utána lehet,de akkor meg csak fehérrel körüljelöli,azt amit én jelöltem ki,nem azt amit bekereteztem.Mondjuk van 1 fej.Körüljelölöm a fejet,force foreground kipipál,ekkor lehet previewzni,megnyomom,és a fej full eltűnik,csak a körvonala marad meg amit én kihúztam zölddel.Ja,és megnéztem vmi magyar tutort,az alapján csináltam mégse jó.
  • berlinboy6329
    #6687
    Thx,most már jó lett. :)
  • herlius
    #6686
    Igaz, hogy hivatalosan nem full verzió, de minden benne van, ami benne kell legyen. A hibavisszajelzések pedig csak annyiban érdekesek, hogy ezek csak a következő Photoshopban (tehát valószínűleg a CS4-ben) kerülnek kijavításra. Tehát a CS3 gyakorlatilag kész van, persze finomítások lesznek rajta.
  • adobepremiere
    #6685
    Azért dobta ki az Adobe ezt a Beta progit,hogy teszteljék az emberek és ha van valami észrevétel akkor küldjék el az Adobe oldalára e-mailben.
    Türelem türelem!
    Nagyon biztatóak nálam a programon bellüli kreativ lehetőségek.
    Én mint amatör fotós kitünönek tartom ezt a programot a képeim utómunkálataihoz!
  • adobepremiere
    #6684
    Ez a progi még nem a full verzió!!! Könyörgöm emberek!
    Inkább nevezném egy piszkozatnak a végleges verzió megjelenése elött.
    Ja és nem kell semmiféle file-okat kitörölni a progiból hogy fix legyen!

    Rename the file called application.sif to application.xx

    Pofon egyszerü az egész.

    Majd tavasszal lessz tuti a progi!
  • herlius
    #6683
    Ja és amúgy még egy tanács. Lehetőleg ne 16 Bits/chanell-el dolgozzál, mert akkor egy csomó dolgot nem tudsz használni. Dolgozz 8 bit-el. Tehát ha megnyitsz egy képet, akkor nézd meg, hogy az Image/Mode menüpontnál mi van kipipálva. Ha 16-os, akkor állítsd át 8-ra. Szerintem nálad ez a gond.
  • herlius
    #6682
    Hát emberek, én nem tudom ki mit csinált a gépével. Én 3 napja gyepálom a CS3-at, minden tökéletesen megy rajta (filterek is kivétel nélkül). Kipróbáltam egy másik gépen is, ott is minden OK. Talán próbáljátok meg máshonnan leszedni, vagy újratelepíteni.
  • berlinboy6329
    #6681
    Az egy dolog,hogy nem kéri a kódot,de ettől full verzióvá válik?Mert még most sem enged sokmindent használni.

    Például(most kivágtam a sif fájlt)még mindig nem engedi a filtereknél az extractot,az artisaticet,a brush strokes a distortnál csak lens corrctiont használhatok,nincs sketch,pixelate,texture és 1 csomó stylize effektet nem enges,és még cropolni sem.Jó,hogy béta,de az alap solgok benne lehetnének.
  • herlius
    #6680
    Érdekes, nálam már 3 napja fut minden gond nélkül:).
  • autoszimulator
    #6679
    Aha, és a következő indításkor hibával kilép ;)
  • herlius
    #6678
    Felinstallálod a Photoshopot és ezt a file-t simán kitörlöd: Program files\Adobe\Adobe Photoshop CS3\AMT\application.sif.
    Igy már nem fogja kérni a kódot:).
  • adobepremiere
    #6677
    Ez még Beta verzió! Itt előfordulnak hibák. Majd tavasszal lessz tuti a progi érdemes lessz kivárni.

    Crack :) Amilyen nehéz meg crackel-ni,olyan pofon egyszerű dolog megcsinálni!!!!!!!!
    Csak rá kell jönni a titokra. :)
  • berlinboy6329
    #6676
    Kösz,már nekem is megvan csak Crack nincs hozzá,ezért mondom 30 napig ingyé használom.És mikor próbálnám ki,észreveszem,hogy rengeteg effext el van szürkítve,nem engedi használni.Miért?